POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [11.10.2018, 20:59:08] • Świnoujście

Potrzebna jest pomoc dla osób starszych, niepełnosprawnych i ich rodzin

Potrzebna jest pomoc dla osób starszych, niepełnosprawnych i ich rodzin

fot. Koalicja Obywatelska

W Świnoujściu przybywa osób starszych borykających się z problemami zdrowotnymi i często są to osoby samotne, albo opiekują się nimi ich dzieci aktywni jeszcze zawodowo. Co prawda w niedalekiej przyszłości zostanie oddany ośrodek dla przewlekle chorych, jednak uważam, iż konieczne jest przeszkolenie osób, które w ciągu dnia pomogą zaopiekować się osobom w podeszłym wieku i niesamodzielnym.

Kolejnym ważnym problemem są szczepienia małych mieszkańców naszego miasta. Często dzieci nie są szczepione ze względu na problemy finansowe rodziców, może warto znaleźć pieniądze i wspomóc rodziny, które chcą zadbać o zdrowie swoich pociech, ale nie mogą pokonać progu jakim jest odpłatna szczepionka. Istnieje wiele problemów medycznych do rozpatrzenia, w chwili obecnej uważam, że nie powinnam państwu niczego obiecywać, ponieważ jest to źle odbierane przez wyborców tuż przed wyborami, ale głosy i propozycje Państwa chętnie wysłucham i przedyskutuję w większym gronie. Pozdrawiam i oczekuję na pełną współpracę ze mną po wyborach.


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 51

Gość • Niedziela [14.10.2018, 21:15:40] • [IP: 93.94.186.*]

Ja nie rozumie tu wpisów. Każdy ma jakieś obiekcje i rady oraz porady. Co człowiek może zrobic sam w pojedynkę. Świata nie naprawi. A wpisy typu co Pani zrobiła -można równierz powiedzieć A co Pan czy Pani zrobili, by było lepiej oprócz opluwania innych i osądzania.Nie znam Pani doktor ale słyszałam dobre opinie o niej.

Gość • Sobota [13.10.2018, 19:07:34] • [IP: 188.146.41.**]

Jesyem ciekawa jak w niedalekiej przyszłości otworzy się ośrodek dla przewlekle chorych, bo jak narazie od wielu wielu lat są prowadzone tylko zbiórki pieniędzy, a ośrodka jak nie było tak nie ma.

Gość • Piątek [12.10.2018, 23:18:55] • [IP: 37.47.128.***]

ile osób niepełnosprawnych przyjmuje Pani sama w swoim domu/ mieszkaniu ? Aha ani jednego dziękuje do widzenia blabla to każdy potrafi.

Gość • Piątek [12.10.2018, 22:14:12] • [IP: 83.11.223.**]

jestem pacjentką, cała rodzina jest od lat i wiem jedno wracamy do Niej bo to nie tylko lekarz, to osoba która słucha i pomaga. Nigdy mnie nie zawiodła, ciepła, inteligentna, empatczna, rozsądna. Lekarz z prawdziwego powołania.

Gość • Piątek [12.10.2018, 18:11:45] • [IP: 188.146.200.***]

Szanowna Pani, to co Pani pisze to czysty populizm. Co Pani zrobiła dla osób z niepełnosprawnością? Co Pani zrobiła dla seniorów, aby ułatwić im życie? Jakie projekty Pani realizowała? Dlaczego nie dostrzega Pani barier jakimi jest nasycony Pani zakład pracy? Żenada droga Pani, żenada.

Gość • Piątek [12.10.2018, 16:05:16] • [IP: 37.47.130.***]

Ma Pani rację Rząd nie zadbał o niepełnosprawnych i emerytów z najmniejsza emerytura takich jak ponad 40 lat pracy i 1273 emerytury jak za to żyć jak do specjalisty kolejka coraz dłuższa . Proszę poruszyć ten problem, uważam że osoby z tak mała emerytura nie powinni płacić podatku albo częściowo, głosujemy na Panią.

Gość • Piątek [12.10.2018, 14:55:28] • [IP: 37.248.208.**]

szcepienia... oj kobieto sama sie zaszczep

Gość • Piątek [12.10.2018, 13:35:36] • [IP: 37.47.128.**]

jeśli Pani swoją osoba popiera PO czyli Bartosza Arłukowicza który położył służbę zdrowia to mam obawy o Pani kompetencje również jako lekarza.

Gość • Piątek [12.10.2018, 12:27:59] • [IP: 178.238.253.**]

TRZEBA BYŁO AŻ WYBORÓW, ŻEBY DOJŚĆ DO TAKIEGO WNIOSKU, JESTEŚMY SAMOTNE, CHORA CZASAMI OD KILKU DNI NIE MAMY PODSTAWOWYCH ARTYKUŁÓW DO ŻYCIA HIGENY, KAŻDY NAWET DROBNY PROBLEM STANOWI DLA NAS BARIERĘ NIE DO PRZEBYCIA, CZASAMI POTRZEBNA ZŁOTA RĄCZKA, CZY SPECJALISTA OD GAZU, BO URZĄDZENIA STARE /A MIESZKAMY W BLOKACH, A JAK SIĘ COŚ STANIE/WYMAGAJĄ CHOCIAŻBY KONSERWACJI, CZY ELEKTRYKA, CZY ZWYCZAJNIE LEKI Z APTEKI, TO JEST KOSZMAR, I TRZEBA BYŁO WYBÓRÓW, ZE NP.W JEDNYM WIERZOWCU POŁOWA TO SAMOTNI STARSI CHORZY LUDZIE, KTÓRZY NAWET NIE MOGĄ CHODZIĆ, A PRZECIEŻ PRACOWALIŚMY P0 30-45 LAT.NICZEGO NADZYWCZAJNEGO NIE OCZEKUJEMY CZASAMI ZWYKŁEJ LUDZKIEJ ZYCZLIWOŚCI !CZAS MIJA SZYBKO, ZDROWYM, MŁODY, I BOGATYM SIĘ BYWA BARDZO KRÓTKO!

Gość • Piątek [12.10.2018, 12:07:49] • [IP: 79.187.252.**]

Nie tylko trzeba nieść pomoc starszym i niepełnosprawnym ale naszemu całemu krajowi trzeba głosować wszyscy do urn aby do rządów trafili wszyscy byle nie z pod znaku P...i... reszta jest milczeniem

BS • Piątek [12.10.2018, 12:01:07] • [IP: 62.216.207.***]

Jak lubiłem Panią doktor, to teraz już nie patrze za dobrze. N i PO to zdrajcy ojczyzny i przegrane marionetki

Gość • Piątek [12.10.2018, 11:49:35] • [IP: 80.245.188.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [12.10.2018, 11:24:02] • [IP: 185.210.39.***]

WIARYGODNOŚĆ ZERO !!

Gość • Piątek [12.10.2018, 11:10:03] • [IP: 93.94.190.***]

Dla jasności - mój wpis dotyczył innej osoby na liscie PO, nie E. Kozłowskiej.

Gość • Piątek [12.10.2018, 11:08:41] • [IP: 93.94.190.***]

Obecność na tej liscie człowieka walczącego z krzyżem w sali Rady Miasta całkowicie uniemożliwia mi głosowanie na kogokolwiek z PO.To takich troglodytów proponujecie mieszkańcom, takich ludzi jak z koszmaru PRL-u, który zdawało się, że minął? Ludzi, którzy chcą dyktowac chrześcijanom ich drugie miejsce w szeregu - w kraju tak chrześcijańskiego w swoich wierszach Herberta, w kraju Jana Pawła II, Norwida, bł. ks. Popiełuszki i kardynała Wyszyńskiego?!

Gość • Piątek [12.10.2018, 11:02:29] • [IP: 178.238.249.**]

Mówi Pani o niepełnosprawnych, że trzeba pomagać takim osobą i ich rodziną ? Co Pani konkretnie zrobiła co ? Gadu gadu i nic więcej !

Gość • Piątek [12.10.2018, 10:37:13] • [IP: 80.245.188.***]

Pani Doktor...!wolę Panią jako lekarza zdecydowanie!. Sorry nie oddam głosu :)

Gość • Piątek [12.10.2018, 09:59:42] • [IP: 23.226.237.*]

Trochę dziwne to, bo nowośmieszna i peowskie mongoły chcieli zabijać starsze osoby, jak i nienarodzone dzieci. Pani nic nie zmieni, bo Pani jest tylko małym bobkiem tego całego gówna. —"Nikt nie da Wam tyle, ile Wam obiecam."

Gość • Piątek [12.10.2018, 09:39:57] • [IP: 176.221.123.***]

Lekarz jest potrzebny aby wypisał zwolnienie lekarskie a wyzdrowieć to musisz sam

Gość • Piątek [12.10.2018, 09:33:42] • [IP: 176.221.123.***]

Katolicy się zdenerwowali i odebrali Władzę Żydom i Komunistom

Gość • Piątek [12.10.2018, 09:02:31] • [IP: 178.238.249.**]

W sejmiku potrzebni są mądrzy i wrażliwi ludzie a Pani Kozłowska po to jest nam tam potrzebna abysmy mogli mieć wplyw i na kasę i na rozwiązywanie problemów zdrowotnych.Ja zagłosuję na tak!!

Gość • Piątek [12.10.2018, 08:54:07] • [IP: 178.235.177.***]

ORTOPEDA ? Oto przykład! Zrobiony rtg. obu kolan. Prywatna wizyta, zapłacona, niemało... DIAGNOZA! ja nic nie mogę pomoc, ale moja znajoma ma. ..."masc...to pomoże...pytam o cene...500 zł.!! Masc? tak! Szczescie, ze nie zakreciło mi sie o głowie...Nie mam nawet kawałka informacji, ze byłam u TEGO. ..ortopedy! Taka jest prawda o opiece dla ludzi..starszych! HAŃBA!

Goście, goście • Piątek [12.10.2018, 08:38:38] • [IP: 185.210.36.***]

uwielbiam ją:) mój głos ma i mojej rodziny też

Gość • Piątek [12.10.2018, 08:35:05] • [IP: 77.65.106.***]

Lekarze niech studiuja za swoje pieniadze, a jeśli za pieniądze podatnika, to minimum 5 lat odpracowac w Funduszu, a kolejki same się skończą !

Gość • Piątek [12.10.2018, 08:33:12] • [IP: 89.174.73.**]

bardzo dobry lekarz, jeszcze raz dziękuję

Oglądasz 1-25 z 51
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■