POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [10.10.2018, 22:28:38] • Świnoujście

Mały kotek bawi się ze strażakami w chowanego

Mały kotek bawi się ze strażakami w chowanego

fot. Sławomir Ryfczyński

Świnoujscy strażacy w tej sprawie interweniowali już dwa razy. Mały kotek przy hotelu chowa się pod samochodem i nikomu nie pozwala wyciągnąć.

Dwa i trzy dni temu, świnoujscy strażacy otrzymali zgłoszenie, że przy hotelu Trzy Wyspy przy ul. Słowackiego pod jednym z zaparkowanych aut, utknął kotek. Jego miauczenie rozczuliło ludzkie serca.

Mały kotek bawi się ze strażakami w chowanego

fot. Sławomir Ryfczyński

Świadkowie okolicznego hotelu nie mogli wydostać go spod auta. Właściciel bał się włączyć silnik, by maleństwo nie ucierpiało, a z pomocą i to na sygnale, przybyli strażacy! W pełnym umundurowaniu ratowali kotka.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 39

Gość • Sobota [13.10.2018, 12:25:40] • [IP: 62.69.253.**]

czy to jest normalne... kotek ok... ale czy od tego nie są inne służby, jak np pracownicy schroniska... rozumiem że strażacy mieli rozciąć auto żeby wydostać kotka... im mniej podatków płacę w tym kraju tym większą mam satysfakcję że staram się robić dobrze... te podatki to jak dawanie złotówki żebrakowi... nie pomaga się, wręcz doprowadza do patologii

Gość • Piątek [12.10.2018, 19:57:30] • [IP: 80.187.120.**]

Chory kraj. Do pchlarza przyjada dwa wozy, a na karetke trzeba czekac pol godziny...

Gość • Piątek [12.10.2018, 08:40:08] • [IP: 77.65.106.***]

22.47 jestes ofiara ideologii gender ! ChłopakOM i tak" płacom" i" siedzom".

Gość • Czwartek [11.10.2018, 23:07:10] • [IP: 83.20.245.***]

Wolałbym uratować kotka niż takiego Świnoujskiego przeciętnego bóldupiącego Janusza czy Grażynkę nie lubiącego kotków. Koty>narzekające buractwo

Gość • Czwartek [11.10.2018, 22:47:09] • [IP: 31.0.67.**]

Koszt tej akcji to tylko paliwo spalone aby dojechać do miejsca zdarzenia. Chlopaką i tak płacą czy siedzą w jednostce czy są na działaniach jeśli by było na innym zdarzeniu zapewne by nie pojechali. To to jest ich dobra wola

Gość • Czwartek [11.10.2018, 20:20:49] • [IP: 178.235.177.***]

do14, 40, 23 kazda taka akcja to dodatek do emeryturki lepiej zawolac mysliwego lub dobrego psa

Gość • Czwartek [11.10.2018, 15:36:32] • [IP: 62.69.203.***]

De...lu a jak nas kroi car w tenisa to dobrze?

Gość • Czwartek [11.10.2018, 14:42:06] • [IP: 62.69.203.***]

Jak bym ci p...ał to sam debilu byś zakrętu nie wyrobił.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 14:40:23] • [IP: 178.235.188.***]

Kto zezwala strażakom wyjeżdżać na takie akcje typu kotek lub jeszcze gorzej mewy.!dlaczego nikt za to nie odpowiada!

Gość • Czwartek [11.10.2018, 13:50:17] • [IP: 62.69.203.***]

A moja była EX wcale nie pamięta o kotach.Jak ją nazwać?

Gość • Czwartek [11.10.2018, 12:20:12] • [IP: 188.146.33.***]

Kotek wczoraj został podjęty przez Fundację Animals Przystań. Jest zdrowy i znalazł domek.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 11:45:55] • [IP: 93.94.185.***]

To jest traktowane jako wyjazd bojowy, a za to dodatkowe pieniądze, jasne?

Gość • Czwartek [11.10.2018, 11:05:40] • [IP: 77.65.106.***]

Stworzyć fundusz z tego, co płacimy podatek za psa. Niech TOZ kwestuje (wciągnąć młodzież) publicznie zbiera datki. Jakas firma od prac na wysokościach itp. przedsięwzięć niech odpłatnie zdejmuje ludziom pogubione psy i koty z dachów i drzew, (a sytuacje nietypowe opłacić z funduszu TOZ i podatków), to ludzie się naucza pilnować swych pupili, czipować i ponosić koszty szkód i kłopotów przez nie wyrządzanych. Szczotka do zębów, strażacy - do pożarów !

Gość • Czwartek [11.10.2018, 10:59:39] • [IP: 157.25.141.**]

SENSACJA DNIA!

Gość • Czwartek [11.10.2018, 10:02:01] • [IP: 176.221.123.***]

u nas we wsi kotek wszedł na drzewo Straż Pożarna musiała po drabinie wejść po niego bo nie chciał zejść z drzewa

Gość • Czwartek [11.10.2018, 09:25:10] • [IP: 80.245.178.***]

jak mi w domu zacznie przeciekac kran to tez moge dzwonic na straz pozarna?

Anonymous • Czwartek [11.10.2018, 09:10:38] • [IP: 37.248.208.**]

Jaki koszt akcji ??

Gość • Czwartek [11.10.2018, 09:04:58] • [IP: 5.173.32.**]

To my mamy schronisko dla zwierząt? Czy ktośtos wie co oni tam robią ? To właśnie schronisko powinni zajmować się sprawami ochrony zwierząt a dopiero jak nie dają rady to oni powinni wzywać straż. Miast wydaje spore pieniądze a czy rozlicza schronisko?

Gość • Czwartek [11.10.2018, 08:56:41] • [IP: 85.232.245.***]

Trochę to jednka przesada, angażować tak duże środki w takiej sprawie.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 08:42:44] • [IP: 80.245.182.***]

Ratowali, ale czy uratowali??

Gość • Czwartek [11.10.2018, 08:35:25] • [IP: 5.173.224.***]

Fajnie, że przybyli strażacy z pomocą, tylko czy wyciągnęli tego kotka?

Gość • Czwartek [11.10.2018, 08:23:05] • [IP: 176.221.123.***]

Powinien byc zakaz wykazdow do kotkow mew itp. Co to ma byc??!!

Gość • Czwartek [11.10.2018, 08:20:27] • [IP: 5.173.200.**]

O ku*wa ale wzruszające. Rozczuliło ludzkie serca. Pogonić sierściucha

Gość • Czwartek [11.10.2018, 08:02:15] • [IP: 83.20.255.***]

1 Wrzucić petardę. 2 Spuścić psa ze smyczy i głupi kot zakrętu nie wyrobi.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 07:55:01] • [IP: 80.245.178.***]

wolno zyjace koty takie pozyteczne

Oglądasz 1-25 z 39
■ W środę 17 kwietnia przeprowadzona zostanie przez Klub Biegacza Jogging X edycja Półmaratonu w Worku. Zapisy od 16.00, start o 17.00 na szczycie Góry Słowiańskiej (w przedłużeniu ul. Rycerskiej za strzelnicą). Trasa wiedzie wzgórzami do okolic Jeziora Wolgastsee i z powrotem—4 pętle, każda po 5.275m, czyli łącznie 21,1km. Do zdobycia medale i liczne nagrody rzeczowe. Ze względu na dużą trudność (cross o charakterze półgórskim), bieg ten zalecany jest tylko dla biegaczy „zaprawionych” ■
■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■