░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [10.10.2018, 12:40:47] • Świnoujście

Czytelnik: Czy w naszym monitorowanym mieście będą masowo kradzione i wywożone rowery do innych miast?

Czytelnik: Czy w naszym monitorowanym mieście będą masowo kradzione i wywożone rowery do innych miast?

fot. Czytelnik

Do redakcji zwrócił się właściciel skradzionego w nocy roweru, który chce podzielić się swoimi refleksjami na temat bezpieczeństwa i monitoringu w naszym mieście.

"Piszę do Szanownej Redakcji w związku z kradzieżą roweru, który został skradziony w nocy z 8 na 9 października już przed godziną 2. Rower został skradziony z przed klatki na ulicy Witosa 10c, gdzie niestety nie ma monitoringu. Biorąc pod uwagę, że nasze miasto jest monitorowane, być może udałoby się odzyskać rower. Kradzież została zgłoszona, natomiast czy służby w takich sytuacjach analizują okoliczne monitoringi w celu namierzenia sprawcy, bądź zakładając, że analizują potencjalnej okolicy, w której ślad zaginął po sprawcy w kapturze, którego ciężko namierzyć jak twierdzi policjant? Czy w naszym monitorowanym mieście będą masowo kradzione i wywożone rowery do innych miast, jak mówił policjant? Bardzo prosiłbym Szanowną Redakcje o pomoc w odnalezieniu roweru i opisanie sprawy pod względem monitoringu w naszym mieście , które uważane jest za miasto monitorowane, o czym świadczy chociażby informacja na znaku pod wjazdem do miasta np. na granicy polsko - niemieckiej. Być może sprawca się wystraszy i odda rower, bądź ktoś będzie miał jakieś informacje na ten temat. Opisuję sprawę z własnego punktu widzenia, natomiast w formie reportażu, który mógłby pomoc w odzyskaniu. Jeśli ktoś z mieszkańców miałby informacje bądź sprawca miałby zamiar oddać rower, zostawiam swój nr.Wysyłam w załączniku zdjęcie roweru oraz zostawiam nr tel. 788590790"- pisze Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Czwartek [11.10.2018, 15:17:32] • [IP: 178.238.247.***]

Wystawia rower złodziejom a potem ma pretensje do wszystkich, tylko nie do siebie. Jak nie ma gdzie trzymać, to trzeba trzymać w mieszkaniu.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 14:14:14] • [IP: 188.147.102.***]

Oo, złodziej złodzieja okradł. :)

Gość • Czwartek [11.10.2018, 14:08:07] • [IP: 80.245.190.***]

Trzeba przez kilka miesięcy monitorować znane serwisy aukcyjne i lokalne bo tak często wypływa towar.

Gość • Środa [10.10.2018, 22:29:04] • [IP: 178.128.232.***]

Uwielbiam te płacze wieśniaków trzymających rowery na klatkach. Trzeba jakoś to przyjezdne chamstwo kultury uczyć.

Gość • Środa [10.10.2018, 20:47:25] • [IP: 176.221.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [10.10.2018, 20:33:13] • [IP: 5.173.56.***]

Rower drogi a po zapięciu widać że chyba w gratisie dostane przy zakupie

Gość • Środa [10.10.2018, 19:00:51] • [IP: 37.47.169.***]

Kto kradnie taki szmelc

Gość • Środa [10.10.2018, 18:32:58] • [IP: 178.238.247.**]

i co to ma być . ... i komu ten artykuł służy

Gość • Środa [10.10.2018, 18:26:28] • [IP: 93.94.184.***]

1. Rower pod klatką - no cóż, gratulacje. 2. Wszędzie kradną, w każdym mieście !!

Gość • Środa [10.10.2018, 18:11:09] • [IP: 5.173.16.***]

Rower drogi a po zapięciu widać że chyba w gratisie dostane przy zakupie

Gość • Środa [10.10.2018, 17:38:43] • [IP: 105.144.9.***]

Nawet nie łoznakowany.

Gość • Środa [10.10.2018, 16:50:26] • [IP: 5.173.40.**]

Prawda jest taka ze miasto uwaza sie za monitorowane, a to ze rowery masowo gina swiadczy o fakcie poczucia bezkarnosci

Gość • Środa [10.10.2018, 16:43:28] • [IP: 37.47.191.**]

Prowokacja policyjną. Nie jedna a kilka

Gość • Środa [10.10.2018, 16:01:42] • [IP: 80.245.178.***]

czy czytelnik oczekuje od miasta, ze na kazdej ulicy co 50 metrow bedzie kamera? a nawet jesli, to co z tego, ze rower ze sprawca zniknie z kamer w jakiejs okolicy? nagle policja ma przeszukac 100-300 piwnic, garazy i mieszkan? skrajna glupota bylo zostawienie swojego roweru w miejscu gdzie jest on tak zabezpieczony, ze zlodziej sobie z nim wchodzi a potem wychodzi i na kamerze widac co najwyzej osobe w kapturze. proponuje pierw zaczac wymagac czegos od siebie a dopiero potem od innych. zeby nikt nie pomyslal - najchetniej ucinalbym rece zlodziejom, ale jesli zostawia sie rower na klatce schodowej zabezpieczony tym zapieciem co na zdjeciu... to sorry.

Gość • Środa [10.10.2018, 15:47:03] • [IP: 188.118.169.***]

Mój rower marki Stevens Galant został skradziony w jedną majową noc z garażu podziemnego na posesji przy Żeromskiego 29. Rower był zapięty konkretną, stabilną linką. Policjant który sporządzał protokół, po moim zgłoszeniu kradzieży, obiecał skontrolować sąsiednie kamery monitoringowe. Do dziś nie mam żadnej wiadomości. Policji udostępniłem numer seryjny rower oraz zdjęcia.

Gość • Środa [10.10.2018, 15:34:27] • [IP: 188.146.97.***]

Po pierwsze roweru nie zostawia się przed blokiem, te wszystkie zapięcia rowerowe są słabe i nie zapewniają ochrony przed złodziejem. W policji nie ma tylu osób żeby każda sprawę potraktować profesjonalnie, a z dnia na dzień dzień spraw przybywa, ubywa natomiast policjantów

Gość • Środa [10.10.2018, 15:27:42] • [IP: 80.245.179.***]

W jakim, , monitorowanym mieście, , ? Przecież na głównych skrzyżowaniach nawet nie ma kamer tzn : Konstytucji-Matejki, 11 listopada- Wojska polskiego, Matejki - 11 go listopada itp itd, tylko plaża i promy i to jest monitorowane miasto?

Gość • Środa [10.10.2018, 15:02:04] • [IP: 176.221.123.***]

mi na przestrzeni ostatnich 8 lat zginęło 9 rowerów. takie miasto niestety dlatego teraz jeżdże pordzewiałym trupem który na pierwszy rzut oka nadaje sie tylko na złom. szczerze mówiąc wątpie żeby policja wogóle zajmowała sie kradzionymi rowerami w tym miescie chyba że sam jakis im w rece wpadnie przy okazji wykonywania innych czynności.

Gość • Środa [10.10.2018, 14:38:27] • [IP: 37.248.155.***]

Dla chcącego nie ma nic trudnego, zależy tylka od operatora monitoringu ale z policją rużnie bywa,

Gość • Środa [10.10.2018, 14:37:57] • [IP: 5.173.144.***]

Mam taką teorię, do Polski przyjechało mnóstwo obcokrajowców do pracy i oni potrzebują taniego transportu, czy przypadkiem ktoś nie wpadł na pomysł aby dostarczać tym przybyszom taniego roweru? W sklepie każdy rower ma swoją cenę a przybysze przyjeżdżają na określony czas po którym muszą wyjechać i co, kupują sobie rower lub jeszcze lepiej przywodzą ze sobą ? A jak zbliża się czas odjazdu do swojego kraju to sprzedają? A ponieważ mamy trochę obcokrajowców którzy poruszają się na rowerach to jakie jest źródło ? A poza tym każdy rower powinien być zarejestrowany w bazie rowerów a zwłaszcza te droższe i policja powinna wyłapać rower obojętnie w jakim mieście chyba że delikatnie mówiąc olewają temat bo to za skomplikowane a są od tego

FIKOŁ • Środa [10.10.2018, 14:20:09] • [IP: 37.7.138.***]

Policja nie szuka rowerów, daj sobie odbój, spisz go na straty i kup nowy...A trzymaj na balkonie to nie ukradną, bo tylko za czasów PO kto nie kradł, ten był mocno podejrzany i mógł trafić do więzienia nawet na 5 lat

Gość • Środa [10.10.2018, 14:02:40] • [IP: 5.173.136.**]

A piwnicy Pan czytelnik nie ma?

Gość • Środa [10.10.2018, 13:54:36] • [IP: 80.245.190.***]

"został skradziony w nocy z 8 na 9 października już przed godziną 2." no no JUŻ przed 2 - to było planowane na godzinę późniejszą?

Gość • Środa [10.10.2018, 13:18:55] • [IP: 109.243.235.***]

Bardzo współczuję rowerzyście tej straty, wiem, jak to boli, ale tez dziwię się, że ktokolwiek zostawia na noc na dworze rower, nawet dobrze przypięty. Ja od dawna uważam, że wobec uznawania przez Policję tych spraw za te drugiego sortu, wobec dużej liczby kradzionych rowerów należy w mieście jeździć na rowerach starych, nadających się na złom. To jedyne wyjście z sytuacji, jeśli trzeba zostawic rower na długo bez dozoru. Innym wyjściem by było radykalne zaostrzenie kar za takie kradzieże połączone ze specjalnymi akcjami Policji - np.z prowokacjami, podstawianiem rowerów z chipami, które można namierzyć. Nigdy nie usłyszałem od Policji, że to ma zamiar robić, nawet pytałem prywatnie kogoś z Policji o to. No to bedzie tak, jak jest.

MEWA • Środa [10.10.2018, 13:17:23] • [IP: 185.210.39.***]

Drogi czytelniku, mojej mamie ukradziono rower, sprawca został wskazany i dostała tylko pismo z sądu, że niby" coś tam" odpracuje za podaną kwotę, nie pamiętam ile to było.. może 600 zł. Na piśmie się wszystko skończyło.

Oglądasz 1-25 z 26
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■