POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.09.2018, 12:00:56] • Świnoujście

Truciciel naszych psów powrócił! Czytelnik ostrzega właścicieli czworonogów

Truciciel naszych psów powrócił! Czytelnik ostrzega właścicieli czworonogów

fot. Czytelnik

Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski.

"Na osiedlu Gdyńska ktoś podkłada parówki nafaszerowane trutką na szczury.Trzeba ponownie ostrzec właścicieli czworonogów!" - przestrzega mieszkaniec tamtego rejonu.

Truciciel naszych psów powrócił! Czytelnik ostrzega właścicieli czworonogów

fot. Czytelnik

"Wczoraj 15 września wieczorne godziny został otruty piesek, który był po operacji. Ledwo uszedł z życiem, ktoś wyrzucił kiełbasę z trutką na szczury koło rowerowni na Gdyńskiej 27. Zawsze tam stoją nieprawidłowo samochody pod płotem. Sprawa zgłoszona na policję" - pisze właścicielka psa, który o mało nie został ofiara truciciela.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 89, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 89

Gość • Środa [19.09.2018, 11:02:23] • [IP: 92.42.117.***]

do pierdla z wyglodnialymi. zeby rok na dupie nie mogl usiąsc.cwel

Gość • Środa [19.09.2018, 07:47:52] • [IP: 62.69.229.***]

To co nie zjedzą psy zjadają mewy i tez się trują! Trzeba być ostatnim zwyrodnialcem żeby tak robić, brak słów. W okolicy Monte Cassino mewy wyginęły !!To potworne, kiedy ktoś się tym zajmie!!

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 21:03:41] • [IP: 94.254.232.**]

Psy truć za to że się załatwiają... A co zrobić z ludźmi którzy sra.ą i szcz..ą po krzachach, w bramach, pod plotami i klatkami? przecież też nie sprzataja po sobie a za psy się czepiaja. Poza tym za coś się placi podatek za psa... za to że oddycha? Za to że go karmię za wlasne pieniadze? Za to że lecze za swoje czy za co?

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 20:25:22] • [IP: 62.69.203.**]

brawo dla tego parowkowego krola !! jak bym wiedzial komu to bym łyche postawił, robi dobra robote! Panie prezydencie niech Pan zrobi cos z tym kundlowym eldorado normalni ludzie sie mecza kundli tu zatrzesienie i to nie jest tylko problem kup na chodnikach!

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 19:55:06] • [IP: 88.156.234.**]

Psy szczekają a karawana idzie dalej , a to że pies bez smyczy to wina ludzi bez rozumu pieski są bez winy nawet gdy szczekają i coś zjedzą

fororak 🐲 • Poniedziałek [17.09.2018, 14:35:21] • [IP: 77.111.245.**]

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 08:13:20] • [IP: 176.221.110.***]>...Od razu truć pijaków w lasku, toż to są ludzie z nizin społecznych. ..A więc gościu powinieneś ich wziąć do swej hacjendy, wykąpać, nakarmić, przyodziać, dać całodzienne utrzymanie oraz opierunek.,. .A oni w podzięce za okazaną życzliwość przechleją Twoją posiadłość i staniesz się jednym z nich...Żyjemy przecież w Kraju Katolickim gdzie jest miłosierdzie Boże i człowiek szanuje i kocha drugiego człowieka...amen

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 09:45:37] • [IP: 62.69.241.**]

Do Policji! Monitoring sprawdzić, jeśli w kilku miejscach ktoś wyrzuca kiełbasy, to w końcu można namierzyć. Każdy sra, więc nie wina psa, ten który to robi jest zwyrolem. Policja do roboty!

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 09:03:28] • [IP: 212.14.7.***]

Zapłacę trucicielowi za uśmiercenie psa imieniem Dino. Jego właściciel jest takim burakiem, że przychodzi co dziennie na moje osiedle i puszcza go bez smyczy, a potem się za nim wydziera i gwiżdżę jak jakiś debil. Proszę anonimowy zbawco tego miasta od sr*jąc#ch i hałasujących zwierząt zrób z nim porządek. Daj mu taką nauczkę żeby już więcej nie przychodził.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 08:13:20] • [IP: 176.221.110.***]

Widzicie kupy psów (chociaż sytuacja się poprawia, bo coraz więcej właścicieli sprząta), a nie widzicie ton śmieci i butelek w lasku na Gdyńskiej czy Szkolnej, pijaków tam przesiadujących i chlejących tanie wino i też srających pod drzewem (co niestety widziałem na własne oczy). To ich też chyba trzeba wytruć.

Robot • Poniedziałek [17.09.2018, 08:09:37] • [IP: 188.146.40.***]

Dorwać gnoja i tymi parowkami nakarmić.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 08:07:42] • [IP: 176.221.110.***]

Żal mi tych ludzi plujących tu jadem. Jacy muszą być puści w środku, nie zaznali w życiu niczego dobrego, jad ich zatruwa. Dla ludzi pewnie są tacy sami, bo jak nienawidzi sie zwierząt, to nie można być dobrym człowiekiem. Kiedyś umrą zgorzkniali i osamotnieni i tego im życzę.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 07:29:49] • [IP: 77.65.106.***]

Jak bym się zorientował, że sąsiedzi zostawiają noworodka samego w domu, to bym doniósł na policję bez znaczenia czy drze mordę czy nie drze.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 23:57:27] • [IP: 176.221.123.***]

Ludzie niemili, dlaczego tam bardzo cieszycie się że niewinne stworzenie ma umierać w męczarniach za swojego głupiego właściciela? Czy miło by wam było gdyby ktoś tak otruł wasze wrzeszczące małe dzieci lub wasze większe palące i wymiotujące dzieci po imprezie koło bloków? Tak jak za zwierze tak i za dzieci odpowiedzialny jest dorosły człowiek i to jemu należy wymierzyć karę. Nad mewkami, kotkami czy dzikami tak się użalacie ale nad inną żywą istotą już nie? Jesteście tacy niespójni - czegoś wam w życiu brak - czego? sam sobie odpowiedz człowieku cieszący się ze śmierci NIEWINNYCH istot.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 22:15:55] • [IP: 188.30.40.**]

Parówkowym skrtytotrójcom mówimy.. TAK! Nie dotarło normalną drogą do właścicieli gównorobów że trzeba sprzątać to może tak dotrze!

Gość • Niedziela [16.09.2018, 22:12:56] • [IP: 188.30.40.**]

I BARDZO DOBRZE. Psy trzeba trzymać na smyczy a gówna sprzątać i nie będzie płaczu.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 21:23:15] • [IP: 46.134.33.***]

Do Gość • Niedziela [16.09.2018, 20:18:12] • [IP: 87.78.226.***] a parówa to ciebie robiła.misiu patysiu

Gość • Niedziela [16.09.2018, 21:16:26] • [IP: 178.235.179.**]

Pies wyszedł z tego A pomógł doktor Kolanek.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 21:07:12] • [IP: 178.238.246.***]

Uwaga właściciele psów ! Na osiedlu Matejki niedaleko Kauflandu pojawiły się zatrute kiełbaski. Są na każdym trawniku. Szczególnie koło Leningradów. Radzę uważać. Najlepiej w ogóle tam nie chodzić.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 21:05:46] • [IP: 178.235.179.*]

Wiadomo sprzątać trzeba czy po małym czy po dużym psie jeśli to was tak boli to trujcie właściciela który nie sprząta a nie ZWIERZAKI. CIEKAWE CO TO ZA DEBIL TRUJE PEWNIE BYŁ BITY W SZKOLE I SIĘ WYZYWA

Gość • Niedziela [16.09.2018, 21:05:42] • [IP: 185.104.185.**]

Byłoby dobrze, aby tę metodę zastosować do mew srebrzystych. Fruwające szczury, są koszmarem miasta.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 20:25:53] • [IP: 83.20.255.***]

No i prawidłowo kundle trzeba trzymać na smyczy.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 20:25:38] • [IP: 5.60.9.***]

Nam zatruto psa w podobny sposób około 2 miesiące temu. lepiej żeby go prędzej pały złapały niż ja. A ci co piszą tu dokumentalne głupoty i uważają że to dobrze- niech sami się potrują- bo przecież to dobze co? f j u t y

Gość • Niedziela [16.09.2018, 20:23:21] • [IP: 87.78.226.***]

5000 zl, podatku rocznie od pieska i kontrole oczywiscie. Problem z czasem sam zniknie lub bedzie minimalny.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 20:18:12] • [IP: 87.78.226.***]

Parowy to wy sami jestescie buraki swinoujskie. Po swoim kundlu sie sprzata to popierwsze a po drugie ujadanie psow na balkonach powinno byc scigane karami dla wlascicieli tych psiakow. Inaczej sie chamstwa nie nauczy.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 20:16:28] • [IP: 77.111.247.*]

Oglosic Swinoujscie strefa wolna od nieczystych psow.

Oglądasz 1-25 z 89
■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■