POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [14.09.2018, 21:02:35] • Świnoujście

Mateusz Rojewski z MSWiA wyjawił niewygodną tajemnicę? Za przyznanie że Janusz Żmurkiewicz jest kandydatem PiSu, może nawet stracić pracę!

Mateusz Rojewski z MSWiA wyjawił niewygodną tajemnicę? Za przyznanie że Janusz Żmurkiewicz jest kandydatem PiSu, może nawet stracić pracę!

fot. iswinoujscie.pl

Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe!

Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz.

Po publikacji artykułu, otrzymaliśmy oficjalne informacje że wobec Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe za odpowiedź na pytanie mieszkańca Świnoujścia. Co ciekawe, nikt pod pierwszą informacją nie chciał się podpisać swoim imieniem oraz nazwiskiem, podpisując się anonimowo „Z poważaniem
Wydział Prasowy”
- Pan Mateusz Rojewski nie ma żadnych uprawnień, aby wypowiadać się publicznie w imieniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tym bardziej wskazywać kandydata na prezydenta Świnoujścia. Sytuacja ta jest niedopuszczalna i wobec pracownika zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe.
 
Wskazywaniem kandydatów w wyborach samorządowych zajmują się poszczególne partie polityczne czy komitety wyborcze.
 
Korespondencja e-mail przesłana przez Pana Mateusza Rojewskiego była działaniem samowolnym. Bezpośredni przełożeni pracownika nie zostali poinformowani o tym fakcie.

Z poważaniem
Wydział Prasowy
ul. Stefana Batorego 5, 02-591 Warszawa


-------------------------------------------------------------------

Mateusz Rojewski z MSWiA wyjawił niewygodną tajemnicę? Za przyznanie że Janusz Żmurkiewicz jest kandydatem PiSu, może nawet stracić pracę!

fot. Organizator

Otrzymaliśmy także druga informację, tym razem podpisaną przez Leszka Dobrzyńskiego - Prezesa Zarządu Okręgowego Pis

W związku z ukazaniem się na portalu iswinoujscie.pl informacji o tym, że pracownik MSWiA potwierdza poparcie PiS dla obecnego prezydenta Świnoujścia pana Żmurkiewicza stwierdzam, że:
1. Zarząd szczecińskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości nie zatwierdził na tą chwilę żadnej kandydatury naszej partii na stanowisko prezydenta Świnoujścia.
2. Trwają konsultacje ze świnoujską organizacją Prawa i Sprawiedliwości na temat kandydata PiS na prezydenta Świnoujścia w zbliżających się wyborach samorządowych.
3. Zarząd Okręgu PiS wraz z centralnymi władzami statutowymi Prawa i Sprawiedliwości są jedynymi organami uprawnionymi do akceptacji kandydatów na prezydentów miast oraz wypowiadania się w takich kwestiach w imieniu naszej partii. Na pewno nie ma takich uprawnień pracownik MSWiA, zajmujący się całkiem inną pracą.

Z poważaniem
Leszek Dobrzyński
Prezes Zarządu Okręgowego
Prawo i Sprawiedliwość

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 128, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 128

Gość • Wtorek [18.09.2018, 13:52:12] • [IP: 164.40.246.**]

Jak by żył śp. prezydent Możejko, to oddał bym na niego głos, może takich ludzi ponownie Świnoujście (postrzelonych) potrzebuje.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 22:59:50] • [IP: 176.221.122.**]

To chyba jakiś żart. No ale lepiej, jakby co, mimo wszystko głosować na niego niż na czerwoną.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 18:06:49] • [IP: 78.10.206.**]

"Pomyślcie tylko że taki P i S liczy zaledwie 35, 508 członków i trzęsie prawie całą Polską ? Nie pozwólmy by w naszym mieście Świnoujściu, pisowcy dorwali się do władzy ! A taka partia Gowina liczy ok 2000 członków ? Im także marzą się stanowiska i kasa.. ." A niby dlaczego mamy nie pozwalać? Bo marzą nam się emerytury do 70-tki. Owszem nie pozwolimy na wasz powrót spadkobierców emerytur z PZPR!

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 18:03:31] • [IP: 78.10.206.**]

Acha, " może nawet stracić pracę". A stracił czy to tylko wasze wywrotowe dywagacje z tęsknoty za tym" żeby było jak było" a w Polsce rządził Soros poprzez" wybitną" postać Balcerowicza (Bucholtza)

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 07:43:02] • [IP: 10.0.2.***]

Spalona kandydatura? :)

Gość • Niedziela [16.09.2018, 18:28:23] • [IP: 178.235.182.***]

Całe swinoujscie na wybory starsi I młodsi dajcie w końcu frekwencję 100 procent to w końcu władza się zmieni A nie jeden przy władzy tyle lat niech mają szansę mlodsi

Gość • Niedziela [16.09.2018, 17:38:01] • [IP: 37.47.172.***]

Zmurkiewicz i Sujka od 3 lat nie są już w SLD. uciekli pod skrzydła PiS bo myśleli że SLD polegnie a Agatowska zakopia pod polityczna ziemia jak ja wyrzucili z przewodniczącej rady miasta. Ale ta kobita ma jaja i się im nie dała. - dlatego ja głosuje na Agatowska bo ma charakter a taki ktoś jest tutaj potrzebny bo Zmurkiewicz juz jest stary i wypalony.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 12:58:11] • [IP: 62.69.203.***]

Raz cepem raz młotem czerwoną hołotę.Okradali nas kiedyś i dziś dalej kradną bolszewiki.A za wszystko i tak my zapłacimy z podatków ścierwa.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 12:28:39] • [IP: 77.88.191.**]

Odrobina dystansu do siebie i pokora - szkoda że tego mu brak. Nie podchodzić ze szpilką bo wybuchnie !

Gość • Niedziela [16.09.2018, 12:26:51] • [IP: 94.254.227.**]

tylko że poseł Piotrowicz startując jako poseł informował że był prokuratorem od lat 70tych i nic nie kłamał a sędzia Kryże drugi kogo atakuje PO przecież doprowadził do skazania kilku z afery FOZZ. Natomiast Europoseł Rosatti z zachodniopomorskiego ukrył że był TW i że był zamieszany w aferę FOZZ jako członek zarządu FOZZ.

Anonymous • Niedziela [16.09.2018, 10:44:55] • [IP: 31.0.66.**]

Wypadalo by przeswietlic historie Janusza i zobaczyc z kim i za ile. .. Szemrany KOLES i tyle. .. A majatek to od Bezdomnego posiada... Wstyd i Hanba !!

Gość • Niedziela [16.09.2018, 10:24:57] • [IP: 178.235.176.***]

Jeśli poseł Piotrowicz z niesławną przeszłością zyskał poparcie Nadprezesa, to Janusz ze swoją przeszłością i zasługami w PRLu musi zyskać jeszcze większą sympatię. Nadprezes zna się na ludziach, a szczególnie miłuje tych, którzy dla władzy z jego nadania są w stanie zepsuć swoją już i tak wątpliwej jakości biografię.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 09:57:59] • [IP: 188.147.66.**]

Z powodu takich działań jakie ujawnił p.Rojewski mówi się że polityka to ku..a, dlatego taka panika w szeregach.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 09:41:38] • [IP: 92.42.114.***]

Pomyślcie tylko że taki P i S liczy zaledwie 35, 508 członków i trzęsie prawie całą Polską ? Nie pozwólmy by w naszym mieście Świnoujściu, pisowcy dorwali się do władzy ! A taka partia Gowina liczy ok 2000 członków ? Im także marzą się stanowiska i kasa. ..

Gość • Niedziela [16.09.2018, 09:38:15] • [IP: 94.254.226.**]

mówisz że stracił Twój głos? To głosuj sobie na SLD i ich pomysł na przyjęcie uchodźców tylko potem nie płacz bo zawsze Polak mądry po szkodzie

Gość • Niedziela [16.09.2018, 08:24:57] • [IP: 37.47.187.**]

A poza tym jego komtetem wyborczym i pelnomocnikiem jest vice Sujka. A on dalej jest chyba w SLD. Nie kumam czaczy:)

Gość • Niedziela [16.09.2018, 08:22:37] • [IP: 37.47.187.**]

A z jakiej racji obecny prezydent ma startować za poparciem PiSu? Z TEGO CO KOJARZĘ JEGO BYŁA PARTIA TO SLD A TAM STAETUJE PANI AGATOWSKA.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 02:05:05] • [IP: 188.30.57.**]

ŻADEN TUNEL NIE PRZEKONA MNIE DO GŁOSOWANIA NA ZDRAJC Ę PISOWCA. Wolę do końca życia kajakiem się przeprawiać niż oddać głos na niszczycieli Polski.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 00:23:00] • [IP: 178.235.178.***]

Patrzcie co się dzieje: PiS mówił, że chce ograniczenia liczby kadencji do dwóch. Że będzie walczył z byłymi PZPR-owcami. No i teraz popierają Żmurkiewicza na PIĄTĄ kadencję (!). Dlatego nie zagłosuję ani na tych kłamczuchów ani na Żmurkiewicza! Niech wygra Agatowska!

Gość • Sobota [15.09.2018, 23:29:04] • [IP: 62.69.252.***]

nie no jesli żmur się ukłąda z pis to mój głos właśnie stracił!

Gość • Sobota [15.09.2018, 22:55:34] • [IP: 188.147.0.***]

I to radny pis to wszystko wykręcił, wspólnicy tacy.

Gość • Sobota [15.09.2018, 21:49:26] • [IP: 93.94.187.***]

Pan Rojewski wyskoczył jakby był zwolennikiem kod, ważne dla wyborów informacje (fałszywe)ogłasza publicznie i za to powinien lecieć na ryj.Proste i sprawiedliwe. I tak na tego kandydata nie zagłosuję.

emeryt • Sobota [15.09.2018, 20:42:54] • [IP: 178.235.177.***]

łoł Panie Januszu stracił Pan mój głos...

Gość • Sobota [15.09.2018, 19:49:26] • [IP: 92.42.113.***]

To już koniec świata pedofile w kościele, były urzędnik w komunistycznej Polsce kandydatem niby partii antykomunistycznej i katolickiej. Czy ktoś to ogarnia ? ja nie. Czyżby koryto było jedyną idea łączącą ludzi o różnych światopoglądach ? A swoją drogą zobaczcie co prezentuje sobą Żmurkiewicz, kiedyś współpracował z władzami komunistycznej Polski, a potem jak leci SLD, PO i teraz PIS. Czy taki człowiek ma jakieś zasady ? czy to tylko chorągiewka na wietrze ? Ja na niego nie będę głosował.

Gość • Sobota [15.09.2018, 18:56:19] • [IP: 78.10.206.**]

Już na pana Żmurkiewicza nie zagłosuję...warto być przyzwoitym panie Żmurkiewicz !!

Oglądasz 1-25 z 128
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■