POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [14.09.2018, 20:05:59] • Świnoujście

Całodobowa fontanna na Placu Wolności - zamierzony efekt czy niedopatrzenie?

Całodobowa fontanna na Placu Wolności - zamierzony efekt czy niedopatrzenie?

fot. Czytelnik

Z pewnością wielu mieszkańców i osób przebywających w naszym mieście zauważyło, że fontanna na Placu Wolności tryska również po zmroku. Dokładnie zaś - całe noce. Sytuacja jest dość dziwna, ponieważ nigdy wcześniej w godzinach nocnych nie mogliśmy podziwiać tryskających strug. Pomijając fakt, że jest to zupełnie niepotrzebna w nocy ozdoba, to, jak pisze jeden z mieszkańców, stanowi źródło hałasu. Czytelnik próbował interweniować, z jakim skutkiem?

"Indolencja naszych urzędników miejskich sięga zenitu. Już dwukrotnie (12 września, 13 września) zgłaszałem telefonicznie do

Urzędu Miasta Świnoujście problem działającej całą noc fontanny na Placu Wolności, Pani z działu zajmująca się w/w zapewniała, że zajmie się problemem, niestety jak widać na załączonym obrazku jest to chyba zbyt duże wyzwanie.

Fontanna pracująca nocą hałasuje tak, że trudno zasnąć, nie wspominając o niepotrzebnych kosztach. Może opublikowanie artykułu z w/w problemem uzdrowi niemoc urzędników"- napisał Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Niedziela [16.09.2018, 08:02:55] • [IP: 188.146.32.***]

Obudziła się bo myślała że sika do nocnika.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 02:10:21] • [IP: 164.127.242.**]

Popieram interwencję, a ci, którzy szydzą z tego wniosku do magistratu, niech pomieszkają sobie w sąsiedztwie hałasującej fontanny. Pamiętam, mieszkałem w sąsiedztwie jednego z większych sklepów w mieście, z tyłu mieli wentylator - nikt w tamtych latach nie pomyslał, że trzeba go wyciszyć, ale minął PRL, potem 10 lat i na szczęście przyszły nowe standardy, wentylator obudowano osłonkami, wreszcie można było normalnie życ, zwłaszcza noca wyjśc na cichy balkon.

Gość • Sobota [15.09.2018, 13:38:01] • [IP: 178.238.253.**]

No to co przecież w fontannach obieg wody jest zamknięty, to się wie już z V klasy powszechniaka tak z grubsza pisząc, no chyba że komuś przeszkadza szum wody i podsiwietlenie!

Gość • Sobota [15.09.2018, 12:22:44] • [IP: 176.221.122.**]

NO co ze tryska noca, KOMU TO UWIERA, JA MAM kaprys sobie noca jezdzic rowerem i robic piekne zdjecia i co powiesz na to, ma byc jak w trumnie ?? DAJ SE SIANA I NIE PORUSZAJ TAKICH TEMATOW BO FONTANNA SOBIE TRYSKA SMIECHU WARTY TEN ARTYKUL, nocne zycie tez istnieje wsrod ludzi i zwierzat wiec woda jest tu wskazana 24 na dobe

Gość • Sobota [15.09.2018, 08:56:45] • [IP: 79.175.202.***]

Miasto nocą to ma być brzydkie? Koleś co zrobił problem winien wyprowadzić się na głęboką Syberię. Będzie miał spokój.

Gość • Sobota [15.09.2018, 08:37:49] • [IP: 83.11.232.***]

A MNIE SIĘ WYDAJE ŻE TO PRZESADA, LEPSZY SZUM WODY JAK SZCZEKANIE PSÓW JAK DZIEN TAK I NOC, TO DOPIERO GECHENNA, ANI SPANIA ANI OTWARTEGO OKNA W DZIEN.

Gość • Sobota [15.09.2018, 08:35:24] • [IP: 213.77.57.***]

Przecież to tylko pieniądze podatników. O co tyle szumu?

Gość • Sobota [15.09.2018, 05:31:38] • [IP: 178.235.181.***]

tak w tym wypadku czytelnik ma rację zadając takie pytanie, to było zamierzone sprawdzałem czujność czytelnika i nie zawiodłem się

Gość • Sobota [15.09.2018, 02:49:25] • [IP: 37.47.165.**]

ODPOWIEDŹ DLA GOŚCIA: Gość • Piątek [14.09.2018, 22:08:11] • [IP: 178.238.247.***]Ludziom to się wydaje że jak zadzwonią to już im się należy, mieszkaniec powiadamia urzad, ten powiadamia firmę odpowiedzialną za fontanny a ta techników którzy muszą do niej przyjechać TAK POWINNO BYĆ W NORMALNYM MIEŚCIE... TELEFON I NIEZWŁOCZNA INTRWENCJA SŁUŻB MIASTA, A NIE INDOLENCJA I LENISTWO!

Gość • Sobota [15.09.2018, 00:53:25] • [IP: 92.42.116.***]

Może wam jako spacerowiczom nie przeszkadza, ale my tutaj mieszkamy, to nawet okna otworzyć na noc nie można było bo albo cala noc szumiała fontanna, a to jakiś" uliczny dj" albo jakas klotnia kochankow, i jak skonczy szumiec a czlowiek sie przebudzi, to zaraz od 6 rano zasuwa maszyna sprzatajaca. Idzcie sobie pospacerowac przy fontannach w parku zdrojowym jak wam na tym tak zalezy, tam nikomu nie beda przeszkadzac.

Gość • Sobota [15.09.2018, 00:08:10] • [IP: 92.42.112.**]

Dziękujemy... Dobranoc. Zzzzzz Zzzzzz Zzzzzz

Gość • Piątek [14.09.2018, 23:46:14] • [IP: 213.205.242.***]

Jak to to niepotrzebna ozdoba ??Jeśli ktoś śpi to niech śpi i prześpi całe życie, sama fontanna prezentuje się dopiero nocą i spacery przy fontannie są szczególne

Gość • Piątek [14.09.2018, 22:34:30] • [IP: 77.252.46.**]

Ta wystawa tych obrazków dawnego Swinemünde są świetnym dowodem, jak komuchy zdewastowały, to niegdyś urocze kameralne, klimatyczne urocze miasteczko. Ówczesny komuszek postawił wisienkę na torcie w dewastacji tego miasta.

Gość • Piątek [14.09.2018, 22:28:30] • [IP: 37.47.174.***]

Sygnalistko w nocy się śpi a nie słucha !!

Gość • Piątek [14.09.2018, 22:08:11] • [IP: 178.238.247.***]

Przecież urząd miasta to nie pogotowie techniczne albo straż pożarna że dostają telefon to wsiadają wszyscy w samochód i jadą na sygnale naprawiać fontannę, poza tym fontann jest sterowana przez system a nie że ktoś siedzi i ja rano włącza a wieczorem wyłącza. Ludziom to się wydaje że jak zadzwonią to już im się należy, mieszkaniec powiadamia urzad, ten powiadamia firmę odpowiedzialną za fontanny a ta techników którzy muszą do niej przyjechać

Gość • Piątek [14.09.2018, 21:48:28] • [IP: 178.238.247.***]

Temat nie aktualny fontanna naprawiona

Gość • Piątek [14.09.2018, 21:28:57] • [IP: 92.42.112.**]

korekta:. .. a włączać dokładnie o 24:06!! - o godzinie 00:06!!

Gość • Piątek [14.09.2018, 21:10:56] • [IP: 94.254.228.***]

Przecież to miasto nie ma gospodarza burdel na każdym kroku i jeszcze ich wybierać ha ha

Gość • Piątek [14.09.2018, 21:01:15] • [IP: 92.42.112.**]

Fontanna działała zawsze do godziny 22. Nagle od ponad tygodnia chodziła całą noc. Możliwe, że po interwencji osoby zgłaszającej, faktycznie ta kobieta zajęła się sprawą. W rezultacie fontannę zaczęli wyłączać o godzinie 20-ej, a włączać dokładnie o 24:06!! Gratuluję, my również dostajemy nerwicy, bo nie dość, że od 6 rano " odrzutowiec sprząta" Plac Wolności, to doszła właśnie nowa atrakcja. Najgłośniejsze miejsce w mieście. ;/

Gość • Piątek [14.09.2018, 21:00:36] • [IP: 92.42.112.***]

Oni są zajęci kampanią nie mają jak i wcześniej nie mieli czasu dla mieszkańców ale głosami nie pogardzą

Gość • Piątek [14.09.2018, 20:59:13] • [IP: 92.42.114.***]

Co fontanny już przeszkadzają co za ludzie.

Gość • Piątek [14.09.2018, 20:45:20] • [IP: 83.8.39.***]

A ja tam lubię z żoną pospacerować wieczorem przy tych fontannach bo całkiem inaczej się prezentuje niż za dnia.

Gość • Piątek [14.09.2018, 20:17:46] • [IP: 80.245.178.*]

Szmalu za dużo

Oglądasz 1-23 z 23
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■