POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [14.09.2018, 20:05:59] • Świnoujście

Całodobowa fontanna na Placu Wolności - zamierzony efekt czy niedopatrzenie?

Całodobowa fontanna na Placu Wolności - zamierzony efekt czy niedopatrzenie?

fot. Czytelnik

Z pewnością wielu mieszkańców i osób przebywających w naszym mieście zauważyło, że fontanna na Placu Wolności tryska również po zmroku. Dokładnie zaś - całe noce. Sytuacja jest dość dziwna, ponieważ nigdy wcześniej w godzinach nocnych nie mogliśmy podziwiać tryskających strug. Pomijając fakt, że jest to zupełnie niepotrzebna w nocy ozdoba, to, jak pisze jeden z mieszkańców, stanowi źródło hałasu. Czytelnik próbował interweniować, z jakim skutkiem?

"Indolencja naszych urzędników miejskich sięga zenitu. Już dwukrotnie (12 września, 13 września) zgłaszałem telefonicznie do

Urzędu Miasta Świnoujście problem działającej całą noc fontanny na Placu Wolności, Pani z działu zajmująca się w/w zapewniała, że zajmie się problemem, niestety jak widać na załączonym obrazku jest to chyba zbyt duże wyzwanie.

Fontanna pracująca nocą hałasuje tak, że trudno zasnąć, nie wspominając o niepotrzebnych kosztach. Może opublikowanie artykułu z w/w problemem uzdrowi niemoc urzędników"- napisał Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Niedziela [16.09.2018, 08:02:55] • [IP: 188.146.32.***]

Obudziła się bo myślała że sika do nocnika.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 02:10:21] • [IP: 164.127.242.**]

Popieram interwencję, a ci, którzy szydzą z tego wniosku do magistratu, niech pomieszkają sobie w sąsiedztwie hałasującej fontanny. Pamiętam, mieszkałem w sąsiedztwie jednego z większych sklepów w mieście, z tyłu mieli wentylator - nikt w tamtych latach nie pomyslał, że trzeba go wyciszyć, ale minął PRL, potem 10 lat i na szczęście przyszły nowe standardy, wentylator obudowano osłonkami, wreszcie można było normalnie życ, zwłaszcza noca wyjśc na cichy balkon.

Gość • Sobota [15.09.2018, 13:38:01] • [IP: 178.238.253.**]

No to co przecież w fontannach obieg wody jest zamknięty, to się wie już z V klasy powszechniaka tak z grubsza pisząc, no chyba że komuś przeszkadza szum wody i podsiwietlenie!

Gość • Sobota [15.09.2018, 12:22:44] • [IP: 176.221.122.**]

NO co ze tryska noca, KOMU TO UWIERA, JA MAM kaprys sobie noca jezdzic rowerem i robic piekne zdjecia i co powiesz na to, ma byc jak w trumnie ?? DAJ SE SIANA I NIE PORUSZAJ TAKICH TEMATOW BO FONTANNA SOBIE TRYSKA SMIECHU WARTY TEN ARTYKUL, nocne zycie tez istnieje wsrod ludzi i zwierzat wiec woda jest tu wskazana 24 na dobe

Gość • Sobota [15.09.2018, 08:56:45] • [IP: 79.175.202.***]

Miasto nocą to ma być brzydkie? Koleś co zrobił problem winien wyprowadzić się na głęboką Syberię. Będzie miał spokój.

Gość • Sobota [15.09.2018, 08:37:49] • [IP: 83.11.232.***]

A MNIE SIĘ WYDAJE ŻE TO PRZESADA, LEPSZY SZUM WODY JAK SZCZEKANIE PSÓW JAK DZIEN TAK I NOC, TO DOPIERO GECHENNA, ANI SPANIA ANI OTWARTEGO OKNA W DZIEN.

Gość • Sobota [15.09.2018, 08:35:24] • [IP: 213.77.57.***]

Przecież to tylko pieniądze podatników. O co tyle szumu?

Gość • Sobota [15.09.2018, 05:31:38] • [IP: 178.235.181.***]

tak w tym wypadku czytelnik ma rację zadając takie pytanie, to było zamierzone sprawdzałem czujność czytelnika i nie zawiodłem się

Gość • Sobota [15.09.2018, 02:49:25] • [IP: 37.47.165.**]

ODPOWIEDŹ DLA GOŚCIA: Gość • Piątek [14.09.2018, 22:08:11] • [IP: 178.238.247.***]Ludziom to się wydaje że jak zadzwonią to już im się należy, mieszkaniec powiadamia urzad, ten powiadamia firmę odpowiedzialną za fontanny a ta techników którzy muszą do niej przyjechać TAK POWINNO BYĆ W NORMALNYM MIEŚCIE... TELEFON I NIEZWŁOCZNA INTRWENCJA SŁUŻB MIASTA, A NIE INDOLENCJA I LENISTWO!

Gość • Sobota [15.09.2018, 00:53:25] • [IP: 92.42.116.***]

Może wam jako spacerowiczom nie przeszkadza, ale my tutaj mieszkamy, to nawet okna otworzyć na noc nie można było bo albo cala noc szumiała fontanna, a to jakiś" uliczny dj" albo jakas klotnia kochankow, i jak skonczy szumiec a czlowiek sie przebudzi, to zaraz od 6 rano zasuwa maszyna sprzatajaca. Idzcie sobie pospacerowac przy fontannach w parku zdrojowym jak wam na tym tak zalezy, tam nikomu nie beda przeszkadzac.

Gość • Sobota [15.09.2018, 00:08:10] • [IP: 92.42.112.**]

Dziękujemy... Dobranoc. Zzzzzz Zzzzzz Zzzzzz

Gość • Piątek [14.09.2018, 23:46:14] • [IP: 213.205.242.***]

Jak to to niepotrzebna ozdoba ??Jeśli ktoś śpi to niech śpi i prześpi całe życie, sama fontanna prezentuje się dopiero nocą i spacery przy fontannie są szczególne

Gość • Piątek [14.09.2018, 22:34:30] • [IP: 77.252.46.**]

Ta wystawa tych obrazków dawnego Swinemünde są świetnym dowodem, jak komuchy zdewastowały, to niegdyś urocze kameralne, klimatyczne urocze miasteczko. Ówczesny komuszek postawił wisienkę na torcie w dewastacji tego miasta.

Gość • Piątek [14.09.2018, 22:28:30] • [IP: 37.47.174.***]

Sygnalistko w nocy się śpi a nie słucha !!

Gość • Piątek [14.09.2018, 22:08:11] • [IP: 178.238.247.***]

Przecież urząd miasta to nie pogotowie techniczne albo straż pożarna że dostają telefon to wsiadają wszyscy w samochód i jadą na sygnale naprawiać fontannę, poza tym fontann jest sterowana przez system a nie że ktoś siedzi i ja rano włącza a wieczorem wyłącza. Ludziom to się wydaje że jak zadzwonią to już im się należy, mieszkaniec powiadamia urzad, ten powiadamia firmę odpowiedzialną za fontanny a ta techników którzy muszą do niej przyjechać

Gość • Piątek [14.09.2018, 21:48:28] • [IP: 178.238.247.***]

Temat nie aktualny fontanna naprawiona

Gość • Piątek [14.09.2018, 21:28:57] • [IP: 92.42.112.**]

korekta:. .. a włączać dokładnie o 24:06!! - o godzinie 00:06!!

Gość • Piątek [14.09.2018, 21:10:56] • [IP: 94.254.228.***]

Przecież to miasto nie ma gospodarza burdel na każdym kroku i jeszcze ich wybierać ha ha

Gość • Piątek [14.09.2018, 21:01:15] • [IP: 92.42.112.**]

Fontanna działała zawsze do godziny 22. Nagle od ponad tygodnia chodziła całą noc. Możliwe, że po interwencji osoby zgłaszającej, faktycznie ta kobieta zajęła się sprawą. W rezultacie fontannę zaczęli wyłączać o godzinie 20-ej, a włączać dokładnie o 24:06!! Gratuluję, my również dostajemy nerwicy, bo nie dość, że od 6 rano " odrzutowiec sprząta" Plac Wolności, to doszła właśnie nowa atrakcja. Najgłośniejsze miejsce w mieście. ;/

Gość • Piątek [14.09.2018, 21:00:36] • [IP: 92.42.112.***]

Oni są zajęci kampanią nie mają jak i wcześniej nie mieli czasu dla mieszkańców ale głosami nie pogardzą

Gość • Piątek [14.09.2018, 20:59:13] • [IP: 92.42.114.***]

Co fontanny już przeszkadzają co za ludzie.

Gość • Piątek [14.09.2018, 20:45:20] • [IP: 83.8.39.***]

A ja tam lubię z żoną pospacerować wieczorem przy tych fontannach bo całkiem inaczej się prezentuje niż za dnia.

Gość • Piątek [14.09.2018, 20:17:46] • [IP: 80.245.178.*]

Szmalu za dużo

Oglądasz 1-23 z 23
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■