POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [14.09.2018, 20:05:59] • Świnoujście

Całodobowa fontanna na Placu Wolności - zamierzony efekt czy niedopatrzenie?

Całodobowa fontanna na Placu Wolności - zamierzony efekt czy niedopatrzenie?

fot. Czytelnik

Z pewnością wielu mieszkańców i osób przebywających w naszym mieście zauważyło, że fontanna na Placu Wolności tryska również po zmroku. Dokładnie zaś - całe noce. Sytuacja jest dość dziwna, ponieważ nigdy wcześniej w godzinach nocnych nie mogliśmy podziwiać tryskających strug. Pomijając fakt, że jest to zupełnie niepotrzebna w nocy ozdoba, to, jak pisze jeden z mieszkańców, stanowi źródło hałasu. Czytelnik próbował interweniować, z jakim skutkiem?

"Indolencja naszych urzędników miejskich sięga zenitu. Już dwukrotnie (12 września, 13 września) zgłaszałem telefonicznie do

Urzędu Miasta Świnoujście problem działającej całą noc fontanny na Placu Wolności, Pani z działu zajmująca się w/w zapewniała, że zajmie się problemem, niestety jak widać na załączonym obrazku jest to chyba zbyt duże wyzwanie.

Fontanna pracująca nocą hałasuje tak, że trudno zasnąć, nie wspominając o niepotrzebnych kosztach. Może opublikowanie artykułu z w/w problemem uzdrowi niemoc urzędników"- napisał Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Niedziela [16.09.2018, 08:02:55] • [IP: 188.146.32.***]

Obudziła się bo myślała że sika do nocnika.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 02:10:21] • [IP: 164.127.242.**]

Popieram interwencję, a ci, którzy szydzą z tego wniosku do magistratu, niech pomieszkają sobie w sąsiedztwie hałasującej fontanny. Pamiętam, mieszkałem w sąsiedztwie jednego z większych sklepów w mieście, z tyłu mieli wentylator - nikt w tamtych latach nie pomyslał, że trzeba go wyciszyć, ale minął PRL, potem 10 lat i na szczęście przyszły nowe standardy, wentylator obudowano osłonkami, wreszcie można było normalnie życ, zwłaszcza noca wyjśc na cichy balkon.

Gość • Sobota [15.09.2018, 13:38:01] • [IP: 178.238.253.**]

No to co przecież w fontannach obieg wody jest zamknięty, to się wie już z V klasy powszechniaka tak z grubsza pisząc, no chyba że komuś przeszkadza szum wody i podsiwietlenie!

Gość • Sobota [15.09.2018, 12:22:44] • [IP: 176.221.122.**]

NO co ze tryska noca, KOMU TO UWIERA, JA MAM kaprys sobie noca jezdzic rowerem i robic piekne zdjecia i co powiesz na to, ma byc jak w trumnie ?? DAJ SE SIANA I NIE PORUSZAJ TAKICH TEMATOW BO FONTANNA SOBIE TRYSKA SMIECHU WARTY TEN ARTYKUL, nocne zycie tez istnieje wsrod ludzi i zwierzat wiec woda jest tu wskazana 24 na dobe

Gość • Sobota [15.09.2018, 08:56:45] • [IP: 79.175.202.***]

Miasto nocą to ma być brzydkie? Koleś co zrobił problem winien wyprowadzić się na głęboką Syberię. Będzie miał spokój.

Gość • Sobota [15.09.2018, 08:37:49] • [IP: 83.11.232.***]

A MNIE SIĘ WYDAJE ŻE TO PRZESADA, LEPSZY SZUM WODY JAK SZCZEKANIE PSÓW JAK DZIEN TAK I NOC, TO DOPIERO GECHENNA, ANI SPANIA ANI OTWARTEGO OKNA W DZIEN.

Gość • Sobota [15.09.2018, 08:35:24] • [IP: 213.77.57.***]

Przecież to tylko pieniądze podatników. O co tyle szumu?

Gość • Sobota [15.09.2018, 05:31:38] • [IP: 178.235.181.***]

tak w tym wypadku czytelnik ma rację zadając takie pytanie, to było zamierzone sprawdzałem czujność czytelnika i nie zawiodłem się

Gość • Sobota [15.09.2018, 02:49:25] • [IP: 37.47.165.**]

ODPOWIEDŹ DLA GOŚCIA: Gość • Piątek [14.09.2018, 22:08:11] • [IP: 178.238.247.***]Ludziom to się wydaje że jak zadzwonią to już im się należy, mieszkaniec powiadamia urzad, ten powiadamia firmę odpowiedzialną za fontanny a ta techników którzy muszą do niej przyjechać TAK POWINNO BYĆ W NORMALNYM MIEŚCIE... TELEFON I NIEZWŁOCZNA INTRWENCJA SŁUŻB MIASTA, A NIE INDOLENCJA I LENISTWO!

Gość • Sobota [15.09.2018, 00:53:25] • [IP: 92.42.116.***]

Może wam jako spacerowiczom nie przeszkadza, ale my tutaj mieszkamy, to nawet okna otworzyć na noc nie można było bo albo cala noc szumiała fontanna, a to jakiś" uliczny dj" albo jakas klotnia kochankow, i jak skonczy szumiec a czlowiek sie przebudzi, to zaraz od 6 rano zasuwa maszyna sprzatajaca. Idzcie sobie pospacerowac przy fontannach w parku zdrojowym jak wam na tym tak zalezy, tam nikomu nie beda przeszkadzac.

Gość • Sobota [15.09.2018, 00:08:10] • [IP: 92.42.112.**]

Dziękujemy... Dobranoc. Zzzzzz Zzzzzz Zzzzzz

Gość • Piątek [14.09.2018, 23:46:14] • [IP: 213.205.242.***]

Jak to to niepotrzebna ozdoba ??Jeśli ktoś śpi to niech śpi i prześpi całe życie, sama fontanna prezentuje się dopiero nocą i spacery przy fontannie są szczególne

Gość • Piątek [14.09.2018, 22:34:30] • [IP: 77.252.46.**]

Ta wystawa tych obrazków dawnego Swinemünde są świetnym dowodem, jak komuchy zdewastowały, to niegdyś urocze kameralne, klimatyczne urocze miasteczko. Ówczesny komuszek postawił wisienkę na torcie w dewastacji tego miasta.

Gość • Piątek [14.09.2018, 22:28:30] • [IP: 37.47.174.***]

Sygnalistko w nocy się śpi a nie słucha !!

Gość • Piątek [14.09.2018, 22:08:11] • [IP: 178.238.247.***]

Przecież urząd miasta to nie pogotowie techniczne albo straż pożarna że dostają telefon to wsiadają wszyscy w samochód i jadą na sygnale naprawiać fontannę, poza tym fontann jest sterowana przez system a nie że ktoś siedzi i ja rano włącza a wieczorem wyłącza. Ludziom to się wydaje że jak zadzwonią to już im się należy, mieszkaniec powiadamia urzad, ten powiadamia firmę odpowiedzialną za fontanny a ta techników którzy muszą do niej przyjechać

Gość • Piątek [14.09.2018, 21:48:28] • [IP: 178.238.247.***]

Temat nie aktualny fontanna naprawiona

Gość • Piątek [14.09.2018, 21:28:57] • [IP: 92.42.112.**]

korekta:. .. a włączać dokładnie o 24:06!! - o godzinie 00:06!!

Gość • Piątek [14.09.2018, 21:10:56] • [IP: 94.254.228.***]

Przecież to miasto nie ma gospodarza burdel na każdym kroku i jeszcze ich wybierać ha ha

Gość • Piątek [14.09.2018, 21:01:15] • [IP: 92.42.112.**]

Fontanna działała zawsze do godziny 22. Nagle od ponad tygodnia chodziła całą noc. Możliwe, że po interwencji osoby zgłaszającej, faktycznie ta kobieta zajęła się sprawą. W rezultacie fontannę zaczęli wyłączać o godzinie 20-ej, a włączać dokładnie o 24:06!! Gratuluję, my również dostajemy nerwicy, bo nie dość, że od 6 rano " odrzutowiec sprząta" Plac Wolności, to doszła właśnie nowa atrakcja. Najgłośniejsze miejsce w mieście. ;/

Gość • Piątek [14.09.2018, 21:00:36] • [IP: 92.42.112.***]

Oni są zajęci kampanią nie mają jak i wcześniej nie mieli czasu dla mieszkańców ale głosami nie pogardzą

Gość • Piątek [14.09.2018, 20:59:13] • [IP: 92.42.114.***]

Co fontanny już przeszkadzają co za ludzie.

Gość • Piątek [14.09.2018, 20:45:20] • [IP: 83.8.39.***]

A ja tam lubię z żoną pospacerować wieczorem przy tych fontannach bo całkiem inaczej się prezentuje niż za dnia.

Gość • Piątek [14.09.2018, 20:17:46] • [IP: 80.245.178.*]

Szmalu za dużo

Oglądasz 1-23 z 23
■ X edycja Biegu Pawła Dodka (tragicznie zmarłego maratończyka i dziennikarza sportowego ), przekształcona została w Memoriał Pawła Dodka. Dokładnie w dziesiątą rocznicę jego śmierci (25.09.2008 ), a więc we wtorek 25.09.2018 przeprowadzona zostanie I edycja memoriału. Zapisy od 16.00, start o 17.00 na stadionie miejskim. Odbędzie się Test Coopera (wg.tabeli ocena wydolności organizmu -- jaki dystans pokona zawodnik w ciągu 12 minut biegu, z uwzględnieniem wieku i płci). Uczestnicy otrzymają unikatowe medale z oryginalnym, własnoręcznym podpisem Pawła (ufundowane przez żonę Ulę i córkę Agnieszkę). Ci, którzy uzyskają według tabeli maksymalne osiągi, będą mogli wziąć udział w biegu na 10km—tu dla pierwszych pań i panów okazałe trofea ufundowane przez prezesa KBJogging Andrzeja Mrozka . Ponadto wśród wszystkich biegaczy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Klub Biegacza Jogging zaprasza zawodników i kibiców na I Memoriał Pawła Dodka ■
■ W dniach 24 -26 września 2018 r., w godzinach od godz. 11.00 do godz. 12.00, w związku z planowanymi ćwiczeniami ratowniczo - pożarniczymi prowadzonymi przez Uzdrowisko Świnoujście S.A., mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicy Słowackiego. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ W poniedziałek 17 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 doszło do bardzo groźnego zdarzenia, które rzuca cień na bezpieczeństwo naszych dzieci podczas pobytu w szkole. Do budynku szkoły przy ulicy Kościuszki weszli dwaj uzbrojeni w kastety uczniowie i pobili uczniów. Poszkodowani chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■