POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [13.09.2018, 20:00:27] • Świnoujście

Promy wożą powietrze, a kierowcy czekają w długich kolejkach

Promy wożą powietrze, a kierowcy czekają w długich kolejkach

fot. Czytelnik

Przeprawa promowa to konieczność; dopóki nie doczekamy się tunelu, musimy za każdym razem odstać dłuższą lub krótszą chwilę w oczekiwaniu na wjazd na pokład promu. Czasem niecierpliwie liczymy stojące przed nami samochody, rachując czy zmieścimy się na ten kurs. Wiele tu zależy od pracowników Żeglugi, którzy wpuszczają i ustawiają pojazdy na pokładzie. Często jednak zdarza się, że prom odbija pozornie zapełniony autami - między nimi są ogromne odstępy. O kolejnym takim przypadku poinformował nas pasażer jednego z Bielików.

"Chciałbym się zapytać czemu obsługa promu dopuszcza do sytuacji przedstawionej na zdjęciu. Dlaczego nikt nie reaguje i zostawiają wolne miejsca, pomimo ogromnej kolejki na prom?"- pyta Czytelnik. Sytuacja miała miejsce 13 września około godziny 13.40.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 47

Gość • Sobota [15.09.2018, 14:44:51] • [IP: 37.47.81.**]

Do gościa fachowca od vanów i suwów od kiedy to wyżej wymienione auta są uprzywilejowane, nie jeden van suw jest węższy od waszych aut jak się kupi takie auto to trzeba się nauczyć nim manewrów a nie tylko do przodu jeździć. A co mają powiedzieć kierowcy co muszą wjechać w korytarz który powstaje między barierką a autami stojącym na środku to już was nie obchodzi niech inny się poci bo ja ważniak vanem wyjeżdżam to mi się należy środkowy pas i byle ustawiacz nie będzie mi mówił gdzie mam jechać. Tak trudno spojrzeć w lusterka kto za wami jedzie, jeżeli mieścisz się w na środkowym pasie to i na boczny też. Wszystkie pasy są równe ale oczywiście wy wiecie lepiej i nikt was bez powodu nie daje na skrajny pas to tylko wasze ego tak myśli a podobno myślenie nie boli. Więc pomyśl o innych nie tylko o sobie. Poza tym prom jest przedłużeniem drogi i obowiązują takie same przepisy jak na drodze i kultura kierowców także. Z tą kulturą to różnie bywa, rozmowy przez komórkę wyzwanie, groźby itd itp. Pozdrawiam cwaniaków

Gość • Sobota [15.09.2018, 06:05:11] • [IP: 37.47.81.**]

A ja chciałbym się zapytać tego gościa co zrobił zdjęcie dlaczego nie zgłosił obsłudze promu, że taka sytuacja zaistniała tylko jak konfident robi zdjęcie i szuka taniej sęsacji. Oczywiście jak zwykle obsługa jest winna a kierowca z bąbowca nie. Poza tym niech kierowcy patrzą na siebie jak jeżdżą i utrudniają innym kierowcą możliwość prawidłowego ustawienia się na promie. Jestem ciekaw cz wy wszyscy co pluje ie jadem jesteście w swojej pracy tacy idealnie. Najlepiej pluć opluwac innych jakie to typowe dla buraów.

Gość • Sobota [15.09.2018, 05:46:28] • [IP: 94.254.227.***]

, , pisobolszewik • Piątek [14.09.2018, 21:00:11] • [IP: 176.221.122.**] tych inżynierów od ustawiania pognać na cztery wiatry - wystarczy zatrudnić ludzi myślących i po problemie., , To złóż papiery do żeglugi :)

pisobolszewik • Piątek [14.09.2018, 21:00:11] • [IP: 176.221.122.**]

tych inżynierów od ustawiania pognać na cztery wiatry - wystarczy zatrudnić ludzi myślących i po problemie.

Gość • Piątek [14.09.2018, 17:38:31] • [IP: 93.94.186.***]

to ostatnio normalka...tylko szefostwo tego nie widzi...a szkoda...co wybory zaćmiły oczy...

Gość • Piątek [14.09.2018, 17:13:21] • [IP: 176.221.123.***]

Odstęp 0, 5 Metra dzwonimy do Dyspozytora Promów

Gość • Piątek [14.09.2018, 16:40:01] • [IP: 23.226.237.*]

Jak sobie parkujecie - tak macie.

Gość • Piątek [14.09.2018, 15:09:41] • [IP: 84.241.195.***]

Pewnie ten b.u.r.a.k Mareczek co żonę zostawił miał szychtę, on się nadaje do tarcia chrzanu !!

Gość • Piątek [14.09.2018, 14:21:19] • [IP: 31.2.104.***]

A co to obchodzi obsługę promu ? A stawajcie sobie jak chcecie - dziś ty komuś swoim zaparkowaniem uniemożliwiłeś wjazd na prom a jutro tobie ktoś tak zrobi i tak jak dziś przez ciebie ktoś czeka na następny prom tak jutro ty tak sobie poczekasz ! Taka jest ta fałszywa solidarność kierowców - Zrobię drugiemu na złość !

Gość • Piątek [14.09.2018, 13:44:53] • [IP: 178.235.183.**]

Jakis Pa ja c. Przecież to kierowca nie dojechał ! swiete krowy. tak czytam i widze ze zal dupe sciska co nie którym. Zatrudnic sie chyba nie problem ?

Gość • Piątek [14.09.2018, 11:52:49] • [IP: 83.8.120.**]

oryginalnie bielik mial w projekcie 3 pasy !! sa 4 a auta sa coraz wieksze i szersze najlepsze w tym jest to ze w wiekszosci vanami i suvami jezdza nieudacznicy tutaj w artykule mamy akurat przyklad buraka z beemki :)

Gość • Piątek [14.09.2018, 11:39:09] • [IP: 83.8.120.**]

szkoda e z tylu nie bylo zadnego auta i pol promu plynelo pustego czytelnik rob zdjecia z dwoch stron !!

Gość • Piątek [14.09.2018, 11:06:13] • [IP: 37.47.154.***]

To prawda jak zwróciłam uwagę pani kierewcy stalam obok to nic nie Kuala albo nie chciała. Pracownicy wpuszczajacy nie wszyscy przekładają większej wahi w tej kwesti. 😞 albo jak karetka na sygnale wyjeżdża z promu to piesi blokują przejazd bo są najważniejsi pracownik też był obojetny, a mi się krew gotowała z niedowierzaniem.

Ana • Piątek [14.09.2018, 09:52:50] • [IP: 185.210.39.*]

Też nieraz zwracałam uwagę obsłudze promu że są duże przerwy przez co kolejka na przeprawach sie wydłuża ale mają to w d... Po wpuszczeniu na prom obsługa powinna przejśc się między autami i ewentualnie nakierować auta aby nie zostawiali takich przerw.

Gość • Piątek [14.09.2018, 09:45:50] • [IP: 62.69.203.***]

188.147.7 jak nid zamkna na klucz to menel jakis wejdzie i sie zamknie w i srodku..

Gość • Piątek [14.09.2018, 09:08:59] • [IP: 80.153.7.***]

a gdzie sierzant promu?? tak to pilnuje zebys wjechal gdzie on pokazuje paluszkiem, ale jak widac nie dopilnowuje do konca. kto tam pracuje??

Gość • Piątek [14.09.2018, 09:07:38] • [IP: 37.47.149.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [14.09.2018, 08:18:21] • [IP: 62.69.241.**]

Jak chlopcy cały czas bawią się telefonem to nic nie widzą.

Gość • Piątek [14.09.2018, 08:10:39] • [IP: 188.147.7.***]

Kolejny pracownik promu co grzebie w jajach i uzależniony od komórki. Tak wielcy marynarze wykonują swoje obowiązki. OBOWIĄZKOWO JESZCZE ZAMKNĄĆ KIBEL NA KLUCZ.

Gość • Piątek [14.09.2018, 08:07:49] • [IP: 93.94.190.**]

Wpuszczający na prom tylko dłubią w nosie kierowcy ustawiają się na promie jak chcą. Pytanie o zakres obowiązków tych pracowników. Chyba ich obowiązkiem między innymi jest ustawianie na promie. Może pracodawca by się tym zajął.

Gość • Piątek [14.09.2018, 07:38:02] • [IP: 176.221.122.***]

Jakie kolejki??Codziennie pływam do pracy i wracam i zadko kiedy sa kolejki...co za bzdura mało rzeczowe to wszystko.

Gość • Piątek [14.09.2018, 06:57:34] • [IP: 80.245.178.***]

to akurat ewidentna wina gamoniowatego kierowcy

Gość • Czwartek [13.09.2018, 22:03:08] • [IP: 95.211.203.***]

Zakazać kierowcom wjazdu na promy. Będzie po problemie.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 21:57:16] • [IP: 88.156.234.***]

dodam jeszcze ze koles mogl sie zmiescic ale pewnie trzasl sie bardzo o swoja wiejska beemke, jak takie bezmozgi wjezdzaja to nie ma sie co dziwic

Gość • Czwartek [13.09.2018, 21:52:34] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Czwartek [13.09.2018, 20:21:59] • [IP: 176.221.122.**] Tak a jak mądry osobnik wrzuca vany na lewy i prawy pas to jest dobrze?

Oglądasz 1-25 z 47
■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■