POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [12.09.2018, 16:19:32] • Świnoujście

Wkrótce zostanie podpisana umowa na projekt i budowę tunelu pod Świną!

Wkrótce zostanie podpisana umowa na projekt i budowę tunelu pod Świną!

fot. Mat. prasowe

W najbliższy poniedziałek 17. września 2018 r. o godzinie 10.00 w sali Hotelu Radisson Blu nastąpi podpisanie umowy na „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” pomiędzy wykonawcą projektu i robót budowlanych - konsorcjum firm Porr SA (lider konsorcjum), Porr Bau GmbH (Austria), Gülermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhüt AS (Turcja) oraz Energopol Szczecin SA, Inżynierem Kontraktu – konsorcjum Sweco Consulting z Poznania (Iider konsorcjum) , Sweco GmbH z Bremy i Lafrentz Polska z Poznania a Miastem Świnoujście, które będzie reprezentował Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz.

W uroczystości udział weźmie Premier RP Mateusz Morawiecki.


komentarzy: 108, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 108

Gość • Piątek [14.09.2018, 14:04:56] • [IP: 46.171.240.***]

kiełbacha wyborcza - tak będzie do wyborów.

Gość • Piątek [14.09.2018, 12:01:56] • [IP: 95.129.224.***]

Żeby daleko nie szukać - most na Rugię koło Stralsundu pod którym przepływają pełnomorskie statki (wysokość 42 m) ma ponad 4 km długości, kosztował 125 mln euro (w 2007r) czyli 525 mln zł. Świnoujski tunel ma mieć długość 1, 76 km i kosztować 912 mln zł. Ktoś może mi wytłumaczyć sens takiego rozwiązania? Ceny pewnie wzrosły przez 10 lat ale żeby aż tyle?

Gość • Czwartek [13.09.2018, 23:39:00] • [IP: 188.146.0.**]

Panie Pomieczyński niech Pan porozmawia z ojcem Premiera, Kornelem Morawieckim aby jeszcze nie podpisywał i przekonał premiera do tańszego w budowie, w ekspoatacji i wizualnie dobrej infrastruktury miasta.Zbudować most obrotowy dla dużych statków, ktorych nie ma zbyt wiele.Małw przelecą a te trochę wieksze kładą zwyczajnie maszty i jadą dalej.Taka jest praktyka w wielu miejscach Europy, np. Holandia Belgia są cztery mosty do pokonania i śluza.Ruch jest o wiele wiekszy jak do Szczecina i statki o większym BRT WCHODZĄ TAM DO GENTH. NIE MOŻNA RYZYKOWAĆ LIPĄ I ZA TO SAMI ZAPŁACIMY, MY PODATNICY...JAK ZAWSZE 1

Gość • Czwartek [13.09.2018, 23:27:01] • [IP: 37.47.133.**]

ODPOWIEDŹ DLA MIESZKAŃCA Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:51:40] • [IP: 83.23.248.***] "Wybudują tunel -Żle NIe wybudują tunelu -Żle. W Radisonie podpiszą żle..." OCZYWIŚCIE, ŻE ŹLE! URZĄD MIASTA MA CHYBA JAKĄŚ SALĘ KONFERENCYJNĄ...? PODPISANIE UMOWY POMIĘDZY MIASTEM ŚWINOUJŚCIE A WYKONAWCĄ POZA SIEDZIBĄ URZĘDU MIASTA I DO TEGO W HOTELU" PACHNIE" KORUPCJĄ I STAWIA W ZŁYM ŚWIETLE PREZYDENTA. ALE WYBORY TUŻ, TUŻ. ..I NAJWYŻSZY CZAS NA NOWEGO...

Gość • Czwartek [13.09.2018, 20:09:12] • [IP: 62.69.252.**]

[IP: 164.127.242.**] ooo i filozof radia maryja swoje trzy grosze widać na każdy temat musi wrzucić. Niee lepiej wygrać wybory za sprawą łapówki wszechczasów (+500) i w przeciągu 4 lat (bo więcej wam nie daję) rozpieprzyć kraj i wszystko co wcześniejsze pokolenia z wielkim trudem wypracowały. Z jakiegoś jednak powodu dzisiaj być Polakiem to jak dla mnie wstyd jak nigdy wcześniej. Takiego zakłamania rządzących i podzielonego narodu za sprawą pisu ten kraj jeszcze nie widział

Gość • Czwartek [13.09.2018, 18:24:15] • [IP: 188.146.1.***]

Kielbasa wyborcza i tyle. Podpisza a po wyborach powiedza ze nie wyszlo. Czas wymienic Prezia. Klamia, ich koledzy i ich synkowie dostaja wszystko. Warszow i Karsiborz nic nie dostaje. Przytor I Lunowo i owszem poniewaz kilku prominentnych kolesi tam mieszka. Ropiprzyc te klike trzeba i przywrocic normalnosc. No i pislamistow powcow i cala reszte rowniez trzeba pogonic.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 16:57:13] • [IP: 164.127.242.**]

15:44 - Twoi POlszewicy mieli na to aż 8 lat i co? I jakoś nie zdążyli wykopac OSZCZĘDNIE tunel, zajęli sie swoimi ośmiorniczkami nakrapianymi alkoholem.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 15:44:25] • [IP: 78.10.69.**]

Tunel jest dużo droższy od tunelu a więc znajomi króliczka będą mogli zarobić trzykrotnie więcej. To jest oczywiste zważywszy na tradycję w tym względzie. Powstanie wiele" dzieł" typu instrukcje, procedury, ekspertyzy i wiele innych do niczego niepotrzebnych. Brawo Janusz. Dasz zarobić swoim jak na prawdziwego pisowca przystało. Tylko, źe biografia mocno się spaprze, ale wyjściem jest emigracja do Poznania. Tak trzymajto moze pójdziesz w poszły.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 14:39:07] • [IP: 95.166.56.***]

A ja ciagle nie rozumiem dlaczego tunel... Cała Danie jest mostami połączona i nikomu nie przysło do głowy bawić się w tunele!! Dlaczego nie bierzemy przykładu z doświadczeń innych?? Tunel jest o wiele razy droższy, kosztowny w utrzymaniu. Nie wspomnę o bezpieczeństwie - strach myśleć!!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 14:12:01] • [IP: 89.10.169.**]

Ludzie przeciez to jest jakies nieporozumienie.Zadna z tych firm nie jest z polskia-z polskim kapitalem znaczy sie.Ci idioci zamiast wspierac polskich przedsiebiorcow, wykanczaja ich.Sprzedajne bydlo.Bo co niemcy daja wicej w lape ?? Niedlugo wybory, bedziemy pamietac!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 12:16:14] • [IP: 37.47.198.***]

Gdyby nie głupota branży oponiarskiej, która chciała budować dwa tunele, dzisiaj bysmy jeżdzili tunelem ! Wstyd, że ta branża przypisuje sobie sukces podpisania umowy. A jeszcze bardziej niesprawny jest układ PZPR - PiS ?? Ponadto co zrobi budowniczy mostu z PSL Przytor ??

Gość • Czwartek [13.09.2018, 12:14:15] • [IP: 188.146.101.**]

Koń by się uśmiał

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:51:40] • [IP: 83.23.248.***]

Wybudują tunel -Żle NIe wybudują tunelu -Żle. W Radisonie podpiszą żle.Gdzieś w piwnicy podpiszą - dobrze. Premier Morawiecki podpisze -żle. Lepiej żeby podpisał Tusk. W dniu 17-09-2018 -żle, lepiej dzień póżniej. Nie będzie kolejek na prom - żle. Lepiej aby było jak było. Będzie sracz ? Tak to najważniejsze pytanie. Tak to niestety wygląda z mieszkańcami Naszego miasta.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:47:12] • [IP: 178.238.246.**]

JENY tylu wykonawców ciekawe czy się dogadają ale ja uwierze jak zobaczę mieszkam w naszym mieście 43 lata pamietam wszystkie promy! Jak powstanie to Swinoujscie będzie całkowicie zakorkowane i śmierdzące

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:39:37] • [IP: 185.220.102.*]

Hochtief wreszcie otrzyma zysk od inwestycji łapówkowo-korupcyjnej.

mada • Czwartek [13.09.2018, 11:32:08] • [IP: 78.133.244.**]

chcemy breloki !!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:27:25] • [IP: 81.110.227.**]

Smierdzaca sprawa. Nie jestem inzynierem budowlanym ale na chlopski rozum argumenty tego pana z filmu przemawiaja do mnie. Za pare lat utrzymanie tego tunelui konserwacja przysporzy miastu sporo problemow oraz niewyobrazalnie duze koszty. A firma ktora go wybudowala bedzie doic miasto za ewentualne naprawy.

"Niech ryczy z bólu ranny • Czwartek [13.09.2018, 11:08:19] • [IP: 164.127.242.**]

...łoś... [Szekspir, " Hamlet"] ----- No to teraz odszukuję w swoim archiwum zakładki do artykułów na Iswinoujscie, skopiowane komentarze z forów, gdzie stada łosi ryczą wg wzoru:" Nigdy nie bedziecie miec tunelu!", " Zobaczycie tunel jak świnia niebo", " PiS was oszuka, wszystko poszło do Rydzyka". Zacieram już ręce, ale też znając poplątane ścieżki prowadzace do wielu ważnych inwestycji w Polsce, też nie jestem pewien, kiedy to wypali, czy naprawdę w poniedziałek - jeszcze tylko 4 dni i odpalam moje zakładki, cytaty z podanymi widocznymi częściami IP.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 10:27:15] • [IP: 188.146.67.**]

MAM NADZIEJĘ ŻE PREMIER MORAWIECKI TEJ UMOWY NIE PODPISZE, W KTÓRĄ GO CHCĄ WPUŚCIĆ LOKALNI DZIAŁACZE, D- DECYDENCI PIS-podobni.CHYBA, ŻE JEST IGNORANTEM NA TAKĄ STRATEGICZNĄ DECYZJE I BUDOWĘ! - www.youtube.com/watch?v=Nvku4XM9v6Y

Gość • Czwartek [13.09.2018, 10:11:32] • [IP: 178.238.251.***]

Gość • Środa [12.09.2018, 22:53:58] • [IP: 80.245.179.***] Cejrowski tez publicznie oświadczył, że Trumptower ze złotymi klamkami jest tańsze niż to ustrojstwo. Ale ktoś tu jest szalenie bogaty i ma ''gest''. Ja się i tak stąd wyprowadzam, toteż kolejne tykające zagrożenie mnie nie dotyczy.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 10:09:17] • [IP: 83.8.120.***]

Coś zaczyna się dziać w PEC-u kontrola PIP. Tapeta na zewnątrz w środku już nie tak fajnie.Brak pracownikow, a gdzie siostra prezesowej.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 09:51:54] • [IP: 178.238.252.**]

Złota żyła...co tu dużo mówić...brak słów, ręce opadają.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 09:44:40] • [IP: 188.146.161.***]

Będzie super rura kanalizacyjna która łączy mieszkańców -w kupie siła.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 09:41:22] • [IP: 193.200.150.***]

dobrze że Morawiecki a nie ten bubek Duda

Gość • Czwartek [13.09.2018, 09:34:20] • [IP: 188.146.67.**]

Ciekawa jestem kogo w imie dekomunizacji, ba nawet deubekizacji poprze PIS w wyborach na prezydenta miasta? Czy to może jest tylko przykrywka i oszustwa?

Oglądasz 1-25 z 108
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■