POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [12.09.2018, 16:19:32] • Świnoujście

Wkrótce zostanie podpisana umowa na projekt i budowę tunelu pod Świną!

Wkrótce zostanie podpisana umowa na projekt i budowę tunelu pod Świną!

fot. Mat. prasowe

W najbliższy poniedziałek 17. września 2018 r. o godzinie 10.00 w sali Hotelu Radisson Blu nastąpi podpisanie umowy na „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” pomiędzy wykonawcą projektu i robót budowlanych - konsorcjum firm Porr SA (lider konsorcjum), Porr Bau GmbH (Austria), Gülermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhüt AS (Turcja) oraz Energopol Szczecin SA, Inżynierem Kontraktu – konsorcjum Sweco Consulting z Poznania (Iider konsorcjum) , Sweco GmbH z Bremy i Lafrentz Polska z Poznania a Miastem Świnoujście, które będzie reprezentował Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz.

W uroczystości udział weźmie Premier RP Mateusz Morawiecki.


komentarzy: 108, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 108

Gość • Piątek [14.09.2018, 14:04:56] • [IP: 46.171.240.***]

kiełbacha wyborcza - tak będzie do wyborów.

Gość • Piątek [14.09.2018, 12:01:56] • [IP: 95.129.224.***]

Żeby daleko nie szukać - most na Rugię koło Stralsundu pod którym przepływają pełnomorskie statki (wysokość 42 m) ma ponad 4 km długości, kosztował 125 mln euro (w 2007r) czyli 525 mln zł. Świnoujski tunel ma mieć długość 1, 76 km i kosztować 912 mln zł. Ktoś może mi wytłumaczyć sens takiego rozwiązania? Ceny pewnie wzrosły przez 10 lat ale żeby aż tyle?

Gość • Czwartek [13.09.2018, 23:39:00] • [IP: 188.146.0.**]

Panie Pomieczyński niech Pan porozmawia z ojcem Premiera, Kornelem Morawieckim aby jeszcze nie podpisywał i przekonał premiera do tańszego w budowie, w ekspoatacji i wizualnie dobrej infrastruktury miasta.Zbudować most obrotowy dla dużych statków, ktorych nie ma zbyt wiele.Małw przelecą a te trochę wieksze kładą zwyczajnie maszty i jadą dalej.Taka jest praktyka w wielu miejscach Europy, np. Holandia Belgia są cztery mosty do pokonania i śluza.Ruch jest o wiele wiekszy jak do Szczecina i statki o większym BRT WCHODZĄ TAM DO GENTH. NIE MOŻNA RYZYKOWAĆ LIPĄ I ZA TO SAMI ZAPŁACIMY, MY PODATNICY...JAK ZAWSZE 1

Gość • Czwartek [13.09.2018, 23:27:01] • [IP: 37.47.133.**]

ODPOWIEDŹ DLA MIESZKAŃCA Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:51:40] • [IP: 83.23.248.***] "Wybudują tunel -Żle NIe wybudują tunelu -Żle. W Radisonie podpiszą żle..." OCZYWIŚCIE, ŻE ŹLE! URZĄD MIASTA MA CHYBA JAKĄŚ SALĘ KONFERENCYJNĄ...? PODPISANIE UMOWY POMIĘDZY MIASTEM ŚWINOUJŚCIE A WYKONAWCĄ POZA SIEDZIBĄ URZĘDU MIASTA I DO TEGO W HOTELU" PACHNIE" KORUPCJĄ I STAWIA W ZŁYM ŚWIETLE PREZYDENTA. ALE WYBORY TUŻ, TUŻ. ..I NAJWYŻSZY CZAS NA NOWEGO...

Gość • Czwartek [13.09.2018, 20:09:12] • [IP: 62.69.252.**]

[IP: 164.127.242.**] ooo i filozof radia maryja swoje trzy grosze widać na każdy temat musi wrzucić. Niee lepiej wygrać wybory za sprawą łapówki wszechczasów (+500) i w przeciągu 4 lat (bo więcej wam nie daję) rozpieprzyć kraj i wszystko co wcześniejsze pokolenia z wielkim trudem wypracowały. Z jakiegoś jednak powodu dzisiaj być Polakiem to jak dla mnie wstyd jak nigdy wcześniej. Takiego zakłamania rządzących i podzielonego narodu za sprawą pisu ten kraj jeszcze nie widział

Gość • Czwartek [13.09.2018, 18:24:15] • [IP: 188.146.1.***]

Kielbasa wyborcza i tyle. Podpisza a po wyborach powiedza ze nie wyszlo. Czas wymienic Prezia. Klamia, ich koledzy i ich synkowie dostaja wszystko. Warszow i Karsiborz nic nie dostaje. Przytor I Lunowo i owszem poniewaz kilku prominentnych kolesi tam mieszka. Ropiprzyc te klike trzeba i przywrocic normalnosc. No i pislamistow powcow i cala reszte rowniez trzeba pogonic.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 16:57:13] • [IP: 164.127.242.**]

15:44 - Twoi POlszewicy mieli na to aż 8 lat i co? I jakoś nie zdążyli wykopac OSZCZĘDNIE tunel, zajęli sie swoimi ośmiorniczkami nakrapianymi alkoholem.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 15:44:25] • [IP: 78.10.69.**]

Tunel jest dużo droższy od tunelu a więc znajomi króliczka będą mogli zarobić trzykrotnie więcej. To jest oczywiste zważywszy na tradycję w tym względzie. Powstanie wiele" dzieł" typu instrukcje, procedury, ekspertyzy i wiele innych do niczego niepotrzebnych. Brawo Janusz. Dasz zarobić swoim jak na prawdziwego pisowca przystało. Tylko, źe biografia mocno się spaprze, ale wyjściem jest emigracja do Poznania. Tak trzymajto moze pójdziesz w poszły.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 14:39:07] • [IP: 95.166.56.***]

A ja ciagle nie rozumiem dlaczego tunel... Cała Danie jest mostami połączona i nikomu nie przysło do głowy bawić się w tunele!! Dlaczego nie bierzemy przykładu z doświadczeń innych?? Tunel jest o wiele razy droższy, kosztowny w utrzymaniu. Nie wspomnę o bezpieczeństwie - strach myśleć!!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 14:12:01] • [IP: 89.10.169.**]

Ludzie przeciez to jest jakies nieporozumienie.Zadna z tych firm nie jest z polskia-z polskim kapitalem znaczy sie.Ci idioci zamiast wspierac polskich przedsiebiorcow, wykanczaja ich.Sprzedajne bydlo.Bo co niemcy daja wicej w lape ?? Niedlugo wybory, bedziemy pamietac!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 12:16:14] • [IP: 37.47.198.***]

Gdyby nie głupota branży oponiarskiej, która chciała budować dwa tunele, dzisiaj bysmy jeżdzili tunelem ! Wstyd, że ta branża przypisuje sobie sukces podpisania umowy. A jeszcze bardziej niesprawny jest układ PZPR - PiS ?? Ponadto co zrobi budowniczy mostu z PSL Przytor ??

Gość • Czwartek [13.09.2018, 12:14:15] • [IP: 188.146.101.**]

Koń by się uśmiał

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:51:40] • [IP: 83.23.248.***]

Wybudują tunel -Żle NIe wybudują tunelu -Żle. W Radisonie podpiszą żle.Gdzieś w piwnicy podpiszą - dobrze. Premier Morawiecki podpisze -żle. Lepiej żeby podpisał Tusk. W dniu 17-09-2018 -żle, lepiej dzień póżniej. Nie będzie kolejek na prom - żle. Lepiej aby było jak było. Będzie sracz ? Tak to najważniejsze pytanie. Tak to niestety wygląda z mieszkańcami Naszego miasta.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:47:12] • [IP: 178.238.246.**]

JENY tylu wykonawców ciekawe czy się dogadają ale ja uwierze jak zobaczę mieszkam w naszym mieście 43 lata pamietam wszystkie promy! Jak powstanie to Swinoujscie będzie całkowicie zakorkowane i śmierdzące

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:39:37] • [IP: 185.220.102.*]

Hochtief wreszcie otrzyma zysk od inwestycji łapówkowo-korupcyjnej.

mada • Czwartek [13.09.2018, 11:32:08] • [IP: 78.133.244.**]

chcemy breloki !!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:27:25] • [IP: 81.110.227.**]

Smierdzaca sprawa. Nie jestem inzynierem budowlanym ale na chlopski rozum argumenty tego pana z filmu przemawiaja do mnie. Za pare lat utrzymanie tego tunelui konserwacja przysporzy miastu sporo problemow oraz niewyobrazalnie duze koszty. A firma ktora go wybudowala bedzie doic miasto za ewentualne naprawy.

"Niech ryczy z bólu ranny • Czwartek [13.09.2018, 11:08:19] • [IP: 164.127.242.**]

...łoś... [Szekspir, " Hamlet"] ----- No to teraz odszukuję w swoim archiwum zakładki do artykułów na Iswinoujscie, skopiowane komentarze z forów, gdzie stada łosi ryczą wg wzoru:" Nigdy nie bedziecie miec tunelu!", " Zobaczycie tunel jak świnia niebo", " PiS was oszuka, wszystko poszło do Rydzyka". Zacieram już ręce, ale też znając poplątane ścieżki prowadzace do wielu ważnych inwestycji w Polsce, też nie jestem pewien, kiedy to wypali, czy naprawdę w poniedziałek - jeszcze tylko 4 dni i odpalam moje zakładki, cytaty z podanymi widocznymi częściami IP.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 10:27:15] • [IP: 188.146.67.**]

MAM NADZIEJĘ ŻE PREMIER MORAWIECKI TEJ UMOWY NIE PODPISZE, W KTÓRĄ GO CHCĄ WPUŚCIĆ LOKALNI DZIAŁACZE, D- DECYDENCI PIS-podobni.CHYBA, ŻE JEST IGNORANTEM NA TAKĄ STRATEGICZNĄ DECYZJE I BUDOWĘ! - www.youtube.com/watch?v=Nvku4XM9v6Y

Gość • Czwartek [13.09.2018, 10:11:32] • [IP: 178.238.251.***]

Gość • Środa [12.09.2018, 22:53:58] • [IP: 80.245.179.***] Cejrowski tez publicznie oświadczył, że Trumptower ze złotymi klamkami jest tańsze niż to ustrojstwo. Ale ktoś tu jest szalenie bogaty i ma ''gest''. Ja się i tak stąd wyprowadzam, toteż kolejne tykające zagrożenie mnie nie dotyczy.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 10:09:17] • [IP: 83.8.120.***]

Coś zaczyna się dziać w PEC-u kontrola PIP. Tapeta na zewnątrz w środku już nie tak fajnie.Brak pracownikow, a gdzie siostra prezesowej.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 09:51:54] • [IP: 178.238.252.**]

Złota żyła...co tu dużo mówić...brak słów, ręce opadają.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 09:44:40] • [IP: 188.146.161.***]

Będzie super rura kanalizacyjna która łączy mieszkańców -w kupie siła.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 09:41:22] • [IP: 193.200.150.***]

dobrze że Morawiecki a nie ten bubek Duda

Gość • Czwartek [13.09.2018, 09:34:20] • [IP: 188.146.67.**]

Ciekawa jestem kogo w imie dekomunizacji, ba nawet deubekizacji poprze PIS w wyborach na prezydenta miasta? Czy to może jest tylko przykrywka i oszustwa?

Oglądasz 1-25 z 108
■ X edycja Biegu Pawła Dodka (tragicznie zmarłego maratończyka i dziennikarza sportowego ), przekształcona została w Memoriał Pawła Dodka. Dokładnie w dziesiątą rocznicę jego śmierci (25.09.2008 ), a więc we wtorek 25.09.2018 przeprowadzona zostanie I edycja memoriału. Zapisy od 16.00, start o 17.00 na stadionie miejskim. Odbędzie się Test Coopera (wg.tabeli ocena wydolności organizmu -- jaki dystans pokona zawodnik w ciągu 12 minut biegu, z uwzględnieniem wieku i płci). Uczestnicy otrzymają unikatowe medale z oryginalnym, własnoręcznym podpisem Pawła (ufundowane przez żonę Ulę i córkę Agnieszkę). Ci, którzy uzyskają według tabeli maksymalne osiągi, będą mogli wziąć udział w biegu na 10km—tu dla pierwszych pań i panów okazałe trofea ufundowane przez prezesa KBJogging Andrzeja Mrozka . Ponadto wśród wszystkich biegaczy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Klub Biegacza Jogging zaprasza zawodników i kibiców na I Memoriał Pawła Dodka ■
■ W dniach 24 -26 września 2018 r., w godzinach od godz. 11.00 do godz. 12.00, w związku z planowanymi ćwiczeniami ratowniczo - pożarniczymi prowadzonymi przez Uzdrowisko Świnoujście S.A., mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicy Słowackiego. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ W poniedziałek 17 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 doszło do bardzo groźnego zdarzenia, które rzuca cień na bezpieczeństwo naszych dzieci podczas pobytu w szkole. Do budynku szkoły przy ulicy Kościuszki weszli dwaj uzbrojeni w kastety uczniowie i pobili uczniów. Poszkodowani chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■