POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [12.09.2018, 16:19:32] • Świnoujście

Wkrótce zostanie podpisana umowa na projekt i budowę tunelu pod Świną!

Wkrótce zostanie podpisana umowa na projekt i budowę tunelu pod Świną!

fot. Mat. prasowe

W najbliższy poniedziałek 17. września 2018 r. o godzinie 10.00 w sali Hotelu Radisson Blu nastąpi podpisanie umowy na „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” pomiędzy wykonawcą projektu i robót budowlanych - konsorcjum firm Porr SA (lider konsorcjum), Porr Bau GmbH (Austria), Gülermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhüt AS (Turcja) oraz Energopol Szczecin SA, Inżynierem Kontraktu – konsorcjum Sweco Consulting z Poznania (Iider konsorcjum) , Sweco GmbH z Bremy i Lafrentz Polska z Poznania a Miastem Świnoujście, które będzie reprezentował Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz.

W uroczystości udział weźmie Premier RP Mateusz Morawiecki.


komentarzy: 108, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 108

Gość • Piątek [14.09.2018, 14:04:56] • [IP: 46.171.240.***]

kiełbacha wyborcza - tak będzie do wyborów.

Gość • Piątek [14.09.2018, 12:01:56] • [IP: 95.129.224.***]

Żeby daleko nie szukać - most na Rugię koło Stralsundu pod którym przepływają pełnomorskie statki (wysokość 42 m) ma ponad 4 km długości, kosztował 125 mln euro (w 2007r) czyli 525 mln zł. Świnoujski tunel ma mieć długość 1, 76 km i kosztować 912 mln zł. Ktoś może mi wytłumaczyć sens takiego rozwiązania? Ceny pewnie wzrosły przez 10 lat ale żeby aż tyle?

Gość • Czwartek [13.09.2018, 23:39:00] • [IP: 188.146.0.**]

Panie Pomieczyński niech Pan porozmawia z ojcem Premiera, Kornelem Morawieckim aby jeszcze nie podpisywał i przekonał premiera do tańszego w budowie, w ekspoatacji i wizualnie dobrej infrastruktury miasta.Zbudować most obrotowy dla dużych statków, ktorych nie ma zbyt wiele.Małw przelecą a te trochę wieksze kładą zwyczajnie maszty i jadą dalej.Taka jest praktyka w wielu miejscach Europy, np. Holandia Belgia są cztery mosty do pokonania i śluza.Ruch jest o wiele wiekszy jak do Szczecina i statki o większym BRT WCHODZĄ TAM DO GENTH. NIE MOŻNA RYZYKOWAĆ LIPĄ I ZA TO SAMI ZAPŁACIMY, MY PODATNICY...JAK ZAWSZE 1

Gość • Czwartek [13.09.2018, 23:27:01] • [IP: 37.47.133.**]

ODPOWIEDŹ DLA MIESZKAŃCA Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:51:40] • [IP: 83.23.248.***] "Wybudują tunel -Żle NIe wybudują tunelu -Żle. W Radisonie podpiszą żle..." OCZYWIŚCIE, ŻE ŹLE! URZĄD MIASTA MA CHYBA JAKĄŚ SALĘ KONFERENCYJNĄ...? PODPISANIE UMOWY POMIĘDZY MIASTEM ŚWINOUJŚCIE A WYKONAWCĄ POZA SIEDZIBĄ URZĘDU MIASTA I DO TEGO W HOTELU" PACHNIE" KORUPCJĄ I STAWIA W ZŁYM ŚWIETLE PREZYDENTA. ALE WYBORY TUŻ, TUŻ. ..I NAJWYŻSZY CZAS NA NOWEGO...

Gość • Czwartek [13.09.2018, 20:09:12] • [IP: 62.69.252.**]

[IP: 164.127.242.**] ooo i filozof radia maryja swoje trzy grosze widać na każdy temat musi wrzucić. Niee lepiej wygrać wybory za sprawą łapówki wszechczasów (+500) i w przeciągu 4 lat (bo więcej wam nie daję) rozpieprzyć kraj i wszystko co wcześniejsze pokolenia z wielkim trudem wypracowały. Z jakiegoś jednak powodu dzisiaj być Polakiem to jak dla mnie wstyd jak nigdy wcześniej. Takiego zakłamania rządzących i podzielonego narodu za sprawą pisu ten kraj jeszcze nie widział

Gość • Czwartek [13.09.2018, 18:24:15] • [IP: 188.146.1.***]

Kielbasa wyborcza i tyle. Podpisza a po wyborach powiedza ze nie wyszlo. Czas wymienic Prezia. Klamia, ich koledzy i ich synkowie dostaja wszystko. Warszow i Karsiborz nic nie dostaje. Przytor I Lunowo i owszem poniewaz kilku prominentnych kolesi tam mieszka. Ropiprzyc te klike trzeba i przywrocic normalnosc. No i pislamistow powcow i cala reszte rowniez trzeba pogonic.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 16:57:13] • [IP: 164.127.242.**]

15:44 - Twoi POlszewicy mieli na to aż 8 lat i co? I jakoś nie zdążyli wykopac OSZCZĘDNIE tunel, zajęli sie swoimi ośmiorniczkami nakrapianymi alkoholem.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 15:44:25] • [IP: 78.10.69.**]

Tunel jest dużo droższy od tunelu a więc znajomi króliczka będą mogli zarobić trzykrotnie więcej. To jest oczywiste zważywszy na tradycję w tym względzie. Powstanie wiele" dzieł" typu instrukcje, procedury, ekspertyzy i wiele innych do niczego niepotrzebnych. Brawo Janusz. Dasz zarobić swoim jak na prawdziwego pisowca przystało. Tylko, źe biografia mocno się spaprze, ale wyjściem jest emigracja do Poznania. Tak trzymajto moze pójdziesz w poszły.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 14:39:07] • [IP: 95.166.56.***]

A ja ciagle nie rozumiem dlaczego tunel... Cała Danie jest mostami połączona i nikomu nie przysło do głowy bawić się w tunele!! Dlaczego nie bierzemy przykładu z doświadczeń innych?? Tunel jest o wiele razy droższy, kosztowny w utrzymaniu. Nie wspomnę o bezpieczeństwie - strach myśleć!!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 14:12:01] • [IP: 89.10.169.**]

Ludzie przeciez to jest jakies nieporozumienie.Zadna z tych firm nie jest z polskia-z polskim kapitalem znaczy sie.Ci idioci zamiast wspierac polskich przedsiebiorcow, wykanczaja ich.Sprzedajne bydlo.Bo co niemcy daja wicej w lape ?? Niedlugo wybory, bedziemy pamietac!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 12:16:14] • [IP: 37.47.198.***]

Gdyby nie głupota branży oponiarskiej, która chciała budować dwa tunele, dzisiaj bysmy jeżdzili tunelem ! Wstyd, że ta branża przypisuje sobie sukces podpisania umowy. A jeszcze bardziej niesprawny jest układ PZPR - PiS ?? Ponadto co zrobi budowniczy mostu z PSL Przytor ??

Gość • Czwartek [13.09.2018, 12:14:15] • [IP: 188.146.101.**]

Koń by się uśmiał

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:51:40] • [IP: 83.23.248.***]

Wybudują tunel -Żle NIe wybudują tunelu -Żle. W Radisonie podpiszą żle.Gdzieś w piwnicy podpiszą - dobrze. Premier Morawiecki podpisze -żle. Lepiej żeby podpisał Tusk. W dniu 17-09-2018 -żle, lepiej dzień póżniej. Nie będzie kolejek na prom - żle. Lepiej aby było jak było. Będzie sracz ? Tak to najważniejsze pytanie. Tak to niestety wygląda z mieszkańcami Naszego miasta.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:47:12] • [IP: 178.238.246.**]

JENY tylu wykonawców ciekawe czy się dogadają ale ja uwierze jak zobaczę mieszkam w naszym mieście 43 lata pamietam wszystkie promy! Jak powstanie to Swinoujscie będzie całkowicie zakorkowane i śmierdzące

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:39:37] • [IP: 185.220.102.*]

Hochtief wreszcie otrzyma zysk od inwestycji łapówkowo-korupcyjnej.

mada • Czwartek [13.09.2018, 11:32:08] • [IP: 78.133.244.**]

chcemy breloki !!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:27:25] • [IP: 81.110.227.**]

Smierdzaca sprawa. Nie jestem inzynierem budowlanym ale na chlopski rozum argumenty tego pana z filmu przemawiaja do mnie. Za pare lat utrzymanie tego tunelui konserwacja przysporzy miastu sporo problemow oraz niewyobrazalnie duze koszty. A firma ktora go wybudowala bedzie doic miasto za ewentualne naprawy.

"Niech ryczy z bólu ranny • Czwartek [13.09.2018, 11:08:19] • [IP: 164.127.242.**]

...łoś... [Szekspir, " Hamlet"] ----- No to teraz odszukuję w swoim archiwum zakładki do artykułów na Iswinoujscie, skopiowane komentarze z forów, gdzie stada łosi ryczą wg wzoru:" Nigdy nie bedziecie miec tunelu!", " Zobaczycie tunel jak świnia niebo", " PiS was oszuka, wszystko poszło do Rydzyka". Zacieram już ręce, ale też znając poplątane ścieżki prowadzace do wielu ważnych inwestycji w Polsce, też nie jestem pewien, kiedy to wypali, czy naprawdę w poniedziałek - jeszcze tylko 4 dni i odpalam moje zakładki, cytaty z podanymi widocznymi częściami IP.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 10:27:15] • [IP: 188.146.67.**]

MAM NADZIEJĘ ŻE PREMIER MORAWIECKI TEJ UMOWY NIE PODPISZE, W KTÓRĄ GO CHCĄ WPUŚCIĆ LOKALNI DZIAŁACZE, D- DECYDENCI PIS-podobni.CHYBA, ŻE JEST IGNORANTEM NA TAKĄ STRATEGICZNĄ DECYZJE I BUDOWĘ! - www.youtube.com/watch?v=Nvku4XM9v6Y

Gość • Czwartek [13.09.2018, 10:11:32] • [IP: 178.238.251.***]

Gość • Środa [12.09.2018, 22:53:58] • [IP: 80.245.179.***] Cejrowski tez publicznie oświadczył, że Trumptower ze złotymi klamkami jest tańsze niż to ustrojstwo. Ale ktoś tu jest szalenie bogaty i ma ''gest''. Ja się i tak stąd wyprowadzam, toteż kolejne tykające zagrożenie mnie nie dotyczy.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 10:09:17] • [IP: 83.8.120.***]

Coś zaczyna się dziać w PEC-u kontrola PIP. Tapeta na zewnątrz w środku już nie tak fajnie.Brak pracownikow, a gdzie siostra prezesowej.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 09:51:54] • [IP: 178.238.252.**]

Złota żyła...co tu dużo mówić...brak słów, ręce opadają.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 09:44:40] • [IP: 188.146.161.***]

Będzie super rura kanalizacyjna która łączy mieszkańców -w kupie siła.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 09:41:22] • [IP: 193.200.150.***]

dobrze że Morawiecki a nie ten bubek Duda

Gość • Czwartek [13.09.2018, 09:34:20] • [IP: 188.146.67.**]

Ciekawa jestem kogo w imie dekomunizacji, ba nawet deubekizacji poprze PIS w wyborach na prezydenta miasta? Czy to może jest tylko przykrywka i oszustwa?

Oglądasz 1-25 z 108
■ Na przeprawie „Centrum”. Dodatkowy, trzeci prom. Jak informuje Żegluga Świnoujska, do 20 września 2019 r. przeprawę promową „Centrum” (popularne „Karsibory) będą obsługiwały trzy promy. Dodatkowa jednostka będzie wprowadzana w przypadku długich kolejek oczekujących na przeprawę w godzinach od 7.45 do 18.15. Dwa promy będą kursowały do godziny 20.20, a nie jak dotychczas do 18.20 ■
■ Koszmarne noce, znane nie tylko z horrorów, przeżywają mieszkańcy budynków w pobliżu dawnego Intermarche. Opustoszały sklep, a wokół wielki pusty plac to sceneria, która sprzyja różnym możliwościom. Na pierwszy plan wysunęli się jednak młodzi "mistrzowie kierownicy", którzy zaanektowali pusty parking i prawie każdej nocy urządzają tam sobie autocross. Lokatorzy pobliskich osiedli nie mogą przez to spać i choć zgłosili sprawę na policję, przeżywają koszmarną noc. Napisali do naszej redakcji ■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■