POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [13.09.2018, 21:39:41] • Powiat Kamieński

30-letni mieszkaniec Świnoujścia stracił prawo jazdy. W mieście pędził 108km/h!

30-letni mieszkaniec Świnoujścia stracił prawo jazdy. W mieście pędził 108km/h!

Autor: narozhnii(fot. Fotolia.com )

O tym że w terenie zabudowanym nie warto przekraczać dozwolonych prędkości, przekonał się 30-letni mieszkaniec Świnoujścia, który został zatrzymany przez policjantów. Jak poinformował rzecznik policji – mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył prędkość aż o 58km/h.

Jak poinformowała sierż. Aleksandra Berenda - Funkcjonariusze prowadzili pomiar w Troszynie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

30-letni mężczyzna stracił uprawnienia na najbliższe trzy miesiące oraz został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych oraz 10 punktów karnych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 41

Gość • Sobota [15.09.2018, 07:46:47] • [IP: 46.134.64.***]

Dlaczego otrzymał 400zł mandat a nie 500zł.Chciałbym usłyszeć motywację Policjanta.Chyba jeszcze w jego rodzinie nikt nie ucierpiał przez takiego idiotę.

Gość • Sobota [15.09.2018, 00:56:42] • [IP: 178.238.251.***]

Pałą w łeb kretyna

Kombi • Piątek [14.09.2018, 22:29:06] • [IP: 80.245.186.**]

Hahah Jezu ja pamiętam jeszcze jak na wlocie na Świnoujście przed przejazdem lecialem 220 bo na prom i dostałem 500 i 10ptk Stanowczo za surowo... Hehehe Pewnie karma mu wróciła 😂🤣😂

rowerzysta • Piątek [14.09.2018, 18:42:57] • [IP: 164.127.242.**]

13:22 - Też mnie wkurzali rowerzyści jadący lekkimi ósemkami, bo wstukiwali coś w ekran, ale widziałem licznych takich... pieszych z telefonami jak przechodzili po pasach, a nawet matkę z wózkiem idącą najpierw pasami ścieżki, potem jezdni - vis a vis fotografa na Konstytucji 3 Maja - nie patrzacą, czy cos jedzie po ścieżce rowerowej (kierowała się słuchem, a rower zawsze jest cichy, więc to błędna metoda). Ogólnie: i piesi, i rowerzyści, i kierowcy potrafią łamac przepisy i być głupimi. Najgroźniejsi jednak - bo moga zabić - sa kierowcy samochodów i motocyklów.

Gość • Piątek [14.09.2018, 18:17:22] • [IP: 78.10.206.**]

na 3 miesiace?? powinien stracic na cale zycie!

Gość • Piątek [14.09.2018, 17:37:01] • [IP: 93.94.186.***]

tylko 108 to mało żeby pisać o nim...tego klasa samochodu wymoga...o co tu chodzi...

Gość • Piątek [14.09.2018, 14:30:30] • [IP: 83.8.39.***]

Do gabloty z nim.

Gość • Piątek [14.09.2018, 13:22:42] • [IP: 83.8.113.**]

ALE I ROWERZYŚCI MAJĄ DO OBERWANIA, ŚREDNIO CO DZIEIĄTY ROZMAWIA PRZEZ TEL.KOM. WIDZIAŁM TEŻ PISZĄCYCH WCZASIE JAZDY SMS-y. ZGROZA I TYLE Z JEDNYM GOŚCIEM DWUKROTNIE O MAŁO BY DOSZŁO DO CZOŁOWEO ZDERZENIA, A MŁODZI TEŻ SZLEJĄ BEZ TRZYMANKI. POLICJA MA CO ROBIĆ, ALE JEDEN PATROL TO NIC

waldi • Piątek [14.09.2018, 12:55:25] • [IP: 188.147.97.***]

No jeszcze dodajcie, że kierował BMW i całkiem nie uwierzę w te bajki.

Gość • Piątek [14.09.2018, 12:41:53] • [IP: 88.156.232.**]

karac, karac i jeszcze raz karac ale porządnie

Gość • Piątek [14.09.2018, 12:10:01] • [IP: 188.47.122.***]

karać, karać i jeszcze raz karać

Gość • Piątek [14.09.2018, 12:08:25] • [IP: 37.47.174.***]

Brawo. Teraz idiota niech rowerem jeździ.

Gość • Piątek [14.09.2018, 11:27:08] • [IP: 176.221.123.**]

Na 11go Listopada w nocy takich Gigantów jest wielokroć.

Gość • Piątek [14.09.2018, 10:10:43] • [IP: 188.146.235.**]

Oj Brajanek coś ty narobił?

Gość • Piątek [14.09.2018, 10:08:33] • [IP: 94.254.227.***]

Co to za kara ?śmieszna !

Gość • Piątek [14.09.2018, 10:06:50] • [IP: 92.42.114.***]

Uwaga!! Pomiędzy Recławiem a Troszynem staje tam nawiedzony mundurowy z koleżanką. Tam wolno 70km/h typek dodaje do pomiaru 30 km/h. Pierwszy raz mi się to przytrafiło. Niechciał sprawdzić z mojej karty z kamery. Byłem sam, a ich dwoje nie widziałem szans na udowodnienie moich racji. Zapłaciłem i tak kupiłem sobie spokój. Pozostało tylko poczucie bezsilności że zostałem okradziony przez stróża prawa??

Gość • Piątek [14.09.2018, 09:51:49] • [IP: 176.221.113.**]

Pewnie jechał sztruclem BMW 3 E46, bo to są ulubione samochody takich kierowców. Większość do remontu lub nadające się na złom.

fororak 🐲 • Piątek [14.09.2018, 09:30:25] • [IP: 77.111.245.**]

A od kiedy to Troszyn uzyskał prawa miejskie? Niesamowite rzeczy dzieją się w tej WOLSCE...amen

Gość • Piątek [14.09.2018, 09:13:37] • [IP: 178.235.177.***]

I dobrze mu tak.Niech się teraz przesiada na hulajnogę.

Gość • Piątek [14.09.2018, 08:42:01] • [IP: 176.221.122.***]

Jeszcze kilku rajdowców zostało nie przeszkadzaja im nawet wysepki. to może częściej policja bedzie namierzała np Matejki Konstytucji 3 Maja itd

Gość • Piątek [14.09.2018, 08:39:41] • [IP: 93.94.187.***]

taki przygłup w DRESOWOZIE powinien dostac mandat minimum 4 tysiace i 20 punktów karnych

Gość • Piątek [14.09.2018, 08:37:33] • [IP: 81.167.155.***]

Gumiś masz racje rzadzicie na dzielni ale chyba na modrzejewskiej na warszowie naprawiacie swoje 30 letnie beemki.He he

Gość • Piątek [14.09.2018, 08:34:28] • [IP: 84.241.195.***]

Do Gumiś • Piątek [14.09.2018, 02:46:25] • [IP: 77.253.27.***] NA WOLNOŚCI NIE MA GITÓW !! PARÓ..W.O !!

Gość • Piątek [14.09.2018, 08:22:19] • [IP: 176.221.123.**]

Debil. Wiadomo ze w miescie góra 90 można

Gość • Piątek [14.09.2018, 08:21:58] • [IP: 94.254.239.**]

I dlatego kary za takie coś i tym podobne wydarzenia są za niskie. A ile gostek z burzą krwi i hormonów by dostał jakby kogoś zabił ? Wyszedłby z samochodu i płakał, , ja nie chciałem? Albo jak by miał dobrego papugę to wywinął by się zawiasami? Każdy kierowca ma prawo jazdy każdy samochód ma rejestrację, wmontować w każdy samochód moduł internetowy który zidentyfikuje kierowcę czy nie ma cofniętych uprawnień do kierowania i nie pozwoli uruchomić jakiegokolwiek pojazdu a brak lub obejście tego modułu karać tak żeby kapcie pospadały. Niemcy i inne kraje właśnie wysokimi karami sprawdziły porządek ale też nie dokońca gdyż zawsze znajdą się szaleńcy łamiący wszystkie kanony przyzwoitosci a później żal, ja niechcialem! Masz jechać tak aby nie stwarzać zagrożenia a jak ci się spieszy to se kup samolot. Wolniej jedziesz dalej zajedziesz a szybcy i wściekli to albo na filmie albo na cmentarzu

Oglądasz 1-25 z 41
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■