POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [10.08.2018, 21:58:46] • Świnoujście

Pies tak strzegł wstępu do domu, że musieli interweniować strażacy

Pies tak strzegł wstępu do domu, że musieli interweniować strażacy

fot. Sławomir Ryfczyński

W piątek tuż po południu na Placu Wolności nie wybuchł pożar, a mimo to przed jeden z budynków zajechała straż pożarna. Co się wydarzyło?

O godzinie 12.20 strażacy otrzymali wezwanie do budynku w samym centrum miasta. W jednym z mieszkań przebywała kobieta, ale nie otwierała drzwi. Trzeba było dostać się przez balkon, ale tu pojawił się problem, ponieważ strzegł go pies.

Pies tak strzegł wstępu do domu, że musieli interweniować strażacy

fot. Sławomir Ryfczyński

Strażacy, przy użyciu drabiny, mogliby wejść do mieszkania, jednak pies skutecznie to uniemożliwiał. Żeby go spacyfikować, jeden ze strażaków posłużył się bosakiem.

Pies tak strzegł wstępu do domu, że musieli interweniować strażacy

fot. Sławomir Ryfczyński

Wówczas można już było dostać się do wnętrza mieszkania. Następnie przyjechało pogotowie i zajęło się kobietą.

- W dniu 10 sierpnia 2018 roku około godziny 11.55 w Świnoujściu przy Placu Wolności otrzymaliśmy zgłoszenie o ujadającym od dłuższego czasu na balkonie psie. Według zgłaszającego zaniepokoiło go to, gdyż wiedział, że właścicielką psa jest starsza kobieta i podejrzewał, że mogło jej się coś stać. Na miejsce oprócz policji przyjechały też inne służby- straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Strażacy w asyście policji weszli do mieszkania, w którym faktycznie znajdowała się starsza, schorowana kobieta. Stan kobiety wymagał przewiezienia jej do szpitala, a psem zaopiekowali się pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt - asp. Magdalena Figarska KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Sobota [11.08.2018, 23:55:26]

komentarzy: 57, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 57

Gość • Środa [29.08.2018, 17:14:49] • [IP: 37.47.185.**]

Świetny pies stracił właściciela został sam jak palec smutne

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 10:31:06] • [IP: 185.210.39.*]

Świetny pies dzięki zwierzęciu być może kobieta żyje

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 10:23:28] • [IP: 80.245.190.***]

I ZNOWU STRAŻACY, ZAWSZE POMOCNI, ZAWSZE NA CZAS.LUDZIE , KTÓRZY ZASŁUGUJĄ NA OGROMNY SZACUNEK.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 18:14:46] • [IP: 178.238.253.**]

119...pytanie retoryczne, dzieci dziś się nie opiekują rodzicami...bo pracują...tak jakby rodzice nie pracowali iżby ich wykształcić i wychować, przykro pisać ale wiele jest dziś zła, które przyszło do rodzin!

Gość • Niedziela [12.08.2018, 17:56:58] • [IP: 37.248.162.**]

PIES BRONIŁ SWOJEJ PANI ZEBY JEJ NIKT NIE SKRZYWDZIL. skad mial wiedzieć ze strażacy cgca jej pomóc!!Biedny piesek :((((

Gość • Niedziela [12.08.2018, 11:58:58] • [IP: 176.221.123.***]

u nas we Wsi też było chłopak kapał się z psem w wodzie i zaczął tonac pies pilnował Policjanci musieli zastrzelić psa i uratowali życie chłopakowi aRodzice dziękowali Mundurowym za Pomoc

Gość • Niedziela [12.08.2018, 07:23:58] • [IP: 188.146.40.**]

Ciekawe jaki rodowód ma madrala ip. ...118. Mieszaniec czy rasowy osobnik?sądząc po komentarzu to raczej mieszaniec...

Gość • Sobota [11.08.2018, 22:10:55] • [IP: 164.127.218.***]

A cabany z natury dobrze komunikują się ze zwierzętami, bo oni też czworonożni...

Gość • Sobota [11.08.2018, 21:59:50] • [IP: 62.69.252.***]

Do Gość • Sobota [11.08.2018, 15:59:06] • [IP: 92.42.119.*] Jej córka od laaat alkoholiczka potrafi tylko przyjść i pieniądze od niej wyciągać. Woli być bezdomna i na rauszu jak matce pomoc. Nie pamiętam jej trzezwej a Wandzia jej nie potrafi nigdy odmówić... Niestety miłość matki do dziecka zawsze jest silniejsza nie ważne co się mówi i co robi..

Gość • Sobota [11.08.2018, 20:10:49] • [IP: 80.245.186.***]

To bydle od lat ujada na tym balkonie, a jego opiekunka powinna miec malego pieska gdyz nie ma sily go utrzymywac jak wychodzi na spacer.W#ielu z nas chcialoby miec psa, ale jeszcze wiecej nie rozumie, ze mamy alergie na siersc?!!a wtedy czesto ujadajace i paskudzace psy denerwuja!!

Gość • Sobota [11.08.2018, 20:00:17] • [IP: 83.23.245.***]

No super, pelno ujadajacych kundli na osuedlach i ulicach.

Gość • Sobota [11.08.2018, 19:31:40] • [IP: 95.129.229.***]

Taki pies powinien być trzymany tylko w domach z podwórkiem inaczej należy uznać że właściciel znęca się nad zwierzęciem.

Gość • Sobota [11.08.2018, 18:12:59] • [IP: 80.245.179.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [11.08.2018, 17:14:39] • [IP: 94.254.231.**]

Kojarzę tą panią zawsze z pieskiem na spacerze pilnowała sprzątała po nim, spokojna kobieta, oby wyzdrowiała.

Gość • Sobota [11.08.2018, 16:56:09] • [IP: 31.0.67.***]

właściciele psów są bardzo agresywni

Gość • Sobota [11.08.2018, 15:59:06] • [IP: 92.42.119.*]

Kobieta super dobry człowiek. Ale gdzie w takim razie jest córką, która powinna się opiekować matka.

Gość • Sobota [11.08.2018, 14:14:47] • [IP: 93.94.191.***]

Kto nie lubi zwierząt jest zwykłym ludzkim ŚCIERWEM

Gość • Sobota [11.08.2018, 14:09:44] • [IP: 92.42.116.**]

Przydałby się hycel zeby ciebie bucu zabrał do wytrzezwiałki.Takich prymitywów jak ty jet w tym miescie więcej.

Gość • Sobota [11.08.2018, 13:10:44] • [IP: 62.69.251.***]

To bydle od lat funkcjonuje ujadając na balkonie. Dobrze, ze tam nie mieszkam

Gość • Sobota [11.08.2018, 12:39:30] • [IP: 92.42.112.***]

Prawidłowa reakcja psa, strażak również poradził sobie wzorowo... w życiu bywają takie sytuacje, że trzeba rozpatrywać je w szerszym aspekcie a nie tylko przez pryzmat psich kup, czy wyszczerzonych zębów. Nie wzięło się znikąd powiedzenie: " Pokaż mi jaki masz stosunek do zwierząt a powiem ci jakim jesteś człowiekiem" Gdyby wszystko i wszystkich oceniać na podstawie pyskowania, załatwiania potrzeb fizjologicznych pod płotem, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, plucia, palenia papierosów w miejscach niedozwolonych, rzucania petów, śmiecenia, przechodzenia przez jezdnie w miejscach niedozwolonych czy tez na czerwonym świetle, kierowców łamiących przepisy czy też innych zachowań ogólnie uznawanych za nieprzyzwoite lub niedozwolone, to podejrzewam, że więcej ludzi miałoby jakieś występki na swoim sumieniu niż cała populacja psów razem wziętych z yorkami i innymi szczekającymi szczurami.

Gość • Sobota [11.08.2018, 12:22:20] • [IP: 195.205.242.***]

PO OSTATNICH ARTYKUŁACH JESTEM ZASKOCZONA, ŻE POGOTOWIE PODJECHAŁO... NIE BYŁO AKCJI Z MENELAMI?

terka • Sobota [11.08.2018, 12:21:43] • [IP: 89.182.96.***]

nie kocham ludzi, ktorzy nie nawidza psow ale kocham psy, ktore nie nawidza ludzi. ..!!

Gość • Sobota [11.08.2018, 12:11:33] • [IP: 178.238.253.**]

Dlaczego w mieście opieka nad starszymi ludżmi, którzy przepracowali życie w tym mieście nie dział, w końcu nie ma ich tak wiele żeby nie można było zorganizować pomocy zwłaszcza w taką pogodę, kto np.harcerze, jak w całym kraju, wiele mniej pracy by mieli strażacy, przykład proszę bardzo :kiedyś potrzebowałam pomocy w zwykłej sprawie domowej wymagającej męskiej ręki, miejsce uprawnione, wiec zadzwoniłam, dostałam adres do prywatnego wykonawcy co miałam zrobić, zadzwoniłam, okazał się wspaniałym człowiekiem bo nie tylko zlikwidował usterkę drobną, ale dał wizytówkę, a tam gdzie płace duży czynsz kazali mi przepraszam delikatnie mówiąc spadać, to tak apropos tego przypadku!Czy jakieś parę złotych przed wyborami obwarowane przepisami coś załatwi, raczej wątpię!

Gość • Sobota [11.08.2018, 12:06:58] • [IP: 83.20.201.**]

Brawo STRAŻACY. A głupimi i złośliwymi komentarzami się nie przejmujcie. Może ich autorzy się opamiętają kiedy sami będą Waszej pomocy potrzebować.

Gość • Sobota [11.08.2018, 11:59:40] • [IP: 178.238.253.**]

On tam od zawsze widać z przystanku autobusowego, nieraz widać że spragniony i zmęczony upałem, moż e by tak ktoś zainteresował się tym psem?

Oglądasz 1-25 z 57
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ W zachodniej części kraju oraz cześciowo w centrum możliwe są opady marznące powodujące śliskość na nawierzchniach dróg i chodnikach ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ Dzisiejsza, III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■