POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [10.08.2018, 18:14:11] • Świnoujście

Czytelniczka: Karetki dla meneli, a dla potrzebujących pomocy strażacy?

Czytelniczka: Karetki dla meneli, a dla potrzebujących pomocy strażacy?

fot. Czytelnik

Bezdomni, pijani, śmierdzący i często agresywni stali się wizytówką naszego miasta. Sezon tylko to potwierdza, bo jest ich naprawdę dużo. Opanowali ławki, przystanki, trawniki, szczególnie wzdłuż ulicy Konstytucji 3 Maja. Koczują pod blokami, tam gdzie piją, śpią i załatwiają potrzeby fizjologiczne. Zniecierpliwieni mieszkańcy wzywają służby i tu powtarza się ten sam schemat. Przyjeżdża karetka, ratownicy medyczni zajmują się - często tylko pijanym - kloszardem, którego jedynym problemem jest np. to, że właśnie zdefekował. W tym czasie ktoś naprawdę potrzebujący pomocy, czeka i czeka...Taką historię opisała nasza Czytelniczka.

"Pewien niemiło pachnący pan przesiadywał cały tydzień w okolicach Żabki na Bohaterów Września. Wczoraj 08.08. przeniósł się pod klatkę - Bohaterów Września 52. Tam wypił piwko, obalił się i narobił pod siebie. Ktoś zadzwonił, przyjechała policja. Ci wezwali karetkę, która przyjechała w 5 minut. Zrobili mu nawet ekg. Trwało to jakieś 15 minut. Pytanie... może śmigłowce wzywać do meneli a do potrzebujących strażaków, bo nie ma wolnej karetki. Kpina kpina kpina. Wstyd."

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 85, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 85

Gigi • Niedziela [12.08.2018, 16:25:33] • [IP: 176.221.123.***]

Do 12.08.2018, 10:17:14. Życie pisze różne scenariusze. Przykład 1: Dziecko w wieku 4 lat zostało oddane do Domu Dziecka. Minęło około 30 lat i ojcu pogorszyły się warunki materialne. Przypomniało mu się, że miał syna, którego oddał do Domu Dziecka. Założył sprawę w sądzie, którą wygrał. Syn musiał płacić alimenty dla ojca. Przykład 2: a może ta rodzina tak umiliła mu życie, że uciekł od nich. Bez przerwy był niszczony psychiczne, fizycznie oraz moralnie. Nie dostał pomocy psychologicznej i dlatego oddalił się od takiej rodziny. To jest nie tylko: ojciec czy matka a także brat czy siostra, oraz syn czy córka.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 15:33:13] • [IP: 109.243.156.**]

9:11 - czasem krótkie wpisy zawierają podsumowania długich elaboratów. Ten taki jest, cytuję:------" A menel nie człowiek? Ciesz się babo że ty masz normalne życie choć raczej normalna nie jesteś." -------- Dlaczego ta kobieta domagająca się obojętności na stan zdrowia czy nawet śmierć meneli jest nienormalna? Chyba nie trzeba tego tłumaczyć, ona po prostu mysli po nazistowsku, dzieli ludzi na podludzi i nadludzi. Ci pierwsi to jak ich nazywa" menele" - ci nie mają miec wg niej prawa do karetek.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 11:05:04] • [IP: 176.221.123.**]

Pisanie to jest bez sensu tu trzeba działać

Precz z Menelami • Niedziela [12.08.2018, 10:17:14] • [IP: 95.40.236.***]

Do - [11.08.2018, 16:22:37 Człowieku jakie alimenty dla pijaka? Jeszcze od dzieci? To pijaczysko często całe życie umila rodzinie, dzieciom, bije, okrada, demoluje chatę i wyprzedaże a jeszcze niewinna rodzina ma płacić? Absurd. Sam zniszczył rodzinę niech zdycha, jak ktoś tu ujął trafnie, powinien od razu. HADES po dziadzisko przyjechać. A nie znerwicowana, uboga, schorowana często przez dziada rodzina

Gość • Niedziela [12.08.2018, 09:39:52] • [IP: 188.146.40.**]

Za komuny tego nie było, co to się stało ?

Gość • Niedziela [12.08.2018, 06:57:16] • [IP: 178.235.179.**]

złodziej też człowiek, dlaczego nie pozwalają im kraść?

Gość • Sobota [11.08.2018, 23:05:00] • [IP: 92.42.119.***]

Gościa wyzywającego innych od idiotow (14:54) odsyłam do lektury" Mali bogowie 2. Jak umierają Polacy", może wtedy zrozumiesz, że system udzielania pomocy i cały system zdrowia jest postawiony na głowie. Książka też Cię oświeci dlaczego rację mają Ci, których oburza, że karetki zamiast ratować życie b. często jeżdżą niepotrzebnie do pijaków. A może warto byłoby, żeby dobra zmiana wróciła do dawnych praktyk i policja bedzie znowu ich zbierać, odwozić do Izby Wytrzeżwień, wstawiać pod zimny prysznic, a rano wystawiać rachunek za usługę i nocleg. Pielęgniarki i lekarki nie musiałyby uciekać przed szalejącym pijakiem, sprzęt szpitalny nie byłby demolowany, a niepijący pacjenci nie musieliby miesiącami czekać na prześwietlenie i tomograf, który taki rozrabiający w szpitalu czy na mieście pijaczek dostaje z biegu. Do mojego ojca lekarz pogotowia dojechał za pózno, bo kilka minut wcześniej pogotowie pojechało do zapitego niekontaktującego pana. Chciałbyś gościu by to samo spotkało twego ojca? I kto tu jest idiotą?

Gość • Sobota [11.08.2018, 22:46:31] • [IP: 77.252.46.***]

Menel też człowiek.

Gość • Sobota [11.08.2018, 22:41:48] • [IP: 93.94.190.***]

Ta cudowna czytelniczka jedynie pokazala swoj wybitny poziom, jaki trzyma. To tez jest naszą wizytówką, wstyd i hańba

Gość • Sobota [11.08.2018, 20:08:41] • [IP: 94.254.132.***]

Winne jest PRAWO !! Kundel, wszelka PATOLOGIA jest traktowany z wiekszym szacunkiem niz ciężko pracujący +placacy podatki na ich utrzymanie! !! A ONI swoj styl" życia +brud+brak szacunku dla otoczenia NARZUCAJĄ nam, ktorzy ich UTRZYMUJEMY... BRUDNI OBRZYDLIWI, ŹLI na nas za swoj los. ..Tfu.Tfu. ..NARZUCIĆ IM KAGANIEC i OSTRO z nimi...!!

Gość • Sobota [11.08.2018, 19:58:19] • [IP: 37.47.144.***]

Po meneli powinien od razu przyjeżdżać Hades.

Ata • Sobota [11.08.2018, 19:03:36] • [IP: 81.204.98.**]

Nie mam zadnego wspolczucia ani zrozumienia dla bezdomnych, cuchnacych meneli ale mam pretensje do wladz ze potrafia nic zrobic w tym kierunku...z roku na rok ich przybywa!Nieudolnosc, lenistwo, brak pomyslu...i tak sie kreci, nie mozna nigdzie usiasc bo smrod i obrzydliwosc...miejsca publiczne sa dla wszystkich a nie tylko dla cuchnacych meneli...a jezeli ktos udaje" szlachetnego i wyrozumialego" niech go adaptuje lub przyjmie pod swoj dach...!!

Gigi • Sobota [11.08.2018, 16:22:37] • [IP: 176.221.123.***]

W tych przypadkach nasuwają się następujące pytania: 1. A gdzie jest rodzina może to ich: ojciec, brat, matka, siostra ….? 2. A może alimenty od pozostałych, którzy nie chcą ich znać i utrzymywać …. KODEKS RODZINNY się kłania? 3. Może to wina prawa: pozbawiono prawa do mieszkania, stracił pracę itp. ….? Każdy z nas potrzebuje pomocy i nam to także może przydarzyć się.

Gość • Sobota [11.08.2018, 15:50:45] • [IP: 178.235.177.***]

tu w 100 % zgadzam sie z czytelniczka to prawda ze lump ma wszystko jesli chodzi o wikt i opierunek co do sluzby zdrowia rowniez nie maja domow tez prawda na wlasne zyczenie jesli odpowiada im takie zycie tak w nim tkwia z MOPR dostana kase bo sa chorzy zyc nie umierac do tego laza po klatkach i kradna wszystko co tylko sie da pozostali musza zapieprzac na kawalek chleba lub jak chca na caly miasto powinno sie wziac za tych meneli

Gość • Sobota [11.08.2018, 15:20:05] • [IP: 80.245.179.***]

Zgodzę się że każdy jest człowiekiem, jedno ale - jest duża różnica między biednym, chorym człowiekiem a bezczelnym zwykłym pijackim menelem, który przyjeżdża tylko by za darmochę się nachlać i szukać litości u takich jak tu się wypowiadają. To zwykłe pijackie leniwe mordy młodych tupeciarzy !! - WYNOCHA Z NIMI !!

Gość • Sobota [11.08.2018, 14:54:54] • [IP: 94.219.204.***]

Pytanie do osób którym przeszkadza to, że do" menela" przyjechała karetka. Czyja wina, że jest zbyt mało karetek na takie miasto? Tych meneli czy organów odpowiedzialnych za zaopatrywanie szpitali w karetki? Pewnie myślicie że to menele nie chcą dać karetek szpitalowi w ZSW. Tym menelom też się należy pomoc medyczna idioci.

Gość • Sobota [11.08.2018, 14:53:50] • [IP: 92.42.112.***]

Gość • Sobota [11.08.2018, 11:26:58] • [IP: 83.11.178.*] codzienną praktyką jest sprzedaż alkoholu osobom, które aby utrzymują równowagę i nie wpadają pod ladę a te" akcje" raz na rok, że niby kogoś ukarano to tylko taki mit !

Homo menelus • Sobota [11.08.2018, 14:14:53] • [IP: 95.40.152.***]

Obrońcy kloszardow. Niektórzy z nich bili kobiety, dzieci, roztrwonili majątki i zniszczyli dzieciom dzieciństwo. Wezcie ich do domu, utrzymujcie, ale nie za pieniądze moje i innych uczciwych ludzi. Ja nie mogę dostać się do lekarza raz na 10 lat a menelstwo ma ot tak, wystarczy polezec na chodniku po dykcie. Ja bym jeszcze im dala spirytusu najlepiej tego z Czech który kiedyś był za 5 zł na flaszkę czy litr. Skrzynkę i niech piją a Darwin i wszyscy inni będą zadowoleni ze czyjąś matka dziecko potrzebujący naprawdę karetki. Naprawdę ja dostaną na czas. Czysta i nieobesrana

Gość • Sobota [11.08.2018, 13:46:00] • [IP: 62.69.251.***]

To chrzanienie pt. 'menel też człowiek' zapewne skończy się w momencie kiedy do chorej matki takiego dobrego samarytanina zamiast karetki zajedzie wóz bojowy straży pożarnej

Gość • Sobota [11.08.2018, 13:27:43] • [IP: 176.221.123.***]

Czy oprócz propozycji" szkolenia" z eutanazji i (nawiązując do czasów minionych) samopomocy w zapiciu na śmierć masz sposób rozwiązania problemu: komu pomóc przy ograniczonej liczbie karetek? Starszej osobie ciężko znoszącej upały czy osobie mniej lub bardziej świadomie nadużywającej alkoholu.

Gość • Sobota [11.08.2018, 12:23:51] • [IP: 195.205.242.***]

ŻULE TAXI, SEZAMKI... SPOKO TAKI WAŻNY MENEL. LUDZIE DAJCIE SPOKÓJ. PRZECIEŻ TO GOŚĆ WASZYCH WŁODARZY.

Gość • Sobota [11.08.2018, 12:23:22] • [IP: 37.47.160.**]

Menel to skarb, najlepszy obywatel. Pieniądze, które otrzymuje oddaje w postaci akcyzy do skarbu państwa, głosuje więc na tych, którzy mu dają forsę na alkohol. A gorzelnie są w rękach posłów przecież.

Gość • Sobota [11.08.2018, 12:14:21] • [IP: 178.238.253.**]

Nawet nie probuję telefonować, całe szczęście ze mam od wielu lat tego samego lekarza rodzinnego, który nigdy nie odmawia pomocy, którego serdecznie za wszystko dobro co robi serdecznie pozdrawiam!

Gość • Sobota [11.08.2018, 11:26:58] • [IP: 83.11.178.*]

PYTANIE: Ilu sklepom w Świnoujściu odebrano koncesję na sprzedaż alkoholu za sprzedaż osobom nietrzeźwym?

Gość • Sobota [11.08.2018, 11:03:33] • [IP: 80.245.177.***]

Jestem mieszkanką Miedzyzdrojów ale kocham Świnoujście sa tam wspaniali ludzie i słuzby ratownicze policjanci itp. Pracowała tam kilka lat jestescie wszyscy kochani szacun. Tutaj panuje chaos i anarchia.

Oglądasz 1-25 z 85
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ Z przyczyn organizacyjnych oficjalne ogłoszenie wyników Budżetu Obywatelskiego 2019 zostało przełożone na przyszły tydzień. O dokładnym terminie i miejscu poinformuję Państwa osobnym e-mailem - informuje Hanna Lachowska Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych ■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■