POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [10.08.2018, 18:14:11] • Świnoujście

Czytelniczka: Karetki dla meneli, a dla potrzebujących pomocy strażacy?

Czytelniczka: Karetki dla meneli, a dla potrzebujących pomocy strażacy?

fot. Czytelnik

Bezdomni, pijani, śmierdzący i często agresywni stali się wizytówką naszego miasta. Sezon tylko to potwierdza, bo jest ich naprawdę dużo. Opanowali ławki, przystanki, trawniki, szczególnie wzdłuż ulicy Konstytucji 3 Maja. Koczują pod blokami, tam gdzie piją, śpią i załatwiają potrzeby fizjologiczne. Zniecierpliwieni mieszkańcy wzywają służby i tu powtarza się ten sam schemat. Przyjeżdża karetka, ratownicy medyczni zajmują się - często tylko pijanym - kloszardem, którego jedynym problemem jest np. to, że właśnie zdefekował. W tym czasie ktoś naprawdę potrzebujący pomocy, czeka i czeka...Taką historię opisała nasza Czytelniczka.

"Pewien niemiło pachnący pan przesiadywał cały tydzień w okolicach Żabki na Bohaterów Września. Wczoraj 08.08. przeniósł się pod klatkę - Bohaterów Września 52. Tam wypił piwko, obalił się i narobił pod siebie. Ktoś zadzwonił, przyjechała policja. Ci wezwali karetkę, która przyjechała w 5 minut. Zrobili mu nawet ekg. Trwało to jakieś 15 minut. Pytanie... może śmigłowce wzywać do meneli a do potrzebujących strażaków, bo nie ma wolnej karetki. Kpina kpina kpina. Wstyd."

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 85, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 85

Gigi • Niedziela [12.08.2018, 16:25:33] • [IP: 176.221.123.***]

Do 12.08.2018, 10:17:14. Życie pisze różne scenariusze. Przykład 1: Dziecko w wieku 4 lat zostało oddane do Domu Dziecka. Minęło około 30 lat i ojcu pogorszyły się warunki materialne. Przypomniało mu się, że miał syna, którego oddał do Domu Dziecka. Założył sprawę w sądzie, którą wygrał. Syn musiał płacić alimenty dla ojca. Przykład 2: a może ta rodzina tak umiliła mu życie, że uciekł od nich. Bez przerwy był niszczony psychiczne, fizycznie oraz moralnie. Nie dostał pomocy psychologicznej i dlatego oddalił się od takiej rodziny. To jest nie tylko: ojciec czy matka a także brat czy siostra, oraz syn czy córka.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 15:33:13] • [IP: 109.243.156.**]

9:11 - czasem krótkie wpisy zawierają podsumowania długich elaboratów. Ten taki jest, cytuję:------" A menel nie człowiek? Ciesz się babo że ty masz normalne życie choć raczej normalna nie jesteś." -------- Dlaczego ta kobieta domagająca się obojętności na stan zdrowia czy nawet śmierć meneli jest nienormalna? Chyba nie trzeba tego tłumaczyć, ona po prostu mysli po nazistowsku, dzieli ludzi na podludzi i nadludzi. Ci pierwsi to jak ich nazywa" menele" - ci nie mają miec wg niej prawa do karetek.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 11:05:04] • [IP: 176.221.123.**]

Pisanie to jest bez sensu tu trzeba działać

Precz z Menelami • Niedziela [12.08.2018, 10:17:14] • [IP: 95.40.236.***]

Do - [11.08.2018, 16:22:37 Człowieku jakie alimenty dla pijaka? Jeszcze od dzieci? To pijaczysko często całe życie umila rodzinie, dzieciom, bije, okrada, demoluje chatę i wyprzedaże a jeszcze niewinna rodzina ma płacić? Absurd. Sam zniszczył rodzinę niech zdycha, jak ktoś tu ujął trafnie, powinien od razu. HADES po dziadzisko przyjechać. A nie znerwicowana, uboga, schorowana często przez dziada rodzina

Gość • Niedziela [12.08.2018, 09:39:52] • [IP: 188.146.40.**]

Za komuny tego nie było, co to się stało ?

Gość • Niedziela [12.08.2018, 06:57:16] • [IP: 178.235.179.**]

złodziej też człowiek, dlaczego nie pozwalają im kraść?

Gość • Sobota [11.08.2018, 23:05:00] • [IP: 92.42.119.***]

Gościa wyzywającego innych od idiotow (14:54) odsyłam do lektury" Mali bogowie 2. Jak umierają Polacy", może wtedy zrozumiesz, że system udzielania pomocy i cały system zdrowia jest postawiony na głowie. Książka też Cię oświeci dlaczego rację mają Ci, których oburza, że karetki zamiast ratować życie b. często jeżdżą niepotrzebnie do pijaków. A może warto byłoby, żeby dobra zmiana wróciła do dawnych praktyk i policja bedzie znowu ich zbierać, odwozić do Izby Wytrzeżwień, wstawiać pod zimny prysznic, a rano wystawiać rachunek za usługę i nocleg. Pielęgniarki i lekarki nie musiałyby uciekać przed szalejącym pijakiem, sprzęt szpitalny nie byłby demolowany, a niepijący pacjenci nie musieliby miesiącami czekać na prześwietlenie i tomograf, który taki rozrabiający w szpitalu czy na mieście pijaczek dostaje z biegu. Do mojego ojca lekarz pogotowia dojechał za pózno, bo kilka minut wcześniej pogotowie pojechało do zapitego niekontaktującego pana. Chciałbyś gościu by to samo spotkało twego ojca? I kto tu jest idiotą?

Gość • Sobota [11.08.2018, 22:46:31] • [IP: 77.252.46.***]

Menel też człowiek.

Gość • Sobota [11.08.2018, 22:41:48] • [IP: 93.94.190.***]

Ta cudowna czytelniczka jedynie pokazala swoj wybitny poziom, jaki trzyma. To tez jest naszą wizytówką, wstyd i hańba

Gość • Sobota [11.08.2018, 20:08:41] • [IP: 94.254.132.***]

Winne jest PRAWO !! Kundel, wszelka PATOLOGIA jest traktowany z wiekszym szacunkiem niz ciężko pracujący +placacy podatki na ich utrzymanie! !! A ONI swoj styl" życia +brud+brak szacunku dla otoczenia NARZUCAJĄ nam, ktorzy ich UTRZYMUJEMY... BRUDNI OBRZYDLIWI, ŹLI na nas za swoj los. ..Tfu.Tfu. ..NARZUCIĆ IM KAGANIEC i OSTRO z nimi...!!

Gość • Sobota [11.08.2018, 19:58:19] • [IP: 37.47.144.***]

Po meneli powinien od razu przyjeżdżać Hades.

Ata • Sobota [11.08.2018, 19:03:36] • [IP: 81.204.98.**]

Nie mam zadnego wspolczucia ani zrozumienia dla bezdomnych, cuchnacych meneli ale mam pretensje do wladz ze potrafia nic zrobic w tym kierunku...z roku na rok ich przybywa!Nieudolnosc, lenistwo, brak pomyslu...i tak sie kreci, nie mozna nigdzie usiasc bo smrod i obrzydliwosc...miejsca publiczne sa dla wszystkich a nie tylko dla cuchnacych meneli...a jezeli ktos udaje" szlachetnego i wyrozumialego" niech go adaptuje lub przyjmie pod swoj dach...!!

Gigi • Sobota [11.08.2018, 16:22:37] • [IP: 176.221.123.***]

W tych przypadkach nasuwają się następujące pytania: 1. A gdzie jest rodzina może to ich: ojciec, brat, matka, siostra ….? 2. A może alimenty od pozostałych, którzy nie chcą ich znać i utrzymywać …. KODEKS RODZINNY się kłania? 3. Może to wina prawa: pozbawiono prawa do mieszkania, stracił pracę itp. ….? Każdy z nas potrzebuje pomocy i nam to także może przydarzyć się.

Gość • Sobota [11.08.2018, 15:50:45] • [IP: 178.235.177.***]

tu w 100 % zgadzam sie z czytelniczka to prawda ze lump ma wszystko jesli chodzi o wikt i opierunek co do sluzby zdrowia rowniez nie maja domow tez prawda na wlasne zyczenie jesli odpowiada im takie zycie tak w nim tkwia z MOPR dostana kase bo sa chorzy zyc nie umierac do tego laza po klatkach i kradna wszystko co tylko sie da pozostali musza zapieprzac na kawalek chleba lub jak chca na caly miasto powinno sie wziac za tych meneli

Gość • Sobota [11.08.2018, 15:20:05] • [IP: 80.245.179.***]

Zgodzę się że każdy jest człowiekiem, jedno ale - jest duża różnica między biednym, chorym człowiekiem a bezczelnym zwykłym pijackim menelem, który przyjeżdża tylko by za darmochę się nachlać i szukać litości u takich jak tu się wypowiadają. To zwykłe pijackie leniwe mordy młodych tupeciarzy !! - WYNOCHA Z NIMI !!

Gość • Sobota [11.08.2018, 14:54:54] • [IP: 94.219.204.***]

Pytanie do osób którym przeszkadza to, że do" menela" przyjechała karetka. Czyja wina, że jest zbyt mało karetek na takie miasto? Tych meneli czy organów odpowiedzialnych za zaopatrywanie szpitali w karetki? Pewnie myślicie że to menele nie chcą dać karetek szpitalowi w ZSW. Tym menelom też się należy pomoc medyczna idioci.

Gość • Sobota [11.08.2018, 14:53:50] • [IP: 92.42.112.***]

Gość • Sobota [11.08.2018, 11:26:58] • [IP: 83.11.178.*] codzienną praktyką jest sprzedaż alkoholu osobom, które aby utrzymują równowagę i nie wpadają pod ladę a te" akcje" raz na rok, że niby kogoś ukarano to tylko taki mit !

Homo menelus • Sobota [11.08.2018, 14:14:53] • [IP: 95.40.152.***]

Obrońcy kloszardow. Niektórzy z nich bili kobiety, dzieci, roztrwonili majątki i zniszczyli dzieciom dzieciństwo. Wezcie ich do domu, utrzymujcie, ale nie za pieniądze moje i innych uczciwych ludzi. Ja nie mogę dostać się do lekarza raz na 10 lat a menelstwo ma ot tak, wystarczy polezec na chodniku po dykcie. Ja bym jeszcze im dala spirytusu najlepiej tego z Czech który kiedyś był za 5 zł na flaszkę czy litr. Skrzynkę i niech piją a Darwin i wszyscy inni będą zadowoleni ze czyjąś matka dziecko potrzebujący naprawdę karetki. Naprawdę ja dostaną na czas. Czysta i nieobesrana

Gość • Sobota [11.08.2018, 13:46:00] • [IP: 62.69.251.***]

To chrzanienie pt. 'menel też człowiek' zapewne skończy się w momencie kiedy do chorej matki takiego dobrego samarytanina zamiast karetki zajedzie wóz bojowy straży pożarnej

Gość • Sobota [11.08.2018, 13:27:43] • [IP: 176.221.123.***]

Czy oprócz propozycji" szkolenia" z eutanazji i (nawiązując do czasów minionych) samopomocy w zapiciu na śmierć masz sposób rozwiązania problemu: komu pomóc przy ograniczonej liczbie karetek? Starszej osobie ciężko znoszącej upały czy osobie mniej lub bardziej świadomie nadużywającej alkoholu.

Gość • Sobota [11.08.2018, 12:23:51] • [IP: 195.205.242.***]

ŻULE TAXI, SEZAMKI... SPOKO TAKI WAŻNY MENEL. LUDZIE DAJCIE SPOKÓJ. PRZECIEŻ TO GOŚĆ WASZYCH WŁODARZY.

Gość • Sobota [11.08.2018, 12:23:22] • [IP: 37.47.160.**]

Menel to skarb, najlepszy obywatel. Pieniądze, które otrzymuje oddaje w postaci akcyzy do skarbu państwa, głosuje więc na tych, którzy mu dają forsę na alkohol. A gorzelnie są w rękach posłów przecież.

Gość • Sobota [11.08.2018, 12:14:21] • [IP: 178.238.253.**]

Nawet nie probuję telefonować, całe szczęście ze mam od wielu lat tego samego lekarza rodzinnego, który nigdy nie odmawia pomocy, którego serdecznie za wszystko dobro co robi serdecznie pozdrawiam!

Gość • Sobota [11.08.2018, 11:26:58] • [IP: 83.11.178.*]

PYTANIE: Ilu sklepom w Świnoujściu odebrano koncesję na sprzedaż alkoholu za sprzedaż osobom nietrzeźwym?

Gość • Sobota [11.08.2018, 11:03:33] • [IP: 80.245.177.***]

Jestem mieszkanką Miedzyzdrojów ale kocham Świnoujście sa tam wspaniali ludzie i słuzby ratownicze policjanci itp. Pracowała tam kilka lat jestescie wszyscy kochani szacun. Tutaj panuje chaos i anarchia.

Oglądasz 1-25 z 85
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ W zachodniej części kraju oraz cześciowo w centrum możliwe są opady marznące powodujące śliskość na nawierzchniach dróg i chodnikach ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ Dzisiejsza, III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■