░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [09.08.2018, 08:34:37] • Warszawa

Kolejne podejście do umowy ws. tunelu. Czy banki dadzą gwarancję?

Kolejne podejście do umowy ws. tunelu. Czy banki dadzą gwarancję?

http://porr.pl(fot. internet )

Konsorcjum firm PORR S.A.(lider konsorcjum), PORR Bau GmbH, Gülermak Agir Sanayi Inşaat ve Taahhüt A.S oraz Energopol - Szczecin S.A. ma zastąpić włoskie konsorcjum Astaldi i wybudować tunel pod Świną. Taką informację podał prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. W Warszawie odbyło się już spotkanie przedstawicieli wszystkich firm tworzących konsorcjum z liderem firmą PORR S.A. na czele. Wszystkie firmy zadeklarowały, że chcą przystąpić do realizacji kontraktu. W ciągu najbliższych dni konsorcjum planuje przekazać wszelkie niezbędne dokumenty oraz uzyskać Gwarancję Należytego Wykonania, stanowiącą 10 proc. wartości kontraktu. Wówczas zostanie ustalona data podpisania umowy pomiędzy miastem i przedstawicielami konsorcjum. Dodajmy, że PORR S.A złożyło podczas przetargu ofertę na kwotę 793 mln zł brutto, czyli o kilkanaście milionów większą niż Astaldi. Miasto zapewnia jednak, że pieniądze są.

- Wchodzimy w ten kontrakt. Chcemy podpisać umowę jak najszybciej i działać. Najpierw jednak trzeba załatwić trochę dokumentów. Jest to duży kontrakt, duże wyzwanie dla inżynierów. Jesteśmy dobrej myśli, większych przeszkód nie widzimy - mówi Mateusz Gdowski, rzecznik prasowy PORR S.A.

Co ciekawe, niedawno Polskie Radio Szczecin podało informację, że przedsiębiorstwo z Kąt Wrocławskich złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości szczecińskiej firmy budowlanej Energopol. Dokument czeka na rozpatrzenie przez sąd. Spółka Auris Rental domaga się od Energopolu zapłaty za dostarczone materiały w wysokości prawie 90 tysięcy zł. Na razie nie wiadomo, czy będzie to miało wpływ na uzyskanie Gwarancji Należytego Wykonania przez PORR S.A.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 63, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 63

Gość nawiedzony • Piątek [10.08.2018, 21:20:36] • [IP: 178.238.252.***]

nie szukajmy dziury w calym , czekalismy tyle lat poczekamy .

Gość NAIWNIAK • Piątek [10.08.2018, 21:10:51] • [IP: 178.238.252.***]

A jeden inteligent pozostal , ale szkoda twoich wypocin jelopie. ..

Gość • Piątek [10.08.2018, 13:37:21] • [IP: 83.8.115.**]

Ja również chcę tunelu, tu się urodziłem, to nie wiem czy jestem przybłędą czy nie, ale bardzo chciałbym żeby wreszcie wybudowali tunel.

Gość • Piątek [10.08.2018, 11:15:46] • [IP: 46.171.240.***]

cyrku ciąg dalszy. nic z tego nie będzie.

Gość • Piątek [10.08.2018, 05:04:41] • [IP: 109.243.156.**]

19:59 - A ciebie rodzice wychowywali w oborze przywiązanego łańcuchami? Chyba stąd jest ten knajacki styl wypowiedzi. A może jestes jak ten nastolatek znaleziony na Ukrainie, który był zgubiony przez rodziców i przez 12 lat wychowywały go psy i załatwiał się jak psy, " mówił" jak one, to znaczy SZCZEKAŁ.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 22:19:20] • [IP: 80.245.187.***]

Super, tunel potrzebny jak dziura w moście.

Aleksander Skiepko • Czwartek [09.08.2018, 20:15:32] • [IP: 83.11.243.***]

Cd z[09.08.2018, 18:36:54]. Jeżeli chodzi o profesjonalizm ludzi pracujących w banku w dziale oceny ryzyka inwestycyjnego to chylę czoło i jestem pełen uznania dla ich profesjonalnej pracy. Sam bylem kiedyś w sytuacji i miałem z ich strony dużą pomoc. Myślę że ich trzeźwa ocena w przypadku budowy tunelu" mocno chodzi po ziemi". Jeszcze raz SZACUN

Gość • Czwartek [09.08.2018, 20:15:07] • [IP: 83.248.46.***]

Żmurkiewicz publicznie powinien odszczekać ze przez PO wcześniej nie powstał tunel.Teraz mamy jak na dłoni że on po prostu jest za cienki na taką inwestycję.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 20:10:13] • [IP: 80.245.186.***]

KOBIETY W INWESTYCJACH TO NIESZCZESCIE!ODSUNAC TYCH NASZYCH NIEUDACZNIKOW OBIECUJACYCH W AMFITEATRZE, ZE JUZ...TANIA WSTRETNA REKLAMA!!

Aleksander Skipkoe • Czwartek [09.08.2018, 20:09:43] • [IP: 83.11.243.***]

CD z [09.08.2018, 18:36:54]

Gość • Czwartek [09.08.2018, 19:59:11] • [IP: 78.10.206.**]

Gość • Czwartek [09.08.2018, 11:16:12] • [IP: 23.226.237.*] Czy temu komuchopisiorowi nie dociera do jego durnego łysiejącego łba, że mieszkańcy nie chcą tunelu, tylko przybłędy? Wyhamuj dziadu. Nie wszyscy maja w Świnoujściu 80 lat

Gość • Czwartek [09.08.2018, 19:47:06] • [IP: 31.183.160.**]

do: Prusy to nie Niemcy... Jasne, że nie...przecież wszyscy wiedzą, że Prusacy to chińscy indianie pochodzący z Nowej Zelandii...albo robaczki szybko biegające :D

Gość • Czwartek [09.08.2018, 19:41:07] • [IP: 178.235.176.***]

Ty Janusz weź sobie ten tunel za darmo i nie męcz nas swoimi wizjami. To dla Ciebie stanowczo zbyt duże wyzwanie. Zaplanuj coś realnego np miejską pływalnię.

Aleksander Skiepko • Czwartek [09.08.2018, 18:36:54] • [IP: 83.11.243.***]

Okazuje się że z trzech uczestników całej inwestycji (Miasto Inwestor) wykonawca (firmy) oraz banki. To banki udzielające gwarancji wykonania inwestycji okazały się najbardziej poważną i profesjonalną instytucją zdolną ocenić wiarygodność wykonania budowy Tunelu. Wolałbym aby to byli nasi rządzący, ale takie są realia jak widać. Wyborcom winno to dać do myślenia. Po 16 latach pełnienia funkcji Prezydenta doświadczenie nie powinno pozwolić J. Żmurkiewiczowi na takie błędy.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 17:39:58] • [IP: 77.252.46.***]

Bardzo inteligencja grupa fachowców !wcale się nie dziwię że społeczeństwo z roku na rok jest coraz głupsze! bo ludzie z wysokim IQ już dawno odeszli !9

Gość • Czwartek [09.08.2018, 17:23:34] • [IP: 95.129.225.**]

Nie ma co sie podniecać. Co ma być to będzie.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 17:16:20] • [IP: 94.254.231.***]

Z Kątów Wrocławskich...panie redaktorze.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 16:59:13] • [IP: 92.42.113.***]

A ja bym ten cały kanał Piastowski zasypał w piz... przybyło ba nam terenu, wszystkie przeładunki były by u nas, lepiej działał by port i stocznia i by się zrobiło groblę do Szczecina. A Szczecin odciąc od morza bo on i tak nie wie co robić z gospodarką morską.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 16:58:11] • [IP: 37.248.213.**]

Ale jaja

Gość • Czwartek [09.08.2018, 16:33:38] • [IP: 92.42.114.***]

Pajace akt kolejny. Przestańcie już zawracać d..e tym tunelem, ile można pajacować. Albo budujecie albo nie i to szybko. Należy kiedyś spoważnieć a nie wieczna dziecinada Błazny.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 16:31:24] • [IP: 109.243.156.**]

13:23- No kto może dotrzeć do Rzeczpospolitej z 6.08, lepiej zreferuj, o co tam chodzi, a nie odsyłaj do niezdobywalnej już teraz gazety.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 15:50:14] • [IP: 92.42.119.***]

To tak jakby oddać budowę tunelu MSR-nie dość że przybłęda to jeszcze bez kwalifikacji ale nic tam 10 mln przytulono teraz przytuli UM kolejne 10 mln bo przybłęda nie dostanie gwarancji i to już 20 mln będzie można wybetonować kolejne ścieżki zdrowia, posadzić betonowe drzewa, i pomalować liście na zielono olejną-konsorcjum z upadającą firmą no to już jest sprawa dla CBA

Gość • Czwartek [09.08.2018, 15:40:23] • [IP: 80.245.189.***]

Co za dziwak z ta grobla??

Gość • Czwartek [09.08.2018, 15:18:52] • [IP: 185.210.39.**]

Gość • Czwartek [09.08.2018, 13:21:46] • [IP: 185.135.195.*] Prusy to nie Niemcy :D