POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [06.08.2018, 10:20:35] • zachodniopomorskie

Nawet zmiana wizerunku nie zmyliła policjantów

Nawet zmiana wizerunku nie zmyliła policjantów

fot. Policja

Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo -Interwencyjnego z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą zatrzymali 47– latka ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Za mężczyzną był wydany nakaz doprowadzenie do Zakładu Karnego za oszustwa, których dokonał na terenie Szczecina.

Policjanci z Komisariatu Nad Odrą na podstawie przeprowadzonych czynności i wielu ustaleń docierali do różnych miejsc, gdzie miał przebywać poszukiwany.

Ich działania zakończyły się sukcesem dzięki profesjonalizmowi i uporowi w dążeniu do zatrzymania oszusta. Okazało się bowiem, że sprawcą oszustw była kobieta a wiedząc o tym, że jest poszukiwana zmieniła płeć i to nie tylko charakteryzując się fizycznie na mężczyznę ale również zmieniając sądownie imię żeńskie na męskie.

Poszukiwany zmienił także swoje miejsce pobytu oraz środowisko, w którym się obracał. Wszystko po to aby odciąć się od poprzedniego stylu życia a tym samym jak najdłużej pozostać na wolności.

Kiedy funkcjonariusze sprawdzali kolejne wytypowane miejsca, gdzie 47- latek może się ukrywać „bystre oko" policjantów z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą zakończyło te działania.

Mundurowi podczas patrolowania północnych części Szczecina rozpoznali poszukiwanego po rysach twarzy. Dalsze czynności tylko potwierdziły, że jest to osoba za która wydano nakaz doprowadzenia.

Wszystkie zabiegi i starania poszukiwanego aby nie zostać rozpoznanym, okazały się bezskuteczne.

Profesjonalizm funkcjonariuszy bezapelacyjnie uniemożliwił mężczyźnie dalsze ukrywanie się.

47 – latek został zatrzymany i zgodnie z nakazem osadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy Szczecin- Prawobrzeże i Zachód doprowadzony do Aresztu Śledczego w Szczecinie.

Zatrzymany ma do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności.

podkom. Sylwester Flak / IK


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 16 listopada (piątek) o godz.17:00 na „Spotkanie Jubileuszowe Michała Juszczakiewicza”, aktora, reżysera, producenta filmowego, a nade wszystko – Przyjaciela naszej Biblioteki oraz wiernego sympatyka Świnoujścia. Spotkanie, na które złożą się artystyczne upominki od przyjaciół i wielbicieli Michała, poprowadzi red. Mariola Żółtowska. Nie zabraknie również słodkich niespodzianek! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach: do 16.11.2018 r. w godz. 17.00-18.45 oraz 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00H www.http://wosp.swinoujscie.pl/ ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■