POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [12.08.2018, 16:22:37] • zachodniopomorskie

Gigantyczny przetarg na pogłebienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście roztrzygnięty

Konsorcjum dwóch największych na świecie firm hydrotechnicznych wygrało przetarg na pogłębienie toru wodnego do Świnoujścia do 12,5 metra. Informcję podał jako pierwszy portal Kuriera Szczecińskiego. Wybrana belgijsko-holenderska oferta opiewa na 1,336 mld zł.

Konsorcjum tworzą Dredging International NV z Belgii i Van Oord Dredging and Marine Contractors z Holandii.

- To dwie z czterech największych na świecie firm, które zajmują się takimi pracami, więc są to pewne firmy i akurat tutaj występują razem w konsorcjum. Ze strony urzędu nie ma obaw, co do fachowości i doświadczenia tych firm w realizacji tego typu projektów - powiedział dla Radia Szczecin Wojciech Zdanowicz, dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Zakres prac obejmuje pogłębienie toru wodnego z 10,5 do 12,5 metra oraz poszerzenie go z 90 do 100 metrów. Przetarg obejmował również wykonanie projektu przebudowy toru. Pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście to jedna z największych, morskich inwestycji infrastrukturalnych naszego kraju.

Oferta belgijsko-holenderska jest droższa niż zakładał kosztorys, mimo to udało się znaleźć brakujące fundusze. - Cena 1,336 mld zł. przekraczała nasze wstępne kosztorysy. Udało się jednak pozyskać dodatkowe fundusze z rezerwy, którą mieliśmy na projekcie oraz z oszczędności z innego projektu realizowanego przez Urząd Morski, więc mamy zapewnienie tej kwoty - dodał Zdanowicz.

źródło: gospodarkamorska.pl


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Czwartek [23.08.2018, 10:27:52] • [IP: 176.221.122.***]

wyrzucone pieniądze w muł.Ile zawinie statkow do Szczecina o zanurzeniu 10-12 metrów?Kilka razy wcześniej się zamuli niż firmy szczecińskie na obsłudze dużych statkow zarobią.Dla reklamy z daleko-lądowego portu pisowscy chcą koszty i pewną stratę zaliczyć w werbalny sukces.Poco ponosić znaczne dodatkowe koszty /paliwo, pilot, czas…/, gdy świnoujski port jest do dyspozycji.

Gość • Środa [22.08.2018, 12:19:25] • [IP: 62.69.229.**]

Dlaczego w przetargach nie ma preferencji dla polskich firm? W ten sposób nigdy nie nabiorą doświadczenia ani nie dorobią się. Dlaczego w innych krajach jest inaczej?

Gość • Sobota [18.08.2018, 18:01:11] • [IP: 83.11.87.**]

Poroniony pomysł. A gdzie PRC Dragmor Szczecin?

Gość • Sobota [18.08.2018, 08:02:56] • [IP: 176.221.122.***]

wyrzucone pieniądze w muł.Ile zawinie statkow do Szczecina o zanurzeniu 10-12 metrów?Kilka razy wcześniej się zamuli niż firmy szczecińskie na obsłudze dużych statkow zarobią.Dla reklamy z daleko-lądowego portu pisowscy chcą koszty i pewną stratę zaliczyć w werbalny sukces.Poco ponosić znaczne dodatkowe koszty /paliwo, pilot, czas…/, gdy świnoujski port jest do dyspozycji.

Gość • Środa [15.08.2018, 18:05:42] • [IP: 87.58.166.**]

o to własnie chodzilo unii przyjmując nas do siebie. wykoleić polski przemysł i firmy tego typu aby potem obsadzać swoje firmy w przetargach. i zobaczcie poloki teraz- 1.3 miliarda złotych powedruje na zachod na zamiast do polskiej kieszeni!! czy tego nie widzicie że nas doją!! wstyd pisac ale za ruska bylo z nami lepiej!!

Gość • Wtorek [14.08.2018, 20:05:37] • [IP: 46.169.0.***]

ppoglebia i po roku znow bedzie to samo

Gość • Wtorek [14.08.2018, 10:47:56] • [IP: 92.42.117.***]

zeby sie do tunelu nie dokopali :)))))

Oglądasz 1-7 z 7
■ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydata do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub w sekretariacie pod nr telefonu 91-382-38-00 ■
■ Nie uwierzycie. W Świnoujściu za korzystanie z toalety w jednym z lokali gastronomicznych można zapłacić nawet 20 złotych! Takie rzeczy tylko u nas! Świnoujście restauracja Azjan. Szok! – pisze nasz Czytelnik – Czy jego właściciele mają dość ludzi z zewnątrz i to taki straszak? Kiedyś przeżywaliśmy w Międzyzdrojach 5 złotych za kibelek w jakieś kawiarni, gdzie wszystko było na biało, ściany, fotele, stoły taki exclusive, a tu takie cacko 20 złotych toaleta – nie może wyjść z podziwu nasz Czytelnik ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■