POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [13.07.2018, 17:49:02] • Świnoujście

Jutro przypłynie żaglowiec Kruzensztern

Jutro przypłynie żaglowiec Kruzensztern

fot. Sławomir Ryfczyński

STS Kruzensztern - jeden z trzech największych żaglowców świata – już w tę sobotę 14 lipca 2018 r. zacumuje przy Wybrzeżu Władysława IV (na wysokości Kapitanatu Portu). Do portu wpłynie w godzinach od 7.00 do 11.00. Dokładna godzina jest uzależniona od ruchu statków w porcie. Wiadomo jednak na pewno, że jednostkę będzie można za darmo zwiedzać do godziny 20.00.

To już druga w tym roku wizyta Kruzenszterna w Świnoujściu. Po raz pierwszy był od koniec maja. Tym razem przypływa po 35 kadetów Akademii Morskiej w Szczecinie.

Wypłynięcie STS Kruzenszterna planowane jest w niedzielę 15. lipca na godz. 9.00.

BIK UM Świnoujście


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Sobota [14.07.2018, 20:12:30] • [IP: 83.4.142.***]

Piękny żaglowiec i bardzo uprzejmna załoga. Super atrakcja w Swinoujsciu :)

Gość • Sobota [14.07.2018, 18:12:01] • [IP: 87.58.166.**]

Poczytaj co to syjonizm polityczny to może ci tam cos w lebku zadzwoni

Gość • Sobota [14.07.2018, 18:10:21] • [IP: 87.58.166.**]

Zaden polski rzad po 89 nie dbal o interes polskiej gospodarki. Zaden. Na rozkaz skasowaliśmy swoje stocznie przemysl lotniczy itp itd dlaczego na zachodze oplaca sie robic statki samoloty samochody w polsce nie? To oni nas wykanczaja to ta wasza kochana bruksela

Gość • Sobota [14.07.2018, 17:47:04] • [IP: 164.127.64.**]

13:28 cytat:" okazalo sie ze okupanci z izraela i usa uczylinili wiecej szkod (...)"... ..Ale ci przydzwoniło, tylko nie wiem, co - czy kawałek tynku z sufitu, czy Flakka Zombie, czy nieświeże flaki a la zombie...

Polak • Sobota [14.07.2018, 16:17:20] • [IP: 185.13.106.***]

Ruscy maja fajnego prezydenta w przeciwieństwie do nas. .oni maja swojego a my mamy...no wlasnie czyjego? Bp wszystkie dezycje jakos tak bardzo pasuja dla narodu jego żony...

14:45:46] • Sobota [14.07.2018, 16:12:49] • [IP: 87.58.166.**]

izraelici i amerykanie juz mają tutaj swoj rząd od 89 roku i wojska teraz chca miec swoje na ruskich. zaleznosc polskiej godpodarki od biznesów izraelsko amerykanskich jest taka samą okupacją jak za ruska...

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:45:46] • [IP: 46.76.162.**]

Do [13:28] A gdzie ty tu widzisz Izraelskich i Amerykańskich okupantów ? Przecież to obecny rząd stara się o umieszczenie stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce - więc do kogo te pretensje ?

Gość • Sobota [14.07.2018, 13:28:45] • [IP: 87.58.166.**]

Po 30 latach od wyjscia ruskich okazalo sie ze okupanci z izraela i usa uczylinili wiecej szkod naszej gospodarce niz ruscy przez ponad 40laat...

Gość • Sobota [14.07.2018, 13:20:19] • [IP: 80.245.179.***]

Gość • Sobota 12:00 Skąd ty się urwałeś człowieku, z przeszłości ? Interaktywne mapy batymetryczne naszego portu są ogólnodostępne na internecie, nie trzeba nic skanować.

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:59:50] • [IP: 5.174.151.***]

Ciekawe czemu do Gdyni tak często nie wpływa - przecież ma tam bliżej ? Acha - już wiem ! Przecież tu jest gazoport który tak bardzo Putina denerwuje ! I wszystko jasne !

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:45:06] • [IP: 164.127.64.**]

Agresywne posty nawiązujące do" duszenia Papieża" sa pisane raczej przez trolli, ale i te pełne oburzenia na owe agresywne też bywają na bardzo niskim poziomie (np ten z 11:32:19 • 80.245.179." (...)To wszystko przez śmieszny incydent z podduszeniem Wojtyły ?"). Ostra reakcja kapitana statku, list z przeproszeniem skierowanym do mieszkańców uważam, że załatwia sprawę. To godne wyjście z sytuacji, pokazanie nawet przez ten list, na jak niskim moralnie poziomie są ludzie myślący jak ten zacytowany z 11:32 - bo sam kapitan był oburzony na wybryk kadetów, bardziej niż wielu prymitywnych mieszkańców Świnoujścia i piszących na forum.

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:00:11] • [IP: 77.114.109.***]

Czy SKW sprawdziła czy ma aparaturę szpiegowską-np.czy nie scanuje podejścia do portu. Niech nasz Iskra spróbuje zrobić rewizytę w ruskim porcie.

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:32:19] • [IP: 80.245.179.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:31:55] • [IP: 41.146.176.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:21:55] • [IP: 31.0.124.**]

postawic patrol przy pomniku

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:01:50] • [IP: 176.221.122.**]

Znowu? Czyżby testowali nowe, elektroniczne wyposażenie wywiadowcze w bazie NATO?

Gośćy • Sobota [14.07.2018, 10:43:50] • [IP: 94.254.230.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:36:53] • [IP: 94.254.226.**]

No i fajnie

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:14:02] • [IP: 178.238.249.***]

Jak zwykle muszą uaktualnić wszystkie dane dla zielonych ludzików którzy pakują swoje plecaki i meble pokoju.

Gość • Sobota [14.07.2018, 09:51:21] • [IP: 176.221.123.***]

A co tak często ? Czy ma jakąś" misję" ?

Gość • Sobota [14.07.2018, 09:26:09] • [IP: 41.145.75.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Anonymous • Sobota [14.07.2018, 09:18:15] • [IP: 31.0.41.**]

Coś za często ostatnio Ruskie odwiedzają nasz portal. Coś się kręci. Kiedyś też wpłynął taki" szkoleniowy" (w1939 roku) i dużo namieszał w " Historii Świata". Czyżby Wladek coś kombinował ??

Gość • Sobota [14.07.2018, 02:18:52] • [IP: 178.235.179.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [14.07.2018, 01:59:01] • [IP: 92.29.92.***]

Nie za czesto ruscy sie tutaj pojawiaja?? To ta sama zaloga co ostatnio? Chronic papierza!!

Gość • Sobota [14.07.2018, 01:28:43] • [IP: 87.58.166.**]

witamy Ruskich! żegnamy papieża!!

Oglądasz 1-25 z 37
■ W rejonach północnych od rana będzie rozwijać się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-90 km/h, lokalnie 95 km/h. ■ W poniedziałek 17 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 doszło do bardzo groźnego zdarzenia, które rzuca cień na bezpieczeństwo naszych dzieci podczas pobytu w szkole. Do budynku szkoły przy ulicy Kościuszki weszli dwaj uzbrojeni w kastety uczniowie i pobili uczniów. Poszkodowani chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■