POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [13.07.2018, 16:10:43] • Świnoujście

Seryjny złodziej rowerów i paser zatrzymani

Seryjny złodziej rowerów i paser zatrzymani

fot. iswinoujscie.pl

Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali mężczyznę mającego na swoim koncie serię kradzieży rowerów oraz pasera kupującego od niego skradzione mienie. Obaj sprawcy przyznali się do wszystkich zarzucanych im czynów. Za popełnione przestępstwa przeciwko mieniu 24-i 26-latkowi grożą surowe konsekwencje karne i finansowe.

Seria kradzieży rowerów rozpoczęła się w kwietniu. Wtedy do Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zgłosił się pokrzywdzony, który powiadomił o kradzieży roweru o wartości 2.000 zł. Jednoślad stał przypięty do rowerowego stojaka, jednak sprawca zdołał pokonać zabezpieczenie i odjechał nim w nieznanym kierunku. Do kradzieży siedmiu kolejnych rowerów doszło w maju i czerwcu. Jednoślady o łącznej wartości ponad 18.000 zł zostały skradzione z parkingów, sprzed sklepów i prywatnych posesji.

Policjanci przeprowadzili szereg czynności mających na celu ustalenie osoby odpowiedzialnej za dokonywanie seryjnej kradzieży rowerów. Po wytypowaniu sprawcy stróże prawa zatrzymali na terenie miasta podejrzewanego o te czyny 26-letniego świnoujścianina. Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzuty ośmiu kradzieży jednośladów, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwa 26-latkowi grozi do pięciu lat więzienia oraz pokrycie kosztów związanych z zadośćuczynieniem strat pokrzywdzonych.

Już następnego dnia w rękach Policji znalazł się także paser, który zakupił u złodzieja dwa rowery o łącznej wartości 5.000 zł. Okazał się nim 24-letni obywatel Ukrainy, któremu policjanci przedstawili zarzuty przestępstwa, do których się przyznał. Jemu również grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Mundurowi w dalszym ciągu będą pracować nad ustaleniem osób, które zakupiły po okazyjnej cenie skradzione rowery oraz ich odzyskaniem.

Policjanci przestrzegają też przed kupowaniem rowerów czy innych przedmiotów od osób, które proponują ich sprzedaż po okazjonalnie niskiej cenie. Przedmioty te mogą pochodzić z kradzieży, a ich zakup sprawi, że popełnimy przestępstwo. Żadne okoliczności nie zwalniają nas z odpowiedzialności i jeśli nie zachowamy ostrożności podczas dokonywania zakupu (np. sprawdzenie dokumentów produktu, przyczyny okazyjnej ceny), narażamy się na odpowiedzialność karną i zarzut paserstwa, za które grozi kara pozbawienia wolności.

asp. szt. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Niedziela [15.07.2018, 23:18:57] • [IP: 178.235.179.**]

Brawo Policja Bohaterowie naszego miasta xDDDD Bezradność władzy jest po prostu śmieszna, najłatwiej jest wypisywac mandaty za piwko w miejscu publicznym i czekać na taka wlasnie jak tu informacje od zawistnych" kolegow" ktorzy najpierw pojda razem ukrasc a poznije podpierdzielą na komendzie a nie zajmowac sie" powaznymi" przestepstwami PARODIA

Gość • Sobota [14.07.2018, 22:37:07] • [IP: 80.245.178.**]

Ta nieruchomość właściciela zmieniła już parę miesięcy temu i nowemu może być trochę wstyd, że to się dzieje na jego terenie …… bo powszechnie jest znany w Świnoujściu.

Gość • Sobota [14.07.2018, 21:36:09] • [IP: 94.254.230.***]

I co. ? Niby teraz skoncza sie kradzieze jednosladow ? Mi skradziono trzy. i co ? I g..no.nie ma do tej pory. .. Taka mamy policyje ze jak ktos im nie doniesie na tacy to sami nic nigdy nie znajda.chyba ze przez przypadek.😂😂😂

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:45:20] • [IP: 178.235.183.**]

Gość • Piątek [13.07.2018, 18:02:29] • [IP: 188.146.108.***] z tego co wiem to sąd wydaje wyroki a nie policja...

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:54:38] • [IP: 176.221.123.**]

seria kradziezy trwa juz ladne pare lat, szkopul jest natomiasta taki ze wpierw te rowery sa kradzione w niemczech a pozniej w swinoujsciu, , buhahahaha.

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:45:50] • [IP: 188.146.230.***]

Kradzież roweru dnia 8, 07/9.07 na kolataja 22 jeśli ktoś wie kto mi ukradl rower dzwonić 997

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:20:32] • [IP: 94.254.225.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Anonymous • Sobota [14.07.2018, 09:21:57] • [IP: 31.0.41.**]

Ma ktoś więcej informacji o tych " pajacach" ?

Gość • Sobota [14.07.2018, 09:21:25] • [IP: 80.245.183.***]

114 - powinien mieć krwawo odrąbane rece tłuczkiem do miesa zeby jak najdluzej odrąbywac. Niech zyje łamanie praw bandytów i ich masowa dyskryminacja i przesladowanie.

Gość • Sobota [14.07.2018, 02:30:36] • [IP: 178.235.179.***]

Zaraz ktos zacznie sie sypac ha ha

• Sobota [14.07.2018, 00:20:55] • [IP: 94.254.182.**]

A Król.S wysyłał gnojów w tamtym roku na rowery i w tym tez wysyła i policja wie bo gadają między sobą A nic z nim nie zrobią. Czy ja jak zostanę konfidentem tez będę mógł kraść, dilowac i jezdzic jak on po pijaku i policja nic mi nie zrobi? Proszę o odpowiedź

Gość • Piątek [13.07.2018, 23:21:07] • [IP: 23.226.237.*]

21:16:39 - Weź się nie zesraj. Czynom karalnym, to sobie możesz poddać swoją" starą". -Jak będę chciał, to będę przeprowadzał dekapitacje, takim burakom jak Ty i nikomu nic do tego. P.S. Za taką Twoją ortografię, to powinni topić w smole.

Gość • Piątek [13.07.2018, 22:59:57] • [IP: 92.42.114.**]

Haha złodziejaszki 5 latetek baj baj

Gość • Piątek [13.07.2018, 21:23:42] • [IP: 37.47.130.***]

Hahaha

Gość • Piątek [13.07.2018, 21:20:59] • [IP: 2.129.36.***]

nie dziekowac policji tylko policyjnym kapusiom i oddaj patalachu moj rower ktory dzwigles na chopina i tak cie dorwe

Gość • Piątek [13.07.2018, 21:16:39] • [IP: 92.42.114.***]

Gość • Piątek [13.07.2018, 17:47:46] • [IP: 23.226.237.*]powinni mieć amputowane dłonie... taki komentarz to powinien podlegac czynom karalnym, gdzie grozi sie uszkodzeniem ciała innej osobie

Gość • Piątek [13.07.2018, 18:53:18] • [IP: 94.254.225.**]

Kolejne złodziejskie śmiecie, tak jak ten konfident Sraka, pluje na śmiecia

Gość • Piątek [13.07.2018, 18:39:09] • [IP: 94.254.227.**]

Wysokie kary !! A Ukrainiec wilczy bilet. .won dziadostwo z Polski

Gość • Piątek [13.07.2018, 18:35:14] • [IP: 164.127.64.**]

18:02 - To jest najważniejsza rzecz - oni czynią zło i dostaja w zamian urlop utrzymywani za pieniądze budżetowe, nasze, a także szkolenie w więzieniu" Jak nie dać sie złapać"- od starych złodziei. Kiedy, do cholery, zaczną pracowac KARNIE za ukradzione dobra?! By zwrócić ludziom pieniądze?!

Gość • Piątek [13.07.2018, 18:02:29] • [IP: 188.146.108.***]

Nie wierzę w te zapewnienia policji, że te patałachy pójdą siedzieć albo, że zobaczę znowu mój rower ukradzinony przez nich. Już raz złapali faceta, który ukradł 72 rowery (w tym moj poprzedni) i co? i po jakimś czasie dostałam zawiadomienie, że facet dostał wyrok w zawiasach...oczywiście ja roweru nie odzyskałam ani tym bardziej on nie zwrócił nikomu ani złotówki... słowem ukradł 72 rowery i. ..nic

Gość • Piątek [13.07.2018, 17:47:46] • [IP: 23.226.237.*]

Dlaczego te patusy mają zasłonięte ryje? -Przecież z chwilą w której kradli, to automatycznie się zrzekli wszelkich praw i tam na miejscu u" ✝Stasia" powinni mieć amputowane dłonie...

Gość • Piątek [13.07.2018, 17:33:06] • [IP: 164.127.64.**]

16:47 - Jak sie marchewka doczeka statusu roweru, motocykla, skutera, samochodu, to wtedy policja cię zawiadomi, nawet przez lekarza prowadzącego, w trakcie terapii wyprowadzającej z maniakalnego szukania numerów seryjnych na marchewkach.

Gość • Piątek [13.07.2018, 17:17:52] • [IP: 94.254.228.***]

Na kollataja tez ukradli rower złodziej ma oddac nagrany na kamere..

Gość • Piątek [13.07.2018, 16:50:26] • [IP: 94.254.226.***]

Polowa rzeczy jest zmyślona tutaj...

Gość • Piątek [13.07.2018, 16:47:10] • [IP: 41.246.49.**]

A czy jak kupię marchewkę na rynku i się okaże, że była kradziona z działek to też mnie zamkną na 5 lat za paserstwo??

Oglądasz 1-25 z 26
■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■