POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [11.07.2018, 22:48:19] • Świnoujście

Po użądleniu przez szerszenia walczył o pomoc. Jak twierdzi, w szpitalu nikt się nie śpieszył…

Po użądleniu przez szerszenia walczył o pomoc. Jak twierdzi, w szpitalu nikt się nie śpieszył…

Autor: Imkerei Hablützel(fot. Fotolia.com )

Horror Pana Rafała rozpoczął się w niedzielny poranek, gdy około godziny 09:00, użądlił go szerszeń. Mężczyzna postanowił od razu jechać do szpitala, gdy tylko pojawiła się opuchlizna twarzy. Jak się jednak okazało, w szpitalu stan mężczyzny na nikim nie zrobił wrażenia i odesłano go do kolejki z innymi pacjentami.

Pan Rafał po wizycie w szpitalu, postanowił przysłać do nas maila wraz z opisem całej sytuacji, która go niestety spotkała.

- Wczoraj, w niedzielę, około godziny 9:00 rano użądlił mnie duży szerszeń w głowę. Nie jestem uczulony lecz po godzinie głowa cala spuchła na maxa, oczu i nosa nie było widać. Obrzęk był bardzo duży, wiec nie czekając na pomoc pogotowia od razu pojechałem na prom z Łunowa. Nie było kolejki, Pan Promiarz ustawił mnie jak najbliżej wyjazdu, widząc moja głowę. Po przyjeździe do naszego super szpitala udałem się na izbę przyjęć. Zacząłem

dzwonić po jakiś gabinetach, w końcu wyszedł chyba sanitariusz i powiedział ze niema lekarza i muszę czekać. Po kilku moich krzykach o pomoc, Pan powiedział ze zadzwoni. Po 3 minutach powiedział ze mam stanąć w kolejkę do lekarza. Ja mu mowie ze zaraz tu zejdę, bo robi mi się słabo i jak zaraz coś nie wymyśli to dzwonie ze szpitala na pogotowie. Jakaś paranoja normalnie.

Sam poszedłem pod pokój lekarza, tam oczywiście tłum ludzi wiec zapytałem czy mogę wejść bez kolejki a dodam ze siedziały starsze osoby, lecz widząc moja głowę bez wahania mnie wpuściły bez kolejki i dalej poszło jak normalnie. Zastrzyki jeden drugi itp po pięciu minutach było już lepiej.

Teraz zapytam się tego super szpitala jeśli by ktoś był uczulony na użądlenie szerszenia to zgon murowany. Mam 2 metry wzrostu ale darłem się na maxa, inaczej bym się doczekał ale chyba garba przysłowiowego – opisuje Pan Rafał.

Na pytania i zarzuty naszego czytelnika odpowiedziała prezes szpitala Dorota Konkolewska, która wyjaśnia, że z punktu widzenia personelu medycznego sytuacja wygląda inaczej.

- W dniu 17.06.2018 r, zgłosił się pacjent z opuchlizną do gabinetu POZ podając, iż nie zna przyczyny wywołania reakcji alergicznej. Stan pacjenta był stabilny. Po badaniu lekarskim w gabinecie zabiegowym otrzymał na miejscu pomoc w postaci iniekcji domięśniowej - pisze Dorota Konkolewska. - Opisany przebieg zdarzeń jest subiektywnym odczuciem pacjenta, bowiem jeżeli rzeczywiście został użądlony przez owada to czemu zataił ten fakt przed lekarzem. Ponadto jeżeli stan pacjenta był na tyle poważny jak w opisie tj. duży obrzęk głowy i cyt. „oczu nie było widać" to jakże dalece nieodpowiedzialne było jego zachowanie, że usiadł za kierownicą i prowadził samochód. Stanowił więc z uwagi na ograniczone widzenie realne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu.

Prezes szpitala wyjaśnia również na czym polega różnica między zwykłą a gwałtowną alergiczną reakcją na ukąszenie.

- Wiadomym jest, iż w przypadku gwałtownych reakcji alergicznych pomoc zespołu Pogotowia Ratunkowego jest nieodzowna, z uwagi na czas, w którym łagodna postać alergiczna (opuchlizna, odczyn alergiczny) może przybrać postać gwałtowną do anafilaksji włącznie (zatrzymanie oddechu i krążenia) a tym samym może doprowadzić do zgonu - informuje Dorota Konkolewska. - Z jednej strony pacjent ocenia w opisie swój stan jako stabilny (nie jestem uczulony) z drugiej wskazuje znaczny rozmiar opuchlizny i przeświadczenie, że jego stan był bardzo poważny i pomoc, o którą zabiegał otrzymał z opóźnieniem. Pragnę wyjaśnić, iż personel medyczny jest przygotowany do działań i natychmiastowych reakcji w przypadku zdarzeń nagłych. Zespół reanimacyjny podejmuje działania w momencie przejęcia pacjenta. Tutaj osoba zgłosiła się na Izbę Przyjęć gdzie dyżurujący lekarz był na oddziale szpitalnym a pacjent został właściwie przekierowany do Podstawowej Opieki Zdrowotnej Świątecznej i Nocnej czyli gabinetu oddalonego o kilkanaście metrów korytarza na tej samej kondygnacji. Izba Przyjęć jest miejscem udzielania pomocy w stanach ciężkich lub nagłych do hospitalizacji. Stan pacjenta choć poważny nie był stanem ciężkim. Ponadto ratownik nie miał wątpliwości, że u pacjenta nie doszło do opuchlizny krtani (a więc gwałtownej reakcji alergicznej), bowiem jego krzyk na personel był słyszalny w wielu miejscach. Pacjent nie zważał na innych

chorych tylko żądał natychmiastowej opieki, mimo iż sam podjął decyzję o transporcie do szpitala a nie uzyskaniu pomocy Pogotowia Ratunkowego w trybie nagłym.

Dalej w odpowiedzi pisze:

- Z opisu jasno wynika, iż pacjent nie potrafi obiektywnie ocenić zaistniałych zdarzeń i stawia tezy, których nie popiera logicznymi argumentami. Stwierdził, że cyt. „ darcie się na maxa" spowodowało zaopiekowanie się nim. Tak egocentryczne zachowanie

jest przykładem nieodpowiedzialnego działania, niewiedzy i nadmiernych oczekiwań. Hipokryzja w postaci przerzucania odpowiedzialności na służby aby poczyniły działania nieadekwatne do rozmiaru zdarzenia w porównaniu do podjętych przez

samego pacjenta decyzji stanowiących zagrożenie nie tylko dla siebie ale i innych jest obrazem, z którego nie trudno wyciągnąć właściwe wnioski. Najważniejszym dla nas jest fakt, iż pacjent pomoc otrzymał i jego stan się poprawił. Mamy nadzieje, że następnym razem spokojnie oceni wszystkie zdarzenia. Emocje, które towarzyszą pacjentom przy każdym zdarzeniu nagłym dotyczącym zdrowia nie są nam obce. Nie uzasadniają jednak grubiańskiego zachowania wobec tych, którzy niosą pomoc.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 136, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 136

Gość • Niedziela [15.07.2018, 13:12:12] • [IP: 80.157.183.**]

Najgorszy szpital w jakim bylem, a o personelu szkoda nawet gadac... dramat i brak profesjonalizmu. Wyslac ich na szkolenia w innych panstwach tam pokaza jak sie pacjentem zajmowac. Szpital 2/10

Gość • Sobota [14.07.2018, 18:07:57] • [IP: 37.47.140.***]

Życzę z całego serca tym debilom którzy piszą o pacjencie" laluś", " gbur" i" histeryk" aby ich stado szerszeni pokąsało tam gdzie światło nie dochodzi. Ludzie przecież od ukąszenia szerszenia czy nawet głupiej małej osy można umrzeć. Chłopak miał mega szczęście a wy wypisujecie takie głupoty ze to się w głowie nie mieści. Nawet można nie wiedzieć o tym ze jest się uczulonym na jad owada. W takich przypadkach liczy się każda sekunda.

Gość • Sobota [14.07.2018, 09:42:40] • [IP: 95.40.0.**]

w szczecinie na odzialle wew ktos mnie zapytal dlaczego nie lecze sie na miejscu w swinoujsciu pani pielegniarka ze szczecina odpowiezila za mnie prosze pani to tam w swinouyjsciu nazywaja umieralnia a stosunek umierania jest w wiekszy jak w kaplicy na ku sloncu wnioosek jest jeden w szczecinie juz znaja nasz szpital hehehe

Gość • Piątek [13.07.2018, 14:05:09] • [IP: 92.42.113.***]

Miałam identyczną sytuacje... ehhh... ten Nasz szpital...

Gość • Piątek [13.07.2018, 13:29:52] • [IP: 194.181.28.***]

Pani PREZES jest Pani Arogancka i moim skromnym zdaniem powinna Pani znaleźć sobie Pracę jako STRÓŻ LUB SPRZĄTACZKA bo d zarządzanie leczeniem ludzi to nie dla Pani . Przynosi Pani Wstyd.

Gość • Piątek [13.07.2018, 09:34:31] • [IP: 62.69.203.***]

Mam pytanie?Ile wynosi w szpitalu 13 wypłata?

Gość • Piątek [13.07.2018, 09:18:24] • [IP: 37.248.167.***]

Pani prezes powinna natychmiast zostać zwolniona że szpitala, wszystko i wszystkich macie gdzieś, a o przepisy ruchu drogowego niech się pani nie martwi to nie pani działka!

Gość • Czwartek [12.07.2018, 23:47:32] • [IP: 31.0.87.***]

PANI PREZES. NIBY TO PRZYJAZNA PLACÓWKA, TAK Z PANI UST SŁYSZAŁEM, A TU PROSZĘ 97 PROCENT NIEZADOWOLENIA PACJENTÓW. CHYBA COŚ TU NIE GRA I NIE TAK TO PIĘKNIE WYGLĄDA.PROSZĘ NIE MIEĆ NAS ZA WARIATÓW. CZEKAĆ TYLKO AŻ NASTĘPNA WŁADZA TO ZMIENI. ODBIERAM PANIĄ, JAKO KOBIETĘ, KTÓRA WYSTĘPUJE W ROLI LEKARZA.Z MEDYCYNĄ PRZECIEŻ, MA PANI TYLE WSPÓLNEGO, CO JA Z KOSMONAUTYKĄ. ANALOGICZNIE MOI PRACOWNICY TO ASTRONAUCI.JA JESTEM MENADŻEREM I ZABIERAM GŁOS NA TEMAT CIAŁ NIEBIESKICH, SŁOŃCA CZY KSIĘŻYCA.DLA MNIE TO KOSMOS W PRAWDZIWYM TEGO SŁOWA ZNACZENIU. SĄ NA ŚWIECIE LUDZIE, KTÓRYCH MÓZG TRACI KONTAKT Z CIAŁEM. JEST TO ZJAWISKO Z DZIEDZINY MEDYCYNY. ZAPEWNE PANI JAKO FACHOWIEC W W TYM OBSZARZE ZNAJDZIE ROZWIĄZANIE. PONOĆ TYMI PRZYPADŁOŚCIAMI ZAJMUJĄ SIĘ SPECJALIŚCI. ROZUMIEM, ŻE TU JEST ICH DEFICYT. BYĆ MOŻE WARTO ŚCIĄGNĄĆ PROFESJONALNYCH LEKARZY. PROBLEM JAK WIDAĆ SIĘ NASILA I STAJE SIĘ POWSZECHNY.

j444 • Czwartek [12.07.2018, 22:55:16] • [IP: 176.221.123.**]

A jaka będzie dalsza dobra zmiana!, otóż do zabiegu usunięcia zaćmy w Polsce są niebotyczne kolejki, dlatego Polacy zamieszkali w pobliżu Czech wykonywali tam zabieg usunięcia zaćmy co NFZ regulował, od 1 sierpnia 2018 roku rząd pis nie będzie poprzez NFZ refundował zabiegi usunięcia zaćmy w Czechach wydając rozporządzenie, które nakaże ocenę stanu ślepoty przez polskiego lekarza, który oczywiście będzie odpowiednio ustawiony na negację doznań pacjenta. Niech polski motłoch czeka kilka lat w ślepocie na zabieg, przeciętnie 5 lat.

j444 • Czwartek [12.07.2018, 22:12:28] • [IP: 176.221.123.**]

I nie piszcie tu bzdur o organizacji jednostek służby zdrowia, bez kasy rządowej to w Polsce dobrze się mają jedynie organizacje przestępcze bo same ją sobie organizują przy pomocy bejsbola, kastetu czy broni.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 22:05:41] • [IP: 83.11.188.***]

Pani Prezes szpitala - tak pozbawionej emocjii i pozbawionej empatii odpowiedzi dawno nie słyszałam. Nie chodzi nawet o pseudomedyczne ocenianie stanu pacjenta. Mnie zawsze zastanawia jak zachowała by się Pani Prezes gdyby to jej najblizszego ugryzł szerszen - zapewne sztab lekarzy stał by w kolejce do pacjnta nieprawdaż ?. Ale jak wiadomo od dawna stołek zmienia punkt widzenia.

j444 • Czwartek [12.07.2018, 22:05:33] • [IP: 176.221.123.**]

Oto dobra zmiana ! Na pierwszym miejscu kupienie zwolenników 500+ i 300+ na służbę zdrowia musi brakować, chory to balast i wszystko na ten temat.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 19:49:26] • [IP: 81.204.98.**]

To jest to co zawsze pisze o szpitalu...misie dla dzieci, ordery, pochwaly, wyroznienia. ..i inne naciagane idiotyzmy. Szpital jest beznadziejny, pod kazdym wzgledem, wymaga dofinansowania, sprowadzenia personelu medycznego i specjalistycznego a takze odpowiedniego wyposarzenia...Skandal jaka wladza jest nieudaczna...tuszuje problem i nie potrafi temu zaradzic.Wybory powinien wygrac czlowiek z wizja...jak szpital wyprowadzic z wszelakiej zapasci.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 17:37:18] • [IP: 92.42.118.*]

Na Izbie Przyjęć czeka się tak długo, bo nie ma osobnych lekarzy dyżurujących tylko tam, jak to widzicie na amerykańskich filmach:). Jak lekarze znajdą chwilę czasu, to schodzą z oddziału na Izbę. Więc nie obwiniajcie lekarzy, bo tak to jest zorganizowane. Nie wiem, czemu tak jest i czy w innych szpitalach też tak jest, ale tak jest. Ja akurat miałam szczęście i byłam dwa razy przyjęta i udzielono mi pomocy bardzo szybko, profesjonalnie i miło, ale jak czytam i słyszę czasami, jak to wygląda, to naprawdę współczuję, jeśli ktoś tam trafi bardzo źle się czując i musi tyle czekać. Jedna jedyna możliwość chyba, to dzwonić na pogotowie, jeśli czujemy, że naprawdę coś jest bardzo nie tak z nami.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 17:31:04] • [IP: 37.248.116.**]

polglowki a gdzie pisze ze siadl za kolko !!

Go$ć • Czwartek [12.07.2018, 15:40:46] • [IP: 94.254.236.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:35:00] • [IP: 178.238.246.**]

W Wolgaście w podobnej sytuacji pojawia się trzech lekarzy i pielęgniarki. Wyniki są robione na cito, podawane są leki dożylnie. A tu jest problem z przyjęciem pacjenta. To jest głowa drodzy lekarze ale wy chyba w tych głowach nic nie nosicie. \

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:24:52] • [IP: 202.153.84.***]

Do Czwartek [12.07.2018, 11:32:42] • [IP: 193.200.150 trzeba było się nie ruchać... Odpadloby wtedy znieczulenie do porodu i byłyby pieniążki na leczenie starszych osób schorowanych na serduszko. Kiedyś kobiety rodziły w polu i po porodzie zbierał dalej Ziemniaki.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:08:13] • [IP: 95.129.224.**]

Jeśli się tak puchnie jak opisał pacjent to się dzwoni po pogotowie a nie generuje dodatkowe niebezpieczeństwo dla siebie i innych wsiadając za kierownicę

Gość • Czwartek [12.07.2018, 14:44:40] • [IP: 37.8.215.***]

Co tam ukąszenie w głowę - jak wynika z tekstu pacjent mógł nawet prowadzić samochód -gorzej miał mój znajomy który za potrzebą poszedł w krzaki i tam został ukąszony tylko przez pszczołę i to niedaleko odbytu. Ten człowiek nie mógł dokończyć tego co zaczął i to przez następne trzy dni! całe szczęście ze rodzina odradziła mu żeby cokolwiek jadł! Potem - przez parę tygodni - też miał problem bo załatwiał się tylko" na raty" i to na stojąco. Do doktora nie poszedł bo nie mógł ani iść ani jechać na rowerze - samochodu nie miał! Mieszkał i mieszka na odludziu gdzie karetki nie dojeżdżają. Ciekawi mnie co by zrobił ten gostek któremu spuchła głowa na miejscu mojego znajomego ?- darcie gęby na odludziu niewiele by mu pomogło!

Gość • Czwartek [12.07.2018, 14:30:50] • [IP: 31.0.64.***]

Drodzy pacjenci. Możecie leczyć się w Szczecinie jak się nie podoba nasz szpital. Wolny wybór!

Anonymous • Czwartek [12.07.2018, 14:29:52] • [IP: 37.248.208.***]

Wielka Heca :)

Gość • Czwartek [12.07.2018, 14:29:12] • [IP: 178.238.253.**]

Usiadł mi na balkonie na kwiatku, przerażłam się ogromny, a tak apro-pos to w mieście jest SZPITAL?

Gość • Czwartek [12.07.2018, 14:27:14] • [IP: 94.254.237.**]

Pan musiał Się pożalić. .. A gdzie była głowa że szerszeń użądlił? Mnie nigdy żadna osa, pszczoła itd. nie użądliła.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 14:24:55] • [IP: 80.245.186.***]

Ludzie. TO NIE JEST SZPITAL. To jest budynek na którym miłościwie nam panujący jasio fasola kazał powiesić napis" Szpital Miejski w Świnoujściu". Ludzie, czy jak na płocie ktoś napisze" d.pa" to to jest d.pa?

Oglądasz 1-25 z 136
■ Już w najbliższą sobotę tj. 21 lipca 2018 r. o godzinie 18:00, na głównej płycie stadionu przy ul. Matejki 22, drużyna Floty rozegra sparingowy mecz z Orłem Łożnica, na który oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej przebywających na terenie Świnoujścia lub okolicy. Ale najważniejsza wiadomość tego tekstu jest ta, że pierwszy zespół Floty wszystkie ligowe mecze rundy jesiennej w roli gospodarza rozgrywać będzie o tej samej porze, tj. w soboty o 18:00. Oczywiście w tej sytuacji większość z nich będzie rozgrywana przy świetle elektrycznym. To będzie nowość, albowiem do tej pory na głównej płycie przy świetle rozegrana była tylko druga połowa meczu z Błękitnymi II Stargard ■
■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ 12-letni rowerzysta z wkręconą w szprychy ręką - pomogli mu strażacy. Wyglądało groźnie, na szczęście skończyło się na kilku otarciach. Na miejscu upadku małego rowerzysty pierwsi zjawili się strażacy. 17 lipca na ulicę Mostową zajechała jednostka straży pożarnej, choć nigdzie nie było widać pożaru. Okazało się, że tym razem strażacy mają inną rolę. Zostali wezwani do wypadku - 12-letni chłopiec jadący na rowerze, przewrócił się i miał wkręconą w szprychy rękę. Strażacy wyjęli rękę i stwierdzili, że nie jest złamana, ma tylko otarcia. Następnie przyjechało pogotowie i zajęło się chłopcem ■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■