POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [11.09.2018, 14:56:43] • Świnoujście

Mieszkaniec: Wiem jak zmniejszyć korki i rozwiązać problem parkingów w eko sposób. Postawcie pod promami rowery!

Mieszkaniec: Wiem jak zmniejszyć korki i rozwiązać problem parkingów w eko sposób. Postawcie pod promami rowery!

fot. Andrzej Ryfczyński

Wyobrażacie sobie miasto, w którym nie ma korków, zaparkować można dosłownie wszędzie, a przejazd z jednego jego końca na drugi zajmie kilkanaście minut za ułamek ceny podróży samochodem? Dzięki pomysłowi naszego Czytelnika, już niedługo w Świnoujściu może nastąpić prawdziwa komunikacyjna rewolucja!

Jak twierdzi Czytelnik, postawienie przed promami dużych wypożyczalni rowerów, to strzał w dziesiątkę, który już dawno powinien istnieć i ułatwiać mieszkańcom oraz turystom życie!

- Gdyby władze miasta postawiły tuż obok promów wypożyczalnie rowerów, można byłoby zminimalizować użycie samochodów przez turystów. Turysta zostawia samochód na Warszowie, przepływa i tutaj przemieszcza się za pomocą jednośladu. Może zaparkować wszędzie, nie emituje spalin, jest często na miejscu szybciej, ponieważ nie stoi w korkach i nie szuka miejsca do zaparkowania, a to wszystko za ułamek ceny podróży samochodem – opisuje Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 48, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 48

Gość • Środa [12.09.2018, 22:18:40] • [IP: 92.42.114.**]

Gość • Środa [12.09.2018, 09:59:58] • [IP: 82.174.234.**]-a może rowerem z N.Warpna?Albo przez N.Warpno do pracy w przytorze?

Mieszkaniec86 • Środa [12.09.2018, 12:18:07] • [IP: 91.231.92.***]

Każdy pomysł jest obracany przez hejtujących w śmiech. Właściele budek z kebabami i maszyn z lodami, jeżdżący gwiazdami na masce i bolidami młodzieży wiejskiej. Ludzie chcą jeździć rowerami i przemieszczać się szybko i sprawnie a nie tkwić w rozgrzanych autach w korkach na światłach. Skąd w was tyle złości? Pozdrawiam wszystkich hejtujących.

Gość • Środa [12.09.2018, 10:09:22] • [IP: 79.186.187.**]

No może rowery nie dla każdego ale komunikacja autobusowa z ilością odpowiedniej ilości autobusów to jest myśl.Po co nam tunel za miliard jak można stworzyć infrastrukturę postojową wielkopowierzchniową na Warszowie czy w okolicach promów" Karsibór".Włodarze miasta by mieli sprawę parkingów rozwiązaną a komunikacja dała by szansę turystom.Nie wyobrażam sobie tranzytu samochodów przez Świnoujście po wybudowaniu tunelu.Pomyślcie o tym.

Gość • Środa [12.09.2018, 09:59:58] • [IP: 82.174.234.**]

Oczywiście że tak. Wielkie parkingi na Warszawie na granicy na wydrzanach i na baltyckiej. Kto zostawi auto na Warszawie dla tego darmowa komunikacja lub rower. Wjazd do miasta w sezonie obcym autem płatny za każdy dzien Dawno tak powinno byc. Wtedy dop można myśleć o tunelu a najlepiej grobla do nowego warpna

Gość • Środa [12.09.2018, 09:34:09] • [IP: 80.245.179.***]

A walizki, małe dzieci, wózki na bagażnik. Kretyński pomysł.

Gość • Środa [12.09.2018, 09:02:07] • [IP: 164.127.242.**]

1:09 - A skąd dane, że większość mieszkańców nie ruszała się z wyspy?

Gość • Środa [12.09.2018, 08:36:24] • [IP: 176.221.113.**]

Tak. Powinni postawić na jednoślady. W Hamburgu mają mały tunel z windami dla pieszych i rowerów. U nas też mogli by zrobić taki tunel.

Gość • Środa [12.09.2018, 02:07:55] • [IP: 203.88.84.***]

" już niedługo w Świnoujściu może nastąpić prawdziwa komunikacyjna rewolucja"... :) powinno być na głównej jako dobry clickbait :)

Gość • Środa [12.09.2018, 01:09:39] • [IP: 5.172.255.***]

Ja mam lepszy pomysł - skoro zdecydowana większość mieszkańców wyspy Uznam w przeciągu ostatniego roku nie ruszyła z niej czterech liter i nie była nawet w Szczecinie (lol), może warto odebrać im bryczki i oddać je w depozyt Skarbu Państwa - a w zamian zaoferować wszystkim zameldowanym darmową komunikację miejską nowoczesnymi hybrydami... Wszystko z pożytkiem dla turystów którzy nie będą tracić cennego czasu na znalezienie miejsca parkingowego ani też zadymiać kurortu stercząc w korkach bo jakiś Świnoujścianin nie wyobraża sobie przejść piechotką parusetmetrów do Kauflandu np... ;)

Gość • Środa [12.09.2018, 00:58:46] • [IP: 89.64.52.**]

Proponuję zakupić dla pomysłodawcy od rowerów przy promach zakupić kanister dobrego oleju do zalania w czerep.

Gość • Wtorek [11.09.2018, 23:27:28] • [IP: 80.245.178.**]

Ten pomysł już był, spytajcie panią Michalską dlaczego nie można tego zrealizować

Gość • Wtorek [11.09.2018, 23:25:39] • [IP: 5.148.27.***]

GENIUSZ! Po prostu GENIUSZ!! Chylę czoła przed tak wybitnym pomysłem. Postaw swój rower pod promem.

Gość • Wtorek [11.09.2018, 22:36:17] • [IP: 92.42.114.***]

za 5 lat ilosc samochodów sie zwiekszy o 40%, jak tunel to udzwignie? A gdzie parkowac w miescie, miasto zakorkowane

Gość • Wtorek [11.09.2018, 22:25:34] • [IP: 93.94.191.**]

Hmm Dramat obyczajowy Polska na piątkę z plusem dla ciebie 👈👍👌🙋

Gość • Wtorek [11.09.2018, 22:11:42] • [IP: 188.146.231.***]

Pomysłodawca zapomniał o takim drobiazgu jak wielodzietna rodzina z bambetlami.Jak to wszystko przeładować na rowery proszę podać.

Gość • Wtorek [11.09.2018, 20:43:19] • [IP: 92.42.114.***]

Popieram IP 123 Pomysłodawcy należy się nagroda Nobla w postaci bobla.

Gość • Wtorek [11.09.2018, 20:39:50] • [IP: 80.245.183.***]

Skonczony głupek, skonczony:)

Gość • Wtorek [11.09.2018, 19:27:05] • [IP: 188.147.32.***]

mieszkaniec to ten sam co czytelnik? 😅

fororak 🐲 • Wtorek [11.09.2018, 18:48:12] • [IP: 77.111.245.**]

Lepszym rozwiązaniem i bardzo intratnym były by taczki, powożone przez Radnych-bezradnych...Radny odbiera spod promu turystę wraz z jego bagażem, a nawet z dwójką dzieci i truchtem dowozi we wskazane miejsce...W razie opadów deszczu radny rozpościera nad turystą parasol w celu ochrony przed przemoczeniem gościa...Rozwiązany został by też problem kradzieży, bo na co komu potrzebna jest taczka, jest ekologicznie, bez korków na mieście, parkingi są prawie puste a nadmorskie powietrze jest czyste i bez spalin...amen

DYNAMIT • Wtorek [11.09.2018, 18:41:56] • [IP: 176.221.123.***]

mieszkaniec za ten pomysł powinien dostać nagrodę Nobla.

Gość • Wtorek [11.09.2018, 18:21:58] • [IP: 87.205.94.***]

Też mam rozwiązanie 😀 niech turyści zostają w miedzygnojach a do nas pociągiem przyjeżdżają

Gość • Wtorek [11.09.2018, 18:19:44] • [IP: 178.238.252.**]

tak ale takie trójkołowe - namiotorowery...

Gość • Wtorek [11.09.2018, 18:16:45] • [IP: 178.238.249.**]

Juz widzę tabuny rowerzystów jadacych cała szerokością ulicy w kierunku śródmieścia. Do dnia dzisiejszego władze miasta nie zdołały wytyczyć ściezki rowerowej wzdłuż kamału. Może od tego typu inwestycji należy rozpocząć realizacje pomysłu mieszkańca. Na prawobrzeżu także brakuje drogi dla rowerzystów korzystających z przeprawy promowej.

Gość • Wtorek [11.09.2018, 18:12:22] • [IP: 80.245.178.***]

A może każdemu dać rower +?

Gość • Wtorek [11.09.2018, 18:03:23] • [IP: 94.254.242.**]

Podobno w dobrym roku jednorazowo w mieście przebywa 200tyś turystów. Tyle rowerów sparalizowaloby miasto.

Oglądasz 1-25 z 48
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■