POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [14.06.2018, 11:16:16] • Świnoujście

Dzień ulubionej książki w Czwórce

Dzień ulubionej książki w Czwórce

fot. Organizator

Dn. 12.06.2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 przez cały czas dzień uczestniczyli w różnorodnych przedsięwzięciach związanych z czytelnictwem.

W tym roku szkolnym w SP4 zorganizowano wiele różnorodnych imprez zachęcających społeczność szkolną do częstszego korzystania z zasobów biblioteki szkolnej.

Dzień ulubionej książki w Czwórce

fot. Organizator

Dzieci uczestniczyły w cyklicznej imprezie „Baśniowa noc”. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o książkach biorąc udział w wielu konkursach wiedzowych, plastycznych, ortograficznych, recytatorskich i pięknego czytania.

Dzień ulubionej książki w Czwórce

fot. Organizator

W szkole zorganizowane były również wystawy ulubionych książek łączących pokolenia, zajęcia plenerowe z ulubioną książką.
Kulminacyjnym punktem propagującym czytelnictwo było przystąpienie szkoły do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. We wtorek, 12.06.2018r. przed godziną 10.00 uczniowie wraz z nauczycielami wyszli przed szkołę, aby wspólnie przeczytać fragment ulubionej i cenionej przez wszystkich książki pt. „Mały książę”.

Dzień ulubionej książki w Czwórce

fot. Organizator

Organizatorzy akcji planują jej kontynuację w następnych latach.
B. P, K. Sz. – SP4

Dzień ulubionej książki w Czwórce

fot. Organizator


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Czwartek [14.06.2018, 22:09:48] • [IP: 188.33.1.***]

I takie akcje mi się podobają :)

Gość • Czwartek [14.06.2018, 21:05:29] • [IP: 146.199.69.***]

Starsze grono w kupce stoi...mlodsze z dziecmi i Pani Kasia jak zawsze przy dzieciach...no coz dyplomowanym mozna :)

Gość • Czwartek [14.06.2018, 19:38:09] • [IP: 62.69.251.***]

Brawo czwórka. Macie ciekawe inicjatywy.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 16:58:00] • [IP: 37.47.169.**]

Czemu są zdjęcia tylko maluchów ? Starszych uczniów się już nie docenia!

małagosia • Czwartek [14.06.2018, 15:34:16] • [IP: 94.254.225.**]

Świetna inicjatywa. Brawo dla pomysłodawcy i realizatorów.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 14:23:13] • [IP: 37.248.163.**]

Ja rozumiem, że trzeba promować czytelnictwo. Szkoły to robią w bardzo kontrowersyjny sposób. Po pierwsze : w czasie trwania lekcji. Po drugie pomysłodawcy tak naprawdę nie zależy na rozpowszechnianiu czytania, tylko na podniesieniu statystyk korzystania uczniów z bibliotek szkolnych.Polega to na tym, że nieważne czy uczeń przeczytał książkę, ale ważne że ją miał w ręku. Nie mówię tu o szkole nr 4. Tak się dzieje w większości placówek.Proszę mi wyjaśnić, czy transparent z napisem: czytam, więcej wiem, zachęci do lektury? Według mnie nie. Kiedyś było inaczej. Pani z biblioteki pożyczała książkę, a po jej odniesieniu pytała się o treść. W dzisiejszej dobie telefonów komórkowych, które zrobiły uczniom sito z głowy, jakiekolwiek promowanie czytelnictwa zakończy się fiaskiem. Należałoby najpierw całkowicie zakazać uczniom (nauczycielom też) korzystania z telefonów komórkowych. Ponieważ dyrektorzy szkół, panicznie boją się rodziców i ich skarg do kuratorium, problem będzie narastał.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 12:00:37] • [IP: 62.69.254.**]

Takie będą Rzeczypospolite jakie jej młodzieży chowanie. Gratuluję pomysłu.

Oglądasz 1-7 z 7
■ SLD - 6 mandatów (Agatowska, Bartkowiak, Włodarczyk, Szpytko, Teterycz, Kaczmarek) Żmurkiewicz - 5 mandatów (Sujka, Niewiarowski, Żmurkiewicz, Michalska, Kowalski) PO - 4 mandaty (Jabłońska, Góreczny, Borowski, Waga) PIS - 3 mandaty(Mrozek, Jurkiewicz, Staszyński) Grupa Morska - 3 mandaty (Konkolewska, Nowicki, Marszałek) ■
■ Koalicja Obywatelska wygrywa wybory do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego ■ Niemal w całym kraju wystąpią silne i bardzo silne porywy wiatru, nad morzem i w górach do 100km/h, a w głębi kraju do 80km/h ■ Zacięta walka o prezydenturę Miasta Żmurkiewicza z Agatowską zakończona. Żmurkiewicz wygrywa 51,47% ■ Uwaga. Pan jadący w dniu 21.10.2018 r. pociągiem ze Szczecina Głównego do Świnoujścia. Pociąg REGIO 78405 Odjazd ze Szczecina 17.25 a w Goleniowie Pan wyszedł na peron zapewne zapalić papierosa . Konduktorka dała sygnał do odjazdu i został Pan na peronie pozostawiając w pociągu plecak. Jeśli w plecaku posiadał Pan wartościowe rzeczy to proszę się zgłosić na PKP gdyż plecak został przekazany konduktorce. Obserwowałam że Pana nie ma i podróżni widzieli że plecak zabrała konduktorka a ja jej zgłosiłam i coś mi nie zrozumiałe odpowiedziała że musi zabrać plecak do Szczecina – informuje świadek zdarzenia ■