POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [12.06.2018, 18:29:41] • Świnoujście

Mieszkaniec: Zamiast chwalić się duperelami, niech zajmą się problemami ludzi!

Mieszkaniec: Zamiast chwalić się duperelami, niech zajmą się problemami ludzi!

fot. Czytelnik

Władza lubi chwalić się zorganizowanymi imprezami, tym że na zabawie były kiełbasy, wata cukrowa i niezbyt znana gwiazda. Niestety, takie podejście nie sprawi że Mieszkańcom Świnoujścia będzie żyło się lepiej. O swoim problemie opowiedział nam przedsiębiorca, który od kilku lat boryka się z niedogodnościami, których rozwiązanie jest tak banalne, że aż niewidoczne dla władz.

Pan Piotr od kilku lat zajmuje się sprzedażą owoców oraz warzyw. Niestety, jak twierdzi, aby dostarczyć swoim klientom najświeższe towary, musi codziennie stać po kilka godzin w kolejce na prom Karsibór. Spowodowane jest to tym, że Pan Piotr posiada auto dostawcze, które nie będzie wpuszczone na prom Bielik ze względu na swoją masę.

- Proszę sobie wyobrazić, że człowiek który jest mieszkańcem Świnoujścia, prowadzi tutaj własną działalność, odprowadza podatki, musi codziennie dwoić się i troić aby rano dowieźć towar do sklepu. Wyjeżdżam w nocy po towar, rano przyjeżdżam i co? Kolejka na około dwie godziny przed promem Karsibór. Dlaczego władza zajmuje się duperelami zamiast problemami Mieszkańców? Turyści wjadą i wyjadą. Ja stoję codziennie w kolejkach. Rozwiązanie problemu trapiącego Świnoujście jest banalne, wystarczy uruchomić dodatkowy prom oraz nakazać odbijanie jednostek gdy załadują tylko samochody. Dlaczego władza utrudnia nam życie? Potem się dziwią, że nikt nie chce tu mieszkać i zakładać rodzin. Nic dziwnego, gdy o oczywiste rzeczy trzeba się prosić i czekać latami... – komentuje Pan Piotr.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 45, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 45

Gość • Środa [13.06.2018, 16:09:08] • [IP: 164.127.188.***]

Zgadzam się z tym przedsiębiorcą. To jeszcze jeden czynnik niszczący indywidualną kreatywność biznesu w mieście, bo tiry biedronkowe czy polomarketowe sobie poradzą, przyjeżdżają z zapasem na cały tydzień, a nawet na upartego moga jeździć przez Niemcy, bardziej im sie to opłaca niż drobnym kupcom. Swoją drogą - jeśli Szczecin jest centrum zaopatrzenia, to może jednak przez Niemcy bardziej im sie będzie opłacać? Choc to każdego dnia zdaje się 70 km więcej, więcej paliwa się zużyje.

Gość • Środa [13.06.2018, 13:45:21] • [IP: 31.1.88.***]

nikt nikomu nir karze jezdzic po towar do szczecina czlowieku ogarnij sie czy wezmiesz w szczecinie czu w swinoujsciu kupisz to i tak wywalasz cena ze glowa boli typowy janusz zlotowa wiecznie nazeka otworz sklep w miedzyzdrojak albo w szczecinie obok churtowni i problem z glowy nikt tu nikogo nie trzyma

Gość • Środa [13.06.2018, 12:04:01] • [IP: 176.221.123.**]

do kolesia co plywal 4 lata do szkoly, jak bys czekal w kolejce na prom 2 godziny w jedna i dwie godziny w druga to bys chyba zmienil kierunek nauki. chyba kolezko zle przeczytales artykol, , , , betonie

Gość • Środa [13.06.2018, 11:40:02] • [IP: 78.133.244.**]

oddać Swinemunde Niemcom ;)

Gość • Środa [13.06.2018, 11:19:13] • [IP: 185.210.39.**]

Ludzie komentujący w stylu" wiedział gdzie biznes zaczyna więc niech nie narzeka" zapewne nie rozumieją, że bez takich ludzi to o świeżych truskawkach oglądaliby tylko programy w TV! Ludzie nie doceniają takich przedsiębiorców, ale ja bardzo dziękuję Panu Piotrowi, że pomimo tych niedogodności jednak świeże truskawki jem :)

Gość • Środa [13.06.2018, 10:44:26] • [IP: 62.69.241.***]

proponuje kupić mniejszego dostawczaka i przyczepke, i wjazd gotowy na przeprawę warszow

gpk • Środa [13.06.2018, 10:01:23] • [IP: 5.172.255.***]

Pokaż ile płacisz podatków, na jakich umowach zatrdniasz istaraj się o pierszeństwo ! To takie proste przeciż !! Ha, ha, ha... !

Gość • Środa [13.06.2018, 09:12:09] • [IP: 94.254.229.***]

PROSZE STAC I PLAKAC !! Mozna jechac przez Niemcy bez kolejki Pozdrawiam

MaRiO • Środa [13.06.2018, 08:31:00] • [IP: 92.42.117.***]

Panie szanowny Piotrze, proszę przeprowadzić sie do dużego miasta to nie będzie Pan juz stał w kolejce tylko w korkach o przybliżonym czasie przejazdu i tez będzie pan narzekał, bo już z pana taki urodzony narzekacz.Niestety Taka to juz mentalność nas Polaków nic nie robić tylko narzekać. ... !

Gość • Środa [13.06.2018, 08:05:45] • [IP: 94.254.136.***]

do biznesmena piotra jestes d...a nie biznesmen kazdy szanujacy sie gosc pojechalby przez niemcy. ja przez 4 lata musialem dzien w dzien plywac do szkoly i co zatkalo kakao??cwaniaczek P.piotr bys pomyslal jak inni kupil tone marchewki w lidlu i napisal ze nasza krajowa tak sie roibi bznes a nie lansowanie na portalu

Gość • Środa [13.06.2018, 07:54:26] • [IP: 37.8.215.**]

Zakladam ze Pan ktory sie tak pluje na kolejki przy promach wiedzial w jakim miescie bedzie prowadzil dzialalnosc gospodarcza czy myslal ze jak uruchomi firme wszyscy sie beda panu klaniac lacznie z zegluga poprzeczna a to ze wiekszosc ulic rozorana to panu nie przeszkadza bo on stoi w kolejkach oj jaki biedny tylko on stoi

Gość • Środa [13.06.2018, 06:55:16] • [IP: 178.238.252.**]

Popieram Pana Piotra...trzeba ułatwić życie mieszkańcom, choćby tym, żeby załadowane promy odpływały a nie czekały do określonej godziny.No, chyba, że karetka jedzie!

Gość • Środa [13.06.2018, 05:38:07] • [IP: 94.254.234.**]

Powinni niektórzy mieć możliwość bez kolejki z krótkoterminowym towarem.

Gość • Środa [13.06.2018, 04:14:01] • [IP: 89.74.216.***]

a o ile drożej wychodzi towar z hurtowni i giełd w Niemczech? może jest taniej? ktoś wie?

Gość • Wtorek [12.06.2018, 23:01:00] • [IP: 83.23.254.**]

dlaczego promy tak zadko plywaja rano, 6 00 a potem 6 40.Nie wjedziesz na perwszy i juz 40 minut w plecy

Gość • Wtorek [12.06.2018, 22:53:42] • [IP: 80.245.189.***]

Nauczcie się TELEPORTOWAĆ :-))

Gość • Wtorek [12.06.2018, 22:47:33] • [IP: 178.235.180.**]

Jeżeli p.Piotr twierdzi że codziennie jeździ po towar do Szczecina a po powrocie zawsze stoi 2 godz w kolejce na Karsibory to proponuję jazdę przez Niemcy. Przypominam że po drogach niemieckich jeździmy z prędkością 100km/godz a nie 90km/godz.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 22:29:36] • [IP: 77.252.46.***]

Zmienić władzę!jak przez tyle lat nic się nie poprawiło ! To jest miasto dla Niemca i pod niemca oraz dewelopera, który myśli gdzie jeszcze wybudować żeby zarobić. a nie dla zwykłego zjadacza chleba!nie myślą, że jeszcze tu mieszkają zwykli ludzie !

Gość • Wtorek [12.06.2018, 22:15:58] • [IP: 80.245.183.***]

Agatowska to zrobi nam raj, zlikwiduje kolejki, benzyna stanieje o 2 zł na litrze. Jak ona wygra to po Świnoujściu, będzie wszechobecna radość jak za komuny:)

Gość • Wtorek [12.06.2018, 22:15:29] • [IP: 81.219.205.***]

Prawdę Pan pisze, ale urząd teraz ma inny problem Wybory! A jak wybudują Terminal Kontenerowy to będzie się do Szczecina i wracając z Szczecina trzy godziny ta jak za PRL pociągiem!

Gość • Wtorek [12.06.2018, 21:59:30] • [IP: 94.254.235.**]

Większość towarów jakie są sprzedawane na wyspie pochodzi z ewnatrz a największe hurtownie są od Goleniowa aż po Szczecin lub nawet dalej Jest planowana a właściwie już prawie rozpoczęta budowa tunelu jako jedynego stałego połączenia wysp z Polską ale S3 nawet po wybudowaniu i tak będzie zakorkowaną gdyż ruch samochodowy zwiększa się poprzez promy i port jeśli dojdzie do tego ruch kontenerowy to ludzie jeżdżący po towar też będą narzekać na korki. Tylko bezpośrednie połączenie przez zalew daje szybkie połączenie z metropolią wojewódzką za co wszyscy którzy potrzebują dostać się czy to do lekarza czy do hurtowni czy turystycznie na weekend że Szczecina nad morze byłoby wdzięczni a nawet powiem więcej, gdyby była odnoga na uckerminde to i Berlin by miał szybciej do wydania pieniędzy u nas Jeżeli jakaś organizacja miejska w połączeniu np z powiatem polickim któremu też powinno zależeć na takim połączeniu zechciała podziałać w tym kierunku to jestem za gdyż dwa stałe wyjazdy z miasta to nie jedno