POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [16.06.2018, 13:34:02] • Heringsdorf

Roztańczony peron w Heringsdorf. Zobacz film!

Roztańczony peron w Heringsdorf. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Już od 21 lat na dworcu Uznamskiej Kolei Uzdrowiskowej (UBB) w Heringsdorfie raz w roku spotykają się melomani z niemieckiej i polskiej części wyspy Uznam. Na specjalnie przygotowanej scenie występują dla nich zespoły i soliści; uznane gwiazdy jazzu i młodzi wokaliści-uczestnicy transgranicznych warsztatów.W tym roku mistrzem jazzowej młodzieży- Uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu oraz słuchaczy Studium Wokalno-Artystycznego Mariny Nikoriuk działającego w Świnoujskim MDK była Angelika Weiz. Sceniczny wdzięk, a zwłaszcza jej kunszt wokalny nie po raz pierwszy zachwyciły publiczność. W repertuarze gwiazdy tegorocznego Jazz am Banhof znalazły się standardy światowej wokalistyki jazzowej.

Roztańczony peron w Heringsdorf. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Gwiazda tegorocznych warsztatów doceniła talent młodzieży ze Świnoujścia. Szczególnie wyróżniony został Tytus Brzeziński, który dostąpił zaszczytu wspólnego występu z Andeliką Weiz.

Zgodnie z tradycją, także podczas tegorocznego Jazz am Banhoff nie zabrakło także jazzu tradycyjnego. Tym razem ten ciężar wzięli na siebie goście z Berlina i z Warszawy. Ta muzyka porwała publiczność do spontanicznej zabawy.

„OLD JAZZ QUARTET” zaprezentował lider zespołu Lech Szprot, jedna z bardziej znaczących postaci w polskim i nie tylko jazzie tradycyjnym. Instrumentalista, wokalista, kompozytor, aranżer. Laureat statuetki Prometeusz 2004-2005 przyznaną przez Polską Estradę za najwyższe osiągnięcia artystyczne i twórcze dla sztuki estradowej. Jest również liderem, nagradzanego wielokrotnie na wielu zagranicznych i polskich festiwalach, legendarnego zespołu „Vistula River Brass Band”, który w roku 2018 obchodzi jubileusz 50lecia.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

gosc • Poniedziałek [18.06.2018, 08:55:05] • [IP: 37.248.253.**]

Chlopiec majacy mikrofon spiewa po angielsku i dobrze, zle jest to, ze nie umie sie wyslawiac we wlasnym jezyku, zamiast koncowek z a mowi om jest to niestety nagminne czego dzis uczy szkola ?To jest dramat mowiacych, nikt na to niezwraca uwagi a szkoda tak kaleczyc jezyk.

Gość • Niedziela [17.06.2018, 08:57:21] • [IP: 81.204.98.**]

Fajna sprawa...

Gość • Niedziela [17.06.2018, 02:52:25] • [IP: 164.127.122.**]

A w prawej kolumnie na głownej stronie nn portalu jest reklama" Koncertu letniego" w sali teatralnej - ale kiedy i o której godzinie... nie uwierzycie... w porze MECZU POLSKI Z SENEGALEM. Gratuluję" bystrości" organizatorom koncertu.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■