POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [26.05.2018, 12:49:59] • Świnoujście

Czy karmienie wróbli to już grzech?

Czy karmienie wróbli to już grzech?

fot. Bartosz Szymański

Czytelniczka dokarmiające już długi czas ptaki, a przede wszystkim wróble stała się ofiarą przemocy.

W kwartale pomiędzy ulicą Kujawską, Grunwaldzką, a Kołłątaja, tuż za dwoma punktami gastronomicznymi, mieszkanka pobliskiego osiedla dokarmia wróble, ale komuś się to nie spodobało, przez co kobieta stała się ofiarą przemocy psychicznej. Kobieta jest śledzona i nękana, a nad ranem ktoś puka jej do mieszkania i obrzuca wyzwiskami.

Wróble w Polsce wyginęły, bo nie miały jedzenia i wody. W ramach pomocy, Polsat opublikował, aby dokarmiać biedne ptaki.

W ramach tego, żeby udowodnić ludziom, że nie ma czegoś takiego jak karanie ludzi za dokarmianie ptaków, mieszkanka zwróciła się z tym do prezydenta miasta.

Zgodnie z wydanym przez Wojewodę Zachodniopomorskiego Zarządzeniem Nr 2/2016 z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie określania obszarów zagrożenia wystąpieniem „Wysoce zjadliwej grupy ptaków” wywołanej przez wirus grypy ptaków podtyp H5N8 oraz nakazów i zakazów obowiązujących na tych obszarach zabrania się wyłącznie karmienia i pojenia drobiu na zewnątrz budynków. Nie wspomina się o zakazie dokarmiania ptaków jak i zgłaszania dokarmiania na Policję.

- Internauci, proszę o pomoc wszystkich ludzi dobrej woli. - mówi nasza czytelniczka.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Wtorek [29.05.2018, 17:35:12] • [IP: 46.76.73.***]

Gołebie na kołłątaja to waża juz conajmniej po 10kg kazdy...

Gość • Wtorek [29.05.2018, 17:33:02] • [IP: 46.76.73.***]

Dzis delikwentka" gołębiara" znowu wysypala okolo 5kg ziarna tuż przy Rynku" pod zegarem". Ona ma coś pod kopułą. Karmi te smierdzace gołebie a pozniej co chwile trzeba myc balkon/samochod. .. masakra z tą babą.

Mieszkanka Kołłątaja • Poniedziałek [28.05.2018, 23:24:57] • [IP: 94.254.178.**]

Jak widać po komentarzach nie tylko ja tak uważam! Dodam, że ogródek między lokalami gastronomicznymi należy do ich właścicieli, a ogródek przy Kołłątaja do nas mieszkańcòw Kołłątaja więc baby śmiecą na naszych posesjach..Nie wystarczy im śmiecenie przy swoim bloku na Grunwaldzkiej..Ta ruda to potrafi nawet aż na Kościuszki iść z ziarnami, niedługo całe osiedle zawłaszczy!

Gość • Poniedziałek [28.05.2018, 14:41:43] • [IP: 178.235.179.**]

Dokładnie to my jesteśmy ofiarami pseudo milosniczek ptaszkow. Obrońców tych hodowców gołębi zapraszam jutro tak ok. 8 rano, jak mają odwagę, proszę przyjść koło kebaba na Kołłątaja, a pokażę naocznie jak problem wygląda. My możemy suszyć nasze ciuchy w domu i możemy też trzymać samochody w garażach, ale nie musimy mieszkać w golebniku!! Do tego zmusiły nas te baby, żyją wśród ludzi w centrum miasta, a zrobiły tu sobie prywatny folwark, hodowlę i nikt inny ich nie obchodzi i to jest chamstwo, a nie miłość do ptaków!! MAMY TEGO DOSYC NIECH WLASCICIELE DOMOW, Czyli Wspólnoty I ZGM się w końcu tym zainteresują!!

Gość • Poniedziałek [28.05.2018, 14:16:16] • [IP: 77.112.167.**]

Jutro zrobię zdjęcie ile gołębi zbiera się przez ta terrorystke na kollataja. Prosiłbym Pana redaktora o pokazanie prawdy

Mieszkaniec Kołłątaja • Poniedziałek [28.05.2018, 14:12:28] • [IP: 77.112.167.**]

Ruda psychiczna kobieta wysypuje po kilka kg zarnia każdego dnia przy kilku blokach na Kołłątaja. Kobieta jest chora wszyscy z Kołłątaja z nią walczą. Kobieto idź do parku pokarmic ptaki jak co się nudzi. Ona jest niezrównoważenia to nie jest kawałek chlebka tylko kilka kg ziarna !! KaZdego dnia!!

Mieszkanka Kołłątaja • Poniedziałek [28.05.2018, 13:59:28] • [IP: 94.254.228.***]

I jak chce tak karmić te ptaki moja droga sąsiadka to niech ruszy tyłek i idzie je karmić do parku, tam ich miejsce! Siłę ma na chodzenie do redakcji iświnoujście to i do parku da radę dojść ;)

Mieszkanka Kołłątaja • Poniedziałek [28.05.2018, 13:54:24] • [IP: 94.254.228.***]

Ta pani i jeszcze jedna, obie z tej samej klatki -grunwaldzka 23 I to zmora całego osiedla!! Zasypują całe osiedle chlebem, ziarnami i karmą dla kotów, w dodatku nie tylko pod swoim blokiem ale pod wszystkimi w pięciu-sześciu różnych miejscach! Awanturują się i rządzą, a wspólnota mieszkaniowa, ZGM, straż miejska itp instytucje jak już ktoś wcześniej napisał nic na to nie robią, zero pomocy z ich strony więc ludzie sami biorą sprawy w swoje ręce! I bardzo dobrze, nie będą dwie wariatki terroryzować okolicy..

Gość • Poniedziałek [28.05.2018, 09:23:29] • [IP: 192.168.101.***]

Jeżeli Pani ma ochotę dokarmiać ptaszki to niech siądzie na ławkę i rzuca okruszki, a nie całe garści. Potem zlatują się mewy i gołębie, które na wszystko srają.

Gość • Poniedziałek [28.05.2018, 03:42:50] • [IP: 70.31.118.**]

Naprawde jest mi Pani zal i tych wrobli...Paniusia to powinna suszyc pranie w suszarce, a samochodzik to trzymac w garazu...do paniusi IP.178.235.179.Swiergot ptasi pozdrawia.

Gość • Niedziela [27.05.2018, 22:27:21] • [IP: 178.235.179.**]

Dodam jeszcze, że zwracaliśmy się z tym gołębim problemem zarówno do wspólnoty, jak i do ZGM, do straży miejskiej i nawet policji, nikt nam nie chce pomóc. Nikt nie widzi problemu, bo tu nie mieszka i nie ma codziennie nad oknem gołębnika.Gołębie to dzikie ptaki i tak jak inni pisali, powinny żywić się same, zwłaszcza teraz.Niech ta paniusia nie kłamie, to ona jest problemem, jeśli ktoś faktycznie ją prześladuje, to na jej własne życzenie.Z jej strony to obłuda, to my w koło jesteśmy tu ofiarami egoizmu i głupoty tych kobiet.

Gość • Niedziela [27.05.2018, 22:16:48] • [IP: 178.235.179.**]

Niestety Paniusia kłamie ! Nie mieszka na pobliskim osiedlu tylko dokładnie w bloku obok ptasiego karmnika.Temat karmienia ptaków i wcale nie wróbelków tylko głównie gołębi jest od wielu lat przerabiany przez wszystkich wkoło mieszkających.To ta kobieta i jeszcze jedna z tej samej klatki, tej pierwszej od Kołłątaja, prześladuje wszystkich stadem gołębi, które sobie wyhodowała pod blokiem !! Gołębi jest w tej chwili około stu, tak sto prawie sztuk !! Zapraszam wszystkich zainteresowanych ptaszkami, najlepiej rano tak od 6, 7 żeby zobaczyli to stado.Najgorzej mają mieszkańcy niższych domów przy Kołłątaja, bo ptaszki siedzą na dachach, srają, gdakają i czatują, aż paniusie przyjdą z karmą. Widocznie ktoś już tego nie wytrzymał i zaczął stosować bardzie drastyczne metody. Nic nie skutkuje, żadne prośby, tłumaczenia, że ptaków nie karmi się latem, ze brudzą wszystko wkoło, pranie na balkonach, samochody, chodniki, dachy budynków. Obie Panie są uparte i zmusiły nas, sąsiadów do mieszkania w gołębniku !!

Gość • Niedziela [27.05.2018, 20:21:53] • [IP: 88.156.232.***]

To nie są ziarenka dla ptaszków, bo ptaszki powinny latem znaleźć sobie żarełko w naturze, ale ziarenka dla szczurów, które roznoszą choroby. Nikomu z nas nie przeszkadza ptasi świergot, ale ptasie kupy masowo pokrywające dosłownie wszystko, okna, parapety, chodniki - to już tak. Dlatego nie wolno ptaków uzależniać od cywilizacji i sprowadzać na siłę, przez nieustające podkarmianie. Chce paniusia być dobrą, niech pójdzie z tym ziarnem do lasu, albo do parku. Ale za karmienie na osiedlu, pogonię jak zobaczę! Zabiorę 50 zł abonamentu miesięcznego na myjnię samochodową-jak chce mieć przyjemność to niech płaci za mycie aut, a potem dam mopa i każę chodnik zmywać z kup. Tylko takie działanie może oduczyć szkodników działania na szkodę innych mieszkańców. Miejscem do życia ptactwa powinna być natura, a nie miasto. Jak ktoś jest miłośnikiem śpiewu ptaszków, to niech pójdzie sobie na wycieczkę do parku, ale niech nie przyciąga szkodniki na osiedla, bo to jest jawne i bezczelne działanie przeciwko nam i ptakom!

Gość • Niedziela [27.05.2018, 17:31:59] • [IP: 70.31.55.***]

Zgadzam sie z Pania IP.83.23.172, POCO TA CHEMIA.

Gość • Niedziela [27.05.2018, 17:24:57] • [IP: 70.31.55.***]

Na zdjeciu widze ziarenka dla ptaszkow a nie chleb...bardzo Pani wspolczuje, rowniez dziekuje, , , , , a tym ktorym przeszkadza ptasi swiergot jest mi poprostu zallllll.

Gość • Niedziela [27.05.2018, 17:17:46] • [IP: 176.221.123.***]

wiem mroźna zima ptaki nie mają możliwości jakoś tam się wyżywić i sama chodzę w tym najgorszym czasie zimowym dokarmiam ale nad morzem!! ale teraz jest lato każdy ptaszek coś tam sobie wyskubie z ziemi i w ten czas nie należy dokarmiać ptactwa one dadzą sobie radę!!

Gość • Niedziela [27.05.2018, 16:55:13] • [IP: 88.156.232.***]

Karać, karać, i jeszcze raz karać. Taka paniusia nie wie, ile kosztuje wymiana porysowanej szyby w aucie. Jej się chce robić dobrze ptaszkom, a ptaszki już nie patrzą, gdzie fajdają. Potem wsiadam do auta, a na szybie kuuupa, bo paniusa chciała dobrze ptaszkom zrobić. Potem włączę wycieraczki, by coś widzieć, i szyba okazuje się porysowana przez piach z kupy. Albo taki sąsiad, garnek makaronu sru przez okno na chodnik. Zwracam uwagę, a on, że to ptaki zjedzą. Chodnikiem szli ludzie, rozdeptali, tłuste ślady, weszli na klatkę, zasyfili-mamy sprzątaczkę, od tego jest. Innym razem, lecą kawałki chleba, spleśniałe, zielone, na trawnik. Stado mew nawet tego nie zjadło, gnił dalej. Albo idzie łobuz z reklamówką i zamiast do śmietnika, wywali mi ją przed oknem. Mewy, a potem wszystkie parapety i okna pełne kupy. Jak widzę, gonię takich karmicieli, najpierw łagodnie, ale chyba trzeba będzie z kopa w d w końcu, bo oni nie rozumują, oni są kretynami szkodzącymi sąsiadom i trującymi ptactwo. Albo mandaty, albo gonić!

Gość • Niedziela [27.05.2018, 12:09:21] • [IP: 89.1.97.**]

Dokarmiajjacym tlumokom 20% zabrac emerytury, bo tylko z dobrobytu to robia, kasy maja za duzo i jedzenia nie szanuja.

Gość • Niedziela [27.05.2018, 12:08:52] • [IP: 37.47.180.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [27.05.2018, 11:00:29] • [IP: 109.243.209.**]

8:33 - masz rację, tylko że pisz:" jedzenia mają w bród", bo" brud" oznacza coś zupełnie innego - to, co jest brudem.

Anonymous • Niedziela [27.05.2018, 08:33:08] • [IP: 31.0.84.***]

Ludzie !! Przestańcie dokarmiać ptaki poza sezonem zimowym. Robicie im tylko krzywdę ! Pożywienia mają w brud a wy tym co im dajecie to macie chemię z supermarketów. Tak, ten pyszny chlebek lub bułeczka z Li... lub Bie...ki to koło prawdziwego chleba nawet nie stało. Nie wierzysz to odpal mózg poszukaj informacji w" necie" a zbaraniejesz jak zobaczysz co jesz ! A i jeszcze jedno: miłośnicy dokarmiania kaczek i łabędzi !! TE PTAKI NIE TOLERUJĄ WYROBÓW PSZENNYCH. JEST TO DLA NICH TRUCIZNA !! PRZESTANCIE JE TYM DOKARMIAĆ BO JAK MNIE NERWY PUSZCZĄ. ...

Gość • Niedziela [27.05.2018, 06:37:49] • [IP: 37.7.98.**]

Niech karmi wróble u siebie z okna . Przy wróblach karmi szczury, mewy

Gość • Niedziela [27.05.2018, 06:37:24] • [IP: 178.235.179.***]

lubisz czystą naturę, to wypr0wadż się z miasta!! Pomagać zwierzętom też trzeba umieć, wysypując pożywienie na ziemię przyczyniasz się do rozmnażania szczurów które zeżrą te wróbelki iporoznoszą choróbska a ty kojfniesz i nie będziesz widzieć tych ptaszków!!

Gość • Sobota [26.05.2018, 23:22:17] • [IP: 176.221.122.***]

Tak, tak. .. wróbelek do ziarenka, do wróbelka koteczek. Do koteczka pieseczek, do pieseczka pomstujący sąsiad, sąsiad obiadeczek za okienko... macie mewki, nie chce mi się iść do śmietnika...tak wyglądaja nasze podwórka i chodniki jak chlewy.

Gość • Sobota [26.05.2018, 20:28:27] • [IP: 95.129.224.**]

Przepędziliśmy z ogrodu wrzeszczące rybitwy i teraz budzi nas świergot wróbelków. Dokarmiamy je ziarnem, ponieważ mają w ogrodzie gniazda lęgowe i ułatwiliśmy im tym życie. Sroczki też pomieszkują u nas, a nawet gruchają gołąbki i jest" sielsko i anielsko". Mamy nadzieję, że w podzięce zmniejszy się tego lata ilość uciążliwych komarów i innych insektów... Dokarmiajcie ptaki i koty, ale róbcie to mądrze, nie zaśmiecając otoczenia i nie zatruwając stworzonek kuchennym jadłem.

Oglądasz 1-25 z 61
■ Matka, wyrzucona z domu przez własną córkę, schroniła się między grobami. Co spotkało kobietę, że jako schronienie wybrała cmentarną ciemność wśród mogił? Samotna, wyziębiona, z pewnością przerażona i bezradna, położyła się przy grobie. Tam dostrzegli ją ludzie i zawiadomili policję ■ STS Siedow nie wpłynie do Świnoujścia Kapitanat Portu Świnoujście informuje, że decyzją Pana Premiera RP (informacja od MSZ i MSWiA ) STS Siedow nie otrzymał zgody na wejście do Portu Świnoujście. Żaglowiec miał wpłynąć 18 maja ■ Niemieccy policjanci zatrzymali mieszkankę Neu Sallenthin na wyspie Uznam, która może mieć związek ze śmiercią znanego sportowca i ochroniarza 60-letniego Daga S. Jak donosi niemiecka gazeta Ostsee Zeitung przed śmiercią Dag S. prawdopodobnie wypił jakąś substancję. Czy była to trucizna, nie wiadomo. Wykaże to dopiero sekcja zwłok mężczyzny. Gazeta dodaje, że policja bierze również pod uwagę nieumyślne spowodowanie śmierci. Prokuratura w Stralsundzie nie potwierdza ani nie zaprzecza tym informacjom ■ Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa zakończyła poszukiwanie zaginionego na Bałtyku na wysokości Mrzeżyna kutra ŚWI 82. Na pokładzie były cztery osoby ■ Do 14 maja miasto czeka na chętnych, którzy zaprojektują drogi prawobrzeża. Cel inwestycji to usprawnienie połączenia portu z siecią krajową i międzynarodową. Zgodnie z procedurami dotyczącymi wykorzystania środków unijnych, inwestycja musi być zrealizowana do końca 2022 r ■ W środę przed godziną 11.00 na wyspie Wolin w lesie na terenie Przytoru zostały znalezione zwłoki mężczyzny. Z informacji wynika, że było to niedaleko wysypiska śmieci. Policjanci powiadomili stronę niemiecką. Trwa dochodzenie ■ Alarmy bombowe w kilku świnoujskich szkołach. Drugi dzień matur rozpoczął się niespokojnie. Policja otrzymała zgłoszenia o bombach znajdujących się na terenie pięciu szkół średnich. Informacje nadeszły około godziny 6.00. Wynikało z nich, że ładunki wybuchowe podłożone są w dwóch szkołach na Warszowie oraz trzech na lewobrzeżu. agrożone miały być: ZDZ, Zespół Szkół Morskich, LO im. Mieszka I oraz LO Logos ■ O 30 kwietnia do dzisiejszego poranka w Zachodniopomorskiem odnotowaliśmy 9 wypadków drogowych, 2 osoby zginęły, 8 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 86 nietrzeźwych kierowców, 29 po spożyciu alkoholu oraz 8 po narkotykach. Trwają powroty z majówki apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze ■ Do tragedii doszło w sobotę na promie Unity Line Gryf. Z pokładu dla samochodów spadło dwóch mężczyzn. Jeden nie przeżył, drugi jest w ciężkim stanie. Wypadek miał miejsce po godzinie 16.00. Mężczyźni pracujący na pokładzie samochodowym promu Gryf spadli z wysokości. Niestety, dla jednego z nich upadek okazał się śmiertelny. Drugiego z poszkodowanych mężczyzn, w stanie ciężkim, przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR ■ Młodociany nożownik zaatakował na placu zabaw przy Platanie. Prawdopodobnie tylko dzięki przytomnej reakcji dorosłych udało się uniknąć tragedii. Będąca prywatnie na placu zabaw jedna z nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 1 zachowała zimną krew i dzięki jej interwencji nic się nie stało ■ 15 lat po wejściu do UE. Czy pamiętacie jeszcze jak w Świnoujściu świętowaliśmy integrację? ■ Radny chce „martwego pola” na ulicy Staszica ale urzędnicy nie chcą się zgodzić ■ Dyskusja nad projektem uchwały w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia Budżetu Obywatelskiego zajęła radnym ponad półtorej godziny. Ostatecznie uchwała została jednogłośnie przyjęta ■ Po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady X sesji VIII kadencji Rady Miasta Świnoujścia. W proponowanym gramie obrad znalazły się m.in. uchwały wprowadzające zmiany do dotychczasowej sieci szkół publicznych w mieście oraz ustanowienia specjalnej strefy rewitalizacji na Warszowie ■ Jak informuje Wydział Edukacji Urzędu Miasta Świnoujście, dziś 24 kwietnia 2019 r. pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza” przy ulicy Gdyńskiej w Świnoujściu zawiesili strajk. Tym samym placówka rozpoczęła normalną działalność. Od jutra 25 kwietnia 2019 r. normalną pracę rozpocznie również Przedszkole Miejskie nr 3 „Pod żaglami” przy ulicy Batalionów Chłopskich w Świnoujściu ■ 24 kwietnia 2019 roku (środa) o godz. 11.30 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu” (Polskie LNG S.A.) ul. Ku Morzu 1■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■