POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [26.05.2018, 12:49:59] • Świnoujście

Czy karmienie wróbli to już grzech?

Czy karmienie wróbli to już grzech?

fot. Bartosz Szymański

Czytelniczka dokarmiające już długi czas ptaki, a przede wszystkim wróble stała się ofiarą przemocy.

W kwartale pomiędzy ulicą Kujawską, Grunwaldzką, a Kołłątaja, tuż za dwoma punktami gastronomicznymi, mieszkanka pobliskiego osiedla dokarmia wróble, ale komuś się to nie spodobało, przez co kobieta stała się ofiarą przemocy psychicznej. Kobieta jest śledzona i nękana, a nad ranem ktoś puka jej do mieszkania i obrzuca wyzwiskami.

Wróble w Polsce wyginęły, bo nie miały jedzenia i wody. W ramach pomocy, Polsat opublikował, aby dokarmiać biedne ptaki.

W ramach tego, żeby udowodnić ludziom, że nie ma czegoś takiego jak karanie ludzi za dokarmianie ptaków, mieszkanka zwróciła się z tym do prezydenta miasta.

Zgodnie z wydanym przez Wojewodę Zachodniopomorskiego Zarządzeniem Nr 2/2016 z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie określania obszarów zagrożenia wystąpieniem „Wysoce zjadliwej grupy ptaków” wywołanej przez wirus grypy ptaków podtyp H5N8 oraz nakazów i zakazów obowiązujących na tych obszarach zabrania się wyłącznie karmienia i pojenia drobiu na zewnątrz budynków. Nie wspomina się o zakazie dokarmiania ptaków jak i zgłaszania dokarmiania na Policję.

- Internauci, proszę o pomoc wszystkich ludzi dobrej woli. - mówi nasza czytelniczka.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Wtorek [29.05.2018, 17:35:12] • [IP: 46.76.73.***]

Gołebie na kołłątaja to waża juz conajmniej po 10kg kazdy...

Gość • Wtorek [29.05.2018, 17:33:02] • [IP: 46.76.73.***]

Dzis delikwentka" gołębiara" znowu wysypala okolo 5kg ziarna tuż przy Rynku" pod zegarem". Ona ma coś pod kopułą. Karmi te smierdzace gołebie a pozniej co chwile trzeba myc balkon/samochod. .. masakra z tą babą.

Mieszkanka Kołłątaja • Poniedziałek [28.05.2018, 23:24:57] • [IP: 94.254.178.**]

Jak widać po komentarzach nie tylko ja tak uważam! Dodam, że ogródek między lokalami gastronomicznymi należy do ich właścicieli, a ogródek przy Kołłątaja do nas mieszkańcòw Kołłątaja więc baby śmiecą na naszych posesjach..Nie wystarczy im śmiecenie przy swoim bloku na Grunwaldzkiej..Ta ruda to potrafi nawet aż na Kościuszki iść z ziarnami, niedługo całe osiedle zawłaszczy!

Gość • Poniedziałek [28.05.2018, 14:41:43] • [IP: 178.235.179.**]

Dokładnie to my jesteśmy ofiarami pseudo milosniczek ptaszkow. Obrońców tych hodowców gołębi zapraszam jutro tak ok. 8 rano, jak mają odwagę, proszę przyjść koło kebaba na Kołłątaja, a pokażę naocznie jak problem wygląda. My możemy suszyć nasze ciuchy w domu i możemy też trzymać samochody w garażach, ale nie musimy mieszkać w golebniku!! Do tego zmusiły nas te baby, żyją wśród ludzi w centrum miasta, a zrobiły tu sobie prywatny folwark, hodowlę i nikt inny ich nie obchodzi i to jest chamstwo, a nie miłość do ptaków!! MAMY TEGO DOSYC NIECH WLASCICIELE DOMOW, Czyli Wspólnoty I ZGM się w końcu tym zainteresują!!

Gość • Poniedziałek [28.05.2018, 14:16:16] • [IP: 77.112.167.**]

Jutro zrobię zdjęcie ile gołębi zbiera się przez ta terrorystke na kollataja. Prosiłbym Pana redaktora o pokazanie prawdy

Mieszkaniec Kołłątaja • Poniedziałek [28.05.2018, 14:12:28] • [IP: 77.112.167.**]

Ruda psychiczna kobieta wysypuje po kilka kg zarnia każdego dnia przy kilku blokach na Kołłątaja. Kobieta jest chora wszyscy z Kołłątaja z nią walczą. Kobieto idź do parku pokarmic ptaki jak co się nudzi. Ona jest niezrównoważenia to nie jest kawałek chlebka tylko kilka kg ziarna !! KaZdego dnia!!

Mieszkanka Kołłątaja • Poniedziałek [28.05.2018, 13:59:28] • [IP: 94.254.228.***]

I jak chce tak karmić te ptaki moja droga sąsiadka to niech ruszy tyłek i idzie je karmić do parku, tam ich miejsce! Siłę ma na chodzenie do redakcji iświnoujście to i do parku da radę dojść ;)

Mieszkanka Kołłątaja • Poniedziałek [28.05.2018, 13:54:24] • [IP: 94.254.228.***]

Ta pani i jeszcze jedna, obie z tej samej klatki -grunwaldzka 23 I to zmora całego osiedla!! Zasypują całe osiedle chlebem, ziarnami i karmą dla kotów, w dodatku nie tylko pod swoim blokiem ale pod wszystkimi w pięciu-sześciu różnych miejscach! Awanturują się i rządzą, a wspólnota mieszkaniowa, ZGM, straż miejska itp instytucje jak już ktoś wcześniej napisał nic na to nie robią, zero pomocy z ich strony więc ludzie sami biorą sprawy w swoje ręce! I bardzo dobrze, nie będą dwie wariatki terroryzować okolicy..

Gość • Poniedziałek [28.05.2018, 09:23:29] • [IP: 192.168.101.***]

Jeżeli Pani ma ochotę dokarmiać ptaszki to niech siądzie na ławkę i rzuca okruszki, a nie całe garści. Potem zlatują się mewy i gołębie, które na wszystko srają.

Gość • Poniedziałek [28.05.2018, 03:42:50] • [IP: 70.31.118.**]

Naprawde jest mi Pani zal i tych wrobli...Paniusia to powinna suszyc pranie w suszarce, a samochodzik to trzymac w garazu...do paniusi IP.178.235.179.Swiergot ptasi pozdrawia.

Gość • Niedziela [27.05.2018, 22:27:21] • [IP: 178.235.179.**]

Dodam jeszcze, że zwracaliśmy się z tym gołębim problemem zarówno do wspólnoty, jak i do ZGM, do straży miejskiej i nawet policji, nikt nam nie chce pomóc. Nikt nie widzi problemu, bo tu nie mieszka i nie ma codziennie nad oknem gołębnika.Gołębie to dzikie ptaki i tak jak inni pisali, powinny żywić się same, zwłaszcza teraz.Niech ta paniusia nie kłamie, to ona jest problemem, jeśli ktoś faktycznie ją prześladuje, to na jej własne życzenie.Z jej strony to obłuda, to my w koło jesteśmy tu ofiarami egoizmu i głupoty tych kobiet.

Gość • Niedziela [27.05.2018, 22:16:48] • [IP: 178.235.179.**]

Niestety Paniusia kłamie ! Nie mieszka na pobliskim osiedlu tylko dokładnie w bloku obok ptasiego karmnika.Temat karmienia ptaków i wcale nie wróbelków tylko głównie gołębi jest od wielu lat przerabiany przez wszystkich wkoło mieszkających.To ta kobieta i jeszcze jedna z tej samej klatki, tej pierwszej od Kołłątaja, prześladuje wszystkich stadem gołębi, które sobie wyhodowała pod blokiem !! Gołębi jest w tej chwili około stu, tak sto prawie sztuk !! Zapraszam wszystkich zainteresowanych ptaszkami, najlepiej rano tak od 6, 7 żeby zobaczyli to stado.Najgorzej mają mieszkańcy niższych domów przy Kołłątaja, bo ptaszki siedzą na dachach, srają, gdakają i czatują, aż paniusie przyjdą z karmą. Widocznie ktoś już tego nie wytrzymał i zaczął stosować bardzie drastyczne metody. Nic nie skutkuje, żadne prośby, tłumaczenia, że ptaków nie karmi się latem, ze brudzą wszystko wkoło, pranie na balkonach, samochody, chodniki, dachy budynków. Obie Panie są uparte i zmusiły nas, sąsiadów do mieszkania w gołębniku !!

Gość • Niedziela [27.05.2018, 20:21:53] • [IP: 88.156.232.***]

To nie są ziarenka dla ptaszków, bo ptaszki powinny latem znaleźć sobie żarełko w naturze, ale ziarenka dla szczurów, które roznoszą choroby. Nikomu z nas nie przeszkadza ptasi świergot, ale ptasie kupy masowo pokrywające dosłownie wszystko, okna, parapety, chodniki - to już tak. Dlatego nie wolno ptaków uzależniać od cywilizacji i sprowadzać na siłę, przez nieustające podkarmianie. Chce paniusia być dobrą, niech pójdzie z tym ziarnem do lasu, albo do parku. Ale za karmienie na osiedlu, pogonię jak zobaczę! Zabiorę 50 zł abonamentu miesięcznego na myjnię samochodową-jak chce mieć przyjemność to niech płaci za mycie aut, a potem dam mopa i każę chodnik zmywać z kup. Tylko takie działanie może oduczyć szkodników działania na szkodę innych mieszkańców. Miejscem do życia ptactwa powinna być natura, a nie miasto. Jak ktoś jest miłośnikiem śpiewu ptaszków, to niech pójdzie sobie na wycieczkę do parku, ale niech nie przyciąga szkodniki na osiedla, bo to jest jawne i bezczelne działanie przeciwko nam i ptakom!

Gość • Niedziela [27.05.2018, 17:31:59] • [IP: 70.31.55.***]

Zgadzam sie z Pania IP.83.23.172, POCO TA CHEMIA.

Gość • Niedziela [27.05.2018, 17:24:57] • [IP: 70.31.55.***]

Na zdjeciu widze ziarenka dla ptaszkow a nie chleb...bardzo Pani wspolczuje, rowniez dziekuje, , , , , a tym ktorym przeszkadza ptasi swiergot jest mi poprostu zallllll.

Gość • Niedziela [27.05.2018, 17:17:46] • [IP: 176.221.123.***]

wiem mroźna zima ptaki nie mają możliwości jakoś tam się wyżywić i sama chodzę w tym najgorszym czasie zimowym dokarmiam ale nad morzem!! ale teraz jest lato każdy ptaszek coś tam sobie wyskubie z ziemi i w ten czas nie należy dokarmiać ptactwa one dadzą sobie radę!!

Gość • Niedziela [27.05.2018, 16:55:13] • [IP: 88.156.232.***]

Karać, karać, i jeszcze raz karać. Taka paniusia nie wie, ile kosztuje wymiana porysowanej szyby w aucie. Jej się chce robić dobrze ptaszkom, a ptaszki już nie patrzą, gdzie fajdają. Potem wsiadam do auta, a na szybie kuuupa, bo paniusa chciała dobrze ptaszkom zrobić. Potem włączę wycieraczki, by coś widzieć, i szyba okazuje się porysowana przez piach z kupy. Albo taki sąsiad, garnek makaronu sru przez okno na chodnik. Zwracam uwagę, a on, że to ptaki zjedzą. Chodnikiem szli ludzie, rozdeptali, tłuste ślady, weszli na klatkę, zasyfili-mamy sprzątaczkę, od tego jest. Innym razem, lecą kawałki chleba, spleśniałe, zielone, na trawnik. Stado mew nawet tego nie zjadło, gnił dalej. Albo idzie łobuz z reklamówką i zamiast do śmietnika, wywali mi ją przed oknem. Mewy, a potem wszystkie parapety i okna pełne kupy. Jak widzę, gonię takich karmicieli, najpierw łagodnie, ale chyba trzeba będzie z kopa w d w końcu, bo oni nie rozumują, oni są kretynami szkodzącymi sąsiadom i trującymi ptactwo. Albo mandaty, albo gonić!

Gość • Niedziela [27.05.2018, 12:09:21] • [IP: 89.1.97.**]

Dokarmiajjacym tlumokom 20% zabrac emerytury, bo tylko z dobrobytu to robia, kasy maja za duzo i jedzenia nie szanuja.

Gość • Niedziela [27.05.2018, 12:08:52] • [IP: 37.47.180.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [27.05.2018, 11:00:29] • [IP: 109.243.209.**]

8:33 - masz rację, tylko że pisz:" jedzenia mają w bród", bo" brud" oznacza coś zupełnie innego - to, co jest brudem.

Anonymous • Niedziela [27.05.2018, 08:33:08] • [IP: 31.0.84.***]

Ludzie !! Przestańcie dokarmiać ptaki poza sezonem zimowym. Robicie im tylko krzywdę ! Pożywienia mają w brud a wy tym co im dajecie to macie chemię z supermarketów. Tak, ten pyszny chlebek lub bułeczka z Li... lub Bie...ki to koło prawdziwego chleba nawet nie stało. Nie wierzysz to odpal mózg poszukaj informacji w" necie" a zbaraniejesz jak zobaczysz co jesz ! A i jeszcze jedno: miłośnicy dokarmiania kaczek i łabędzi !! TE PTAKI NIE TOLERUJĄ WYROBÓW PSZENNYCH. JEST TO DLA NICH TRUCIZNA !! PRZESTANCIE JE TYM DOKARMIAĆ BO JAK MNIE NERWY PUSZCZĄ. ...

Gość • Niedziela [27.05.2018, 06:37:49] • [IP: 37.7.98.**]

Niech karmi wróble u siebie z okna . Przy wróblach karmi szczury, mewy

Gość • Niedziela [27.05.2018, 06:37:24] • [IP: 178.235.179.***]

lubisz czystą naturę, to wypr0wadż się z miasta!! Pomagać zwierzętom też trzeba umieć, wysypując pożywienie na ziemię przyczyniasz się do rozmnażania szczurów które zeżrą te wróbelki iporoznoszą choróbska a ty kojfniesz i nie będziesz widzieć tych ptaszków!!

Gość • Sobota [26.05.2018, 23:22:17] • [IP: 176.221.122.***]

Tak, tak. .. wróbelek do ziarenka, do wróbelka koteczek. Do koteczka pieseczek, do pieseczka pomstujący sąsiad, sąsiad obiadeczek za okienko... macie mewki, nie chce mi się iść do śmietnika...tak wyglądaja nasze podwórka i chodniki jak chlewy.

Gość • Sobota [26.05.2018, 20:28:27] • [IP: 95.129.224.**]

Przepędziliśmy z ogrodu wrzeszczące rybitwy i teraz budzi nas świergot wróbelków. Dokarmiamy je ziarnem, ponieważ mają w ogrodzie gniazda lęgowe i ułatwiliśmy im tym życie. Sroczki też pomieszkują u nas, a nawet gruchają gołąbki i jest" sielsko i anielsko". Mamy nadzieję, że w podzięce zmniejszy się tego lata ilość uciążliwych komarów i innych insektów... Dokarmiajcie ptaki i koty, ale róbcie to mądrze, nie zaśmiecając otoczenia i nie zatruwając stworzonek kuchennym jadłem.

Oglądasz 1-25 z 61
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■