POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [13.05.2018, 17:53:01] • Świnoujście

Szalony pościg za uciekającym kierowcą. Rozpędzone auto lawirowało między spacerującymi po dzielnicy nadmorskiej!

Szalony pościg za uciekającym kierowcą. Rozpędzone auto lawirowało między spacerującymi po dzielnicy nadmorskiej!

fot. Edmund Papski

Mieszkańcy i turyści, którzy wybrali się na niedzielny spacer w okolice promenady, znaleźli się w dużym niebezpieczeństwie. Wszystko przez kierowcę zielonego renault, który w szaleńczym pędzie uciekał przed policją. Nie bacząc na przechodniów ani dzieci, zbieg mknął wąskimi ulicami dzielnicy nadmorskiej. Za nim podążali policjanci.

Po godzinie 13.00 rozpędzony samochód na kamieńskiej rejestracji wpadł w ulicę Żeromskiego. Tuż za nim jechał na sygnałach policyjny pościg, jednak uciekający kierowca ani myślał się zatrzymać. Mijając wielu spacerowiczów z dziećmi nie zwalniał, przez co stwarzał realne zagrożenie dla pieszych. Przy Alibi kierowca zielonego renault skręcił, minął hotel Trzy Wyspy i pomknął ulicą Uzdrowiskową. W pewnym momencie wjechał do lasu i jadąc dalej dotarł do restauracji Prochownia. Za nim wciąż podążała policja, jednak kierowca nie reagował na wezwania do zatrzymania się.

Szalony pościg za uciekającym kierowcą. Rozpędzone auto lawirowało między spacerującymi po dzielnicy nadmorskiej!

fot. Sławomir Ryfczyński

Kolejnym desperackim krokiem była próba wjechania do Parku Zdrojowego, ale tu szaleńcza jazda się skończyła - auto zaklinowało na skarpie między betonowymi słupkami.

Szalony pościg za uciekającym kierowcą. Rozpędzone auto lawirowało między spacerującymi po dzielnicy nadmorskiej!

fot. Edmund Papski

Ostatecznie droga ucieczki została odcięta, gdy od strony parku nadjechał jeden radiowóz, a tuż za zbiegiem zatrzymał się drugi. Policjanci ujęli kierowcę.

Na szczegółowe informacje o całym zdarzeniu czekamy od policji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 68, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 68

Gość • Sobota [19.05.2018, 17:01:04] • [IP: 95.129.226.***]

ja cię sune, chłopak do dentysty jechał bo miał termin i nie mugł się zatrzymać, a ten worek z białym proszkiem to kodeina na znieczulenie zęba bo nie karzdy musi ófać w to czym faszerują lekarze i sami w pierwszym leningradzie sobie kupóją leki znieczulające - błahaha

Gość • Czwartek [17.05.2018, 12:34:19] • [IP: 46.231.56.***]

sorki ale gdzie alibi a gdzie las ?

Gość • Wtorek [15.05.2018, 18:50:35] • [IP: 94.254.228.***]

Zajmijcie się tym czy wasze psy nie oszeczewają wam grobów waszych bliskich a nie sprawami które was nie dotyczą!

Gość • Wtorek [15.05.2018, 13:42:11] • [IP: 176.221.122.***]

Ej kolesie, pełni tolerancji dla takiego zachowania. Dobra, nikomu nic się nie stało. Czy skoro (na całe szczęście dla tego kolesia) nic się nie stało, to znaczy, że nie ma sprawy ? A może mu przyznać medal za to, że nie ma ofiar ?

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 23:01:17] • [IP: 92.42.118.**]

Zajmijcie się tym czy wasze psy nie oszeczewają wam grobów waszych bliskich a nie sprawami które was nie dotyczą!

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 22:25:20] • [IP: 176.221.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 22:20:00] • [IP: 176.221.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 19:16:54] • [IP: 80.245.179.***]

Ale mógł zabić i ja mu życzę żeby siedział bardzo dłuuugo i gruuubo.

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 16:54:18] • [IP: 92.42.118.**]

Ludzie naprawdę ? Szkoda mi was. Trąbicie ze to był zamach ze to ze tamto krytykujęcie wszystko i wszystkich wszystko wam się nie podoba! Spójrzcie w końcu w lustro i zacznijcie wytykac sobie błędy! Uciekał to uciekał a wam nic do tego krzywdy nikomu nie zrobił. Nie zabił nikogo wiec komentarze typu Morderca tez proszę o zatrzymanie dla siebie. Jak macie problem ze sobą to juz wasz problem. Szukacie sensacji nudzi wam się to może posprzątalibyście ulice, klatki podwórwa. Bądź zajęli się czymś innym a nie wiecznym krytykowaniem! A jemu życzę aby wyszedł jak najszybciej!!

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 16:30:37] • [IP: 94.254.230.***]

Ludzie co z wami...? Chyba już nie używacie mózgu! Uciekał to uciekał ale nikogo nie zabił wiec nie pisać że to morderca!! Te komentarze są żałosne jak całe te miasto!!

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 14:22:08] • [IP: 176.221.115.**]

Debil

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 13:03:28] • [IP: 83.19.187.***]

Jak można w komentarzach bronić łamanie prawa i narażanie postronnych osób na utratę zdrowia i życia? Chyba tylko osoby podobne kierowcy mogą tak pisać, bo normalny człowiek od razu wnioskowałby o karę śmierci dla takiego pirata.

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 12:52:37] • [IP: 94.254.227.**]

Chyba sporo ludzi się tu sprowadziło z okolic Kamienia skoro tak każdego bronią z tą rejestracją.Jak na Markiewicza facet z rejestracja ZKA zaparkował na pol trawnika to tez wszyscy piali ze super zrobił.

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 09:36:41] • [IP: 109.243.209.**]

23:10:43] • [IP: 94.254.231.** wpis kuriozalny - krytyka Policji, że stwarzała zagrożenie, ścigając uciekającego przestępcę! Kiedyś mówiło się" papier wszystko zniesie", dziś można:" forum (ekran) wszystko zniesie".

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 09:00:31] • [IP: 80.245.179.***]

We Francji byłby zastrzelony, dlaczego u nas nie likwiduje się takich terrorystów. Przecież on mógł pozabijać ludzi.

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 08:20:00] • [IP: 77.252.46.***]

Masz matole pretensje, ze radiowoz podczas poscigu jechal NIEPRZEPISOWO? Serio?? Glupota ludzka nie przestanie zadziwiac nigdy!!

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 08:05:55] • [IP: 94.254.231.***]

Rybaki Juz dawno kryminalni powinni sie tam porozgladac

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 06:43:09] • [IP: 176.221.123.**]

jakis powod musial byc ucieczki /skoro uciekal

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 06:24:26] • [IP: 92.42.117.***]

pewnie bez prawka za to z procentami

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 05:46:06] • [IP: 62.69.253.**]

W Teksasie, powiesili by go jak koniokrada. I po sprawie

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 02:49:02] • [IP: 37.47.175.***]

A moze ktos by napisal, co bylo powodem ucieczki tego jegomoscia. Widzialem jak jechali za nim Wyspianskiego w strone Moniuszki i z Moniuszki typ pojechal w strone Dzielnicy Nadmorskiej. Policjanci, ktorzy jechali za nim, to myslalem, ze jada stare pierdoly. Po co gonic typa, jak i tak nie ucieknie, bo dokąd? Inicjowali niepotrzebne zagrozenie. Tymi uzywanymi niemieckim gabarynami na smoleq, to moga lansowac sie na wschodzie Ukrainy.

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 02:45:35] • [IP: 178.235.179.***]

Jak ZKA to smieciarka powinna to gonić a nie policja

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 02:37:34] • [IP: 178.238.246.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 00:35:48] • [IP: 176.221.122.***]

Widziałem, niestety to prawda! Bardzo szybko uciekał i na nasze szczęście, że tak sie skończyło. Szkoda tylko autka!

Gość • Poniedziałek [14.05.2018, 00:13:20] • [IP: 92.42.114.***]

To były czasy!! Nie było elektroniki - telefony, komórki czy komputery. Hitem było małe radyjko tranzystorowe. występowały najlepsze Polskie zespoły. Było dużo młodzieży. Wspaniałe koncerty FAMY. Bo teraz Świnoujście to miasto starszych ludzi. Parkowa i tańce do białego rana, które nikomu nie przeszkadzały. Cudowne lata 60 i 70.

Oglądasz 1-25 z 68
■ Na parkingu miedzy Netto a PEC - u biega króliczek. Zwierzatko jest wystraszone i nie daje się złapać, chowa się pod autami ■ "Komunikacja Autobusowa" Sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu informuje, iż w dniach 19.20.21 czerwca 2018 r. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu organizować będzie ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, w celu doskonalenia umiejętności prowadzenia działań ratowniczych i gaśniczych podczas pożaru autobusu, procedur alarmowania, powiadamiania i współpracy oraz umiejętności prowadzenia medycznych działań ratowniczych. Ćwiczenia będą prowadzone na prawobrzeżnej części miasta w dzielnicy Warszów w godz. 14:00 do 15:00. Prowadzenie ćwiczeń nie spowoduje utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej oraz bezpieczeństwo osób mogących przebywać w tym czasie w pobliżu prowadzonych ćwiczeń ■
■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■