POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [20.08.2018, 11:12:45] • Świnoujście

Jak władze Świnoujścia tłumaczą się z braku parkingów, szczególnie w strefie nadmorskiej?

Jak władze Świnoujścia tłumaczą się z braku parkingów, szczególnie w strefie nadmorskiej?

fot. Andrzej Ryfczyński

Otworzyły się punkty gastronomiczne, zwłaszcza te w strefie nadmorskiej, przybyło nowych kwietników i gazonów, pojawiały się sezonowe atrakcje. Wiadomo, wszyscy turyści i przyjezdni obowiązkowo spacerują po promenadzie i nadmorskich uliczkach. Większość z nich zamieszkała w hotelach, pensjonatach i apartamentach właśnie w dzielnicy nadmorskiej, przyjechali własnymi samochodami i...mają problem z ich zaparkowaniem. My mieszkańcy mamy jeszcze większy problem z zaparowaniem swoich aut. Redakcja portalu iswinoujscie.pl zadała Rzecznikowi Prezydenta pytanie, dlaczego już któryś rok nie ma gdzie parkować samochodów należących zarówno do turystów jak i mieszkańców.

"Podobnie, jak w innych kurortach nie jest możliwym zapewnienie w sezonie letnim miejsca postojowego wszystkim zmotoryzowanym, szczególnie przy tak dużym wzroście zainteresowania wypoczynkiem w Świnoujściu. Stąd funkcjonująca w tym okresie Strefa Płatnego Parkowania, która ma na celu nie drenaż kieszeni, ale przede wszystkim rotację pojazdów w tym obszarze miasta.

W dzielnicy nadmorskiej istnieją parkingi oraz miejsca parkingowe wzdłuż większości ulic. Docelowo planowana jest również budowa wielopoziomowego parkingu w pobliżu ulicy Uzdrowiskowej. Obecnie w całym mieście jest ponad 5500 miejsc postojowych. Natomiast w samej dzielnicy nadmorskiej ponad 1000, wzdłuż ulic, w zatoczkach oraz na parkingach przy ulicach Matejki, dwóch przy Sienkiewicza, dwóch zwanych popularnie „patelniami” na końcu ulic Uzdrowiskowej i Bałtyckiej. Dodatkowo swoje parkingi posiadają także hotele, pensjonaty i sanatoria. Niestety z informacji, które posiadamy wynika, że nie wszyscy goście chcą korzystać z miejsc oferowanych przez hotele i pensjonaty, mimo minimalnych opłat za ich użytkowanie. W soboty i niedziele, gdy nie obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania, wielu ich gości parkuje pojazdy na darmowych miejscach poza ośrodkami. W tej sposób chcą zaoszczędzić, ale jednocześnie blokują miejsca innym kierowcom w sytuacji, gdy mają wolne miejsca parkingowe na terenie ośrodków.

W przyszłości planowane jest wyłączenie większości obszaru dzielnicy nadmorskiej z ruchu kołowego, w oparciu o parkingi buforowe, wielopoziomowe, a także węzeł przesiadkowy na Warszowie , który umożliwi pozostawienie pojazdu w prawobrzeżnej części miasta. W ramach przebudowy budowy ulicy Wojska Polskiego wykonawca realizował będzie inwestycje budowy kolejnych parkingów miejskich przy ulicach Legionów na około 200 miejsc dla autobusów, busów i samochodów osobowych, przy ulicy Bałtyckiej - w sumie 108 miejsc parkingowych z drogami dojazdowymi, chodnikami, także tymi łączącymi go z ulicą Wojska Polskiego. Przy okazji tej inwestycji wybudowany zostanie także nowy parking na 171 miejsc przy ulicy Karsiborskiej." - odpowiada rzecznik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 68, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 68

Gość • Poniedziałek [27.08.2018, 01:19:42] • [IP: 92.42.119.***]

Kiedyś uwielbiałam chodzić na spacery brzegiem morza i były one prawie codzienną przyjemnoscią, ale wtedy dojście do plaży nie było dla mnie problemem. Teraz z powodu problemów z kregosłupem nie jest to możliwe, bo nie pokonam na pieszo dojścia do plaży i spaceru po plaży - jest to juz dla mnie za duży dystans. Żeby zaliczyć spacer brzegiem morza musiałabym dojechać na jakiś parking w pobliżu wejścia na plażę i stamtąd pójść pieszo, ale taka przyjemność za dużo kosztowałaby i nie mogę juz sobie na nią pozwolic tak często jak bym chciała, bo w naszym mieście nawet wieczorami mieszkańcy muszą płacić za parkowanie przy dojściach na plaże. Mieszkam nad morzem, ale nie jest ono już dla mnie. Czy nasze władze nie mogłyby pomyśleć o mieszkańcach a zwłaszcza o seniorach i umożliwić im za darmo parkować przy plaży wieczorami, by mogli pójśc i przejść się brzegiem morza czy promenadą? Może jakaś Karta Mieszkańca byłaby rozwiązaniem, które wyrównałoby proporcje między polskimi i niemieckimi seniorami na promenadzie!

Gość • Czwartek [23.08.2018, 11:23:38] • [IP: 77.255.121.*]

Ale bieda. W każdym mieście gdzie jest strefa płatnego parkowania płacą wszyscy. Także mieszkańcy strefy, z tym, że mieszkańcy mają preferencyjne stawki. Pracownicy są traktowani jak każdy inny. I to nie ważne skąd są. A Świnoujście jest na tyle małe (lewobrzeże), że nie ma co skuczeć bo tu jest wszędzie blisko. Jedynie osoby niepełnosprawne powinny mieć przywileje. Tak jest w każdym dużym mieście i po to wprowadza się strefy płatne aby była rotacja pojazdów. Dotyczy to nie tylko Polski. Natomiast brak parkingów jest rzeczywistą przeszkodą i o to można mieć pretensje do włodarzy miasta.

Gość • Środa [22.08.2018, 10:46:22] • [IP: 80.245.190.***]

A CO Z LUDŻMI, KTÓRZY URYWAJĄ SIĘ ZPRACY LUB ZAMYKAJĄ INTERES IGONIĄ NA PIECHOTĘ Z CIĘZKIM HARACZEM NP.DO UZDROWISK.PRZECIEŻ NIE IDZIEMY TAM NA KAWĘ.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 22:00:11] • [IP: 188.146.202.**]

Niemcy płaca i nie marudza

Gość • Wtorek [21.08.2018, 16:46:34] • [IP: 92.42.119.**]

Wypowiedż tego RZECZNIKA to jest ściema!! W Świnoujściu potrzeba kilka tysięcy parkingów, a nie parę setek co nie rozwiąże tych parkowych problemów.Ja proponuję zamknąć wjazd du części uzdrowiskowej dla samochodów, i nazwać ją deptakiem oczywiście bez ruchu kołowego.A tak naprawdę to świta rządząca teraz cofa! to miasto w rozwoju.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 14:24:53] • [IP: 92.42.112.**]

A ilu przyjezdza turystów do Świnoujścia?

Gość • Wtorek [21.08.2018, 13:17:27] • [IP: 176.221.123.**]

Mieszkańcy którzy nie chcą obcych samochodów na swojej ulicy mają możliwość załatwienia w urzędzie miasta postawienia znaku zakaz zatrzymywania za wyjątkiem mieszkańców. Tak załatwili sobie mieszkańcy ul. Herberta.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 09:56:43] • [IP: 176.221.123.***]

Gdyby mój pracownik mi powiedział, ze coś jest nie możliwe do zrobienia i się nie da, to leci z firmy a nasi służący czytaj urzędnicy tylko maja swoje wymówki i biorą nasze pieniądz za to ze się nie da.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 08:10:13] • [IP: 37.47.176.***]

Oni teraz myślą o dożynkach działkowych, które będą we wrześniu. Napewno przyjdą po to aby zdobyć głosy.Żalosne to wszystko.Miasto całe zalane betonem. Promenadę betonową będą robić.Tyle wycięto drew.Kto za to odpowie? Parkingów brak, linie autobusowe są beznadziejne.Eksperci od siedmiu boleści.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 03:07:28] • [IP: 188.146.98.***]

Miasto biznesmenow.tu nie ma gospodarza ktory dba o obywateli tego miasta.liczy sie ile mozna przytulic kasy.nie patrza na bierzace potrzeby to co tu mowic o przyszlosci o tym jak beda tu zyly nasze wnuki.wycinaja i sprzedaja.zwezaja ulice, likwiduja parkingi a chca tunelu.ciekawe jak po waziotkich drogach z radkami bedzie jezdzila taka ilosc aut?

Gość • Wtorek [21.08.2018, 03:06:50] • [IP: 188.146.98.***]

Miasto biznesmenow.tu nie ma gospodarza ktory dba o obywateli tego miasta.liczy sie ile mozna przytulic kasy.nie patrza na bierzace potrzeby to co tu mowic o przyszlosci o tym jak beda tu zyly nasze wnuki.wycinaja i sprzedaja.zwezaja ulice, likwiduja parkingi a chca tunelu.ciekawe jak po waziotkich drogach z radkami bedzie jezdzila taka ilosc aut.

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 23:43:10] • [IP: 213.25.129.*]

20 lat, co roku przyjeżdżam na 3 tygodnie do Świnoujścia. Koniec już tu nie przyjadę. Beton, język niemiecki. I słusznie nie potrzebne komentarze. Płaszczycie się przed Niemcami. Wasze życie, ciekawe jak długo.Zwłaszcza jak PIS wyprowadzi nas z UE.

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 22:33:22] • [IP: 176.221.123.***]

Było coś takiego jak możliwość postawienia budynku hotelowego na 1/3 parceli. Pozostała cześć kupionego terenu powinna być przeznaczona na tereny zielone i parkingi. Kto zmienił te przepisy zagospodarowania wykupionych terenów ?

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 21:43:44] • [IP: 80.245.186.***]

tylko nikt nie napisał, żę wszystkie parkingi w dzielnicy nadmorkiej są płatne i bogaci się kilka osób. Miasto powinno postawić parkomaty na tych, a pieniądze przeznaczyć np. na darmowe toalety bo wstyd

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 21:32:13] • [IP: 83.23.251.*]

Wszystkim parawaniarzom mówimy won budujcie zagrody w swych ogrodkach a nie na plaży ile by więcej miejsca było gdyby nie było tych zagród trzoda jakaś czy co?

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 21:31:56] • [IP: 178.235.178.***]

Bardzo się dziwię, że urzędnicy tłumaczą się z braku parkingów w mieście!! Niby dlaczego UM ma zapewnić parkingi?? Może zacznie wyburzać bloki!! Widzę wiele wolnych miejsc na już istniejących parkingach np. przy przychodni, dwa parkingi z mnóstwem wolnych miejsc przy ciepłowni, dwa parkingi na piastowskiej czy przy hali sportowej. Co, mam dalej wymieniać. A więc o co tu chodzi?? W końcu niech Urząd Miasta odpowie tym wiecznym narzekaczom i malkontentom, żeby sprzedali swoje śmierdzące skorupy na złom, bo do klatki schodowej wjechać się nie da!! Ludzie nie pozwolą !!

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 21:25:23] • [IP: 178.235.179.***]

Powiem krótko A gdzie piętrowy parking na Dąbrowskiego. Też dużo gadali i gó.. z tego. Tak jest że wszystkim.

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 21:17:45] • [IP: 93.94.191.**]

Zamknąć granicę i po kłopocie Przed otwarciem to Niemcy obawiali się że rozjedziemy ich stronę wyspy A tu na odwrót zanieczyszczaja naszą wyspę spalinami

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 21:14:32] • [IP: 77.88.191.**]

pretensje do właścicieli hoteli i pensjonatów to oni powinni zapewnić swym gościom parkingi, anie oglądać się na miasto.Swoją drogą w warunkach zabudowy powinno być uwzględniona odpowiednia ilość miejsc parkingowych.A jak nie to parkingi buforowe na Warszowie a na Uznamie dla przyjezdnych tylko komunikacja miejska.

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 20:55:58] • [IP: 178.238.253.***]

Ja dla lalek kalek dałbym w Ściu tramwaje... rada, co wy na to?! Przecież miasto dynamicznie się rozwija i co roku regularnie powiększa się jego powierzchnia (203 km2) w wyniku prądów morskich powiększa się plaża a gdzie dziś jest plaża może znów zarosnąć wydmami i samosiejkami szczerze do bólu strach pomyśleć co będzie za 10 lat tunel autostrada setki hoteli i apartamentowców na wydmach od wiatraka do granicy i miasto mega zakorkowane z roku na rok autka dochodzą; myślę że prawdziwy problem dopiero przed nami gdy w całej mieścinie (Dzielnia morska, warszów, centrum) nie będzie w ogóle gdzie zaparkować nie będzie żadnego wolnego miejsca więc proponuję rozważania nad nowym sposobem komunikacji jak TRAMWAJ! CO WY NA TO?!

AGENDA 21 • Poniedziałek [20.08.2018, 20:46:33] • [IP: 80.245.178.***]

DARMOWE PARKOWANIE DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA NAD MORZEM NALEŻY SIĘ JAK PSU MICHA. DLATEGO NA TEGO ZAGŁOSUJĘ CO MIESZKAŃCOM PARKING ZBUDUJE.

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 20:35:10] • [IP: 109.173.219.**]

Rozumiem, że z bagażem, walizkami pójdę pieszo z ul. Karsiborskiej albo Bałtyckiej do hotelu albo pensjonatu nad samym morzem z dwójką dzieci itd.Komunikacja miejska - droga i częstotliwość kursowania porażająca, nie mówiąc już o tłoku. W ubiegłym roku wybrałam się do Świnoujścia pociągiem na autobus przy promie czekałam godzinę, potem zwiedziłam całe miasto, żeby dojechać do pensjonatu.Aha a ciekawe jak ludzie starsi i z trudnościami w poruszaniu nie będący inwalidami (a zapewniam, że tacy są) dotrą z prawobrzeża, gdzie niby mają zostawić auto??Lepiej pobudować hotele na wydmach i przy samym morzu, zabetonować miasto i wpuszczać tylko Niemców samochodami - Polak nie jest ważny

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 20:15:56] • [IP: 178.235.183.*]

Co tu tlumacyzc jak zabrania sie parkowac pryz stadionie gdzie chodnik jest przystosowany plytami typu yumbo nie mowiac o tym ze gumis nie pozwala na budowe rond na 11 listopada KRETYNSKI ZARZAD MIASTA

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 20:05:14] • [IP: 62.69.229.**]

Władze potrafią argumentować wycinkę drzew miejscowym planem zagospodarowania. A dlaczego nie potrafią wymusić w planie parkingów pod każdym nowym budynkiem?A co to obchodzi miasto, że budowa miejsc parkingowych podniesie koszty budowy? To jest sprawa inwestora. Dlaczego Corso, Kaufland potrafiły zbudować miejsca parkingowe i nie zabierają bez sensu powierzchni miejskich? Ten koszmarek obok Orlenu ma swoje miejsca, część osiedla na ruskim stadionie też ma, nowe budynki u Pontona też mają garażowca, Interferia mają. A ten olbrzym na wydmach? Ani nie wybudowali molo (choć się zobowiązali), a czy maja swoje garaże?

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 19:22:10] • [IP: 203.88.84.***]

nauczcie się korzystać z komunikacji miejskiej, z własnych rowerów lub wypożyczalni... mniej parkingów na strefie nadmorskiej = mniej samochodów = zdrowsze powietrze. Sam jeżdżę na plaże z małym dzieckiem rowerem. Tyle w temacie

Oglądasz 1-25 z 68
■ Przypadek odry w Świnoujściu? Dziś rano do przychodni wojskowej zgłosiła się obywatelka Ukrainy, wszystkie procedury zostały zachowane - zapewniała w audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" dr Justyna Jakubas - Zawalska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu ■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■