POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [20.08.2018, 11:12:45] • Świnoujście

Jak władze Świnoujścia tłumaczą się z braku parkingów, szczególnie w strefie nadmorskiej?

Jak władze Świnoujścia tłumaczą się z braku parkingów, szczególnie w strefie nadmorskiej?

fot. Andrzej Ryfczyński

Otworzyły się punkty gastronomiczne, zwłaszcza te w strefie nadmorskiej, przybyło nowych kwietników i gazonów, pojawiały się sezonowe atrakcje. Wiadomo, wszyscy turyści i przyjezdni obowiązkowo spacerują po promenadzie i nadmorskich uliczkach. Większość z nich zamieszkała w hotelach, pensjonatach i apartamentach właśnie w dzielnicy nadmorskiej, przyjechali własnymi samochodami i...mają problem z ich zaparkowaniem. My mieszkańcy mamy jeszcze większy problem z zaparowaniem swoich aut. Redakcja portalu iswinoujscie.pl zadała Rzecznikowi Prezydenta pytanie, dlaczego już któryś rok nie ma gdzie parkować samochodów należących zarówno do turystów jak i mieszkańców.

"Podobnie, jak w innych kurortach nie jest możliwym zapewnienie w sezonie letnim miejsca postojowego wszystkim zmotoryzowanym, szczególnie przy tak dużym wzroście zainteresowania wypoczynkiem w Świnoujściu. Stąd funkcjonująca w tym okresie Strefa Płatnego Parkowania, która ma na celu nie drenaż kieszeni, ale przede wszystkim rotację pojazdów w tym obszarze miasta.

W dzielnicy nadmorskiej istnieją parkingi oraz miejsca parkingowe wzdłuż większości ulic. Docelowo planowana jest również budowa wielopoziomowego parkingu w pobliżu ulicy Uzdrowiskowej. Obecnie w całym mieście jest ponad 5500 miejsc postojowych. Natomiast w samej dzielnicy nadmorskiej ponad 1000, wzdłuż ulic, w zatoczkach oraz na parkingach przy ulicach Matejki, dwóch przy Sienkiewicza, dwóch zwanych popularnie „patelniami” na końcu ulic Uzdrowiskowej i Bałtyckiej. Dodatkowo swoje parkingi posiadają także hotele, pensjonaty i sanatoria. Niestety z informacji, które posiadamy wynika, że nie wszyscy goście chcą korzystać z miejsc oferowanych przez hotele i pensjonaty, mimo minimalnych opłat za ich użytkowanie. W soboty i niedziele, gdy nie obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania, wielu ich gości parkuje pojazdy na darmowych miejscach poza ośrodkami. W tej sposób chcą zaoszczędzić, ale jednocześnie blokują miejsca innym kierowcom w sytuacji, gdy mają wolne miejsca parkingowe na terenie ośrodków.

W przyszłości planowane jest wyłączenie większości obszaru dzielnicy nadmorskiej z ruchu kołowego, w oparciu o parkingi buforowe, wielopoziomowe, a także węzeł przesiadkowy na Warszowie , który umożliwi pozostawienie pojazdu w prawobrzeżnej części miasta. W ramach przebudowy budowy ulicy Wojska Polskiego wykonawca realizował będzie inwestycje budowy kolejnych parkingów miejskich przy ulicach Legionów na około 200 miejsc dla autobusów, busów i samochodów osobowych, przy ulicy Bałtyckiej - w sumie 108 miejsc parkingowych z drogami dojazdowymi, chodnikami, także tymi łączącymi go z ulicą Wojska Polskiego. Przy okazji tej inwestycji wybudowany zostanie także nowy parking na 171 miejsc przy ulicy Karsiborskiej." - odpowiada rzecznik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 68, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 68

Gość • Poniedziałek [27.08.2018, 01:19:42] • [IP: 92.42.119.***]

Kiedyś uwielbiałam chodzić na spacery brzegiem morza i były one prawie codzienną przyjemnoscią, ale wtedy dojście do plaży nie było dla mnie problemem. Teraz z powodu problemów z kregosłupem nie jest to możliwe, bo nie pokonam na pieszo dojścia do plaży i spaceru po plaży - jest to juz dla mnie za duży dystans. Żeby zaliczyć spacer brzegiem morza musiałabym dojechać na jakiś parking w pobliżu wejścia na plażę i stamtąd pójść pieszo, ale taka przyjemność za dużo kosztowałaby i nie mogę juz sobie na nią pozwolic tak często jak bym chciała, bo w naszym mieście nawet wieczorami mieszkańcy muszą płacić za parkowanie przy dojściach na plaże. Mieszkam nad morzem, ale nie jest ono już dla mnie. Czy nasze władze nie mogłyby pomyśleć o mieszkańcach a zwłaszcza o seniorach i umożliwić im za darmo parkować przy plaży wieczorami, by mogli pójśc i przejść się brzegiem morza czy promenadą? Może jakaś Karta Mieszkańca byłaby rozwiązaniem, które wyrównałoby proporcje między polskimi i niemieckimi seniorami na promenadzie!

Gość • Czwartek [23.08.2018, 11:23:38] • [IP: 77.255.121.*]

Ale bieda. W każdym mieście gdzie jest strefa płatnego parkowania płacą wszyscy. Także mieszkańcy strefy, z tym, że mieszkańcy mają preferencyjne stawki. Pracownicy są traktowani jak każdy inny. I to nie ważne skąd są. A Świnoujście jest na tyle małe (lewobrzeże), że nie ma co skuczeć bo tu jest wszędzie blisko. Jedynie osoby niepełnosprawne powinny mieć przywileje. Tak jest w każdym dużym mieście i po to wprowadza się strefy płatne aby była rotacja pojazdów. Dotyczy to nie tylko Polski. Natomiast brak parkingów jest rzeczywistą przeszkodą i o to można mieć pretensje do włodarzy miasta.

Gość • Środa [22.08.2018, 10:46:22] • [IP: 80.245.190.***]

A CO Z LUDŻMI, KTÓRZY URYWAJĄ SIĘ ZPRACY LUB ZAMYKAJĄ INTERES IGONIĄ NA PIECHOTĘ Z CIĘZKIM HARACZEM NP.DO UZDROWISK.PRZECIEŻ NIE IDZIEMY TAM NA KAWĘ.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 22:00:11] • [IP: 188.146.202.**]

Niemcy płaca i nie marudza

Gość • Wtorek [21.08.2018, 16:46:34] • [IP: 92.42.119.**]

Wypowiedż tego RZECZNIKA to jest ściema!! W Świnoujściu potrzeba kilka tysięcy parkingów, a nie parę setek co nie rozwiąże tych parkowych problemów.Ja proponuję zamknąć wjazd du części uzdrowiskowej dla samochodów, i nazwać ją deptakiem oczywiście bez ruchu kołowego.A tak naprawdę to świta rządząca teraz cofa! to miasto w rozwoju.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 14:24:53] • [IP: 92.42.112.**]

A ilu przyjezdza turystów do Świnoujścia?

Gość • Wtorek [21.08.2018, 13:17:27] • [IP: 176.221.123.**]

Mieszkańcy którzy nie chcą obcych samochodów na swojej ulicy mają możliwość załatwienia w urzędzie miasta postawienia znaku zakaz zatrzymywania za wyjątkiem mieszkańców. Tak załatwili sobie mieszkańcy ul. Herberta.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 09:56:43] • [IP: 176.221.123.***]

Gdyby mój pracownik mi powiedział, ze coś jest nie możliwe do zrobienia i się nie da, to leci z firmy a nasi służący czytaj urzędnicy tylko maja swoje wymówki i biorą nasze pieniądz za to ze się nie da.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 08:10:13] • [IP: 37.47.176.***]

Oni teraz myślą o dożynkach działkowych, które będą we wrześniu. Napewno przyjdą po to aby zdobyć głosy.Żalosne to wszystko.Miasto całe zalane betonem. Promenadę betonową będą robić.Tyle wycięto drew.Kto za to odpowie? Parkingów brak, linie autobusowe są beznadziejne.Eksperci od siedmiu boleści.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 03:07:28] • [IP: 188.146.98.***]

Miasto biznesmenow.tu nie ma gospodarza ktory dba o obywateli tego miasta.liczy sie ile mozna przytulic kasy.nie patrza na bierzace potrzeby to co tu mowic o przyszlosci o tym jak beda tu zyly nasze wnuki.wycinaja i sprzedaja.zwezaja ulice, likwiduja parkingi a chca tunelu.ciekawe jak po waziotkich drogach z radkami bedzie jezdzila taka ilosc aut?

Gość • Wtorek [21.08.2018, 03:06:50] • [IP: 188.146.98.***]

Miasto biznesmenow.tu nie ma gospodarza ktory dba o obywateli tego miasta.liczy sie ile mozna przytulic kasy.nie patrza na bierzace potrzeby to co tu mowic o przyszlosci o tym jak beda tu zyly nasze wnuki.wycinaja i sprzedaja.zwezaja ulice, likwiduja parkingi a chca tunelu.ciekawe jak po waziotkich drogach z radkami bedzie jezdzila taka ilosc aut.

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 23:43:10] • [IP: 213.25.129.*]

20 lat, co roku przyjeżdżam na 3 tygodnie do Świnoujścia. Koniec już tu nie przyjadę. Beton, język niemiecki. I słusznie nie potrzebne komentarze. Płaszczycie się przed Niemcami. Wasze życie, ciekawe jak długo.Zwłaszcza jak PIS wyprowadzi nas z UE.

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 22:33:22] • [IP: 176.221.123.***]

Było coś takiego jak możliwość postawienia budynku hotelowego na 1/3 parceli. Pozostała cześć kupionego terenu powinna być przeznaczona na tereny zielone i parkingi. Kto zmienił te przepisy zagospodarowania wykupionych terenów ?

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 21:43:44] • [IP: 80.245.186.***]

tylko nikt nie napisał, żę wszystkie parkingi w dzielnicy nadmorkiej są płatne i bogaci się kilka osób. Miasto powinno postawić parkomaty na tych, a pieniądze przeznaczyć np. na darmowe toalety bo wstyd

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 21:32:13] • [IP: 83.23.251.*]

Wszystkim parawaniarzom mówimy won budujcie zagrody w swych ogrodkach a nie na plaży ile by więcej miejsca było gdyby nie było tych zagród trzoda jakaś czy co?

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 21:31:56] • [IP: 178.235.178.***]

Bardzo się dziwię, że urzędnicy tłumaczą się z braku parkingów w mieście!! Niby dlaczego UM ma zapewnić parkingi?? Może zacznie wyburzać bloki!! Widzę wiele wolnych miejsc na już istniejących parkingach np. przy przychodni, dwa parkingi z mnóstwem wolnych miejsc przy ciepłowni, dwa parkingi na piastowskiej czy przy hali sportowej. Co, mam dalej wymieniać. A więc o co tu chodzi?? W końcu niech Urząd Miasta odpowie tym wiecznym narzekaczom i malkontentom, żeby sprzedali swoje śmierdzące skorupy na złom, bo do klatki schodowej wjechać się nie da!! Ludzie nie pozwolą !!

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 21:25:23] • [IP: 178.235.179.***]

Powiem krótko A gdzie piętrowy parking na Dąbrowskiego. Też dużo gadali i gó.. z tego. Tak jest że wszystkim.

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 21:17:45] • [IP: 93.94.191.**]

Zamknąć granicę i po kłopocie Przed otwarciem to Niemcy obawiali się że rozjedziemy ich stronę wyspy A tu na odwrót zanieczyszczaja naszą wyspę spalinami

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 21:14:32] • [IP: 77.88.191.**]

pretensje do właścicieli hoteli i pensjonatów to oni powinni zapewnić swym gościom parkingi, anie oglądać się na miasto.Swoją drogą w warunkach zabudowy powinno być uwzględniona odpowiednia ilość miejsc parkingowych.A jak nie to parkingi buforowe na Warszowie a na Uznamie dla przyjezdnych tylko komunikacja miejska.

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 20:55:58] • [IP: 178.238.253.***]

Ja dla lalek kalek dałbym w Ściu tramwaje... rada, co wy na to?! Przecież miasto dynamicznie się rozwija i co roku regularnie powiększa się jego powierzchnia (203 km2) w wyniku prądów morskich powiększa się plaża a gdzie dziś jest plaża może znów zarosnąć wydmami i samosiejkami szczerze do bólu strach pomyśleć co będzie za 10 lat tunel autostrada setki hoteli i apartamentowców na wydmach od wiatraka do granicy i miasto mega zakorkowane z roku na rok autka dochodzą; myślę że prawdziwy problem dopiero przed nami gdy w całej mieścinie (Dzielnia morska, warszów, centrum) nie będzie w ogóle gdzie zaparkować nie będzie żadnego wolnego miejsca więc proponuję rozważania nad nowym sposobem komunikacji jak TRAMWAJ! CO WY NA TO?!

AGENDA 21 • Poniedziałek [20.08.2018, 20:46:33] • [IP: 80.245.178.***]

DARMOWE PARKOWANIE DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA NAD MORZEM NALEŻY SIĘ JAK PSU MICHA. DLATEGO NA TEGO ZAGŁOSUJĘ CO MIESZKAŃCOM PARKING ZBUDUJE.

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 20:35:10] • [IP: 109.173.219.**]

Rozumiem, że z bagażem, walizkami pójdę pieszo z ul. Karsiborskiej albo Bałtyckiej do hotelu albo pensjonatu nad samym morzem z dwójką dzieci itd.Komunikacja miejska - droga i częstotliwość kursowania porażająca, nie mówiąc już o tłoku. W ubiegłym roku wybrałam się do Świnoujścia pociągiem na autobus przy promie czekałam godzinę, potem zwiedziłam całe miasto, żeby dojechać do pensjonatu.Aha a ciekawe jak ludzie starsi i z trudnościami w poruszaniu nie będący inwalidami (a zapewniam, że tacy są) dotrą z prawobrzeża, gdzie niby mają zostawić auto??Lepiej pobudować hotele na wydmach i przy samym morzu, zabetonować miasto i wpuszczać tylko Niemców samochodami - Polak nie jest ważny

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 20:15:56] • [IP: 178.235.183.*]

Co tu tlumacyzc jak zabrania sie parkowac pryz stadionie gdzie chodnik jest przystosowany plytami typu yumbo nie mowiac o tym ze gumis nie pozwala na budowe rond na 11 listopada KRETYNSKI ZARZAD MIASTA

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 20:05:14] • [IP: 62.69.229.**]

Władze potrafią argumentować wycinkę drzew miejscowym planem zagospodarowania. A dlaczego nie potrafią wymusić w planie parkingów pod każdym nowym budynkiem?A co to obchodzi miasto, że budowa miejsc parkingowych podniesie koszty budowy? To jest sprawa inwestora. Dlaczego Corso, Kaufland potrafiły zbudować miejsca parkingowe i nie zabierają bez sensu powierzchni miejskich? Ten koszmarek obok Orlenu ma swoje miejsca, część osiedla na ruskim stadionie też ma, nowe budynki u Pontona też mają garażowca, Interferia mają. A ten olbrzym na wydmach? Ani nie wybudowali molo (choć się zobowiązali), a czy maja swoje garaże?

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 19:22:10] • [IP: 203.88.84.***]

nauczcie się korzystać z komunikacji miejskiej, z własnych rowerów lub wypożyczalni... mniej parkingów na strefie nadmorskiej = mniej samochodów = zdrowsze powietrze. Sam jeżdżę na plaże z małym dzieckiem rowerem. Tyle w temacie

Oglądasz 1-25 z 68
■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■