POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [05.05.2018, 08:45:48] • Świnoujście

15-sty Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Świnoujściu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zawiadamia wszystkich zainteresowanych, że w okresie od 8 do 15 maja obchodzić będziemy po raz 15-sty Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Hasłem przewodnim tegorocznego Tygodnia jest: „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Z tej okazji biblioteka przygotowała trzy ciekawe wydarzenia w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 15.

Program imprezy:

- w dniu 10 maja (czwartek) o godz.17:00 – spotkanie autorskie, którego
Gościem będzie Violetta Ozminkowski (m.in. autorka książki o Michalinie Wisłockiej, która stała się inspiracją bestsellerowego filmu
fabularnego); spotkanie poprowadzi red. Michał Taciak;
- w dniu 11 maja (piątek) o godz.17:00 – na otwarcie wystawy fotografii
mistrza Cezarego Dubiela pt.: „Strefa wyobraźni”;
- również w dniu 11 maja, o godz. 18:00 – na niepowtarzalne spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem.

Wstęp wolny!


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Antoni Złudzeń • Niedziela [06.05.2018, 20:10:06] • [IP: 94.254.234.**]

Wywalić prawicę lewicę poza literaturę, wprowadzając na urząd Ogromny But Konesera, który będzie mieć jedynie za zadanie kopanie w tyłki wszelkiej maści urzędasów oraz nudziarzy partyjnych, wykopując ich poza sztukę ogólnie.

Gość • Niedziela [06.05.2018, 13:27:07] • [IP: 109.243.184.***]

Brak w bibliotece ludzi prezentujących wrażliwość konserwatywną, prawicową. Dotąd bywali tu tylko faworyci Różowego Salonu i np. Gaz Wyb, jak Bralczyk, Ogórek, Gretkowska, czy czasem żywiołki drobniejszego płazu, np. skandaliczny gośc jak dla dzieci, girls band Queens (to była impreza dla dzieci! może by poinstruowac je jak robi się muzykę mocno podkasaną, taką" erotic music"?). I tym razem przyjeżdżają tu pisarka sławiąca bożka lewicy, Wisłocką (ale... przypomnę, Wisłocka była przeciwna prawu do aborcji) i jeden z głównych tenorów sekcji rozrywkowej Tot-Opozycji, Daukszewicz. Czy przyjechałby tu J.Pietrzak? Rosiewicz? Michalkiewicz? Nigdy, dopóki rzadzi tu Czerwona Pajęczyna.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Tylko w tym roku 30 rodzin ze Świnoujścia musi zwrócić świadczenia z tytułu 500+ ■ Trzej zatrzymani za napaść na taksówkarza na drodze S3 w okolicy Babigoszczy to obywatele Niemiec. Tak wynika z ustaleń policji ■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■