POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [02.05.2018, 16:08:04] • Świnoujście

Tadeusz Majda zmarł w wieku 81 lat

W środę, 2 maja br. nad ranem, w wieku 81 lat, zmarł Tadeusz Majda – emerytowany pedagog i nauczyciel, osoba wielce zasłużona dla rozwoju szkolnictwa specjalnego w naszym mieście. W latach 1965 – 1991 był dyrektorem Państwowego Zakładu Wychowawczego w Świnoujściu, przekształconego w 1984 r. w Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Świnoujściu.

Za wspaniałą pracę zawodową, profesjonalizm i zaangażowanie w działalność na rzecz dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, był wielokrotnie nagradzany i odznaczany, między innymi, odznaką Gryfa Pomorskiego, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Złotym Krzyżem Zasługi, a ukoronowaniem zasług było nadanie Jemu Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Przez pracowników Ośrodka uważany za człowieka wyjątkowo życzliwego, ciepłego, ludzkiego.

Zabawny, pełen humoru. Uważał, że każdy problem jest do rozwiązania, a do życia należy podchodzić z dystansem.

W ostatnich latach realizował się również jako poeta i pisarz, wydał między innymi tom wierszy „Poezja staruszka”.

Tadeusz Majda był zaangażowany w działalność społeczną na rzecz mieszkańców, w tym samorządową. Jako radny I kadencji, w latach 1990 – 1994, był członkiem Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Świnoujściu.


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Czwartek [24.05.2018, 21:23:48] • [IP: 92.42.119.**]

wyrazy współczucia dla rodziny.Wiele lat pracowalam w Zakładzie, którym kierował.Wspaniały człowiek, lubiany przez dzieci, nauczycieli i personel.Dobro człowieka było Jego nadrzędnym celem.Mile Go wspominam i stwierdzam, że takich PEDAGOGÓW niestety już nie ma.Żegnamy Cię Tadeuszu i zawsze Będziesz w naszych SERCACH

Gość • Wtorek [08.05.2018, 13:40:33] • [IP: 92.42.114.***]

kto to jest majda ?albo był bo nikt o nim nie słyszał

Gość • Niedziela [06.05.2018, 00:12:05] • [IP: 92.42.114.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [05.05.2018, 19:12:13] • [IP: 176.221.122.**]

wyrazy wspołczucia dla rodziny wspaniały czlowiek,

Gość • Środa [02.05.2018, 19:52:10] • [IP: 178.238.252.***]

Spolczucia dla rodziny!!dobry czlowiek!!bede miec Pana w pamieci!!

Oglądasz 1-5 z 5
■ Tylko w tym roku 30 rodzin ze Świnoujścia musi zwrócić świadczenia z tytułu 500+ ■ Trzej zatrzymani za napaść na taksówkarza na drodze S3 w okolicy Babigoszczy to obywatele Niemiec. Tak wynika z ustaleń policji ■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■