POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.04.2018, 13:49:11] • zachodniopomorskie

Rozwijamy nasz Port Lotniczy

Rozwijamy nasz Port Lotniczy

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dzięki wspólnym wieloletnim działaniom Miasta Szczecin, Samorządu Województwa i Wojewody Zachodniopomorskiego jeszcze przed wakacjami będzie uruchomione poranne połączenie z Portu Lotniczego Szczecin Goleniów do Warszawy. Co ważne, powrót będzie możliwy późnym wieczorem.

- To połączenie jest szczególnie ważne z punktu widzenia zachodniopomorskiego biznesu, zapewni lepszy kontakt z inwestorami i łatwiejszą wizytę dla przedsiębiorców z Europy i świata. Dzięki naszym wspólnym działaniom Pomorze Zachodnie jest coraz lepiej skomunikowane z Warszawą. – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Dzięki staraniom Samorządu Województwa, jeszcze w maju przedstawiciele lotniska wezmą udział w organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego wyjeździe studyjnym do Liege w Belgii, gdzie w planach jest m.in. wizyta w największym belgijskim porcie lotniczym cargo (siódmym tego typu w Europie).

- Konsekwentnie wspieramy nasz port lotniczy, dlatego chcemy przybliżyć nowoczesne rozwiązania transportowe wdrażane w obrocie ładunkowym na rynku europejskim. – dodaje Geblewicz.

Mimo, że port lotniczy w Liege koncentruje się głównie na obrocie towarowym, obsługując ponad 30 000 ton ładunków na miesiąc, świadczy również usługi w przewozie pasażerskim obsługując 23 połączenia. Wyjazd studyjny do Liège obejmuję również wizytę w tamtejszym porcie rzecznym, trzeci co do wielkości w Europie.

Przypomnijmy, że jeszcze w ubiegłym roku udziały Województwa Zachodniopomorskiego w spółce Port Lotniczy Szczecin-Goleniów zwiększyły się o 5 mln zł. To efekt porozumienia z 2013 roku, w którym samorząd zobowiązał się do wspierania przebudowy i modernizacji portu. Od tamtego czasu wsparcie ze strony Samorządu Województwa dla portu lotniczego w Goleniowie wyniosła ponad 24 mln zł, a do 2020 roku, osiągnie łącznie 33,4 mln zł.

W 2017 r. z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów skorzystało ponad 578 tys. pasażerów, o 23,4 proc. więcej niż rok wcześniej. Plany na ten rok zakładają kolejny wzrost co umożliwi m.in. nowo otwarte połączenie do Edynburga. Za wzrostem ruchu lotniczego oraz ilości pasażerów, idą plany rozwoju obiektu, w tym m.in. zrealizowanie zaplecza techniczno-logistycznego i dworca towarowego cargo.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ ODKRYJ LOGOS Zapraszamy Na spotkanie rekrutacyjne do Klas Szkoły Podstawowej oraz Liceum 29.05.2018 (wtorek) godz.17.00, ul. Grunwaldzka 47 ■ Do świnoujskiego portu wszedł jeden z trzech największych żaglowców świata Kruzensztern. W Świnoujściu będzie do poniedziałku włącznie. Jednostka zacumowana będzie przy nabrzeżu Władysława IV (koło Kapitanatu Portu). Godziny bezpłatnego zwiedzania: 25. V (piątek) 14.00 - 20.00 26. V (sobota) 10.00 - 19.00 27. V (niedziela) 10.00 - 19.00 28. V (poniedziałek) 10.00 - 12.00 ■
■ 25.05 przy wejściu na plaże (pierwsze wejście na wschód od głównego) lub na plaży zgubiono iPhone czarnego w okładce. Proszę znalazce o kontakt pod tel 0048 783736099 lub 0049 17624948800 dziękuje ■ XI Festyn Rodzinny w Forcie Anioła już w niedzielę Zapraszamy Dzieci, Rodziców i Opiekunów, już w najbliższą niedzielę (27 maja 2018) o godz. 12.00 – 15.00 na XI Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w FORCIE ANIOŁA ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ Rada Miasta zatwierdziła sprawozdanie prezydenta Świnoujścia i udzieliła mu absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta w roku 2017.■ Skarbnik Miasta Iwona Górecka-Sęczek: "Rok budżetowy kończy się w Świnoujściu nadwyżką wysokości 103 milionów złotych.Odkąd pracuję w urzędzie z taka wysoką nadwyżką nie mieliśmy jeszcze do czynienia" ■ Poszukiwania kobiety zakończyły się pomyślnie; została ona przewieziona do szpitala - informuje asp. szt. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnpoujściu ■