POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [17.04.2018, 20:45:24] • Świnoujście

Rowerzysta został uderzony przez samochód - winny kierowca

Rowerzysta został uderzony przez samochód - winny kierowca

fot. Sławomir Ryfczyński

Skrzyżowanie ulicy Konstytucji 3 Maja ze Staszica okazało się niebezpieczne dla mężczyzny, który rano jechał ścieżką rowerową. Kierowca skody nie ustąpił mu pierwszeństwa i w efekcie samochód uderzył w cyklistę, jednak ten nie odniósł obrażeń. Za spowodowanie kolizji policjanci ukarali kierowcę samochodu.

"W środę po godzinie 9.00 przy skrzyżowaniu ulicy Konstytucji 3 Maja i Staszica doszło do kolizji, w której uczestniczył samochód osobowy oraz rower. Sprawcą był 82-letni kierujący skodą, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu przejeżdżającemu drogą dla rowerów cykliście i uderzył w niego. Na szczęście jadący rowerem 86-latek nie odniósł obrażeń. Winny kolizji został ukarany mandatem karnym.

Rowerzysta został uderzony przez samochód - winny kierowca

fot. Sławomir Ryfczyński

Na drogach naszego miasta z każdym dniem widać coraz więcej rowerzystów, aura sprzyja rowerowym wyjazdom. Niestety, nie zawsze podróże cyklistów kończą się szczęśliwie. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów przez wszystkich użytkowników dróg. Zarówno kierowcy, jak i rowerzyści powinni bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Konsekwencje zderzenia rowerzysty z samochodem mogą być bardzo poważne, a czasem tragiczne." - przestrzega asp. szt. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość • Czwartek [19.04.2018, 07:17:04] • [IP: 178.235.179.***]

To było tydzień temu haha

Gość x • Środa [18.04.2018, 23:38:43] • [IP: 92.42.116.***]

Gość • Środa [18.04.2018, 13:22:07] • [IP: 109.243.159.**]cytat z przepisów o ruchu drogowym - pojazdowi znajdującemu sie na skrzyżowaniu należy umożliwić jego opuszczenie, zgodnie z interpretacją Policji jest to skrzyżowanie ul. Staszica z drogą rowerową, jeśli auto znalazło sie tam dużo wcześniej niż nadjeżdżający rower, rowerzysta powinien umożliwić opuszczenie skrzyżowania pojazdowi, który sie tam już znajduje. nie mam nic co do części o pierwszeństwie tam rowerów, bo to jest fakt, natomiast nie interesuje mnie, co gdzie nie ma potrzeby - są przepisy, a nie czyjeś wydaje mi sie ze tak jest fajnie !!

Gość • Środa [18.04.2018, 20:00:47] • [IP: 109.243.159.**]

15:58 - Brak czytania ze zrozumieniem? Przeciez pisałem broniąc rowerzystów! Nie ma co sie kłopotac o auta z prawej strony, więc łatwiej skupić uwage na ROWERZYSTACH z prawej strony - trzeba tak rozumiec to zdanie, zwłaszcza, ze tuż przed tą częścią zdania napisałem: patrzymy raz w lewo- na auta i na ścieżkę - i raz w prawo - ale o auta nie ma się co kłopotać...itd. - Czyli napisałem, że patrzymy raz w lewo i raz w prawo - jeśli więc w prawo nie na auta, to na co? Domysl się, nieumiejący czytac ze zrozumeiniem!

Gość • Środa [18.04.2018, 16:31:23] • [IP: 178.235.177.*]

Rowerzysto, zbliżając się do newralgicznego miejsca bądź czujny jak dyżurny ruchu.Najlepiej obserwuj kierowcę, bo Ci bywają często" nieobecni".Patrzą, ale myślami są wszędzie tylko nie za kierownicą.Niektórzy zajęci są komórką, rozmową z sąsiadem albo po prostu ignorują rowerzystów.Nie wjeżdżaj na pasy bez obserwacji otoczenia.Myśl, bo miasto to dżungla, a w niej jest mnóstwo niebezpieczeństw.

Gość • Środa [18.04.2018, 15:58:13] • [IP: 92.42.116.**]

Cytat " Przypomnę, o auta z prawej strony nie ma co sie kłopotać, bo tam nie ma aut z prawej strony." No to jesteśmy w domu-jak brak aut, to nie patrzymy; rowerzystów i pieszych też nie widzimy!

Gość • Środa [18.04.2018, 14:44:23] • [IP: 95.129.226.**]

"to nie ma potrzeby blokowania tam ścieżki, by przepuszczac auta, bo pole widzenia jest tak duże, że widać samochody jadące z pn.zach.strony, ulicą Konstytucji, z miejsca PRZED PASAMI I PRZEJAZDEM ROWEROWYM" Nie zawsze jak jest większy ruch to z poziomu kierowcy auta osobowego nie widać szybko nadjeżdżających pojazdów. I wówczas należy im ustąpić miejsca. Problemem jest brak miejsca za przejazdem rowerowym a ul. Konstytucji.

Gość • Środa [18.04.2018, 13:22:07] • [IP: 109.243.159.**]

10:39 - Jeśli skrytykowałeś tego autora wpisu za następujący fragment jego postu:" Tam nigdy kierowcy nie widzą rowerzystów. Nie mają pojęcia że ma on pierwszeństwo."- to znaczy że TY nie masz pojęcia o kodeksie drogowym. Ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż ul. z pierwszeństwem przejazdu jest w taki sposób nadrzędna nad podporządkowaną ulicą z podjeżdżającym na niej autem, jak i ta ulica z pierwszeństwem przejazdu. Natomiast jeśli chodzi o drugą część postu:" A już nagminne jest zatrzymywanie sie na wysokości ścieżki żeby przepuścić kierowców jadących Konstytucji :/" to nie ma potrzeby blokowania tam ścieżki, by przepuszczac auta, bo pole widzenia jest tak duże, że widać samochody jadące z pn.zach.strony, ulicą Konstytucji, z miejsca PRZED PASAMI I PRZEJAZDEM ROWEROWYM. Przypomnę, o auta z prawej strony nie ma co sie kłopotać, bo tam nie ma aut z prawej strony.

Gość • Środa [18.04.2018, 13:14:21] • [IP: 109.243.159.**]

11:24 - Widzi, jeśli zwolni i spojrzy w lewo- prawo. Tam są lepsze warunki do oceny sytuacji niż przy wjeździe z Malczewskiego na W.Polskiego. ---10:40 - A może już czas na rezygnację z twojej jazdy samochodem, jeśli to tak trudne, ta jazda i spojrzenie raz w lewo (omiata sie wzrokiem i ścieżkę, i jezdnię ulicy) - raz w prawo - patrzy się juz tylko na ścieżkę, bo ulica Konst. 3 M., w którą ma się wjechac, jest tam 1-kierunkowa, odcinek oddzielony wysepką.----Spójrzcie, Czytelnicy na poziom rozmowy z kierowcami aut - oni mają czelność proponowac nam rezygnację z roweru; no to zachowanie niespotykane w Holandii, w Belgii - byłem tam, widziałem, jak wysoka jest kultura jazdy, z jaką atencją traktuje się rowerzystów. Nawet w Niemczech jest lepiej. Ile razy dziwiłem się, gdy jadąc szosą obok linii ciągłej - ale rzecz jasna przy skrajni szosy, słyszałem z tyłu przeciągłe buczenie silnika, nie ryk startującego auta, lekceważącego linię- wielu Niemców czeka, aż skończy się ta linia, nie radzą nam skończyć z rowerem!

Gość • Środa [18.04.2018, 11:24:05] • [IP: 80.50.26.***]

tam powinno byc zejscie z roweru to straszna kicha i pułapka kierowca dojezdza ze staszica do głownej i patrzy w lewo zajezdzajac sciezkę nie widzi z prawej rowerów:(

Gość • Środa [18.04.2018, 10:49:36] • [IP: 178.238.246.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [18.04.2018, 10:40:23] • [IP: 95.129.226.**]

do 08:11:38]. Proszę, przejedź się parę razy samochodem przez skrzyżowanie Staszica-Konstytucji i oceń swoje wpisy o progach i ryzyku z pozycji kierowcy samochodu osobowego. Może już czas na zrezygnować z jazdy rowerem?

Gość x • Środa [18.04.2018, 10:39:18] • [IP: 92.42.116.***]

Gość • Wtorek [17.04.2018, 21:12:29] • [IP: 178.235.179.***] twój wpis wyjaśnia całkowicie znajomość przepisów o ruchu drogowym, a raczej ich brak !

Gość • Środa [18.04.2018, 08:56:43] • [IP: 80.153.7.***]

powinien mu jeszcze naprawic rower...

Gość • Środa [18.04.2018, 08:40:50] • [IP: 89.64.41.**]

Szok.Kierowca ma 82 lata, Wsiadz dziadku na wozek, jak nogi odmawiaja Tobie posluszenstwa.

Gość • Środa [18.04.2018, 08:23:44] • [IP: 109.243.159.**]

6:24 - Wpis bardzo celny. Trzeba wymusić na mieście progi. -- Poniżej opisałem zdarzenie z wczoraj, a cofnę się jeszcze do piątku w zeszłym tygodniu. Oto mój wpis z 13IV: Jechałem (po g.15) rowerem ściezką rowerową od skrzyżowania Matejki z Konst.3 M. w kierunku pd.-zach.(ważne: później opisani kierowcy patrzyli NIE POD słońce) Po przejechaniu 15m miałem przeciąć osiedlową uliczkę (tę równoległą do Konst.3 M.) i niespodziewanie droge mi zablokował biały dostawczak skręcający z Matejki w uliczkę - w ostatniej chwili zahamował, ja też. Spojrzałem na młodego kierowcę - żadnego gestu przeproszenia- kamienna twarz. Jadę dalej, przecinam Witosa, zbliżam się do uliczki wyjazdowej z Kauflandu - wyjeżdża z niej autem przecinając ściezke, nie patrzac nawet w prawo, kobieta. Gwałtownie hamuję, ale tu miałem czas by przewidziec powtórkę sprzed chwili. Ponieważ sie zatrzymała, tarasując ścieżkę, zapukałem w okienko - wytłumaczyłem jej, co sie stało. Usłyszałem" przepraszam". Choc tyle. Ale: KTO IM WYDAJE PRAWO JAZDY??!!

Gość • Środa [18.04.2018, 08:11:38] • [IP: 109.243.159.**]

Sþojrzcie niżej - na art.o złym zaparkowaniu. Tam jest mój wpis z wczoraj, ten oto: Na marginesie, już zacząłem zapisywac te wydarzenia, tak sa częste: jak skandalicznie, grożąc rowerzystom utratą życia lub zdrowia, jeżdżą kierowcy aut. Dziś jechałem ścieżką rowerową i gdy byłem 10 m od skrzyżowania ze Staszica, ze spora prędkościa podjechał samochód na niemieckich tablicach i zmusił mnie do gwałtownego hamowania, a sam szybko wjechał na ul. Konstytucji (g.7:27). Widziałem tu już chyba 30 razy jak w tym miejscu kierowcy kompletnie ignorują istnienie ściezki rowerowej - i prosze mi nie pisać, że to jakies ograniczenie widoczności - podjeżdżają bardzo szybko, a więc nie uwzgledniając rowerzystów, i wpatrzeni (widać to wyraźnie przez szybę ich aut) na ulice, nie patrząc na boki (a to niewiele stopni spojrzenia w bok) jadą bez zatrzymania się lub bez wyraźnego zwolnienia. Warto chyba kupić kamery do rejestracji tego, a potem się nie patyczkowac z tym dowodem na pliku.

Gość • Środa [18.04.2018, 06:58:03] • [IP: 176.221.122.***]

mór zwalniający można zamontować, tam nic nie widać! jaki idiota wymyślił tam kontynuację ścieżki rowerowej

Gość • Środa [18.04.2018, 06:24:21] • [IP: 31.0.36.***]

Jeżdżę i samochodem, ale w ciepłe dni rowerem.Mam porównanie.To rowerzysta jest zawsze przegrany, bo nie ma szans z dużym pojazdem.Kierowcy zwracają tylko uwagę, czy mogą się włączyć do ruchu ulicznego.Ścieżki rowerowe i chodniki ich nie interesują. W takich newralgicznych punktach powinny być progi zwalniające.Jeśli miasto nie działa to policja ma prawo tego żądać od władz. I to prośba do Policji, by monitorowali trudne przejścia. Wy dacie radę zmusić miasto do założenia progów.

Gość • Środa [18.04.2018, 06:18:36] • [IP: 83.8.118.***]

82 i 87 lat ! Czy to nie pomyłka? Jest godz 6 rano a w artykule wypadek ma miejsce w środę po 9 tej. Jasnowidz ? .

Gość • Środa [18.04.2018, 06:10:38] • [IP: 92.42.116.**]

Gdyby ścieżka wzdłuż Kanału była jednym (mądrym)ciągiem to byłaby bezpiecznym wyłączeniem z centrum ale prościej było wszystkie ścieżki poplątać. Wiecznie będą winić rowerzystów i odwrotnie.

Gość • Środa [18.04.2018, 04:51:17] • [IP: 188.146.163.**]

"W środę po godzinie 9.00"? Czyli albo to jest wypadek z przyszłości albo news z przed tygodnia.

Gość • Środa [18.04.2018, 03:17:32] • [IP: 188.146.37.***]

W tym miejscu kilka lat temu został potrącony znajomy, kobieta kierowca nie zauważyła rowerzysty, został tak poturbowany że nie ma część czaszki jest częściowa sparaliżowany, po prostu człowiek wrak, może w tym miejscu faktycznie coś trzeba zrobić żeby innych nie narażać na kalectwo

Gość • Środa [18.04.2018, 01:27:20] • [IP: 37.47.92.***]

Tp mlodziez zaszalala

Gość • Środa [18.04.2018, 00:54:30] • [IP: 176.221.122.***]

To że mamy pierwszeństwo nie znaczy, że jesteśmy wi fi zatrzymywaczami pojazdów inteligentnych bo to jakaś fikcja

Gość • Środa [18.04.2018, 00:12:39] • [IP: 80.212.139.***]

POLICJA !! Kierowcy oatrza w lewo.z kad nadhezdzaja auta, zprawj rowek ktorego nie widza !! Mialem tak ze.3.razy w tym miejscu !!

Oglądasz 1-25 z 36
■ Już w najbliższą sobotę tj. 21 lipca 2018 r. o godzinie 18:00, na głównej płycie stadionu przy ul. Matejki 22, drużyna Floty rozegra sparingowy mecz z Orłem Łożnica, na który oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej przebywających na terenie Świnoujścia lub okolicy. Ale najważniejsza wiadomość tego tekstu jest ta, że pierwszy zespół Floty wszystkie ligowe mecze rundy jesiennej w roli gospodarza rozgrywać będzie o tej samej porze, tj. w soboty o 18:00. Oczywiście w tej sytuacji większość z nich będzie rozgrywana przy świetle elektrycznym. To będzie nowość, albowiem do tej pory na głównej płycie przy świetle rozegrana była tylko druga połowa meczu z Błękitnymi II Stargard ■
■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ 12-letni rowerzysta z wkręconą w szprychy ręką - pomogli mu strażacy. Wyglądało groźnie, na szczęście skończyło się na kilku otarciach. Na miejscu upadku małego rowerzysty pierwsi zjawili się strażacy. 17 lipca na ulicę Mostową zajechała jednostka straży pożarnej, choć nigdzie nie było widać pożaru. Okazało się, że tym razem strażacy mają inną rolę. Zostali wezwani do wypadku - 12-letni chłopiec jadący na rowerze, przewrócił się i miał wkręconą w szprychy rękę. Strażacy wyjęli rękę i stwierdzili, że nie jest złamana, ma tylko otarcia. Następnie przyjechało pogotowie i zajęło się chłopcem ■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■