POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [17.04.2018, 20:45:24] • Świnoujście

Rowerzysta został uderzony przez samochód - winny kierowca

Rowerzysta został uderzony przez samochód - winny kierowca

fot. Sławomir Ryfczyński

Skrzyżowanie ulicy Konstytucji 3 Maja ze Staszica okazało się niebezpieczne dla mężczyzny, który rano jechał ścieżką rowerową. Kierowca skody nie ustąpił mu pierwszeństwa i w efekcie samochód uderzył w cyklistę, jednak ten nie odniósł obrażeń. Za spowodowanie kolizji policjanci ukarali kierowcę samochodu.

"W środę po godzinie 9.00 przy skrzyżowaniu ulicy Konstytucji 3 Maja i Staszica doszło do kolizji, w której uczestniczył samochód osobowy oraz rower. Sprawcą był 82-letni kierujący skodą, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu przejeżdżającemu drogą dla rowerów cykliście i uderzył w niego. Na szczęście jadący rowerem 86-latek nie odniósł obrażeń. Winny kolizji został ukarany mandatem karnym.

Rowerzysta został uderzony przez samochód - winny kierowca

fot. Sławomir Ryfczyński

Na drogach naszego miasta z każdym dniem widać coraz więcej rowerzystów, aura sprzyja rowerowym wyjazdom. Niestety, nie zawsze podróże cyklistów kończą się szczęśliwie. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów przez wszystkich użytkowników dróg. Zarówno kierowcy, jak i rowerzyści powinni bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Konsekwencje zderzenia rowerzysty z samochodem mogą być bardzo poważne, a czasem tragiczne." - przestrzega asp. szt. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość • Czwartek [19.04.2018, 07:17:04] • [IP: 178.235.179.***]

To było tydzień temu haha

Gość x • Środa [18.04.2018, 23:38:43] • [IP: 92.42.116.***]

Gość • Środa [18.04.2018, 13:22:07] • [IP: 109.243.159.**]cytat z przepisów o ruchu drogowym - pojazdowi znajdującemu sie na skrzyżowaniu należy umożliwić jego opuszczenie, zgodnie z interpretacją Policji jest to skrzyżowanie ul. Staszica z drogą rowerową, jeśli auto znalazło sie tam dużo wcześniej niż nadjeżdżający rower, rowerzysta powinien umożliwić opuszczenie skrzyżowania pojazdowi, który sie tam już znajduje. nie mam nic co do części o pierwszeństwie tam rowerów, bo to jest fakt, natomiast nie interesuje mnie, co gdzie nie ma potrzeby - są przepisy, a nie czyjeś wydaje mi sie ze tak jest fajnie !!

Gość • Środa [18.04.2018, 20:00:47] • [IP: 109.243.159.**]

15:58 - Brak czytania ze zrozumieniem? Przeciez pisałem broniąc rowerzystów! Nie ma co sie kłopotac o auta z prawej strony, więc łatwiej skupić uwage na ROWERZYSTACH z prawej strony - trzeba tak rozumiec to zdanie, zwłaszcza, ze tuż przed tą częścią zdania napisałem: patrzymy raz w lewo- na auta i na ścieżkę - i raz w prawo - ale o auta nie ma się co kłopotać...itd. - Czyli napisałem, że patrzymy raz w lewo i raz w prawo - jeśli więc w prawo nie na auta, to na co? Domysl się, nieumiejący czytac ze zrozumeiniem!

Gość • Środa [18.04.2018, 16:31:23] • [IP: 178.235.177.*]

Rowerzysto, zbliżając się do newralgicznego miejsca bądź czujny jak dyżurny ruchu.Najlepiej obserwuj kierowcę, bo Ci bywają często" nieobecni".Patrzą, ale myślami są wszędzie tylko nie za kierownicą.Niektórzy zajęci są komórką, rozmową z sąsiadem albo po prostu ignorują rowerzystów.Nie wjeżdżaj na pasy bez obserwacji otoczenia.Myśl, bo miasto to dżungla, a w niej jest mnóstwo niebezpieczeństw.

Gość • Środa [18.04.2018, 15:58:13] • [IP: 92.42.116.**]

Cytat " Przypomnę, o auta z prawej strony nie ma co sie kłopotać, bo tam nie ma aut z prawej strony." No to jesteśmy w domu-jak brak aut, to nie patrzymy; rowerzystów i pieszych też nie widzimy!

Gość • Środa [18.04.2018, 14:44:23] • [IP: 95.129.226.**]

"to nie ma potrzeby blokowania tam ścieżki, by przepuszczac auta, bo pole widzenia jest tak duże, że widać samochody jadące z pn.zach.strony, ulicą Konstytucji, z miejsca PRZED PASAMI I PRZEJAZDEM ROWEROWYM" Nie zawsze jak jest większy ruch to z poziomu kierowcy auta osobowego nie widać szybko nadjeżdżających pojazdów. I wówczas należy im ustąpić miejsca. Problemem jest brak miejsca za przejazdem rowerowym a ul. Konstytucji.

Gość • Środa [18.04.2018, 13:22:07] • [IP: 109.243.159.**]

10:39 - Jeśli skrytykowałeś tego autora wpisu za następujący fragment jego postu:" Tam nigdy kierowcy nie widzą rowerzystów. Nie mają pojęcia że ma on pierwszeństwo."- to znaczy że TY nie masz pojęcia o kodeksie drogowym. Ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż ul. z pierwszeństwem przejazdu jest w taki sposób nadrzędna nad podporządkowaną ulicą z podjeżdżającym na niej autem, jak i ta ulica z pierwszeństwem przejazdu. Natomiast jeśli chodzi o drugą część postu:" A już nagminne jest zatrzymywanie sie na wysokości ścieżki żeby przepuścić kierowców jadących Konstytucji :/" to nie ma potrzeby blokowania tam ścieżki, by przepuszczac auta, bo pole widzenia jest tak duże, że widać samochody jadące z pn.zach.strony, ulicą Konstytucji, z miejsca PRZED PASAMI I PRZEJAZDEM ROWEROWYM. Przypomnę, o auta z prawej strony nie ma co sie kłopotać, bo tam nie ma aut z prawej strony.

Gość • Środa [18.04.2018, 13:14:21] • [IP: 109.243.159.**]

11:24 - Widzi, jeśli zwolni i spojrzy w lewo- prawo. Tam są lepsze warunki do oceny sytuacji niż przy wjeździe z Malczewskiego na W.Polskiego. ---10:40 - A może już czas na rezygnację z twojej jazdy samochodem, jeśli to tak trudne, ta jazda i spojrzenie raz w lewo (omiata sie wzrokiem i ścieżkę, i jezdnię ulicy) - raz w prawo - patrzy się juz tylko na ścieżkę, bo ulica Konst. 3 M., w którą ma się wjechac, jest tam 1-kierunkowa, odcinek oddzielony wysepką.----Spójrzcie, Czytelnicy na poziom rozmowy z kierowcami aut - oni mają czelność proponowac nam rezygnację z roweru; no to zachowanie niespotykane w Holandii, w Belgii - byłem tam, widziałem, jak wysoka jest kultura jazdy, z jaką atencją traktuje się rowerzystów. Nawet w Niemczech jest lepiej. Ile razy dziwiłem się, gdy jadąc szosą obok linii ciągłej - ale rzecz jasna przy skrajni szosy, słyszałem z tyłu przeciągłe buczenie silnika, nie ryk startującego auta, lekceważącego linię- wielu Niemców czeka, aż skończy się ta linia, nie radzą nam skończyć z rowerem!

Gość • Środa [18.04.2018, 11:24:05] • [IP: 80.50.26.***]

tam powinno byc zejscie z roweru to straszna kicha i pułapka kierowca dojezdza ze staszica do głownej i patrzy w lewo zajezdzajac sciezkę nie widzi z prawej rowerów:(

Gość • Środa [18.04.2018, 10:49:36] • [IP: 178.238.246.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [18.04.2018, 10:40:23] • [IP: 95.129.226.**]

do 08:11:38]. Proszę, przejedź się parę razy samochodem przez skrzyżowanie Staszica-Konstytucji i oceń swoje wpisy o progach i ryzyku z pozycji kierowcy samochodu osobowego. Może już czas na zrezygnować z jazdy rowerem?

Gość x • Środa [18.04.2018, 10:39:18] • [IP: 92.42.116.***]

Gość • Wtorek [17.04.2018, 21:12:29] • [IP: 178.235.179.***] twój wpis wyjaśnia całkowicie znajomość przepisów o ruchu drogowym, a raczej ich brak !

Gość • Środa [18.04.2018, 08:56:43] • [IP: 80.153.7.***]

powinien mu jeszcze naprawic rower...

Gość • Środa [18.04.2018, 08:40:50] • [IP: 89.64.41.**]

Szok.Kierowca ma 82 lata, Wsiadz dziadku na wozek, jak nogi odmawiaja Tobie posluszenstwa.

Gość • Środa [18.04.2018, 08:23:44] • [IP: 109.243.159.**]

6:24 - Wpis bardzo celny. Trzeba wymusić na mieście progi. -- Poniżej opisałem zdarzenie z wczoraj, a cofnę się jeszcze do piątku w zeszłym tygodniu. Oto mój wpis z 13IV: Jechałem (po g.15) rowerem ściezką rowerową od skrzyżowania Matejki z Konst.3 M. w kierunku pd.-zach.(ważne: później opisani kierowcy patrzyli NIE POD słońce) Po przejechaniu 15m miałem przeciąć osiedlową uliczkę (tę równoległą do Konst.3 M.) i niespodziewanie droge mi zablokował biały dostawczak skręcający z Matejki w uliczkę - w ostatniej chwili zahamował, ja też. Spojrzałem na młodego kierowcę - żadnego gestu przeproszenia- kamienna twarz. Jadę dalej, przecinam Witosa, zbliżam się do uliczki wyjazdowej z Kauflandu - wyjeżdża z niej autem przecinając ściezke, nie patrzac nawet w prawo, kobieta. Gwałtownie hamuję, ale tu miałem czas by przewidziec powtórkę sprzed chwili. Ponieważ sie zatrzymała, tarasując ścieżkę, zapukałem w okienko - wytłumaczyłem jej, co sie stało. Usłyszałem" przepraszam". Choc tyle. Ale: KTO IM WYDAJE PRAWO JAZDY??!!

Gość • Środa [18.04.2018, 08:11:38] • [IP: 109.243.159.**]

Sþojrzcie niżej - na art.o złym zaparkowaniu. Tam jest mój wpis z wczoraj, ten oto: Na marginesie, już zacząłem zapisywac te wydarzenia, tak sa częste: jak skandalicznie, grożąc rowerzystom utratą życia lub zdrowia, jeżdżą kierowcy aut. Dziś jechałem ścieżką rowerową i gdy byłem 10 m od skrzyżowania ze Staszica, ze spora prędkościa podjechał samochód na niemieckich tablicach i zmusił mnie do gwałtownego hamowania, a sam szybko wjechał na ul. Konstytucji (g.7:27). Widziałem tu już chyba 30 razy jak w tym miejscu kierowcy kompletnie ignorują istnienie ściezki rowerowej - i prosze mi nie pisać, że to jakies ograniczenie widoczności - podjeżdżają bardzo szybko, a więc nie uwzgledniając rowerzystów, i wpatrzeni (widać to wyraźnie przez szybę ich aut) na ulice, nie patrząc na boki (a to niewiele stopni spojrzenia w bok) jadą bez zatrzymania się lub bez wyraźnego zwolnienia. Warto chyba kupić kamery do rejestracji tego, a potem się nie patyczkowac z tym dowodem na pliku.

Gość • Środa [18.04.2018, 06:58:03] • [IP: 176.221.122.***]

mór zwalniający można zamontować, tam nic nie widać! jaki idiota wymyślił tam kontynuację ścieżki rowerowej

Gość • Środa [18.04.2018, 06:24:21] • [IP: 31.0.36.***]

Jeżdżę i samochodem, ale w ciepłe dni rowerem.Mam porównanie.To rowerzysta jest zawsze przegrany, bo nie ma szans z dużym pojazdem.Kierowcy zwracają tylko uwagę, czy mogą się włączyć do ruchu ulicznego.Ścieżki rowerowe i chodniki ich nie interesują. W takich newralgicznych punktach powinny być progi zwalniające.Jeśli miasto nie działa to policja ma prawo tego żądać od władz. I to prośba do Policji, by monitorowali trudne przejścia. Wy dacie radę zmusić miasto do założenia progów.

Gość • Środa [18.04.2018, 06:18:36] • [IP: 83.8.118.***]

82 i 87 lat ! Czy to nie pomyłka? Jest godz 6 rano a w artykule wypadek ma miejsce w środę po 9 tej. Jasnowidz ? .

Gość • Środa [18.04.2018, 06:10:38] • [IP: 92.42.116.**]

Gdyby ścieżka wzdłuż Kanału była jednym (mądrym)ciągiem to byłaby bezpiecznym wyłączeniem z centrum ale prościej było wszystkie ścieżki poplątać. Wiecznie będą winić rowerzystów i odwrotnie.

Gość • Środa [18.04.2018, 04:51:17] • [IP: 188.146.163.**]

"W środę po godzinie 9.00"? Czyli albo to jest wypadek z przyszłości albo news z przed tygodnia.

Gość • Środa [18.04.2018, 03:17:32] • [IP: 188.146.37.***]

W tym miejscu kilka lat temu został potrącony znajomy, kobieta kierowca nie zauważyła rowerzysty, został tak poturbowany że nie ma część czaszki jest częściowa sparaliżowany, po prostu człowiek wrak, może w tym miejscu faktycznie coś trzeba zrobić żeby innych nie narażać na kalectwo

Gość • Środa [18.04.2018, 01:27:20] • [IP: 37.47.92.***]

Tp mlodziez zaszalala

Gość • Środa [18.04.2018, 00:54:30] • [IP: 176.221.122.***]

To że mamy pierwszeństwo nie znaczy, że jesteśmy wi fi zatrzymywaczami pojazdów inteligentnych bo to jakaś fikcja

Gość • Środa [18.04.2018, 00:12:39] • [IP: 80.212.139.***]

POLICJA !! Kierowcy oatrza w lewo.z kad nadhezdzaja auta, zprawj rowek ktorego nie widza !! Mialem tak ze.3.razy w tym miejscu !!

Oglądasz 1-25 z 36
■ Rada Miasta zaakceptowała propozycje przyznania dotacji celowych na dofinansowanie prac rewaloryzacyjnych w dwóch zabytkowych kościołach na terenie świnoujścia. Z budżetu miasta wsparcie otrzymają parafie Chrystusa króla w Świnoujściu oraz Niepokalanego Poczęcia NMP w Świnoujściu-Karsiborze ■ Nie doszło do głosowonia w sprawie radnego Kmila Janta-Lipińskiego, któremu zarzucono naruszenie ustawy o samorządzie gminnym. Na wniosek radnego Sławomira Nowickiego, po przedstawieniu stanowisko stron sprawa została zdjęta z porządku obrad dzisiejszej sesji ■ Kamil Janta-Lipiński: Nigdy nie prowadziłem działalności gospodarczej ■ Radny Kamil Janta - Lipiński; Jako radny nie sprzeniewierzyłem zapisom ustawy o samorządzie gminnym. Sprawa jest uderzeniem we mnie i mojego ojca ■ Radna Agatowska pyta o harmonogram prac remontowych na ulicy Wojska Polskiego."Wydaje mi się, że najwyższy czas aby mieszkańcy poznali terminy i jaka tymczasowa organizacja ruchu ich czeka"-mówi radna ■ Alicja Bohdziewicz uważa, że miasto powinno pomyśleć o nowej lokalizacji campingu ■ W czwartek 19 kwietnia zgubiono kluczyki (dwa sprzężone piloty) do samochodu Volkswagen w dzielnicy nadmorskiej. Dla znalazcy nagroda - 200 zł. Telefon kontaktowy 605768734 ■ Na festiwal Food Trucków przypłynął sam Neptun! Niestety, Władca mórz wrócił do domu głodny ■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■