POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [17.04.2018, 20:45:24] • Świnoujście

Rowerzysta został uderzony przez samochód - winny kierowca

Rowerzysta został uderzony przez samochód - winny kierowca

fot. Sławomir Ryfczyński

Skrzyżowanie ulicy Konstytucji 3 Maja ze Staszica okazało się niebezpieczne dla mężczyzny, który rano jechał ścieżką rowerową. Kierowca skody nie ustąpił mu pierwszeństwa i w efekcie samochód uderzył w cyklistę, jednak ten nie odniósł obrażeń. Za spowodowanie kolizji policjanci ukarali kierowcę samochodu.

"W środę po godzinie 9.00 przy skrzyżowaniu ulicy Konstytucji 3 Maja i Staszica doszło do kolizji, w której uczestniczył samochód osobowy oraz rower. Sprawcą był 82-letni kierujący skodą, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu przejeżdżającemu drogą dla rowerów cykliście i uderzył w niego. Na szczęście jadący rowerem 86-latek nie odniósł obrażeń. Winny kolizji został ukarany mandatem karnym.

Rowerzysta został uderzony przez samochód - winny kierowca

fot. Sławomir Ryfczyński

Na drogach naszego miasta z każdym dniem widać coraz więcej rowerzystów, aura sprzyja rowerowym wyjazdom. Niestety, nie zawsze podróże cyklistów kończą się szczęśliwie. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów przez wszystkich użytkowników dróg. Zarówno kierowcy, jak i rowerzyści powinni bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Konsekwencje zderzenia rowerzysty z samochodem mogą być bardzo poważne, a czasem tragiczne." - przestrzega asp. szt. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość • Czwartek [19.04.2018, 07:17:04] • [IP: 178.235.179.***]

To było tydzień temu haha

Gość x • Środa [18.04.2018, 23:38:43] • [IP: 92.42.116.***]

Gość • Środa [18.04.2018, 13:22:07] • [IP: 109.243.159.**]cytat z przepisów o ruchu drogowym - pojazdowi znajdującemu sie na skrzyżowaniu należy umożliwić jego opuszczenie, zgodnie z interpretacją Policji jest to skrzyżowanie ul. Staszica z drogą rowerową, jeśli auto znalazło sie tam dużo wcześniej niż nadjeżdżający rower, rowerzysta powinien umożliwić opuszczenie skrzyżowania pojazdowi, który sie tam już znajduje. nie mam nic co do części o pierwszeństwie tam rowerów, bo to jest fakt, natomiast nie interesuje mnie, co gdzie nie ma potrzeby - są przepisy, a nie czyjeś wydaje mi sie ze tak jest fajnie !!

Gość • Środa [18.04.2018, 20:00:47] • [IP: 109.243.159.**]

15:58 - Brak czytania ze zrozumieniem? Przeciez pisałem broniąc rowerzystów! Nie ma co sie kłopotac o auta z prawej strony, więc łatwiej skupić uwage na ROWERZYSTACH z prawej strony - trzeba tak rozumiec to zdanie, zwłaszcza, ze tuż przed tą częścią zdania napisałem: patrzymy raz w lewo- na auta i na ścieżkę - i raz w prawo - ale o auta nie ma się co kłopotać...itd. - Czyli napisałem, że patrzymy raz w lewo i raz w prawo - jeśli więc w prawo nie na auta, to na co? Domysl się, nieumiejący czytac ze zrozumeiniem!

Gość • Środa [18.04.2018, 16:31:23] • [IP: 178.235.177.*]

Rowerzysto, zbliżając się do newralgicznego miejsca bądź czujny jak dyżurny ruchu.Najlepiej obserwuj kierowcę, bo Ci bywają często" nieobecni".Patrzą, ale myślami są wszędzie tylko nie za kierownicą.Niektórzy zajęci są komórką, rozmową z sąsiadem albo po prostu ignorują rowerzystów.Nie wjeżdżaj na pasy bez obserwacji otoczenia.Myśl, bo miasto to dżungla, a w niej jest mnóstwo niebezpieczeństw.

Gość • Środa [18.04.2018, 15:58:13] • [IP: 92.42.116.**]

Cytat " Przypomnę, o auta z prawej strony nie ma co sie kłopotać, bo tam nie ma aut z prawej strony." No to jesteśmy w domu-jak brak aut, to nie patrzymy; rowerzystów i pieszych też nie widzimy!

Gość • Środa [18.04.2018, 14:44:23] • [IP: 95.129.226.**]

"to nie ma potrzeby blokowania tam ścieżki, by przepuszczac auta, bo pole widzenia jest tak duże, że widać samochody jadące z pn.zach.strony, ulicą Konstytucji, z miejsca PRZED PASAMI I PRZEJAZDEM ROWEROWYM" Nie zawsze jak jest większy ruch to z poziomu kierowcy auta osobowego nie widać szybko nadjeżdżających pojazdów. I wówczas należy im ustąpić miejsca. Problemem jest brak miejsca za przejazdem rowerowym a ul. Konstytucji.

Gość • Środa [18.04.2018, 13:22:07] • [IP: 109.243.159.**]

10:39 - Jeśli skrytykowałeś tego autora wpisu za następujący fragment jego postu:" Tam nigdy kierowcy nie widzą rowerzystów. Nie mają pojęcia że ma on pierwszeństwo."- to znaczy że TY nie masz pojęcia o kodeksie drogowym. Ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż ul. z pierwszeństwem przejazdu jest w taki sposób nadrzędna nad podporządkowaną ulicą z podjeżdżającym na niej autem, jak i ta ulica z pierwszeństwem przejazdu. Natomiast jeśli chodzi o drugą część postu:" A już nagminne jest zatrzymywanie sie na wysokości ścieżki żeby przepuścić kierowców jadących Konstytucji :/" to nie ma potrzeby blokowania tam ścieżki, by przepuszczac auta, bo pole widzenia jest tak duże, że widać samochody jadące z pn.zach.strony, ulicą Konstytucji, z miejsca PRZED PASAMI I PRZEJAZDEM ROWEROWYM. Przypomnę, o auta z prawej strony nie ma co sie kłopotać, bo tam nie ma aut z prawej strony.

Gość • Środa [18.04.2018, 13:14:21] • [IP: 109.243.159.**]

11:24 - Widzi, jeśli zwolni i spojrzy w lewo- prawo. Tam są lepsze warunki do oceny sytuacji niż przy wjeździe z Malczewskiego na W.Polskiego. ---10:40 - A może już czas na rezygnację z twojej jazdy samochodem, jeśli to tak trudne, ta jazda i spojrzenie raz w lewo (omiata sie wzrokiem i ścieżkę, i jezdnię ulicy) - raz w prawo - patrzy się juz tylko na ścieżkę, bo ulica Konst. 3 M., w którą ma się wjechac, jest tam 1-kierunkowa, odcinek oddzielony wysepką.----Spójrzcie, Czytelnicy na poziom rozmowy z kierowcami aut - oni mają czelność proponowac nam rezygnację z roweru; no to zachowanie niespotykane w Holandii, w Belgii - byłem tam, widziałem, jak wysoka jest kultura jazdy, z jaką atencją traktuje się rowerzystów. Nawet w Niemczech jest lepiej. Ile razy dziwiłem się, gdy jadąc szosą obok linii ciągłej - ale rzecz jasna przy skrajni szosy, słyszałem z tyłu przeciągłe buczenie silnika, nie ryk startującego auta, lekceważącego linię- wielu Niemców czeka, aż skończy się ta linia, nie radzą nam skończyć z rowerem!

Gość • Środa [18.04.2018, 11:24:05] • [IP: 80.50.26.***]

tam powinno byc zejscie z roweru to straszna kicha i pułapka kierowca dojezdza ze staszica do głownej i patrzy w lewo zajezdzajac sciezkę nie widzi z prawej rowerów:(

Gość • Środa [18.04.2018, 10:49:36] • [IP: 178.238.246.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [18.04.2018, 10:40:23] • [IP: 95.129.226.**]

do 08:11:38]. Proszę, przejedź się parę razy samochodem przez skrzyżowanie Staszica-Konstytucji i oceń swoje wpisy o progach i ryzyku z pozycji kierowcy samochodu osobowego. Może już czas na zrezygnować z jazdy rowerem?

Gość x • Środa [18.04.2018, 10:39:18] • [IP: 92.42.116.***]

Gość • Wtorek [17.04.2018, 21:12:29] • [IP: 178.235.179.***] twój wpis wyjaśnia całkowicie znajomość przepisów o ruchu drogowym, a raczej ich brak !

Gość • Środa [18.04.2018, 08:56:43] • [IP: 80.153.7.***]

powinien mu jeszcze naprawic rower...

Gość • Środa [18.04.2018, 08:40:50] • [IP: 89.64.41.**]

Szok.Kierowca ma 82 lata, Wsiadz dziadku na wozek, jak nogi odmawiaja Tobie posluszenstwa.

Gość • Środa [18.04.2018, 08:23:44] • [IP: 109.243.159.**]

6:24 - Wpis bardzo celny. Trzeba wymusić na mieście progi. -- Poniżej opisałem zdarzenie z wczoraj, a cofnę się jeszcze do piątku w zeszłym tygodniu. Oto mój wpis z 13IV: Jechałem (po g.15) rowerem ściezką rowerową od skrzyżowania Matejki z Konst.3 M. w kierunku pd.-zach.(ważne: później opisani kierowcy patrzyli NIE POD słońce) Po przejechaniu 15m miałem przeciąć osiedlową uliczkę (tę równoległą do Konst.3 M.) i niespodziewanie droge mi zablokował biały dostawczak skręcający z Matejki w uliczkę - w ostatniej chwili zahamował, ja też. Spojrzałem na młodego kierowcę - żadnego gestu przeproszenia- kamienna twarz. Jadę dalej, przecinam Witosa, zbliżam się do uliczki wyjazdowej z Kauflandu - wyjeżdża z niej autem przecinając ściezke, nie patrzac nawet w prawo, kobieta. Gwałtownie hamuję, ale tu miałem czas by przewidziec powtórkę sprzed chwili. Ponieważ sie zatrzymała, tarasując ścieżkę, zapukałem w okienko - wytłumaczyłem jej, co sie stało. Usłyszałem" przepraszam". Choc tyle. Ale: KTO IM WYDAJE PRAWO JAZDY??!!

Gość • Środa [18.04.2018, 08:11:38] • [IP: 109.243.159.**]

Sþojrzcie niżej - na art.o złym zaparkowaniu. Tam jest mój wpis z wczoraj, ten oto: Na marginesie, już zacząłem zapisywac te wydarzenia, tak sa częste: jak skandalicznie, grożąc rowerzystom utratą życia lub zdrowia, jeżdżą kierowcy aut. Dziś jechałem ścieżką rowerową i gdy byłem 10 m od skrzyżowania ze Staszica, ze spora prędkościa podjechał samochód na niemieckich tablicach i zmusił mnie do gwałtownego hamowania, a sam szybko wjechał na ul. Konstytucji (g.7:27). Widziałem tu już chyba 30 razy jak w tym miejscu kierowcy kompletnie ignorują istnienie ściezki rowerowej - i prosze mi nie pisać, że to jakies ograniczenie widoczności - podjeżdżają bardzo szybko, a więc nie uwzgledniając rowerzystów, i wpatrzeni (widać to wyraźnie przez szybę ich aut) na ulice, nie patrząc na boki (a to niewiele stopni spojrzenia w bok) jadą bez zatrzymania się lub bez wyraźnego zwolnienia. Warto chyba kupić kamery do rejestracji tego, a potem się nie patyczkowac z tym dowodem na pliku.

Gość • Środa [18.04.2018, 06:58:03] • [IP: 176.221.122.***]

mór zwalniający można zamontować, tam nic nie widać! jaki idiota wymyślił tam kontynuację ścieżki rowerowej

Gość • Środa [18.04.2018, 06:24:21] • [IP: 31.0.36.***]

Jeżdżę i samochodem, ale w ciepłe dni rowerem.Mam porównanie.To rowerzysta jest zawsze przegrany, bo nie ma szans z dużym pojazdem.Kierowcy zwracają tylko uwagę, czy mogą się włączyć do ruchu ulicznego.Ścieżki rowerowe i chodniki ich nie interesują. W takich newralgicznych punktach powinny być progi zwalniające.Jeśli miasto nie działa to policja ma prawo tego żądać od władz. I to prośba do Policji, by monitorowali trudne przejścia. Wy dacie radę zmusić miasto do założenia progów.

Gość • Środa [18.04.2018, 06:18:36] • [IP: 83.8.118.***]

82 i 87 lat ! Czy to nie pomyłka? Jest godz 6 rano a w artykule wypadek ma miejsce w środę po 9 tej. Jasnowidz ? .

Gość • Środa [18.04.2018, 06:10:38] • [IP: 92.42.116.**]

Gdyby ścieżka wzdłuż Kanału była jednym (mądrym)ciągiem to byłaby bezpiecznym wyłączeniem z centrum ale prościej było wszystkie ścieżki poplątać. Wiecznie będą winić rowerzystów i odwrotnie.

Gość • Środa [18.04.2018, 04:51:17] • [IP: 188.146.163.**]

"W środę po godzinie 9.00"? Czyli albo to jest wypadek z przyszłości albo news z przed tygodnia.

Gość • Środa [18.04.2018, 03:17:32] • [IP: 188.146.37.***]

W tym miejscu kilka lat temu został potrącony znajomy, kobieta kierowca nie zauważyła rowerzysty, został tak poturbowany że nie ma część czaszki jest częściowa sparaliżowany, po prostu człowiek wrak, może w tym miejscu faktycznie coś trzeba zrobić żeby innych nie narażać na kalectwo

Gość • Środa [18.04.2018, 01:27:20] • [IP: 37.47.92.***]

Tp mlodziez zaszalala

Gość • Środa [18.04.2018, 00:54:30] • [IP: 176.221.122.***]

To że mamy pierwszeństwo nie znaczy, że jesteśmy wi fi zatrzymywaczami pojazdów inteligentnych bo to jakaś fikcja

Gość • Środa [18.04.2018, 00:12:39] • [IP: 80.212.139.***]

POLICJA !! Kierowcy oatrza w lewo.z kad nadhezdzaja auta, zprawj rowek ktorego nie widza !! Mialem tak ze.3.razy w tym miejscu !!

Oglądasz 1-25 z 36
■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■