POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.04.2018, 21:57:18] • Świnoujście

Szybka akcja pogotowia uratowała ludzkie życie

Szybka akcja pogotowia uratowała ludzkie życie

fot. Sławomir Ryfczyński

W niedzielę ratownicy medyczni udzielili pomocy mężczyźnie, który był w bardzo ciężkim stanie. Po reanimacji trafił do świnoujskiego szpitala.

Około godziny 21.00 przed blokiem przy Matejki 39c zatrzymały się dwie karetki. Po chwili dojechały dwa wozy strażackie. Okazało się, że w jednym z mieszkań przebywa mężczyzna, u którego nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Przeprowadzono resuscytację, po czym chory został przewieziony do szpitala. W przetransportowaniu mężczyzny do karetki zespołowi ratowników pomagali strażacy - mówiła Elżbieta Sochanowska rzecznik prasowy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Działkowicz • Wtorek [17.04.2018, 15:17:55] • [IP: 178.235.180.**]

Jeśli tu chodzi o CZ.G. to niestety nie żyje.Wieczny odpoczynek daj mu Panie.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 12:56:56] • [IP: 212.14.7.***]

Pewnie włączył do słuchania miejscowych trubadurów. Niedoszłego i niespełnionego kariery rapera Martina któremu bardziej brakuje mózgu niż talentu i charczy do tych swoich piosenek jak nie zru€#ana maciora, albo ten mały Tytusik Pobrzezany co wygląda jak ofiara pedofila, lub raczej ofiara losu i tak mu pupy żal ścisną że się całkiem zmarczyła i zapłakała. Od muzyka wpływa na ludzi stworzona przez ludzi chorych umysłowo.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 12:53:26] • [IP: 195.205.242.***]

Ten człowiek umarł w szpitalu. Więc nie wiem co uratowali.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 12:43:49] • [IP: 77.111.247.*]

dwie karetki rozumię tszecia byla zapsuta ale pozarna strarz w morde jerza ? dyma wyczuli ?hh

Gość • Wtorek [17.04.2018, 10:32:57] • [IP: 92.42.116.***]

Brzmi to rewelacyjnie, jak np.: klientowi sprzedano worek kartofli. Obsługiwało go dwóch sprzedawców i dodatkowo personel techniczny z zaplecza.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 09:49:55] • [IP: 92.42.112.***]

niedługo straż pożarną zaczną wzywać do wynoszenia starych mebli :(

Gość • Wtorek [17.04.2018, 09:22:59] • [IP: 176.221.123.***]

Chorzy Niemcy nie chcą do Swinoujsckiego Szpitala dzwonią po Niemiecką Karetkę Pogotowia

Gość • Wtorek [17.04.2018, 09:16:05] • [IP: 176.221.123.***]

w swinoujsciu raz Niemiec prosił aby Zadzwonic na Policję żeby przysłali Niemiecką Karetkę pogotowia bo jest chory Przyjechała niemiecka Policja i dwie karetki z Lekarzem i go zabrali do Niemiec Dobry Niemiec nie chciał do Świnoujskiego Szpitala

Gość • Wtorek [17.04.2018, 09:05:10] • [IP: 94.254.226.***]

"Znafcy" medycyny na posterunku hejtu 🤣

Gość • Wtorek [17.04.2018, 08:50:57] • [IP: 207.244.75.**]

Super, ale ja tutaj widzę niezły paradoks: Uratowali człowieka i przewieźli pacjenta do Świnoujskiego szpitala...

Gość • Wtorek [17.04.2018, 08:47:06] • [IP: 37.248.164.***]

Bzdurny artykuł. Czlowieka nie udalo się uratować.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 08:03:39] • [IP: 195.205.242.***]

DWIE KARETKI? I TO DO POLAKA?! AŻ DZIWNE, BO ZAZWYCZAJ TO TAKĄ ILOŚĆ WYSYŁA SIĘ DO NIEMIASZKA ALBO ŻULA KONAJĄCEGO NA KACU...

Gość • Wtorek [17.04.2018, 07:58:39] • [IP: 178.238.252.***]

No wlasnie !!co z tym transportem do niemiec??oczywiscie na kardiologie!!??

Gość • Wtorek [17.04.2018, 07:23:14] • [IP: 213.76.40.***]

"Szybka akcja pogotowia uratowała ludzkie życie" to teraz już takie czasy nastały za każdym razem będziemy się dziwić, że to co normalne kiedyś to teraz jest wyjątkowe!!

Gość • Wtorek [17.04.2018, 06:48:25] • [IP: 92.42.112.***]

Szybka akcja pogotowia to tak wyjątkowe wydarzenie, że zasługuje na newsa.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 06:03:57] • [IP: 62.69.252.***]

To pogotowie chyba od tego jest żeby ratować życie ale z tego co widać to chyba Żadko się im udaje skoro uważają to za taki sukces rozumiem żeby to ktoś z ulicy uratował

Gość • Wtorek [17.04.2018, 01:11:59] • [IP: 77.88.191.**]

Brawo ratownicy pogotowia!!

Gość • Wtorek [17.04.2018, 01:08:19] • [IP: 80.245.179.***]

Gość 22:11:00 Kogoś ściska że sąsiad nowe auto kupił. Co za dziadostwo.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 23:18:17] • [IP: 92.42.118.***]

zycze panu zdrowia. ..szczególnie ze trafil do do naszego szpitala . ...powodzenia chłopie!

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 23:10:00] • [IP: 178.238.253.***]

No i na Iwszy rzut oka rzucająca się latarenka... ale dobre

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 22:11:34] • [IP: 93.94.189.*]

Życzę zdrowia. Na marginesie mam pytanie - jak tam z transportem transgranicznym ER do najbliższej kliniki kariochirurgicznej? Czy dotyczy on tylko naszych zachodnich sąsiadów? Aby dotrzeć do szczecińskiej kliniki to jest co najmniej 3 godziny do niemieckiej ok 50min. Nasze życie jest tańsze?

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 22:11:00] • [IP: 37.47.178.***]

a na całej długości bloku samochody blokujące dojazd straży, karetek do klatek choć wolnych miejsc parkingowych było 😡 bo przecież dwa kroki bliżej do chałupy będzie mieć. A są tacy co, czy wolny parking jest czy nie to i tak oszołom pod klatką będzie stawiał

Oglądasz 1-22 z 22
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ Uwaga! Dziś w nocy wypełza na jezdnie najgorszy wróg kierowców -GOŁOLEDŹ! Służby meteorologiczne mają nie najlepsze wiadomości dla kierowców,którzy muszą w ciągu najbliższych godzin pokonywać trasy w kilku regionach Polski. Ostrzeżenie o oblodzeniu i gołoledzi wydano m.in. dla Zachodniopomorskiego ■ UWAGA MIESZKAŃCY - Na ulicy Malczewskiego zgubiono duży czarny portfel marki Wittchen z duża ilością pieniędzy z dokumentami w tym dziecka oraz kartami. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt Iwona na numer telefonu 600375023 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■