░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.04.2018, 20:05:37] • Świnoujście

Kolejne śmieci wyrzucone w lesie

Kolejne śmieci wyrzucone w lesie

fot. Czytelnik

Nasi Czytelnicy bardzo często informują o kolejnych przypadkach dzikich wysypisk, podrzuconych do lasu śmieciach, stosach nieuprzątanych przez miejskie służby.

Za każdym razem staramy się publikować zdjęcia oraz opisy takich miejsc, każdorazowo też wywołuje to zdecydowane komentarze Czytelników, którzy nie kryją oburzenia tym procederem. Wygląda na to, że wszystkich razi widok dzikich wysypisk i że zdecydowanie potępiają tych, którzy je tworzą. Jednak nie wpływa to w żadnym stopniu na zmniejszenie skali tego zjawiska. Dziś dostaliśmy kolejną informację o oponach wyrzuconych w lesie w okolicy stadniny koni.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Sobota [21.04.2018, 02:25:36] • [IP: 204.2.36.**]

No to logicznie myslac kto to mogl byc?

Gość • Wtorek [17.04.2018, 13:58:24] • [IP: 94.254.232.**]

to są niemieckie opony.. :-(

Gość • Wtorek [17.04.2018, 10:22:56] • [IP: 109.241.63.**]

Remondis może przyjmuje śmieci i za darmo, ale nie od firm! Więc jak człowiek przyjedzie z odpadami, to przesłuchują go, czy jest cywilem, prawie lampę w oczy stawiają jak na policji - bo firmę skroją na grubą kasę jak ktoś się nieopatrznie przyzna że to z firmy, potem każą wypełnić kwit, gdzie trzeba wpisać serię i numer dowodu osobistego, a to małe znaczki i nie każdy je odczytuje. Potem z wielką łachą i niechęcią, przyjmą. Więc jak ktoś nie lubi być potraktowany jak bandyta i złodziej, tracić 15 minut na głupie formalności i przesłuchanie... to potem widzimy takie obrazki.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 10:03:23] • [IP: 176.221.123.**]

Znajomy mi mówił, że widział auto na niemieckich tablicach i faceta wyrzucającego śmieci z samochodu.Ruszył w jego stronę, ale ten jak go zobaczył, to szybko wsiadł do samochodu i sp...ł.Nie zdziwiłbym się, jakby to był Niemiec.Przecięż w remondisie można wyrzucic opony.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 09:56:22] • [IP: 31.0.35.**]

Tylko śmiecie wyrzucają tak smiecie

Gość • Wtorek [17.04.2018, 09:43:11] • [IP: 62.69.253.***]

Nie trzeba zapuszczać się w las, jadąc chociażby szosą w rowach leżą różne śmieci.Kierowca czy pasażer wypije, zje a opakowanie wyrzuci za szybę.Domowe śmieci potrafią wyrzucić na pobocze drogi.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 09:33:44] • [IP: 46.134.191.***]

Za dzilkami na mazowieckiej dalej syf jak byl tak jest artykul z zeszlego roku Nic nieosiagnol poraszka

Gość • Wtorek [17.04.2018, 09:31:42] • [IP: 95.129.226.**]

Czy Miasto nie mogłoby wyjaśnić zasad opłaty za odpady. Za dowiezione do siedziby Remondisu nie płaci mieszkaniec, ale czy za indywidualne dostarczone odpady Miasto, czyli mieszkańcy, nie płaci dodatkowo. Jeżeli nie płaci to może postawić kontenery przy lesie i wówczas koszty sprzątania będą mniejsze.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 08:21:19] • [IP: 37.47.153.**]

Jakim pustym * trzeba być aby nie wiedzieć że remondis odbiera opony gratis?!! Nawet w las nie trzeba jechać, wystarczy im na Karsiborska dostarczyć!!

Gość • Wtorek [17.04.2018, 08:14:49] • [IP: 78.10.206.***]

A przy Mulniku, to już w ogóle syfioza do kwadratu.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 08:03:34] • [IP: 178.238.252.***]

Kiedys z takich opon robilo sie kwietniki !!

Gość • Wtorek [17.04.2018, 07:54:09] • [IP: 94.254.227.**]

Straż graniczna nie jest od śmieci, gościu z 22.29, jedź do lasu i pilnuj

Gość • Wtorek [17.04.2018, 07:46:28] • [IP: 77.112.168.**]

każdy adres może oddać za darmo cztery opony...

Gość • Wtorek [17.04.2018, 07:07:36] • [IP: 176.221.123.**]

Polecam spacer poranny promenadą.Śmieci regularnie podżucane obok smietnikow.Smoll bisnes kwitnie

Gośćrico • Wtorek [17.04.2018, 06:57:00] • [IP: 83.11.176.**]

ludzi stac na samochod, posesje ale niestac na zaplate smieci pazernosc, glupota nowo bogackich sloma zawsze z butow bedzie wystawac i tyle w temacie...

Gość • Wtorek [17.04.2018, 06:07:54] • [IP: 62.69.252.***]

IP 88 weź sobie też cztery opony na mnie jak chcesz ale od traktoru tylne

Gość • Wtorek [17.04.2018, 03:44:26] • [IP: 62.69.229.**]

Te ograniczenia w oddawaniu śmieci są durnowate. Bo jak cymbały z UM policzą sobie, że gdyby każdy mieszkaniec miał do wyrzucenia co rocznie opony, gruz po remoncie łazienki, szafy to okazałoby się, że Remondis nie jest w stanie tego odebrać, a jednak odbiera. Czyli globalnie miasto wytwarza mniej odpadów. Więc chyba lepiej jest przyjmować wszystko jak leci. Do [16.04.2018, 20:44:21] • [IP: 37.248.162.**], gdybyś oddał czysty gruz to miałbyś minimalną opłatę, za dodatkowe drewno i inne niespodzianki kroją jak za zboże - przerabialiśmy to kilka lat temu. Mieliśmy kilka kontenerów i za pierwszy też nas skroili, ale potem jak wyjaśnili co i jak, to opłaty były niskie. Wysokość opłat wynika z opłat jakie uiszcza na wysypisku.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 23:26:11] • [IP: 178.238.253.***]

Szkolna- vis a vis ogródki działkowe też się kłaniają...

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 22:29:06] • [IP: 94.254.224.*]

NIEMCY !! STARAZ GRANICZNA POWINNA SLEDZIC NUEMIECKIE AUTA PENETRUJACE REJONY KARSIBORKIEJ !!

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 22:17:49] • [IP: 80.245.179.***]

Nie popieram wyrzucania śmieci do lasu, ale faktycznie za śmieci dużo płacimy przy zużytej wodzie, a i tak dalej za odpady doją.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 22:00:46] • [IP: 207.244.75.**]

Bilion złotych kary dla takich brudasów, który będzie przechodził na następne pokolenia brudasów rodziny, aż do spłacenie i do końca życia grabić wodę w Bałtyku.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 21:33:07] • [IP: 95.129.224.***]

A wystarczy oddać za darmo

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 21:30:21] • [IP: 94.254.232.**]

Zgłosić leśniczemu to posprząta!

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 20:58:47] • [IP: 88.156.234.***]

durne te ludzie, a wystarczy do remondisu podjechac, okazac sie dowodem i bezplatnie raz na rok kazdy obywatel moze oddac za darmo 4 opony, bierzesz 4 na siebie, 4 na zone, 4 na kochanke i ze 4 na kolesia i masz 16 opon w roku oddane, durne ludzie...

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 20:44:21] • [IP: 37.248.162.**]

Chciałem być ok i zamówiłem kontener na śmieci myślałem zapłace 300zł (jak kiedyś) i będzie ok. ekologicznie. Troche gruzu śmieci przy posesji 2 szt.opon itp. Niestety dostałem rachunek prawie 1000zł następnym razem zastanowie się czy raczej nie pozbyć się tego" inaczej" i jak tu być ok.Pozdrawiam i nie dziwie się wcale że to ląduje w lesie bo kogo stać na płacenie kawałka za śmieci.

Oglądasz 1-25 z 27
■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■