POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [17.04.2018, 08:31:54] • Świnoujście

Działkowcy R.O.D. „Granica” przyjęli sprawozdanie Zarządu i przyjęli plan pracy na 2018 rok. Zobacz film!

Działkowcy R.O.D. „Granica” przyjęli sprawozdanie Zarządu i przyjęli plan pracy na 2018 rok. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Sobotnie obrady były najważniejszym w roku zebraniem działkowców tego największego w Świnoujściu Ogrodu działkowego. „Granica” zrzesza 1291 członków. Walne zebranie sprawozdawczo wyborcze odbyło się w w sobotę, 14 kwietna. Zarząd przygotował sprawozdanie z pracy oraz sprawozdanie finansowe. Z obydwoma dokumentami działkowcy mogli zapoznawać się już na kilka dni przed zebraniem w świetlicy przy ulicy Grunwaldzkiej, będącej siedzibą Zarządu. Z ramienia władz Polskiego Związku Działkowców nad prawidłowym przebiegiem obrad czuwał członek Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie Eugeniusz Rabuski Na przewodniczącego zebrania działkowcy wybrali Cezarego Pigłowskiego. Sprawozdanie z działalności Zarządu oraz plan pracy przedstawiła prezes Teresa Napiórkowska.



Sprawozdanie stanowiło punkt wyjścia do dyskusji oraz głosowań jakie miały odbyć się podczas zebrania. Prezes omówiła najważniejsze prace jakie udało się wykonać w ciągu minionego roku na ogrodzie. Podkreśliła, że po wielu latach, podmokłe grunty Wydrzan, na których gospodarzy Ogród „Granica” posiadają nowoczesny system melioracyjny. Stało się to możliwe dzięki zakwalifikowaniu wniosku działkowców do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego miasta.

Działkowcy R.O.D. „Granica” przyjęli sprawozdanie Zarządu i przyjęli plan pracy na 2018 rok. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Prezes Zarządu omówiła także inne zdania realizowane w oparciu o własne środki R.O.D.,Granica” a także dofinansowane decyzją Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Działkowców. Na bieżąco remontów wymagają działkowe alejki, bramy, ogrodzenia.

Działkowcy R.O.D. „Granica” przyjęli sprawozdanie Zarządu i przyjęli plan pracy na 2018 rok. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Jednym z problemów ostatniego czasu są śmieci na działkach. Prezes przypomniała jak błędnym w przypadku działek jest myślenie kategoriami; „płacę więc mi wolno”i pozostawianie własnych odpadów komunalnych na działkach; w tym także alejkach, parkingach i przylegających do ogrodu terenach leśnych. Za takie rozumowanie mogą zapłacić wszyscy działkowicze gdy okaże się, że w związku z koniecznością wywozu z terenów działek większej ilości odpadów trzeba będzie podnieść wysokość opłat.

Działkowcy R.O.D. „Granica” przyjęli sprawozdanie Zarządu i przyjęli plan pracy na 2018 rok. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Jak dotąd Zarząd uznał,że nie ma potrzeby wprowadzania znaczących podwyżek. Dlatego w zatwierdzonej na zebraniu uchwale o wysokości opłaty ogrodowej zatwierdzona podwyżka na 2018 wyniosła symboliczną kwotę 4gr od m2. Bez zmian w stosunku do ubiegłorocznych pozostaną opłaty energetyczne, za wodę oraz wywóz odpadów komunalnych.

Działkowcy R.O.D. „Granica” przyjęli sprawozdanie Zarządu i przyjęli plan pracy na 2018 rok. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Najważniejszą inwestycją zaplanowaną w tym roku w ogrodzie będzie modernizacja sieci energetycznej. Zanim działkowcy przystąpili do głosowania nad przedstawionymi propozycjami wysłuchali opinii Komisji Rewizyjnej, która bada prace organów Zarządu.

Działkowcy R.O.D. „Granica” przyjęli sprawozdanie Zarządu i przyjęli plan pracy na 2018 rok. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Komisja na specjalnym posiedzeniu wypracowała opinię do przedstawionych sprawozdań i propozycji. Jej członkowie jednogłośnie przyjęli te dokumenty i wyrazili swoją pozytywną opinię. Zarząd uzyskał także jednogłośne poparcie zebranych na sali i tym samym pełnomocnictwo do realizacji przedstawionych zamierzeń.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Piątek [20.04.2018, 17:11:24] • [IP: 188.146.240.***]

To co istatnio widziałam na rod granica to poprostu żenada, dokładnie leśne dziadki A nie daj żeby mi ktoś z nich dzwonił po 21 !! Sami ledwo się ruszają i chodzą jakby mieli się zaraz przewrócić, oni swoje regulamin swoje zakłamanie!! Zarząd ha ha ważni się czują nie można nic powiedzieć bo palcem pogrożą ŚMIESZNI SĄ

Gość • Czwartek [19.04.2018, 16:53:29] • [IP: 176.221.123.***]

Żal mi było opuścić moją działkę niestety zrobiłem to przez zajefajny zbior leśnych dziadków nazywających się zarządem. Przez 4 lata czyściłem syf po poprzednim właścicielu a gdy doprowadziłem do ładu to dowiedziałem się że się nie znam i nie wiem że mlecze pylą w październiku u trzeba w listopadzie kosić trawę. Ale się uśmiałem. A znajomość regulaminów przez zarząd jest na poziomie dzieci z przedszkola. Strata czasu mojego i mojej rodziny. Z przyjemności posiadania działki i kawałka zieleni zrobili istną katorgę, telefony po 21 to norma. Do kompletu upierdliwa wredna sąsiadka i już działka sprzedana. Gratuluję tego zarządu jak tylko potrafią kłamać i żyją w obłudzie. A jak człowiek chce wodę czy szambo...to o panie zapomnij. Ważne że zarząd ma a i tak do rowu sra. Zakaz mieszkania? Proszę przejść spacerem po zmroku. Zakaz kopania studni? haha dla kogo? Szamba dziurawe tylko czekać na bakterie koli w rowach. ŻENADA!! A klucz do szlabanów mają wszyscy a ściemę walą

Gość • Czwartek [19.04.2018, 00:20:09] • [IP: 77.111.244.**]

R.O.D. „Granica Wytzymałości"

Gość • Środa [18.04.2018, 22:22:04] • [IP: 188.146.168.**]

A na R.O.D.NAD ZALEWEM zebranie odbyło się przy 8% obecności działkowców, pozostali nie chcieli oglądać ZARZĄDU kolesi, ważne ze uchwalono opłatę na ułożenie płyt na drodze do swoich i kolesi działek reszta alejek ich nie interesuje, vice prezesi to lenie patentowane, kto pozwolił na alejce przy działce 408 wykonać utwardzone miejsce postojowe które utrudnia przejazd, działka 416 vis a vis działki 408 babsztyl nagminnie blokuje alejkę samochodem, lub jadąc dewastuje alejkę przy działce nr.407 i 4017, parkowanie na alejkach jest zabronione, podjazd rozebrać a babę pouczyć i niech parkuje na parkingu a alejkę naprawić, ustalić do kogo należy działka która przypomina wysypisko o nr.405. Do roboty Zarząd.

działkowicz • Środa [18.04.2018, 22:12:53] • [IP: 178.235.177.***]

To zebranie to kpina, jak ktokolwiek o czymś powiedział, pani prezes stwierdzała proszę przyjść do biura. Zero uwag wszystko było wcześniej ustalone. Część osób po prostu wyszła..., może nadszedł czas na zmianę zarządu..

Gość • Środa [18.04.2018, 15:09:05] • [IP: 77.65.20.***]

TO DLACZEGO KOSZE NA ŚMIECI ZNAJDUJĄ SIĘ ZA DWOMA BRAMAMI ZAMKNIĘTYMI NA KŁÓDKĘ !!? PRZYCHODZĘ NA OGRÓDEK PO 14.00 I NIGDY NIE MOGĘ WRZUCIĆ DO KOSZA ŚMIECI.

Gość • Środa [18.04.2018, 12:52:22] • [IP: 176.221.123.***]

Poruszany tutaj" nowoczesny system melioracyjny" wprowadził w ROD" Kotwica" nieudaczny prezes Pan Andrzej KLEBA i co ? - zasypał śmieciami komunalnymi rowy melioracyjne, odprowadzające wodę z działek. Wynik był taki, że działki zostały zalane i zamiast radość przyniosły działkowiczom szkody. Wiele tu wymieniać, bowiem wiele złego dzieje się z udziałem tego pana.

Gość • Środa [18.04.2018, 08:26:24] • [IP: 95.129.224.**]

Od lat powtarzam to samo przeciętna wieku uczestników zebrania i zarządu delikatnie mówiąc jest przerażająco wysoka, dziwne jest to bo do R.O.D.Granica należy coraz to więcej ludzi młodych powiedziałbym że mają już liczebną przewagę, ale co z tego ? nie chcą zarządzać ogrodem, nie uczestniczą w wyborach.Myślę że za jakąś dekadę młodzi wezmą sprawy w swoje ręce i uda się zrealizować Najważniejszą dla działkowców Ustawę U

Gość • Środa [18.04.2018, 07:52:19] • [IP: 109.243.159.**]

Patrze na twarz szefa Straży Miejskiej... czuję, że go skądś znam, ale... nie ze Świnoujścia... no tak, bo jak pisarz Molenda jest podobny do Benny'ego Hilla, tak Mr Karliński do jednego z kilku najlepszych współczesnych pisarzy polskich, mojego ulubionego, Andrzeja Stasiuka. Wpiszcie:" Stasiuk- grafika"- a zobaczycie starszego" brata" strażnika Karlińskiego.

Gość • Środa [18.04.2018, 00:09:51] • [IP: 92.42.114.***]

Działkowiec IP 178.238.247 Działkowiec to zatyrany robotą człowiek, który pracuje na działce lub stoi w kolejce do do lekarza. Chyba działkowiec jest przepracowany bo gdzie w Świnoujściu są budki z piwem na które się powołujesz.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 21:50:09] • [IP: 92.42.118.**]

Nie potrafią nawet żarówki wymienić przy bramie nr 2. Kamera zamontowana, a wieczorem ciemno jaku *. Za rok na następne zebranie założą żarówkę i ogłoszą swój sukces.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 20:53:48] • [IP: 185.210.39.**]

to przypomina rzeczywiście wybory w kołchozie gdzieś za Uralem

Gość • Wtorek [17.04.2018, 20:34:28] • [IP: 109.59.7.*]

co oni mają na myśli mówiąc" nowoczesny system melioracyjny" wykopany rów faktycznie nowoczesne rozwiązanie

odyseusz • Wtorek [17.04.2018, 19:10:04] • [IP: 88.156.206.**]

działki na Granica...zostaną niedługo oddane dewoloperom, aby od skrzyzowania ul Krzywa do Granicy wybudowac apatramentowce...takze na Krzywej po lewej az do lesniczówki to samo...

Gość • Wtorek [17.04.2018, 18:34:37] • [IP: 78.10.206.***]

Działacze partyjni.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 17:24:45] • [IP: 31.0.69.**]

Fiu, fiu. Pan Czarek to nieźle ciasteczko. Wolny może?

Gość • Wtorek [17.04.2018, 15:19:15] • [IP: 185.210.39.**]

Salę mają lepszą niż Miejska Rada Narodowa.

Były_działkowiec • Wtorek [17.04.2018, 14:55:12] • [IP: 51.174.76.***]

Dla mnie ogródki działkowe są fenomenem! Blisko 966 tys. działek, prawie 44 tys. ha powierzchni. Wszytko to we władaniu związkowców... Ec, pojechałem kiedyś na wakacje, nie było mnie trzy tygodnie, trawa urosła, po powrocie miałem pielgrzymkę dziadków i każdy mnie pouczał, że trawę trzeba kosić, że ja młody musze się słuchać starszych, że działka to ciężka praca, a nie zabawa. Działki się pozbyłem. Jestem szczęśliwy.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 14:38:19] • [IP: 83.8.128.**]

osiedle :D Granica :D

Gość • Wtorek [17.04.2018, 14:21:37] • [IP: 80.245.191.***]

Nadal woda na działkach stoi, melioracja zrobiona tylko od strony świetlicy.

dzialkowiec • Wtorek [17.04.2018, 13:18:34] • [IP: 178.238.247.***]

Do trolli!Dziadki dziadkami ale działkowiec to szczęśliwy człowiek który uprawia wiele warzyw, kwiatów i rozdaje trollom.Czasu na emeryturze nie spędza bezczynnie przed telewizorem lub pod budką z piwem.Działkowiec to pracowity człowiek który nie wyciąga łap po zasiłki tylko sam produkuje dużo warzyw, owoców a kwiatami przyozdabia swój dom i cieszy się ciszą śpiewem ptaków na łonie natury.nie spędza czasu pod gabinetem lekarskim tylko na powietrzu pracując, przez co żyje dłużej.Żal mi jest tych którzy nam działkowcom zazdroszczą naszego hobby, wypisując różne brednie klepiąc bezmyślnie w klawiaturę.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 12:16:18] • [IP: 178.238.246.**]

dzialki rod granica- najlepsze dzialeczki ! sama eletita miasta tam pomieszkuje :D

Gość • Wtorek [17.04.2018, 10:28:34] • [IP: 62.69.251.***]

A ja ich kocham, mam malinki, Babciu pooomidorki pycha :)

Gość • Wtorek [17.04.2018, 10:25:33] • [IP: 80.245.188.***]

Gratuluję działkowcom ich codziennej pracy i jej efektów. Nie ma co się przejmować niemądrymi komentarzami" że to tęsknota za komuną" Może lepiej by było gdyby krytykanci sami wzięli się do zrobienia czegoś dobrego dla innych lub dla siebie.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 10:00:33] • [IP: 109.241.63.**]

Dlatego ten Zarząd jest beznadziejny?! Powiedzmy szczerze, oni ukochali być wszechwładnym zarządem, więc uwłaszczyli się na tym terenie. Na parkingi dla aut wydzielili mały skrawek terenu, gdzie i tak bezczelnie go teraz zredukowali o stos śmieci i pojemniki przy wjeździe. Człowiek chce się zrelaksować, a zmuszają go teraz do przejścia obok góry śmieci zaraz przy wjeździe na parking. Tył parkingu zawalony. Pole za barakiem - zawsze zamknięte, gdy mogłoby powiększyć ilość miejsc parkingowych. Tymczasem Zarząd wyznaczając składowiska śmieci i odpadów, zabrał nam ostatnie miejsca parkingowe, w weekendy nie ma gdzie postawić bezpiecznie auta, bo oni muszą mieć trawniczek za baraczkiem, bo oni muszą mieć wygodnie, bo to się salę na jakąś imprezę wynajmie. A ty działkowcze, stawiaj swoje auto gdziekolwiek, bo my jako Zarząd, mamy cię głęboko w D! Co z tego, że cały plac trzymamy za płotem pusty! Co z tego, że macie mniej miejsc parkingowych, bo uchwaliliśmy wam górę śmieci po drodze - i teraz jest tam syf!

Oglądasz 1-25 z 28
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego oraz Żegluga Świnoujska serdecznie zapraszają Mieszkańców i Gości naszego miasta na tradycyjny kiermasz książek używanych pn. „PROMUJEMY KSIĄŻKĘ NA PROMIE”. Tegoroczna wiosenna akcja kiermaszowa, organizowana dla uczczenia obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zostanie przeprowadzona w dniu 23 kwietnia w godz. 11:00 – 18:00, na jednym z regularnie kursujących promów typu „BIELIK”. Każda osoba odwiedzająca pływający kiermasz może nabyć jeden wolumin wybranej książki za symboliczną złotówkę ■
■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■