POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [31.05.2018, 14:37:29] • Świnoujście

W tym roku przy Uzdrowiskowej powstaje publiczna toaleta

W tym roku przy Uzdrowiskowej powstaje publiczna toaleta

fot. Sławomir Ryfczyński

Jeszcze w tym roku ma powstać długo wyczekiwana przez mieszkańców, jak i turystów toaleta publiczna przy ulicy Uzdrowiskowej. Wykonawca inwestycji nie tylko wybuduje owej toalety, ale także wykona przejście na plażę oraz przebudowę tzw. patelni. Prace rozpoczęły się na początku maja br.

- Budowa toalety jest częścią większej inwestycji, która oprócz wspomnianej toalety obejmuje również budowę przejścia na plażę oraz przebudowę końcowego odcina ulicy Uzdrowiskowej, tzw. patelni – mówi Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gośćpawel • Poniedziałek [18.06.2018, 18:55:54] • [IP: 94.254.225.***]

Swinoujscie ludzie od 57 lat lataja w kosmos a na promenadzie bedzie 4 kibel szok

Gość • Poniedziałek [04.06.2018, 22:13:57] • [IP: 37.47.136.***]

A kiedy przynedzie laweczek nad morzem, na promenadzie na bialych wydmach sprawa PILNA

Gość • Piątek [01.06.2018, 20:45:19] • [IP: 89.1.97.**]

Sensacja na skale Europeiska, powstaje toaleta publiczna o to dzieki pisowi pewnie. Pierwszym klozetowym powinien byc Maciarewicz.

Gość • Piątek [01.06.2018, 11:33:47] • [IP: 31.1.164.**]

A kto poświęci - Biskup, czy Arcybiskup ? a może nawet i purpurat się pofatyguje ? Oj, Ludzie... 2018 rok... a tu wielka nowość- kibelek publiczny :-)))

Gość • Piątek [01.06.2018, 09:13:07] • [IP: 109.241.63.**]

To jedno z nielicznych miejsc, gdzie jeszcze można znaleźć miejsce na auto. Przebudowa Patelni za to wygląda na jakieś nieporozumienie-bo w zamian za miejsca parkingowe tam gdzie one powinny być, czyli przy Henryku, wykonawca rzeźbi je przy Patelni. Teraz widać jeszcze, że rzeźbi je w miejscu objazdu, czyli zmieni się to zupełnie- ciekawe czy na lepsze. Czy rzecznika miasta nie stać już na wysiłek pokazania nam mieszkańców planów tej przebudowy? Potem miasto zrobi jak zwykle, parking płatny bo cwany koleś musi na nim lody kręcić-tak jak zrobili latem z darmowego parkingu na Moniuszki przy stadionie. Miasto po raz kolejny wykaże, że ma potrzeby mieszkańców z autami zupełnie w tyle, tak jak zarząd działek, który postanowił po krytyce, na śmietniki zająć już nie jedno miejsce parkingowe ale trzy na naszym parkingu, bo ich trawnik jest zbyt cenny na to. Na zarzut, że przy wejściu zrobili Bangladesz śmietnikowy, stawiają płotek na kubły, zabierając nam kolejne miejsca postojowe. Wstyd nam za taki zarząd!!

Gość • Piątek [01.06.2018, 00:19:27] • [IP: 37.47.180.***]

Cenik" wc" siku 1zl kupa 2 zl

fororak 🐲 • Czwartek [31.05.2018, 23:18:27] • [IP: 5.174.56.***]

DO : Gość • Czwartek [31.05.2018, 20:58:40] • [IP: 46.169.70.**]>>>No i tu się mylisz!Aby był apel smoleński to musiała by tu być brzoza, ale na ulicy Uzdrowiskowej jej nie uświadczysz...A na poświęcenie toalety musi wyrazić zgodę sam Biskup Terlikowski...amen

Jaś Śmietana • Czwartek [31.05.2018, 23:12:03] • [IP: 37.47.172.***]

To jest kibel na skalę naszych możliwości! Co my robimy tym kiblem?? Tym kiblem my otwieramy oczy niedowiarkom! Patrzcie, mówimy, to je nasze, przez nas wykonane! I to nie jest nasze ostanie słowo!

:) • Czwartek [31.05.2018, 23:06:41] • [IP: 37.47.172.***]

Czy Jego Fluorescencja Nasz Jaśnie Wielmożny Pan Prezydent będzie uroczyście przecinał wstęgę?

Gość • Czwartek [31.05.2018, 20:58:40] • [IP: 46.169.70.**]

A czy otwarcie tej toalety będzie uroczyste ? Bo przecięcie wstęgi to już rutyna ! Ale bez poświęcenia tego obiektu wodą święconą przez księdza będzie nie ważne ! Acha ! No i apel smoleński to już pewny !

Gość • Czwartek [31.05.2018, 20:10:54] • [IP: 80.245.189.***]

KOSMICZNE OSIĄGNIĘCIE miasta jak na koniec drugiej dekady XXI wieku - a może to XVI wiek, bo polowania na czarownice (nie pisowskie) są na porządku dziennym?

Gość • Czwartek [31.05.2018, 19:06:52] • [IP: 77.255.117.***]

Nareszcie będzie tam toaleta. Ale - bo też jest jakieś" ale" - powinna być czynna już od czerwca tego roku, a najpóźniej od lipca. Poza tym w sezonie powinna być czynna co najmniej jeszcze pół godziny po zachodzie słońca (a najlepiej jeśli będzie automatyczna to całą dobę). A ponadto jeśli chcemy mieć czyste wydmy, to powinna być bezpłatna (utrzymywana z opłaty lokalnej pobieranej od turystów). Dopiero wtedy spełni swoje zadanie. No i mam nadzieję że uroczyste przecięcie wstęgi będzie miało miejsce przed sezonem, a nie jak zwykle we wrześniu - ale to chyba moje malkontenctwo. Bo jednak zależy mi trochę na Świnoujściu.

Gość • Czwartek [31.05.2018, 19:01:31] • [IP: 37.47.133.***]

Nie to chyba Defekt czy jakiś tam.

Gość • Czwartek [31.05.2018, 18:43:15] • [IP: 92.42.113.**]

Czy wykonawcą jest konsorcjum z Włocławka, które dziwnym trafem wygrało już wszystkie przetargi?

Gość • Czwartek [31.05.2018, 18:39:24] • [IP: 95.90.249.***]

I skończy się parkowanie za darmo:(

Gość • Czwartek [31.05.2018, 18:22:04] • [IP: 95.129.226.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [31.05.2018, 17:05:01] • [IP: 188.146.102.**]

Kubeł za pół dużej bańki. Gratki

Gość • Czwartek [31.05.2018, 16:17:07] • [IP: 87.118.92.**]

Niebywałe!

Gość • Czwartek [31.05.2018, 16:12:45] • [IP: 83.7.179.**]

Czy ktoś wie, czy toaleta będzie płatna czy bezpłatna jak to jest w przypadku toalet w parku?

Gość • Czwartek [31.05.2018, 16:08:03] • [IP: 178.238.253.***]

Bardzo dobrze jeszcze dodatkowo poodkomarzać tamte miejsce bo od cholery komarów

Gość • Czwartek [31.05.2018, 15:49:16] • [IP: 37.47.134.***]

nic nie napisali, że będzie działać :D

Gość • Czwartek [31.05.2018, 15:43:14] • [IP: 188.146.38.***]

W końcu

Gość • Czwartek [31.05.2018, 15:13:45] • [IP: 79.140.194.**]

Mam nadzieje, ze widoczne plyty chodnikowe znikna z tego miejsca !!

Gość • Czwartek [31.05.2018, 14:45:26] • [IP: 5.174.174.***]

Super ! Ale to będzie toaleta - taka chyba jak te dwa kontenery widoczne na zdjęciu ! Oby to nie były te kontenery !

Oglądasz 1-24 z 24
■ Tylko w tym roku 30 rodzin ze Świnoujścia musi zwrócić świadczenia z tytułu 500+ ■ Trzej zatrzymani za napaść na taksówkarza na drodze S3 w okolicy Babigoszczy to obywatele Niemiec. Tak wynika z ustaleń policji ■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■