POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [13.03.2018, 22:05:57] • Świnoujście

Czytelnik: Kiedy zabierzecie z ronda zmarzniętą kapustę? Wygląda ohydnie!

Czytelnik: Kiedy zabierzecie z ronda zmarzniętą kapustę? Wygląda ohydnie!

fot. Sławomir Ryfczyński

Sezon jesienno - zimowy na ulicach naszego miasta przyniósł oryginalne ozdoby. Czyjaś artystyczna wizja postawiła na dekoracje o charakterze spożywczym, przebojem były włoskie jabłuszka pokutujące na wysepkach przy ulicy Grunwaldzkiej i 11 Listopada. W końcu uległy pogodzie albo skusiły do spożycia, bo już ich nie ma. Drugim, charakterystycznym elementem estetyzacji ulic jest ozdobna kapusta, której nadmiar widoczny jest w centrum.

Niestety, w przeciwieństwie do jabłek, na nią raczej żaden konsument nie zwraca uwagi. Dlatego urocze na początku jesieni rośliny, osmagane spalinami, zwarzone mrozem i spłukane deszczem, teraz dogorywają np. na rondzie Róży Wiatrów. Wbrew pozorom, wcale nie są przez to mniej zauważalne, przyciągają wzrok i wywołują wrażenie zaniedbania.

Czytelnik: Kiedy zabierzecie z ronda zmarzniętą kapustę? Wygląda ohydnie!

fot. Sławomir Ryfczyński

"Zabierzcie w końcu tę zmarznięta ozdobną kapustę z Ronda Róży Wiatrów!"- krótko, ale zdecydowanie napisał do redakcji Czytelnik. Może czas już najwyższy na zmianę dekoracji?

Czytelnik: Kiedy zabierzecie z ronda zmarzniętą kapustę? Wygląda ohydnie!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Gość • Czwartek [15.03.2018, 15:47:59] • [IP: 95.129.224.**]

Do [IP: 109.243.226.*] - a, to ty jesteś ten GOŚĆ wiecznie niezadowolony, któremu wszystko przeszkadza. Jesteś chyba niedopieszczony - zgred, choć młody, ale nieprzystosowany do życia! Życie i zdobyte doświadczenie uczy właściwego spojrzenia na ludzi i ich otoczenie. Człeku, żyj i daj żyć innym! Nie marudź, bo zostaniesz w końcu sam, albo trafisz do wariatkowa! Poznaj trochę świata, nie tylko tego" za miedzą", to po kilkunastu lub kilkudziesięciu latach nauczysz się tolerancji. Poznaj inne kultury i obyczaje, a nie kiś się w swoim ograniczonym światku, bo zaczniesz nienawidzić i siebie. Czas szybko płynie...

Gość • Czwartek [15.03.2018, 06:58:57] • [IP: 94.254.232.**]

Nie dekorować skwerów bo znam takich dwoje, chytrą babę i dziada co już czekają aby coś podprowadzić na swoją POSESJĘ

Gość • Środa [14.03.2018, 22:44:10] • [IP: 185.210.39.**]

Może umówmy się, że analfabeci tak, jak ten z godz.20:53:44 zanim zaczną stukać w klawiaturę wezmą do rąk słownik ortograficzny.Poziom umysłowy gościa, który "WYŻUCA"śmieci i wymyśla" SĘSACJE"dyskwalifikuje go jako uczestnika dyskusji.Tak więc, nie mądruj się kolego, bo główka puściuteńka!A kapusty mi też nie pasują, a GŁĄBY jeszcze bardziej...

Gość • Środa [14.03.2018, 22:00:22] • [IP: 164.127.204.***]

W miejscu publicznym na oczach mieszkańców tę całą kapustę za wszystkie kłamstwa powinien spożyć (zeżreć) nasz miejski Niedorzecznik.

Gość • Środa [14.03.2018, 20:53:44] • [IP: 31.0.125.**]

Kapusty ci niepasują zimą gdzie ziemia jest zmrożona i ciężko je wykopać ale śmieci domowe zamiast wyżucane do śmietnika to do parku w krzaki przy ul Krzywoustwgo nie co niewidzialne weź zakasaj rękawy do roboty a nie wymyślasz sęsacje

Gość • Środa [14.03.2018, 19:22:08] • [IP: 80.245.186.***]

Ul Matejki niedaleko Magistratu niszczenie kawałek chodnika i pasek zieleni brak zainteresowania policji i radnych wieś

Gość • Środa [14.03.2018, 17:20:28] • [IP: 178.238.253.***]

Zajebisty ten nowy bloczek przy samej rondzie (zdaje się że K Róży Wiatrów) :) Ponoć mieszkania w przystępnej cenie a chciałoby się tam zamieszkac

jodła • Środa [14.03.2018, 16:29:33] • [IP: 176.221.123.**]

wszystko ma swój czas :)

Gość • Środa [14.03.2018, 15:15:00] • [IP: 157.25.45.***]

Wczoraj byłem u sąsiadów z Niemiec. Tam zieleń jest już dopracowana i dodatkowo widzialem jak sadzili jakieś bulwy.

Gość • Środa [14.03.2018, 14:49:42] • [IP: 188.146.39.***]

Czytelniku zamknij oczy i wal do domu.

Gość • Środa [14.03.2018, 13:16:07] • [IP: 23.226.237.*]

Pani Basi i Panu Januszowi nawet jak coś pokazać palcem, to patrzą na palec.

Gość • Środa [14.03.2018, 13:04:10] • [IP: 31.0.36.***]

Kapusta ozdobna jest bardzo ładna w sezonie i lubię jak się nią ozdabia przestrzeń publiczną. Teraz czekamy na cieplejsze dni i noce i nowe ukwiecenie wiosenne np. bratki czy primule, żonkile, hiacynty, szafirki, krokusy, tulipany. Jeszcze trochę czasu należy poczekać. A będzie pięknie.

Gość • Środa [14.03.2018, 12:46:35] • [IP: 80.245.190.***]

Odpowiadając czytelnikowi: Jak będę chciał i humor miał.

Gość • Środa [14.03.2018, 11:42:43] • [IP: 80.50.129.***]

kapucha

Patola_z_Opola • Środa [14.03.2018, 11:36:28] • [IP: 94.254.145.**]

Jakby mnie ktoś przewiózł takim autem chociaż z plaży na prom, to bym wnukom opowiadał. To musi być jakiś uczciwy obywatel, bo mafię w takim aucie na pewno policja by zauważyła.

Gość • Środa [14.03.2018, 11:13:12] • [IP: 77.88.191.**]

Nie przesadzajcie, jak na tę porę roku i że jakiś czas tu kapusta tkwi to wygląda tak jak powinna. Starsi ludzie, panowie i panie w starszym wieku też są przywiędniejsi i co ? Trzeba ich wyrzucić ? przyjdzie wiosna zrobi się.

Gość • Środa [14.03.2018, 11:06:41] • [IP: 109.243.226.*]

10:49:58- skoro to była tylko sprawa 2-centymetrowego śniegu, to dlaczego Karelus kłamał w tej sprawie, pospiesznie przysyłając zdjęcia wyczyszczonej ścieżki, twierdząc, że czytelnik wprowadził redakcję w błąd, choc ów czytelnik robił te zdjęcia w środku dnia a ludzie na forum pisali, że faktycznie nie tylko tego dnia jechali przez breję? A co do lekceważenia sprawy kapusty - masz najwidoczniej standardy estetyczne z ery wielkiej płyty, z PRL. Wiesz... minęło już niemal 30 lat od tamtych słomianych czasów... Pora się przestawić na wyższy poziom...

Gość • Środa [14.03.2018, 10:56:48] • [IP: 109.243.226.*]

10:23:00 Współczuję ci, że oskarżeń o oszustwo wobec osoby publicznej nie bierzesz poważnie. Jeśli ktoś żartując, odsyła do pewnego wydarzenia mającego byc prawdziwym, mającego kompromitowac osobe publiczną (a taki jest mit o o.Rydzyku w sposób nieuczciwy nabywającego samochód), to odsyła nas jednak do sprawy poważnej. Mamy do czynienia z owczym pędem ludzi poszczutych przez komercyjne, głupie media, bo często widze głupkowate wpisy z aluzją do o.Rydzyka i tego bezdomnego, który bezdomnym nie był po wygraniu w totolotka, więc mógł w akcie darowizny ofiarować cos cennego.

Gość • Środa [14.03.2018, 10:49:58] • [IP: 95.129.224.**]

Drogi czytelniku:" taki mamy klimat!" Zaczekaj do końca mrozów, a będziesz cieszyć oko zajączkami, jajeczkami, baziami, bratkami i innymi kwiatkami... o ile w kwietniu nie będziemy lepić pisanek ze śniegu, boć" kwiecień-plecień wciąż przeplata trochę zimy, trochę lata" Cierpliwości, a mrożona kapusta jakoś mi nie przeszkadza... A nie był to ten sam czytelnik, któremu ostatnio przeszkadzał dwu centymetrowy śnieg na ścieżce rowerowej do Ahlbeck, albo sprzęt budowlany na terenie rozbiórki domu? Niektórym wszystko przeszkadza. Widocznie nie mają własnych prawdziwych problemów. Szczęśliwi ludzie! A może wręcz odwrotnie? Może są chorzy i nie powinni opuszczać szpitala?

Gość • Środa [14.03.2018, 10:23:00] • [IP: 95.129.224.**]

09:46:32, człowieku troszkę dystansu i luzu, wspolczuje jak cale zycie bierzesz tak na poważnie. Proponuje sprostowanie wyslac do setek osob sprzedających swoje samochody w" internetach" z opisem sytuacji. Przeciez oni tez na pewno tak na poważnie z tymi bezdomnymi :)

Gość • Środa [14.03.2018, 10:22:20] • [IP: 176.221.123.**]

zakaz sadzenia na rondach - rozpraszają uwagę nie mówiąc już o kosztach

Gość • Środa [14.03.2018, 10:04:00] • [IP: 158.26.131.**]

O0000...moj Rover sie zalapal!

Gość • Środa [14.03.2018, 10:01:03] • [IP: 158.26.131.**]

Odczepcie sie od mojego Rovera!

Gość • Środa [14.03.2018, 09:46:32] • [IP: 109.243.226.*]

8:44- pomyliłeś artykuły, tu o kapuście, a ty o samochodzie? Ale skoro znana mania - efekt manipulacji tu sie ponownie objawiła, więc nie strace okazji do wskazania informacji o rzekomym bezdomnym: trzeba wpisac w Google" O. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?" - Tu uzupełnienie połowy prawdy o tym wydarzeniu - o owym bezdomnym pisała G.Wyborcza juz w 2012 - przestał byc bezdomnym, wygrał w totolotka (głośna sprawa) i ofiarował fundacji o.Rydzyka samochody - tylko że TVN lubi podac pół prawdy ("bezdomny daje auta"), by miec całe kłamstwo i nim uderzyć.

Gość • Środa [14.03.2018, 09:43:11] • [IP: 178.238.253.**]

A mnie się podoba, jest taka inna tak ART-FANTAZJA!

Oglądasz 1-25 z 56
■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■