POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [28.02.2018, 19:43:28] • Świnoujście

Mróz okazał się silniejszy

Dziś nad ranem przerwa w dostawie energii elektrycznej zasilającej urządzenia Ciepłowni PEC Świnoujście spowodowała zatrzymanie pracy kotłów wytwarzających energię cieplną na potrzeby ogrzewania i ciepłej wody dla mieszkańców Świnoujścia. Minusowa temperatura wywołała łańcuchową reakcję, od problemów z prądem do unieruchomienia Ciepłowni. Pracownicy PEC-u Świnoujście natychmiast zdiagnozowali problem i przyczynę zatrzymania pracy Ciepłowni oraz podjęli właściwe działania. Warunki atmosferyczne komplikowały jednak szybkie jego usunięcie, ponieważ w wyniku zaniku prądu zatrzymano pracę kotłów.

Przyczyny zatrzymania ciepłowni zostały już usunięte i wszystkie kotły zostały ponownie uruchomione. Dostawa ciepła i podgrzew wody użytkowej już trwa. Najdalej oddalone od Ciepłowni budynki całkowitą poprawę odczują już w godzinach południowych. Pracownicy Biura Obsługi Klienta poinformowali o przyczynach awarii i czasie trwania przerw w dostawach ciepła wszystkich klientów instytucjonalnych, a w szczególności wrażliwych społecznie – jak szkoły, przedszkola, żłobek,szpital.

Szybkość reakcji pracowników PEC-u Świnoujście zminimalizowała odczuwalny dyskomfort cieplny. Nagrzane wcześniej budynki nie były poddane długotrwałemu wychłodzeniu i część mieszkańców mogła wręcz braków w dostawie ciepła nie zauważyć, poza oczywiście brakiem ciepłej wody w kranie.

- Niemniej za powstałe utrudnienia wszystkich mieszkańców Świnoujścia serdecznie przepraszamy – mówi Prezes PEC Grażyna Kołowiecka.

Robert Karelus
Rzecznik Prezydenta Świnoujscia


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Niedziela [04.03.2018, 16:55:30] • [IP: 83.38.72.***]

"Szybkość reakcji pracowników PEC-u Świnoujście zminimalizowała odczuwalny dyskomfort cieplny. " - takie rzeczy powstają, gdy ktoś niewykształcony usiłuje brzmieć oficjalnie, mądrze i elegancko :)

Gość • Czwartek [01.03.2018, 23:44:41] • [IP: 95.129.226.***]

Pani Grażyno... a pękniete kolanko i lodowisko powstałe z wycieku wody na terenie PECu to co??

Gość • Czwartek [01.03.2018, 22:32:38] • [IP: 80.245.189.***]

Oj zrobił bym Panu" podgrzew" ale pod tym, gdzie ma Pan resztki rozumu... A wydawało by się, że rzecznik, to osoba biegle i poprawnie władająca językiem polskim!! WSTYD!

Gość • Czwartek [01.03.2018, 20:43:10] • [IP: 78.88.28.**]

A co z agregatem prądotwórczym, może mają tam atrapę agregatu.

Gość • Czwartek [01.03.2018, 18:55:33] • [IP: 92.42.114.***]

podgrzew to jest modny slang, spoko ziom

Gość • Czwartek [01.03.2018, 12:08:13] • [IP: 185.210.36.***]

Co to jest" podgrzew" wody ? Poprawna polszczyzna obowiązuje, zwłaszcza rzeczników prasowych.

Gość • Środa [28.02.2018, 23:27:58] • [IP: 164.127.93.***]

Ja dopiero z jednego wpisu na forum pod tematem o awarii zrozumiałem o co chodziło, bo nawet z tych wielu zdań mało można pojąć - dlaczego wskutek braku prądu trzeba wygaszać kotły. Nikt nie wyjaśnił dokładnie, co i dlaczego się robi w wypadku takiej awarii. Tu mamy głównie epatowanie urzędowym optymizmem. Dziennikarze, sprawdzajcie dokładnie, co się stało, tłumaczcie, bo z urzędowych tekstów my wiele sie nie dowiemy.

Oglądasz 1-7 z 7
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 21 marca (środa) o godz.17:00 na spotkanie teatralne z aktorką Ewą Dałkowską, która przeczyta fragmenty wspomnień Kazimiery Iłłakowiczówny ze zbioru „Ścieżka obok drogi”. Muzyczny akompaniament zapewni znakomity pianista – Andrzej Janaszek. Spektakl zostanie zaprezentowany w ramach uczczenia 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Wstęp wolny! ■
■ Na zachodzie i północy w trakcie występowania opadów śniegu pojawią się oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg, a także chodników ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■