POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [14.02.2018, 16:48:33] • Świnoujście

Tunel objęty tarczą antykorupcyjną od 2017 roku! Dlaczego prezydent Żmurkiewicz nie informuje radnych i mieszkańców Świnoujścia o tak ważnych decyzjach? Zobacz film!

Tunel objęty tarczą antykorupcyjną od 2017 roku! Dlaczego prezydent Żmurkiewicz nie informuje radnych i mieszkańców Świnoujścia o tak ważnych decyzjach? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Jak się okazuje, tunel od 2017 roku objęty jest tzw. tarczą antykorupcyjną. We wtorek, na biurko prezydenta wpłynął wniosek radnych SLD, którzy chcieli, aby CBA objęło tę inwestycję taką tarczą - Nie czekając na wniosek, 7 czerwca 2017 roku podjąłem decyzję żeby wystąpić do ówczesnego ministra spraw wewnętrznych i administracji, Mariusza Błaszczaka z wnioskiem o objęcie tarczą antykorupcyjną tej inwestycji. Minister Błaszczak skierował ten wniosek do ministerstwa infrastruktury drogowej, a następnie trafił on do premier Szydło, która podjęła decyzje, że budowa ta posiada taką tarczę antykorupcyjną – mówi podczas środowej konferencji prasowej, prezydent Janusz Żmurkiewicz.



Na myśl nasuwa się zatem proste pytanie, dlaczego prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz o tak ważnych decyzjach dotyczących najważniejszej inwestycji w historii Świnoujścia nie informuje na bieżąco mieszkańców Świnoujścia oraz radnych? Uchyla rąbek tajemnicy dopiero przy okazji wpłynięcia wniosku radnych SLD.

Tunel objęty tarczą antykorupcyjną od 2017 roku! Dlaczego prezydent Żmurkiewicz nie informuje radnych i mieszkańców Świnoujścia o tak ważnych decyzjach? Zobacz film!

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Jak prezydent Żmurkiewicz argumentuje swoją decyzję?

- Od dłuższego czasu prowadzimy rozmowy z osobami, które przyglądają się tej inwestycji i jestem spokojny, o to, że nie ma tutaj żadnych obaw. Mamy opiekę służb i o pewnych rzeczach nie powinno się informować, bo po co. Służby robią swoje – podsumował prezydent Żmurkiewicz.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 85, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 85

Gość • Czwartek [15.02.2018, 15:35:35] • [IP: 176.221.122.***]

A przede wszystkim ten dokument to jak na razie tylko prośba pana prezydenta, z którego nic więcej nie wynika.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 14:57:27] • [IP: 78.88.28.**]

Dlaczego radni o tym nic nie wiedzieli? Miasto Świnoujście to nie jest prywatny folwark osób sprawujących władzę. Wcale się nie dziwię SLD, że są czujni i kontrolują kogo trzeba. Ten pan na zdjęciu z tą kartką w ręku - śmieszne to. ... chyba się zdenerwował, że ktoś mu coś zarzucił. Przecież jest nieomylny! Dobre :)

Gość • Czwartek [15.02.2018, 14:28:07] • [IP: 176.221.122.***]

Prezydent występuje jako organ wykonawczy Miasta: przygotowuje wszelkie sprawy, o których STANOWI RADA MIASTA, w tym projekty uchwał a zwłaszcza projekt budżetu. Tak, rada składa się z przedstawicieli różnych opcji politycznych i tylko tak można patrzeć na ręce władzy. Ten dokument nie jest tajemnicą, nie jest własnością prezydenta, służy nam, wszystkim mieszkańcom naszego miasta. A skąd wiesz, że naszego prezydenta nie przekupiono własnie obietnicą ponownej prezydentury w zamian za. ... no właśnie taka sytuacja rodzi podejrzenia mieszkańców. I tylko tyle w tym niejasnym temacie.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 13:35:48] • [IP: 164.127.0.**]

12:31 [IP: 176.221.122.***]- Ha, ha, ha, ha... dokument, który ma chronić przed korupcja, który dotyczy tylko najkosztowniejszych inwestycji, a więc jest pewnym przywilejem, ma być wg ciebie PRZEGŁOSOWANY? A gdyby np.ktoś przekupił radnych, by nie przegłosowali, ktoś, czyli zainteresowany kręceniem lodów? Tego typu zabezpieczenia antykorupcyjne nie powinny podlegać żadnym uznaniowym decyzjom.Takie zabezpieczenie jest jak wydech po wdechu, nie ośmieszaj się.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 12:32:20] • [IP: 178.238.253.**]

N o kochani teraz podobno parasol ochronny, od prawie świnoujścianina, wiec widzicie, zawsze trzeba być NA BAZIE I PO LINIJ!, czasami się zastanawiamy, jak to jest być takim GĘTKIM CZŁOWIEKIEM KTÓRY ZAWSZE SIĘ DOSTOSUJ!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 12:31:44] • [IP: 176.221.122.***]

No i tu wyraźnie widać, że nasz prezydent nie działa uczciwie. Taki dokument nie jest tajemnicą państwową a jego podpisanie powinno sie odbyć za zgodą i porozumieniem RADNYCH, naszych radnych miasta. Widać, że prezydent Żmurkiewicz stworzył własne imperium i jestem ciekawy kto jeszcze o tym dokumencie wiedział. Nie jest to tajemnicą jak widać i data podpisania tego dokumentu coś jednak sugeruje.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 12:20:49] • [IP: 94.254.246.**]

Agatowska weszła na od razu na pierwszą minę na polu minowym 😂 Brawo za skuteczność 😂

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:42:43] • [IP: 94.254.134.***]

Prawidlowo.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:37:11] • [IP: 207.244.75.**]

Za późno. Łapówy już dawno podzielone i rozdane." Tarcza antykorupcyjna" też otrzymała swoją działkę.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:26:08] • [IP: 62.69.254.**]

O cayman why tu klepiecie, Sld z p. Agatowskà obudzili się z ręka w nocniku. Każdy trochę rozeznany powinien wiedzieć, że tego kalibru inwestycję muszà być zabezpieczone I o cayman tu informować. Jak nie ma czego pisać, to się szuka dziury w całym.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:19:07] • [IP: 94.254.232.**]

Teraz potrzebny jest jeszcze miecz excalibur którym będzie można odrąbać łapy, które biorą pod stołem. Z drugiej strony ciekawe jak taka tarcza działa w praktyce - bo to chyba jakiś dowcip. Zadzwonią do prezydenta - zapytają czy wziął w łapę - on odpowie że nie i jest OK. Znaczy że tarcza działa.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:05:52] • [IP: 178.238.253.**]

Panie zrób pan niespodziankę dawno oczekiwaną i odejdż na emeryturę, nawet wiec poparcia zrobimy!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 10:48:10] • [IP: 178.238.249.***]

Nareszcie skończy się wycieranie tej osoby po krzesłach w różnych studiach telewizyjnych na terenie miasta i próby zaistnienia w przestrzeni medialnej. Pani radna mamy pani dość NA DRZEWO.DO UCZCIWEJ PRACY a nie na afisz SIO.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 10:27:58] • [IP: 37.47.161.**]

Tak to jest jak Prezydent Żmurkiewicz nie ufa Radzie Miejskiej, a radna J.A.została wsadzona na" minę"przez swoich towarzyszy, mogła się zapoznać z tematem.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 10:00:42] • [IP: 80.245.178.***]

Dobrze, że Agatowska wyciągnęła tą sprawę. Brawo Joasiu!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:54:41] • [IP: 80.245.191.***]

Brawo dla prezydenta dlatego tyle czasu jest nim bo widać profesjonalizm a niestety ze strony pani atakującej widać amatorszczyzne

INTRO • Czwartek [15.02.2018, 09:54:14] • [IP: 80.211.250.***]

Zasadniczo nie kopie się... Ale czy zbiera kto na pampersy dla radnej?

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:52:51] • [IP: 178.238.249.**]

Czy prezydent ma to na piśmie, to niech to pismo pokaże a nie to że wystąpił.Liczy się pismo decyzja a nie pobożne życzenie.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:43:57] • [IP: 77.112.124.**]

DLACZEGO RADNI I SPOŁECZEŃSTWO NIE SĄ INFORMOWANI O TAK WAŻNYCH SPRAWACH? ILE JESZCZE UKRYWA PRZED NAMI? BRAWO PANI AGATOWSKA!!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:41:24] • [IP: 188.146.33.***]

Tarcza antykorupcyjna jest mechanizmem profilaktyki która ma zapobiegać przestępstwom. Czyżby prezydent ze swoją ekipą obawiał się, że za dużo weźmie w łapę ??

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:41:08] • [IP: 83.23.193.**]

Bo nie !!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 08:59:15] • [IP: 164.127.0.**]

Ten wpis uznaję za jeden z najlepszych, bo niespodziewany jak drybling Lewandowskiego: MISTRZUNIU • Czwartek [15.02.2018, 00:29:47] • [IP: 80.211.250.***] Oj TAM Oj TAM ! W Listopadzie Asiu zalatwimy Ci tarcze antykorupcyjna w OSiRze...

Gość • Czwartek [15.02.2018, 08:08:02] • [IP: 78.88.29.**]

rude to wredne, obecny prezydent to najlepszy gospodarz od wielu innych, a plują na niego bo nie dorastają mu do pięt, panie prezydencie szacunek dla pana!!a burki i tak będą szczekać przy budach!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 07:34:13] • [IP: 62.69.241.**]

A to że posadki w postaci zarządu ma już michalska i innych kilku przydupasów to też CBA wie.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 04:09:30] • [IP: 89.74.216.***]

... sld strzeliło z kapiszona. niezły start kampanii wyborczej.

Oglądasz 1-25 z 85
■ ODKRYJ LOGOS Zapraszamy Na spotkanie rekrutacyjne do Klas Szkoły Podstawowej oraz Liceum 29.05.2018 (wtorek) godz.17.00, ul. Grunwaldzka 47 ■ Do świnoujskiego portu wszedł jeden z trzech największych żaglowców świata Kruzensztern. W Świnoujściu będzie do poniedziałku włącznie. Jednostka zacumowana będzie przy nabrzeżu Władysława IV (koło Kapitanatu Portu). Godziny bezpłatnego zwiedzania: 25. V (piątek) 14.00 - 20.00 26. V (sobota) 10.00 - 19.00 27. V (niedziela) 10.00 - 19.00 28. V (poniedziałek) 10.00 - 12.00 ■
■ 25.05 przy wejściu na plaże (pierwsze wejście na wschód od głównego) lub na plaży zgubiono iPhone czarnego w okładce. Proszę znalazce o kontakt pod tel 0048 783736099 lub 0049 17624948800 dziękuje ■ XI Festyn Rodzinny w Forcie Anioła już w niedzielę Zapraszamy Dzieci, Rodziców i Opiekunów, już w najbliższą niedzielę (27 maja 2018) o godz. 12.00 – 15.00 na XI Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w FORCIE ANIOŁA ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ Rada Miasta zatwierdziła sprawozdanie prezydenta Świnoujścia i udzieliła mu absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta w roku 2017.■ Skarbnik Miasta Iwona Górecka-Sęczek: "Rok budżetowy kończy się w Świnoujściu nadwyżką wysokości 103 milionów złotych.Odkąd pracuję w urzędzie z taka wysoką nadwyżką nie mieliśmy jeszcze do czynienia" ■ Poszukiwania kobiety zakończyły się pomyślnie; została ona przewieziona do szpitala - informuje asp. szt. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnpoujściu ■