POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [14.02.2018, 17:22:46] • Świnoujście

Prezydent Żmurkiewicz: Nie ma żadnego zagrożenia i problemu w kwestii realizacji tunelu

Prezydent Żmurkiewicz: Nie ma żadnego zagrożenia i problemu w kwestii realizacji tunelu

fot. Sławomir Ryfczyński

Prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz uspokaja mieszkańców i zapewnia, że na dzień dzisiejszy nie ma żadnego zagrożenia i problemu w kwestii realizacji tunelu.- To co teraz ma miejsce wynika z procedur i prawa, które w tym zakresie obowiązuje. Firmy startujące w przetargu maja prawo się odwoływać i się odwołały, KIO ma prawo wydać wyrok i wydało. Ten wyrok nie jest dla nas dzisiaj korzystny opóźnia on podpisanie umowy ale tą decyzję trzeba uszanować. Od tej decyzji odwołała się do sądu jedna z firm – mówił w trakcie środowej konferencji prasowej, prezydent Żmurkiewicz.

Prezydent miasta podkreślił, że zagrożenia dla realizacji tunelu nie ma, ale pojawią się opóźnienia.

- W ciągu trzech miesięcy ma zapaść decyzja, czy ta firma miała rację czy nie. To jest ten czas, który musimy czekać na rozstrzygnięcie - dodał prezydent.

Prezydent Żmurkiewicz podkreślił także, że takie działania są zgodne z prawem, a wybór koncepcji realizacji tunelu został dokonany spośród dziesiątek koncepcji i na ten temat nie ma co dyskutować.

Jak realizacja inwestycji wygląda na dzień dzisiejszy?

- 9 lutego odbyło się kolejne spotkanie w sprawie tunelu w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego, gdzie minister Słowik wydał stosowne decyzje. Są one zgodne z naszym stanowiskiem, że nie należy czekać na rozstrzygnięcie sadu tylko należy przygotowywać dokumenty do podpisania umowy, taka decyzja została wydana i GDDKiA to realizuje . podsumował prezydent Janusz Żmurkiewicz.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Niedziela [18.02.2018, 11:58:04] • [IP: 92.42.116.**]

Mam propozycję ogłaszamy konkurs na jak nazwać ten wstrętny budynek na przeciwko U.M.;Betondżon, Dżonbeton, Korek, Czpoek, albo jakoś tak.Kto wydaje zezwolenie na budowę takiego straszydła.Gdzie ci architekci ?Straszny horror budowlany

Gość • Czwartek [15.02.2018, 15:25:02] • [IP: 37.47.154.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [15.02.2018, 14:42:48] • [IP: 83.37.109.***]

Oto głos rozsądku: zapomnijcie o tunelu. Nikt wam nie da miliarda na komunikację z zapyziałym miasteczkiem bez znaczenia gospodarczego. Zachód ma wydatki na" nowych obywateli" przekraczające najśmielsze wyobrażenia, Polska ma swoją porcję kłopotów. Nie będzie forsy i tyle.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 12:50:07] • [IP: 80.245.179.***]

Oj komuszki nie szczekajcie wyjcy bo czasy wasze dawno się skończyły, ale, chcąc zapunktować podpieprzacie innych tak jak PZPRowcy. Daliście ciała całą gębą - dobrze wam cieniasy !!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 11:19:55] • [IP: 207.244.75.**]

19:56:03 - A dʬpę już mu dzisiaj wylizałeś, czy jeszcze nie?

Gość • Czwartek [15.02.2018, 10:34:23] • [IP: 62.69.203.***]

Czy te oczy mogą kłamać ?

Gość • Czwartek [15.02.2018, 09:37:26] • [IP: 77.112.124.**]

Brawo dla klubu SLD przyparty do muru, przyznał się, ale dlaczego dopiero teraz??

Gość • Czwartek [15.02.2018, 08:46:55] • [IP: 185.210.39.**]

tę decyzję, tą decyzją. Śmieszne są głosy, że przechrzta z nadania PZPR walczy z komuchami. Jedynym atutem Żmurkiewicza jest jego doświadczenie, ale w końcu przestanie być prezydentem i będzie ktoś bez doświadczenia, dlaczego nie teraz? Jego polityka wyprzedaży wszystkiego z majątku miejskiego, co się tylko da, jest błędna. A co będą sprzedawać jego następcy, kamienice z lokatorami? Powinien starać się o rozwój przemysłowy, ale w sensowny sposób. Kontenery niech sobie będą, ale czy koniecznie w obrębie miasta? Ostatni wrócił do idei przejazdu wzdłuż kanału, obok ZWiK-u, dalej za cmentarzem i do drogi na promy. Jeżeli to było cały czqas aktualne, to dlaczego miasto wydało zgodę na budowę domów obok ZWiK-u? Przecież mogłaby być ładna, prosta droga, a tak mamy górskie serpentyny. A prezydent jeszcze butnie twierdzi, że jemu jeździ się dobrze.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 08:46:46] • [IP: 92.42.114.***]

Proszę o podanie daty /dzień, miesiąc, rok/rozpoczęcia prac. Jeżeli w Warszawie ogrodzono plac /pod budowę pomnika /bez zgody władz, to może i tu w Świnoujściu tak zrobimy ?Zróbmy meeting na miejscu wjazdu do tunelu. ..Proponuję dzień 1 kwietnia 2018. A może tak TV Świnoujście z kamerami się tam pojawi ?Trochę farby, jakieś kolorowe taśmy, parę kołków drewnianych. Nadleśnictwo już dziś może zaznaczyć drzewa które wytną na miejscu placu budowy.Aa... jeszcze jakaś łopata byśmy zaczęli kopać dziurę w ziemi...Spotkajmy się 01 kwietnia 2018 i...do roboty!

Gość • Czwartek [15.02.2018, 08:02:17] • [IP: 94.254.239.**]

Opuźniony to my wiemy kto jest ciekawe ile natym bublu zarobią wolała bym w pław płynąć niż tym gów... Przejść most i terminal się sypie mam nadzieję że otwarcie będzie w tunelu i się zapadnie (ale to dopiero za 100lat)

KotPrezesa • Czwartek [15.02.2018, 07:17:47] • [IP: 188.146.39.***]

Pod" lupę" -to Pana Prezydenta. ..za stare. ..dawne czasy...

Gość • Czwartek [15.02.2018, 00:19:38] • [IP: 89.64.9.***]

Znowu czepiają się mojego dobroczyńcy niepodzielnie panującego. Pomnik ku czci naszego niezmiennie panującego Pana Prezydenta postawić trzeba i będziemy miesięcznicę odprawiać pod nim ku czci jego książęcej mości 😀😀😀

Gość • Czwartek [15.02.2018, 00:10:30] • [IP: 80.245.182.**]

Ale cieniara się zbłaźniła a z nią te wszystkie stare zardzewiałe trepy post-komuchowe. Kulawy dinozaur - teraz to dopiero ta ksywka ci pasuje ! Daj sobie kobieto na luz albo może jakiś czerwony kabaret zrób. Żmurkiewicz pokazał Wam jakie ma układy z PiS-em i na tym koniec mrzonek dinozaurusa o wielkiej karierze i o wielkiej pensji prezydenckiej.

Gość • Środa [14.02.2018, 22:44:19] • [IP: 92.42.113.**]

Pinokio miał co prawda dłuższy, ale jemu też rośnie.

Gość • Środa [14.02.2018, 21:57:04] • [IP: 46.169.93.***]

Pięknie go rozegrali.Nie chciał przyznać się na sesji o swoich gierkach które prowadzi z Pis w sprawie portu kontenerowe i tunelu to go przeczolgali w mediach.Mieszkańcy mogli porównać co cedzi na sesjach a co musiał powiedzieć przycisniety przez SLD. Muszą mieć dużo wtyczek w Urzędzie skoro wiedzieli dokładnie z jakimi pytaniami wyskoczyć.

Gość • Środa [14.02.2018, 21:44:59] • [IP: 80.212.139.***]

AAAAAhaaahaaa 😂kielbaska wyborcza

Gość • Środa [14.02.2018, 21:31:34] • [IP: 83.8.132.**]

gosciu masz tyle kasy ustap stanowsika...

Gość • Środa [14.02.2018, 20:58:08] • [IP: 95.129.225.**]

Tunel nie jest zagrożony? tez mam wrażenie że wciska nam wszystkim niezłe kity byle się przebujać do wyborów. Ale mieszkańcy Świnoujścia już mu nie ufają bo kłamstwo goni kłamstwo a jemu jeszcze się wydaje że ludzie te kłamstwa kupują.

Gość • Środa [14.02.2018, 20:52:31] • [IP: 62.69.254.**]

Nos się Prezydentowi robi długi. Gra na zwłokę bo chciałby być ojcem tunelu, a dokładnie wie, że we wniosku do Brukseli brakuje dwóch bardzo ważnych dokumentów - jeden z nich to ekspertyza geologiczna. Wprawdzie jest jedna ale nieaktualna i dotycząca innego miejsca (wg pierwotnego planu tunel miał przebiegać gdzie indziej). Stworzenie aktualnej ekspertyzy to min. 3 lata.

Gość • Środa [14.02.2018, 20:46:40] • [IP: 62.69.254.***]

Gdyby nie Pani Agatowska to nic o tym nie wiedzielibyśmy.Ile jeszcze takich tajemnic posiada Prezydent. Dopiero jak się ruszy temat to raczy wyjaśniać. Po prostu nie informuje Rady no i swoich wyborców o najważniejszych sprawach czyli sam rządzi, Taka to demokracja. Brawo pani Agatowska.

Gość • Środa [14.02.2018, 20:21:51] • [IP: 95.129.228.***]

haha czyli Agatowska, wyborczą kiełbasę robi !!

Gość • Środa [14.02.2018, 19:56:03] • [IP: 92.42.119.***]

Jedynie godny prezydentury człowiek ze Świnoujścia, reszta czapki przed nim. Strach pomyśleć co by było gdyby do wyborów nie zechciał wystartować. Miasto wiele zyskało za czasów jego prezydentury. Skoro mówi, że tunel będzie to tak zapewne się stanie i kropka. Przystojniak z otwartą głową.

Gość • Środa [14.02.2018, 19:53:04] • [IP: 79.188.222.***]

No wszystko jasne, tylko dlaczego prezydent informuje po wystąpieniu Agatowskiej?Jakoś to wszystko dziwne jest. Dlaczego w takim razie jest kara 40.000 dla miasta? O tym już Pan prezydent nie mówi.

Gość • Środa [14.02.2018, 19:46:22] • [IP: 92.42.116.***]

No Panie prezydencie. Jestem pod wrażeniem. Żeby Agatowska musiała na Panu wymuszac takie rzeczy? Tłumaczenie? Widać, że Pana czas się kończy. Mam nadzieję, że już koniec Pana prezydentury jest bliski