POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [13.02.2018, 15:05:45] • Świnoujście

Przyjdź i zobacz Walentynkowy plac Wolności

Przyjdź i zobacz Walentynkowy plac Wolności

fot. BIK UM Świnoujście

W centrum miasta na placu Wolności trwa montaż walentynkowych ozdób.

- Mieszkańcy zdążyli się już przyzwyczaić, że ten centralny plac w naszym mieście, systematycznie zmienia swój wygląd, w zależności od pory roku i różnych świąt. Nie inaczej będzie w Walentynki – mówi Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia.

Przyjdź i zobacz Walentynkowy plac Wolności

fot. BIK UM Świnoujście

Aranżację placu stanowić będą różnego rodzaju ozdoby w kształcie serca: 15 sztuk lizaków o średnicach 60, 45 i 30 cm, 20 sztuk girland na latarnie uliczne, wianki wykonane z gałązek wikliny lub derenia do ozdobienia wież kwiatowych oraz wstążki i serca do ozdoby drzew rosnących na placu.

Przyjdź i zobacz Walentynkowy plac Wolności

fot. BIK UM Świnoujście

Wykonawcą jest świnoujska firma Patgardens. Koszt to 10,5 tysiąca złotych netto. Cena obejmuje wykonanie, montaż, usuwanie aktów wandalizmu, uzupełnianie elementów dekoracji i ich rozbiórkę. Ozdoby zostaną zamontowane w dniu 13 lutego, a ich demontaż nastąpi 19 lutego 2018.

Fot i tekst BIK UM Świnoujście


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Środa [14.02.2018, 06:02:29] • [IP: 176.221.123.**]

byłem widziałem pieniadze wyrzucone w błoto po co dekorować ten plac, te serduszka za czym niby mają przemawiać ? tak bez sensu zrobione wszystko jak cale te dekoracje świąteczne. muzeum rybołówstwa, fajnie, podoba mi sie. brać z nich przykład, a nie jakieś mało przemyślane rzeczy wprowadzać.dekoracje bożonarodzeniowe jako dekoracje nie są złe, leczwieszanie je pod zapalonymi lampami całkowicie tracą sens, rondo koło kościoła nic co piąte drzewo udekorowane, albo zrobic ładnie jedną ulice lub dwie w całości albo nie wieszać wogóle.wystarczy pomyśleć głową moi kochani dygnitarze.lepiej mają niektórzy ludzie balkony ładniej udekorowane niż wasze dziwcastwa. amen

Gość • Wtorek [13.02.2018, 21:23:54] • [IP: 94.254.228.**]

Nie samym żarciem i sraniem człowiek żyje, db powiedziane😂

Gość • Wtorek [13.02.2018, 21:09:09] • [IP: 164.127.122.***]

Merkantylne święto (czyli podszyte presją handlu, wietrzącego łatwy zarobek) wynika z wypierania polskiej kultury i z zamiany rodzimego obyczaju, tradycji na mentalność medialną. O wiele łatwiej wpływac na naród, jesli traci on swą kulturę, wtedy jego emocje i dążenia, sfera wyobraźni sa kierowane tam, gdzie wskazuje handel, lobby producentów (czego? różnych rzeczy - od plastikowych dziwadeł, kiczowatej taniochy, po modę, po antykoncepcję - Walentynki są elementem pewnej całości promowanej przez utrzymywane dzięki reklamodawcom media, dlatego należy je widzieć też na tle wpieranej nam mody, stylu życia - np. stylu skakania z kwiatka na kwiatek, " zabezpieczania się" antykoncepcją, tak zwanego luzu). Wiele osób całkiem niewinnie przyjmuje to" święto" pasujące do św. Walentego jak pięśc do nosa, ale wynika to niestety ze zbyt słabego działania polskiej kultury i religii, z głupoty szkół (pedagogów akceptujących tę modę).

Gość • Wtorek [13.02.2018, 21:04:45] • [IP: 2.108.234.**]

Nie przesadzacie z tym świętowaniem Walentynek?? Boże Narodzenie, Wielkanoc to zrozumiałe, ale Walentynki ??

Paradox • Wtorek [13.02.2018, 20:51:43] • [IP: 46.22.171.**]

KKK- Krajowy Komercyjny Kapitalizm [bez granic]

Gość • Wtorek [13.02.2018, 19:55:47] • [IP: 62.69.231.***]

Nie trzeba być zgredem i starym ramolem żeby umieć liczyć, odejmując cenę kilku metrów wstążki, którą obwiązano drzewa i gałązek wikliny takie serduszko kosztuje jakiś 500 zł, oczywiście, że nie samym żarciem człowiek żyje ale ozdoby za taką kasę to delikatnie mówiąc kretynizm a na powierzchni beton placu najzwyczajniej ginie, dzieciaki w przedszkolach lepsze dekoracje robią i dużo mniejszym nakłdem

Gość • Wtorek [13.02.2018, 19:41:27] • [IP: 213.238.106.***]

Dobrze się dzieje.Popieram dekoracje.Brawo.Nie samym żarciem, spaniem i sraniem człowiek żyje.Jakiś cel i trochę rozrywki trzeba mieć...!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 19:26:03] • [IP: 176.221.123.***]

Na wielkanoc wypuszczą żywą zające :)

Gość • Wtorek [13.02.2018, 19:23:34] • [IP: 92.42.114.**]

Zniewolony betonem Pl.Wolności.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 19:18:18] • [IP: 178.238.247.***]

Bardzo fajny pomysł, tylko faktycznie trochę za drogi

Gość • Wtorek [13.02.2018, 19:10:07] • [IP: 94.254.225.***]

Stare grzyby już zrzędzą zapomnieli jak sami byli młodzi, chociaż kto ich tam wie może już w dzieciństwie byli zgorzkniali :)

Gość • Wtorek [13.02.2018, 18:52:26] • [IP: 62.69.231.***]

to NIC kosztowało 10 tysi bez vatu? Żarty jakieś??

Gość • Wtorek [13.02.2018, 18:33:41] • [IP: 92.42.115.***]

Ludziska (zgrzybiali) nie wypisujcie głupot żadne pierdoły!! każdy był młody i trochę szaleństwa nikomu nie zaszkodzi--POPIERAM brawo!!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 18:11:34] • [IP: 92.42.112.***]

Jakie" święto"?

Gość • Wtorek [13.02.2018, 18:03:17] • [IP: 164.127.122.***]

17:49- One akurat swą głupotą wyczuwają, co jest prawdziwie dobre, i to atakuja, a rzeczy o pozornej wartości, jak walentynki, " święto" tak naprawdę gadżetowe, handlowe, tego nie tkną. Macierzyństwo? Godność kobiety? Patriotyzm? Reformy zgniłego sądownictwa? O, to to zaatakują. Mają DIABELSKI węch.

➰➰➰➰➰ • Wtorek [13.02.2018, 17:49:38] • [IP: 78.10.206.***]

Czy, będą również protestujące przeciwko wszystkiemu id10tki z KOD'u?

Gość • Wtorek [13.02.2018, 17:29:24] • [IP: 79.223.174.**]

I komu te pierdoly potrzebne, ciekawe co nowego wymysla.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 17:18:10] • [IP: 77.112.124.**]

Można było zrobić jarmark z gadżetami za kilka złotych ręcznie robione zrobiłyby wystawę i były na prezenty dla innych, do tego fajna muzyka jakiś happening...

Gość • Wtorek [13.02.2018, 16:41:08] • [IP: 185.210.39.**]

Czyli brutto grubo ponad 12 tysięcy, za parę gów...ch serduszek. Boże, co za pomysły urzędasów!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 16:35:45] • [IP: 81.204.98.**]

Sympatycznie...ale powinni byc wczesniej...pare dni...

Gość • Wtorek [13.02.2018, 16:07:48] • [IP: 78.88.30.***]

Po co to? Po nic. 10000 zł na nic i jeszcze na ostatnią chwilę. Lepiej wydać te pieniądze na coś przydatnego.

𝗗𝗿𝗲𝘀𝘇x • Wtorek [13.02.2018, 15:56:31] • [IP: 78.10.206.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [13.02.2018, 15:40:42] • [IP: 93.94.191.**]

A po co to w ogóle robią tak na ostatnią chwilę?? Mogli zrobić tydzień wcześniej, żeby była atmosfera zbliżającego się święta.. a tak na 1 dzień to strata pieniędzy..spóźniony pomysł.. jak większość inicjatyw UM..

Gość • Wtorek [13.02.2018, 15:34:12] • [IP: 93.94.190.***]

Bogate miasto, na pierdoły wydawac pieniądze podatników. Po co to i komu potrzebne ??

Gość • Wtorek [13.02.2018, 15:33:33] • [IP: 164.127.122.***]

Jeszcze jedna narośl czysto marketingowa, jak Halloween - pseudoświęto" Walentynki". To typowe dla naszych czasów gonic za złudzeniami, za namiastką miłości, bo zakochanie jest jak silnik rakiety, zrzucany na pewnej wysokości, a niestety, nasze czasy to chęć pozostania na wygodnej wysokości latania z ciężkim kuprem silnika, który ma wynieść na orbitę, ale do stadium orbity mało kto dolatuje. To niby święto tak naprawdę jest jeszcze jedną sposobnością do utuczenia sie przez handel na gadżetach. Era gadżetów - tak się będzie nazywała ta epoka, w której czci sie własny smartfon, telewizję, komputer, żarcie - w dystansie do tego, co prawdziwe i trudne.Każda epoka ma swego diabła, kiedyś były to wmuszane tak zwane święta jak 22 lipca, 1 maja, 8 marca, a dziś - Święta Gadżetów: Halloween i Walentynki (i, cholera, znów ten 8 marca).

Oglądasz 1-25 z 27
■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■