POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [12.02.2018, 21:54:51] • Świnoujście

Radny Teterycz: Okres ciszy kontenerowej się skończył! Zobacz film!

Radny Teterycz: Okres ciszy kontenerowej się skończył! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Radni SLD twierdzą, że przyszła pora, aby ponownie wrócić do tematu planowanej budowy terminala kontenerowego. Radny Teterycz mówi wprost - Okres ciszy kontenerowej się skończył. Wywołujemy dyskusję na ten temat. Ryszard Teterycz twierdzi, że o Świnoujściu w kontekście terminala rozmawia się wszędzie tylko nie w Świnoujściu... - Ze Świnoujściem to się nie rozmawia, ale na innych forach w Polsce dyskutuje się na temat naszej przyszłości. Na piątym konwencie morskim w Toruniu, Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów - Pan Sasin i wiceminister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Materna jasno sprecyzowali, że port kontenerowy będzie robiony - mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej SLD, radny Teterycz.



- Nie zgadzamy się z próbą cichego wytłumienia tego tematu w Świnoujściu z powodów prozaicznych. Część osób chciałaby, aby do wyborów problem ten nie był poruszany - dodał radny.

Czego oczekuje SLD ?

Przede wszystkim odpowiedzi na ważne pytania dotyczące właśnie terminala kontenerowego.

Radni chcą się dowiedzieć, jaki jest faktyczny zakres prac studium i innych dokumentów w tej sprawie.

- Informacja o tych dokumentach powinna być przedstawiona radnym - dodał Ryszard Teterycz.

Radny SLD przypomniał także, że oczekuje od prezydenta miasta zainicjowania referendum w tej sprawie.

Radny Teterycz: Okres ciszy kontenerowej się skończył! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

To jednak nie wszystko.

Radni SLD oczekują od kandydatów na prezydenta Świnoujścia jasnego sprecyzowania, czy popierają oni budowę terminala kontenerowego.

Radni Sojuszu przypomnieli, że są przeciwni budowie portu kontenerowego.

- Na terenie naszego miasta i wokół niego znajdują się wyjątkowe obszary, które w myśl przepisów unijnych zobowiązaliśmy się chronić - mówił tym razem Krzysztof Szpytko.

Jakie zagrożenia środowiskowe mogą wynikać z budowy portu kontenerowego?

Radni SLD twierdzą, że powinniśmy się martwić o obszary Natura 2000, a także o planowaną na ogromną skalę wycinkę drzew, kilkuset hektarów, gdzie znajdują się siedliska roślin i zwierząt, Mieszkańcy Warszowa będą musieli się pogodzić z tym, że nie będą mieli dostępu do 2- km plaży, a hałas dla mieszkańców będzie właściwie 24- godzinny.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 51

Gość • Środa [14.02.2018, 04:17:27] • [IP: 120.144.6.***]

Teterycz, Teterycz, wystarczy spojrzec na jego oswiadczenie dochodu na stronie urzedu miasta, starczyloby dla kilku mlodych, wyksztalconych mieszkancow Swinoujscia.Moze jednak" dobra zmiana" by mu pomogla przejsc wreszcie na swoja" zasluzona" polityczna emeryture?

AGENDA 21 • Wtorek [13.02.2018, 22:58:26] • [IP: 80.245.178.***]

TYLKO IDIOTA MOŻE BUDOWAĆ TERMINAL KONTENEROWY DLA STATKÓW O ZANURZENIU 17, 5 METRA W ŚWINOUJŚCIU. JEŚLI JEST TAKA poTRZEBA, TO TAKI TERMINAL DLA KONTENEROWCÓW POWINIEN POWSTAĆ NA WSCHÓD OD DZIWNÓWKA. W ŚWINOUJŚCIU MOŻNA ZROBIĆ TERMINAL DLA PANAMAXÓW NA OGNICY, W MIEJSCU PRZEPRAWY PROMOWEJ, GDY ZOSTANIE TUNEL WYBUDOWANY. .

Gość • Wtorek [13.02.2018, 19:01:06] • [IP: 119.157.159.**]

Czyżby Pan Teterycz marzył o jakimś stołeczku w zarządzie terminala kontenerowego? Obejmując ciepła posadkę krzykacze szybko milkną i zajmują się" z wdzięcznością" wykonywaniem powierzonych obowiązków.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 18:19:19] • [IP: 93.94.190.***]

ten terminal kontenerowy jest NIEPOTRZEBNY bo inne terminale w Polsce mają jeszcze spory potencjał przeładunkowy. Cały pas nadmorski od Warszowa po Międzyzdroje to idealne miejsce na rozwój turystyczny!! Kontenery na Żoliborz !!podoba mi sie ten komentarz

Gość • Wtorek [13.02.2018, 18:16:16] • [IP: 93.94.190.***]

sto terminalowi- inwestycji ktora zniszczy to piękne miasto, mieszkańcy chcą postawić na turystykę i z tym związane inwestycje...a grupa cwaniaków skupiona na budowie terminala chcą znów zarobić...ludzie obudżcie się...hieny terminalowe nie spią, dla nich liczy sie kasa, a nie to że będziemy mieć kolejny problem... Panie Ryszardzie nie słuchać tych idiotów którzy Pana nienawidzą, w sumie nie wiadomo za co...chyba za to że Pan nie wchodził w" układy"...powodzenia,. ..Ma Pan mój głos i całej mojej licznej rodziny

Gość • Wtorek [13.02.2018, 17:39:41] • [IP: 81.191.113.***]

Precz z komuną!!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 16:12:37] • [IP: 178.238.249.**]

W którym to terminalu kontenerowym towarzysz Teterycz słyszał taki hałas, ze przeszkadzał on okolicznym mieszkańcom ?

Gość • Wtorek [13.02.2018, 15:32:41] • [IP: 80.245.178.**]

Panie komandorze czas wyluzować, ustawa dezubekizacyjna się zbliża.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 15:07:54] • [IP: 80.245.179.***]

Panu politrukowi już podziękujemy. Masz wojskową emeryturkę to siedź na niej a od polityki z daleka.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 14:13:09] • [IP: 188.146.171.***]

Towarzysz polityczny próbuje zrobić wodę z mózgu mieszkańcom precz z komuną

Gość • Wtorek [13.02.2018, 14:11:26] • [IP: 95.160.156.***]

Gdyby osoby negujące port kontenerowy w naszym mieście zapoznały się jak funkcjonuje taki port w Gdyni to nie pisałyby takich głupot. Ponadto mam nadzieję że po tych wyborach samorządowych już nie usłyszę takiego zdania: radny SLD.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 13:39:19] • [IP: 176.221.122.***]

Członkowie lsd żyją z pasożytnictwa więc ewentualni spadochroniarze są ewidentnie nie na rękę.

Facet • Wtorek [13.02.2018, 11:53:09] • [IP: 78.133.254.***]

Coś taki gościu Wtorek [13.02.2018, 11:11:15] • [IP: 95.160.158.***] nadpobudliwy Terminal Kontenerowy w Świnoujściu ma NIE być konkurencją dla Gdańska czy Gdyni ALE DLA NIEMIECKICH TERMINALI ! Jak płacą ci Niemcy to rzeczywiście możesz te głupoty pisać i jeszcze dostajesz pewnie za nie kasę. Tu mają być ładunki dla braci Czechów dla aglomeracji berlińskiej, dla Węgier i całego Śląska. Na południu Polski mieszka większość Naszych obywateli, ze Świnoujścia jest tam BLIŻEJ.

Facet • Wtorek [13.02.2018, 11:18:46] • [IP: 78.133.254.***]

Do:::: Gość • Wtorek [13.02.2018, 10:03:58] • [IP: 93.94.190.**] Ciekawostka tereny się wypowiadają ! Gratulacje własnie powołałeś gościu nowy byt - TEREN, ale są obywatele jest obatel, jest społeczeństwo, a u ciebie tę...to jest TEREN! Masz wspaniałą okazję ogłoś Niepodległość Warszowa ! Oderwij Warszów od Polski i wtedy hulaj dusza piekła nie ma !

Gość • Wtorek [13.02.2018, 11:11:15] • [IP: 95.160.158.***]

NIEKTÓRZY wodą mu przyjęli podział Polski i uznali, że Trójmiasto to mu nie Polska. Gdański terminal DCT ma zdolność przeładunkową 3 mln TEU i zapewnione ładunki dla Białorusi, Ukraińcy, Czech, Słowacji, Litwy. Póki co DCT przeładowuje 1, 5 mln. Terminale w Gdyni E mają rezerwę około 800 tyś TEU jednak ich los nie jest tak pewny jak DCT. Dla kogo więc miałby być terminal w Świnoujściu? Niemcy mAzją nie tylko nowoczesne terminale ale i super dostęp od strony lądu, autostrady i kolej 160km/h. Pomysł, by dwóch bliźniaków Miało eterminale÷ pomniki obok siebie jest znany od lat. Pytanie, czy W obliczu braku ładunków dla terminali LJ K chcemy, by Świnoujście był o tylko celem pielgrzymek pisowskiego ludu?

Gość • Wtorek [13.02.2018, 10:35:48] • [IP: 178.238.253.**]

Mam nadzieje że to pic na wodę jak wszystko, miasto zostało przez obecny zarząd totalnie zniszczone właściwie to nie ma już czego ratować, czerwone betonowe baraki i wycięte lasy, to nam zostawili, no i ta promenada!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 10:33:46] • [IP: 31.0.65.**]

Panie Teterycz dostatek rodzi się z pracy, przemysłu, rolnictwa a nie z rządowej emerytury

Gość • Wtorek [13.02.2018, 10:03:58] • [IP: 93.94.190.**]

Świetnie że temat został poruszony.Po obejrzeniu filmu stwierdzam że jest to karygodne-gdzie inne tereny Polski wypowiadają się na temat portu kontenerowego.Natomiast Nas mieszkańców nie informowano o podjętych decyzjach-gdzie inni z poza terenów Świnoujścia dokładnie określają jak będzie przebiegać trasa itd itp.Świetnie że poruszono ten temat i otwiera się oczy mieszkańcom a nie jak to było do tej pory-stawianie przed faktem dokonanym.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 09:49:37] • [IP: 94.254.235.**]

Mam skromne pytanie, kto będzie głównym beneficjentem zysków z działalności tej części portu i kto zapłaci za budowę bo głównym przegranym będą mieszkańcy warszowa i środowisko !. A jeszcze jedno, czy ten port da dobrze płatne stanowiska pracy dla wszystkich i ile wogole etatów jest przewidziane.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 09:43:16] • [IP: 178.238.249.***]

Radni SLD przebierają nóżkami aby tylko trwać przy korycie.NAJWYŻSZY CZAS ODEJŚĆ W NIEBYT.

Facet • Wtorek [13.02.2018, 09:27:16] • [IP: 78.133.254.***]

Wiele szumu o nic ! Port kontenerowy w Świnoujściu musi być ! Doprowadziliście Państwo z SLD do zniknięcia stoczni, do zniknięcia ODRY, teraz usilnie pracujecie nad zniknięciem portu w Świnoujściu. Port KONTENEROWY to jedyna szansa miasta aby coś znaczyć!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 09:22:38] • [IP: 80.245.189.***]

Jesli lansuje sie z teteryczem...przegrane.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 09:15:49] • [IP: 37.47.133.***]

natura 2000 a wydmy wycięli, jak będzie trzeba to koło domu będziesz mieć ten port

Gość • Wtorek [13.02.2018, 09:15:11] • [IP: 188.147.230.***]

I tak zrobią co zechcą, tak jak z placem w Warszawie

Gość • Wtorek [13.02.2018, 09:05:01] • [IP: 213.251.182.***]

Ryszard wyluzuj, bo robisz sobie wstyd.

Oglądasz 1-25 z 51
■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■