POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [12.02.2018, 21:54:51] • Świnoujście

Radny Teterycz: Okres ciszy kontenerowej się skończył! Zobacz film!

Radny Teterycz: Okres ciszy kontenerowej się skończył! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Radni SLD twierdzą, że przyszła pora, aby ponownie wrócić do tematu planowanej budowy terminala kontenerowego. Radny Teterycz mówi wprost - Okres ciszy kontenerowej się skończył. Wywołujemy dyskusję na ten temat. Ryszard Teterycz twierdzi, że o Świnoujściu w kontekście terminala rozmawia się wszędzie tylko nie w Świnoujściu... - Ze Świnoujściem to się nie rozmawia, ale na innych forach w Polsce dyskutuje się na temat naszej przyszłości. Na piątym konwencie morskim w Toruniu, Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów - Pan Sasin i wiceminister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Materna jasno sprecyzowali, że port kontenerowy będzie robiony - mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej SLD, radny Teterycz.



- Nie zgadzamy się z próbą cichego wytłumienia tego tematu w Świnoujściu z powodów prozaicznych. Część osób chciałaby, aby do wyborów problem ten nie był poruszany - dodał radny.

Czego oczekuje SLD ?

Przede wszystkim odpowiedzi na ważne pytania dotyczące właśnie terminala kontenerowego.

Radni chcą się dowiedzieć, jaki jest faktyczny zakres prac studium i innych dokumentów w tej sprawie.

- Informacja o tych dokumentach powinna być przedstawiona radnym - dodał Ryszard Teterycz.

Radny SLD przypomniał także, że oczekuje od prezydenta miasta zainicjowania referendum w tej sprawie.

Radny Teterycz: Okres ciszy kontenerowej się skończył! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

To jednak nie wszystko.

Radni SLD oczekują od kandydatów na prezydenta Świnoujścia jasnego sprecyzowania, czy popierają oni budowę terminala kontenerowego.

Radni Sojuszu przypomnieli, że są przeciwni budowie portu kontenerowego.

- Na terenie naszego miasta i wokół niego znajdują się wyjątkowe obszary, które w myśl przepisów unijnych zobowiązaliśmy się chronić - mówił tym razem Krzysztof Szpytko.

Jakie zagrożenia środowiskowe mogą wynikać z budowy portu kontenerowego?

Radni SLD twierdzą, że powinniśmy się martwić o obszary Natura 2000, a także o planowaną na ogromną skalę wycinkę drzew, kilkuset hektarów, gdzie znajdują się siedliska roślin i zwierząt, Mieszkańcy Warszowa będą musieli się pogodzić z tym, że nie będą mieli dostępu do 2- km plaży, a hałas dla mieszkańców będzie właściwie 24- godzinny.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 51

Gość • Środa [14.02.2018, 04:17:27] • [IP: 120.144.6.***]

Teterycz, Teterycz, wystarczy spojrzec na jego oswiadczenie dochodu na stronie urzedu miasta, starczyloby dla kilku mlodych, wyksztalconych mieszkancow Swinoujscia.Moze jednak" dobra zmiana" by mu pomogla przejsc wreszcie na swoja" zasluzona" polityczna emeryture?

AGENDA 21 • Wtorek [13.02.2018, 22:58:26] • [IP: 80.245.178.***]

TYLKO IDIOTA MOŻE BUDOWAĆ TERMINAL KONTENEROWY DLA STATKÓW O ZANURZENIU 17, 5 METRA W ŚWINOUJŚCIU. JEŚLI JEST TAKA poTRZEBA, TO TAKI TERMINAL DLA KONTENEROWCÓW POWINIEN POWSTAĆ NA WSCHÓD OD DZIWNÓWKA. W ŚWINOUJŚCIU MOŻNA ZROBIĆ TERMINAL DLA PANAMAXÓW NA OGNICY, W MIEJSCU PRZEPRAWY PROMOWEJ, GDY ZOSTANIE TUNEL WYBUDOWANY. .

Gość • Wtorek [13.02.2018, 19:01:06] • [IP: 119.157.159.**]

Czyżby Pan Teterycz marzył o jakimś stołeczku w zarządzie terminala kontenerowego? Obejmując ciepła posadkę krzykacze szybko milkną i zajmują się" z wdzięcznością" wykonywaniem powierzonych obowiązków.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 18:19:19] • [IP: 93.94.190.***]

ten terminal kontenerowy jest NIEPOTRZEBNY bo inne terminale w Polsce mają jeszcze spory potencjał przeładunkowy. Cały pas nadmorski od Warszowa po Międzyzdroje to idealne miejsce na rozwój turystyczny!! Kontenery na Żoliborz !!podoba mi sie ten komentarz

Gość • Wtorek [13.02.2018, 18:16:16] • [IP: 93.94.190.***]

sto terminalowi- inwestycji ktora zniszczy to piękne miasto, mieszkańcy chcą postawić na turystykę i z tym związane inwestycje...a grupa cwaniaków skupiona na budowie terminala chcą znów zarobić...ludzie obudżcie się...hieny terminalowe nie spią, dla nich liczy sie kasa, a nie to że będziemy mieć kolejny problem... Panie Ryszardzie nie słuchać tych idiotów którzy Pana nienawidzą, w sumie nie wiadomo za co...chyba za to że Pan nie wchodził w" układy"...powodzenia,. ..Ma Pan mój głos i całej mojej licznej rodziny

Gość • Wtorek [13.02.2018, 17:39:41] • [IP: 81.191.113.***]

Precz z komuną!!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 16:12:37] • [IP: 178.238.249.**]

W którym to terminalu kontenerowym towarzysz Teterycz słyszał taki hałas, ze przeszkadzał on okolicznym mieszkańcom ?

Gość • Wtorek [13.02.2018, 15:32:41] • [IP: 80.245.178.**]

Panie komandorze czas wyluzować, ustawa dezubekizacyjna się zbliża.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 15:07:54] • [IP: 80.245.179.***]

Panu politrukowi już podziękujemy. Masz wojskową emeryturkę to siedź na niej a od polityki z daleka.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 14:13:09] • [IP: 188.146.171.***]

Towarzysz polityczny próbuje zrobić wodę z mózgu mieszkańcom precz z komuną

Gość • Wtorek [13.02.2018, 14:11:26] • [IP: 95.160.156.***]

Gdyby osoby negujące port kontenerowy w naszym mieście zapoznały się jak funkcjonuje taki port w Gdyni to nie pisałyby takich głupot. Ponadto mam nadzieję że po tych wyborach samorządowych już nie usłyszę takiego zdania: radny SLD.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 13:39:19] • [IP: 176.221.122.***]

Członkowie lsd żyją z pasożytnictwa więc ewentualni spadochroniarze są ewidentnie nie na rękę.

Facet • Wtorek [13.02.2018, 11:53:09] • [IP: 78.133.254.***]

Coś taki gościu Wtorek [13.02.2018, 11:11:15] • [IP: 95.160.158.***] nadpobudliwy Terminal Kontenerowy w Świnoujściu ma NIE być konkurencją dla Gdańska czy Gdyni ALE DLA NIEMIECKICH TERMINALI ! Jak płacą ci Niemcy to rzeczywiście możesz te głupoty pisać i jeszcze dostajesz pewnie za nie kasę. Tu mają być ładunki dla braci Czechów dla aglomeracji berlińskiej, dla Węgier i całego Śląska. Na południu Polski mieszka większość Naszych obywateli, ze Świnoujścia jest tam BLIŻEJ.

Facet • Wtorek [13.02.2018, 11:18:46] • [IP: 78.133.254.***]

Do:::: Gość • Wtorek [13.02.2018, 10:03:58] • [IP: 93.94.190.**] Ciekawostka tereny się wypowiadają ! Gratulacje własnie powołałeś gościu nowy byt - TEREN, ale są obywatele jest obatel, jest społeczeństwo, a u ciebie tę...to jest TEREN! Masz wspaniałą okazję ogłoś Niepodległość Warszowa ! Oderwij Warszów od Polski i wtedy hulaj dusza piekła nie ma !

Gość • Wtorek [13.02.2018, 11:11:15] • [IP: 95.160.158.***]

NIEKTÓRZY wodą mu przyjęli podział Polski i uznali, że Trójmiasto to mu nie Polska. Gdański terminal DCT ma zdolność przeładunkową 3 mln TEU i zapewnione ładunki dla Białorusi, Ukraińcy, Czech, Słowacji, Litwy. Póki co DCT przeładowuje 1, 5 mln. Terminale w Gdyni E mają rezerwę około 800 tyś TEU jednak ich los nie jest tak pewny jak DCT. Dla kogo więc miałby być terminal w Świnoujściu? Niemcy mAzją nie tylko nowoczesne terminale ale i super dostęp od strony lądu, autostrady i kolej 160km/h. Pomysł, by dwóch bliźniaków Miało eterminale÷ pomniki obok siebie jest znany od lat. Pytanie, czy W obliczu braku ładunków dla terminali LJ K chcemy, by Świnoujście był o tylko celem pielgrzymek pisowskiego ludu?

Gość • Wtorek [13.02.2018, 10:35:48] • [IP: 178.238.253.**]

Mam nadzieje że to pic na wodę jak wszystko, miasto zostało przez obecny zarząd totalnie zniszczone właściwie to nie ma już czego ratować, czerwone betonowe baraki i wycięte lasy, to nam zostawili, no i ta promenada!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 10:33:46] • [IP: 31.0.65.**]

Panie Teterycz dostatek rodzi się z pracy, przemysłu, rolnictwa a nie z rządowej emerytury

Gość • Wtorek [13.02.2018, 10:03:58] • [IP: 93.94.190.**]

Świetnie że temat został poruszony.Po obejrzeniu filmu stwierdzam że jest to karygodne-gdzie inne tereny Polski wypowiadają się na temat portu kontenerowego.Natomiast Nas mieszkańców nie informowano o podjętych decyzjach-gdzie inni z poza terenów Świnoujścia dokładnie określają jak będzie przebiegać trasa itd itp.Świetnie że poruszono ten temat i otwiera się oczy mieszkańcom a nie jak to było do tej pory-stawianie przed faktem dokonanym.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 09:49:37] • [IP: 94.254.235.**]

Mam skromne pytanie, kto będzie głównym beneficjentem zysków z działalności tej części portu i kto zapłaci za budowę bo głównym przegranym będą mieszkańcy warszowa i środowisko !. A jeszcze jedno, czy ten port da dobrze płatne stanowiska pracy dla wszystkich i ile wogole etatów jest przewidziane.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 09:43:16] • [IP: 178.238.249.***]

Radni SLD przebierają nóżkami aby tylko trwać przy korycie.NAJWYŻSZY CZAS ODEJŚĆ W NIEBYT.

Facet • Wtorek [13.02.2018, 09:27:16] • [IP: 78.133.254.***]

Wiele szumu o nic ! Port kontenerowy w Świnoujściu musi być ! Doprowadziliście Państwo z SLD do zniknięcia stoczni, do zniknięcia ODRY, teraz usilnie pracujecie nad zniknięciem portu w Świnoujściu. Port KONTENEROWY to jedyna szansa miasta aby coś znaczyć!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 09:22:38] • [IP: 80.245.189.***]

Jesli lansuje sie z teteryczem...przegrane.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 09:15:49] • [IP: 37.47.133.***]

natura 2000 a wydmy wycięli, jak będzie trzeba to koło domu będziesz mieć ten port

Gość • Wtorek [13.02.2018, 09:15:11] • [IP: 188.147.230.***]

I tak zrobią co zechcą, tak jak z placem w Warszawie

Gość • Wtorek [13.02.2018, 09:05:01] • [IP: 213.251.182.***]

Ryszard wyluzuj, bo robisz sobie wstyd.

Oglądasz 1-25 z 51
■ 22 lutego 2018 r. w Hotelu Radisson Blu w Szczecinie odbyło się spotkanie przedstawicieli zachodniopomorskich kół partii Wolni i Solidarni, podczas którego sympatyków i członków partii zaszczycił swoją obecnością zasłużony dla Polski założyciel i działacza Solidarności Walczącej, marszałek senior Kornel Morawiecki. Relację ze spotkania przesłał nam Zbigniew Pomieczyński ■ ABW milczy w sprawie tunelu. Zespół prasowy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie chce komentować sprawy objęcia świnoujskiego tunelu tarczą antykorupcyjną. Na pytania dziennikarzy portalu iswinoujscie.pl, czy taki wniosek w ogóle wpłynął do ABW otrzymaliśmy jedynie odpowiedź o następującej treści: - Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie komentuje sprawy. Dlaczego sprawa owego wniosku owiana jest taką tajemnicą? Mieszkańcy Świnoujścia powinni być przecież poinformowani, co dzieje się z najważniejszą dla miasta inwestycją. W końcu budowa tunelu ma charakter publiczny i wymaga udzielenia jednoznacznych informacji ■ Do nieprzytomnej kobiety pogotowie jechało 20 minut! Niewystarczająca ilość karetek wciąż jest problemem w naszym mieście. Na szczęście dzisiejsza interwencja zakończyła się dobrze dla kobiety, która w wyniku ataku padaczki straciła przytomność. Jednak zanim przyjechało pogotowie, kobieta leżała na chodniku około 20 minut! ■ Rura z zaworem na zbiorniku przywiązana na „sznurkach”!!! 9 października 2017 r. orkan uszkodził kopułę wschodniego zbiornika na gaz i fragment rurociągu. Spadająca suwnica spowodowała widoczne usterki, które zostały wprawdzie zabezpieczone, jednak do tej pory nie wykonano fachowej naprawy. Doskonale widać to na zdjęciu - powyginana rura z zaworem trzyma się za pomocą pomarańczowych taśm ■ Oszroniona górna ściana zbiorników na gaz świadczy, że tam może się źle dziać i potrzebna jest natychmiastowa reakcja! - opisuje Czytelnik. Świnoujski gazoport wciąż dostarcza wiele emocji, budzi wątpliwości, czy wszystko przebiega tam zgodnie z przyjętymi normami ■ Promenada Zdrowia będzie biegła równolegle do tzw. Starej Promenady, od ulicy Powstańców Śląskich do Małachowskiego ■ Prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz uspokaja mieszkańców i zapewnia, że na dzień dzisiejszy nie ma żadnego zagrożenia i problemu w kwestii realizacji tunelu.- To co teraz ma miejsce wynika z procedur i prawa, które w tym zakresie obowiązuje. Firmy startujące w przetargu maja prawo się odwoływać i się odwołały, KIO ma prawo wydać wyrok i wydało. Ten wyrok nie jest dla nas dzisiaj korzystny opóźnia on podpisanie umowy ale tą decyzję trzeba uszanować. Od tej decyzji odwołała się do sądu jedna z firm – mówił w trakcie środowej konferencji prasowej, prezydent Żmurkiewicz ■ Radni SLD chcą, aby to CBA zajęło się budową tunelu w Świnoujściu. Sprawa jest poważna, bo działacze Sojuszu przygotowali już w tej sprawie wniosek, o czym na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformowała radna Joanna Agatowska - Radni SLD przygotowali wniosek do prezydenta miasta o wystąpienie przez prezydenta miasta o objęcie tarczą antykorupcyjną postępowania przygotowawczego dotyczącego usprawnienia połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu ■ Joanna Agatowska oficjalnie kandydatką SLD na prezydenta Świnoujścia! ■ Przyczyny zaistniałej w Terminalu w Świnoujściu w 2017 r. sytuacji są nadal badane przez specjalnie do tego powołaną komisję wewnętrzną spółki współpracującą na bieżąco z niezależnymi ekspertami z Transportowego Dozoru Technicznego. Ze względu na konieczność rzetelnego wyjaśnienia sprawy na chwilę obecną nie będą udzielane dodatkowe informacje ■ Czytelnik: Bardzo zły stan powietrza w naszym mieście. Czy nikt nad tym nie może zapanować? Dziś wieczorem tzn. 08.02.2018r Mimo największych chęci nie dało się pospacerować po naszym pięknym mieście. Przyczyną jak się domyślacie był koszmarny smog. Z ciekawości odwiedziłem stronę internetową, na której umieszczone są aktualne pomiary jakości powietrza. W załączniku przesyłam print screen z godziny 23. Jakość tej "substancji" bo już nie powietrza po prostu powala. Więc mam pytanie do Was redakcjo i mam nadzieję, że zadacie je naszym włodarzom. Czy jeszcze jesteśmy uzdrowiskiem czy już Wałbrzychem lub innym podobnym miastem.?"- napisał do redakcji mieszkaniec naszego miasta ■ Casting Miss Polski Ziemi Zachodniopomorskiej w Hotelu Radisson Blu Resort ■ Dawny hotel Bryza stał na...bombie. Ile jeszcze takich znalezisk kryje się w ziemi naszego miasta, aż strach myśleć. Budowa rozpoczęta na terenie dawnego hotelu Bryza, rozpoczęta niedawno, stała się miejscem położonym dosłownie na bombie. Takiego odkrycia dokonano w sobotnie południe ■ Coroczna uroczystość wręczenia Trytonów odbyła się w hotelu Radisson Blu Resort. Statuetki przyznano w kilku kategoriach. Gala zakończyła się balem dla 400 osób ■ Do niebezpiecznego upadku doszło w czwartek rano na oblodzonym zejściu na plażę. Rowerzystka przewróciła się na kładce. Wezwana pomoc medyczna miała bardzo duże trudności z dojazdem na miejsce - ostatecznie ratownicy musieli przenieść poszkodowaną na noszach ■ Lodołamacze dla Szczecina i Świnoujścia zostały zamówione. Zimą 2020 powinny wejść do służby! ■ Brutalnie zaatakowała śpiącego mężczyznę. Kobieta butelką uderzyła w twarz śpiącego mężczyznę, a następnie ugodziła go nożem w plecy. Zakrwawiony 38-latek uciekł z domu. Na miejsce został wezwany patrol policji i pogotowie. Wszystko wydarzyło się w sobotę po godzinie 19.00 przy ulicy Grottgera ■ Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie. Popełnienia przestępstwa i wykroczenia dopuścił się 28-latek zatrzymany przez policjantów ze świnoujskiej drogówki. Kierując renault gorzowianin złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Oprócz mandatu czekają go surowe konsekwencje karne. ■ Radni pożegnali Waldemara Buczyńskiego. Czwartkowa Sesja Rady Miasta rozpoczęła się nietypowo. Świnoujscy radni minutą ciszy uczcili pamięć wieloletniego Radnego Rady Miasta Świnoujście – Waldemara Buczyńskiego. Radni z białymi różami wspominali radnego SLD. Później kwiaty trafiły na miejsce, które w czasie obrad Rady Miasta Świnoujście zajmował Waldemar Buczyński. Obok bukietu białych róż znalazło się tam także zdjęcie radnego ■ Obrady 53 sesji Rady Miasta, dziś o godzinie 9.00 radni Świnoujścia rozpoczęli nietypowo-na stojąco. z białymi różami w dłoniach wspomnieli zmarłego kilka dni temu członka Rady Miasta Waldemara Buczyńskiego ■ Po zatwierdzonej dziś jednogłośnie przez radnych korekcie budżetu, Świnoujście może przystąpić do inwestycji budowy nowego żłobka. Miasto ma zapewnić nowe miejsca dla maluchów na lewobrzeżu oraz Warszowie. Budową żłobka jest także zainteresowany prywatny inwestor ■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■