POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [12.02.2018, 21:54:51] • Świnoujście

Radny Teterycz: Okres ciszy kontenerowej się skończył! Zobacz film!

Radny Teterycz: Okres ciszy kontenerowej się skończył! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Radni SLD twierdzą, że przyszła pora, aby ponownie wrócić do tematu planowanej budowy terminala kontenerowego. Radny Teterycz mówi wprost - Okres ciszy kontenerowej się skończył. Wywołujemy dyskusję na ten temat. Ryszard Teterycz twierdzi, że o Świnoujściu w kontekście terminala rozmawia się wszędzie tylko nie w Świnoujściu... - Ze Świnoujściem to się nie rozmawia, ale na innych forach w Polsce dyskutuje się na temat naszej przyszłości. Na piątym konwencie morskim w Toruniu, Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów - Pan Sasin i wiceminister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Materna jasno sprecyzowali, że port kontenerowy będzie robiony - mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej SLD, radny Teterycz.



- Nie zgadzamy się z próbą cichego wytłumienia tego tematu w Świnoujściu z powodów prozaicznych. Część osób chciałaby, aby do wyborów problem ten nie był poruszany - dodał radny.

Czego oczekuje SLD ?

Przede wszystkim odpowiedzi na ważne pytania dotyczące właśnie terminala kontenerowego.

Radni chcą się dowiedzieć, jaki jest faktyczny zakres prac studium i innych dokumentów w tej sprawie.

- Informacja o tych dokumentach powinna być przedstawiona radnym - dodał Ryszard Teterycz.

Radny SLD przypomniał także, że oczekuje od prezydenta miasta zainicjowania referendum w tej sprawie.

Radny Teterycz: Okres ciszy kontenerowej się skończył! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

To jednak nie wszystko.

Radni SLD oczekują od kandydatów na prezydenta Świnoujścia jasnego sprecyzowania, czy popierają oni budowę terminala kontenerowego.

Radni Sojuszu przypomnieli, że są przeciwni budowie portu kontenerowego.

- Na terenie naszego miasta i wokół niego znajdują się wyjątkowe obszary, które w myśl przepisów unijnych zobowiązaliśmy się chronić - mówił tym razem Krzysztof Szpytko.

Jakie zagrożenia środowiskowe mogą wynikać z budowy portu kontenerowego?

Radni SLD twierdzą, że powinniśmy się martwić o obszary Natura 2000, a także o planowaną na ogromną skalę wycinkę drzew, kilkuset hektarów, gdzie znajdują się siedliska roślin i zwierząt, Mieszkańcy Warszowa będą musieli się pogodzić z tym, że nie będą mieli dostępu do 2- km plaży, a hałas dla mieszkańców będzie właściwie 24- godzinny.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 51

Gość • Środa [14.02.2018, 04:17:27] • [IP: 120.144.6.***]

Teterycz, Teterycz, wystarczy spojrzec na jego oswiadczenie dochodu na stronie urzedu miasta, starczyloby dla kilku mlodych, wyksztalconych mieszkancow Swinoujscia.Moze jednak" dobra zmiana" by mu pomogla przejsc wreszcie na swoja" zasluzona" polityczna emeryture?

AGENDA 21 • Wtorek [13.02.2018, 22:58:26] • [IP: 80.245.178.***]

TYLKO IDIOTA MOŻE BUDOWAĆ TERMINAL KONTENEROWY DLA STATKÓW O ZANURZENIU 17, 5 METRA W ŚWINOUJŚCIU. JEŚLI JEST TAKA poTRZEBA, TO TAKI TERMINAL DLA KONTENEROWCÓW POWINIEN POWSTAĆ NA WSCHÓD OD DZIWNÓWKA. W ŚWINOUJŚCIU MOŻNA ZROBIĆ TERMINAL DLA PANAMAXÓW NA OGNICY, W MIEJSCU PRZEPRAWY PROMOWEJ, GDY ZOSTANIE TUNEL WYBUDOWANY. .

Gość • Wtorek [13.02.2018, 19:01:06] • [IP: 119.157.159.**]

Czyżby Pan Teterycz marzył o jakimś stołeczku w zarządzie terminala kontenerowego? Obejmując ciepła posadkę krzykacze szybko milkną i zajmują się" z wdzięcznością" wykonywaniem powierzonych obowiązków.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 18:19:19] • [IP: 93.94.190.***]

ten terminal kontenerowy jest NIEPOTRZEBNY bo inne terminale w Polsce mają jeszcze spory potencjał przeładunkowy. Cały pas nadmorski od Warszowa po Międzyzdroje to idealne miejsce na rozwój turystyczny!! Kontenery na Żoliborz !!podoba mi sie ten komentarz

Gość • Wtorek [13.02.2018, 18:16:16] • [IP: 93.94.190.***]

sto terminalowi- inwestycji ktora zniszczy to piękne miasto, mieszkańcy chcą postawić na turystykę i z tym związane inwestycje...a grupa cwaniaków skupiona na budowie terminala chcą znów zarobić...ludzie obudżcie się...hieny terminalowe nie spią, dla nich liczy sie kasa, a nie to że będziemy mieć kolejny problem... Panie Ryszardzie nie słuchać tych idiotów którzy Pana nienawidzą, w sumie nie wiadomo za co...chyba za to że Pan nie wchodził w" układy"...powodzenia,. ..Ma Pan mój głos i całej mojej licznej rodziny

Gość • Wtorek [13.02.2018, 17:39:41] • [IP: 81.191.113.***]

Precz z komuną!!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 16:12:37] • [IP: 178.238.249.**]

W którym to terminalu kontenerowym towarzysz Teterycz słyszał taki hałas, ze przeszkadzał on okolicznym mieszkańcom ?

Gość • Wtorek [13.02.2018, 15:32:41] • [IP: 80.245.178.**]

Panie komandorze czas wyluzować, ustawa dezubekizacyjna się zbliża.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 15:07:54] • [IP: 80.245.179.***]

Panu politrukowi już podziękujemy. Masz wojskową emeryturkę to siedź na niej a od polityki z daleka.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 14:13:09] • [IP: 188.146.171.***]

Towarzysz polityczny próbuje zrobić wodę z mózgu mieszkańcom precz z komuną

Gość • Wtorek [13.02.2018, 14:11:26] • [IP: 95.160.156.***]

Gdyby osoby negujące port kontenerowy w naszym mieście zapoznały się jak funkcjonuje taki port w Gdyni to nie pisałyby takich głupot. Ponadto mam nadzieję że po tych wyborach samorządowych już nie usłyszę takiego zdania: radny SLD.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 13:39:19] • [IP: 176.221.122.***]

Członkowie lsd żyją z pasożytnictwa więc ewentualni spadochroniarze są ewidentnie nie na rękę.

Facet • Wtorek [13.02.2018, 11:53:09] • [IP: 78.133.254.***]

Coś taki gościu Wtorek [13.02.2018, 11:11:15] • [IP: 95.160.158.***] nadpobudliwy Terminal Kontenerowy w Świnoujściu ma NIE być konkurencją dla Gdańska czy Gdyni ALE DLA NIEMIECKICH TERMINALI ! Jak płacą ci Niemcy to rzeczywiście możesz te głupoty pisać i jeszcze dostajesz pewnie za nie kasę. Tu mają być ładunki dla braci Czechów dla aglomeracji berlińskiej, dla Węgier i całego Śląska. Na południu Polski mieszka większość Naszych obywateli, ze Świnoujścia jest tam BLIŻEJ.

Facet • Wtorek [13.02.2018, 11:18:46] • [IP: 78.133.254.***]

Do:::: Gość • Wtorek [13.02.2018, 10:03:58] • [IP: 93.94.190.**] Ciekawostka tereny się wypowiadają ! Gratulacje własnie powołałeś gościu nowy byt - TEREN, ale są obywatele jest obatel, jest społeczeństwo, a u ciebie tę...to jest TEREN! Masz wspaniałą okazję ogłoś Niepodległość Warszowa ! Oderwij Warszów od Polski i wtedy hulaj dusza piekła nie ma !

Gość • Wtorek [13.02.2018, 11:11:15] • [IP: 95.160.158.***]

NIEKTÓRZY wodą mu przyjęli podział Polski i uznali, że Trójmiasto to mu nie Polska. Gdański terminal DCT ma zdolność przeładunkową 3 mln TEU i zapewnione ładunki dla Białorusi, Ukraińcy, Czech, Słowacji, Litwy. Póki co DCT przeładowuje 1, 5 mln. Terminale w Gdyni E mają rezerwę około 800 tyś TEU jednak ich los nie jest tak pewny jak DCT. Dla kogo więc miałby być terminal w Świnoujściu? Niemcy mAzją nie tylko nowoczesne terminale ale i super dostęp od strony lądu, autostrady i kolej 160km/h. Pomysł, by dwóch bliźniaków Miało eterminale÷ pomniki obok siebie jest znany od lat. Pytanie, czy W obliczu braku ładunków dla terminali LJ K chcemy, by Świnoujście był o tylko celem pielgrzymek pisowskiego ludu?

Gość • Wtorek [13.02.2018, 10:35:48] • [IP: 178.238.253.**]

Mam nadzieje że to pic na wodę jak wszystko, miasto zostało przez obecny zarząd totalnie zniszczone właściwie to nie ma już czego ratować, czerwone betonowe baraki i wycięte lasy, to nam zostawili, no i ta promenada!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 10:33:46] • [IP: 31.0.65.**]

Panie Teterycz dostatek rodzi się z pracy, przemysłu, rolnictwa a nie z rządowej emerytury

Gość • Wtorek [13.02.2018, 10:03:58] • [IP: 93.94.190.**]

Świetnie że temat został poruszony.Po obejrzeniu filmu stwierdzam że jest to karygodne-gdzie inne tereny Polski wypowiadają się na temat portu kontenerowego.Natomiast Nas mieszkańców nie informowano o podjętych decyzjach-gdzie inni z poza terenów Świnoujścia dokładnie określają jak będzie przebiegać trasa itd itp.Świetnie że poruszono ten temat i otwiera się oczy mieszkańcom a nie jak to było do tej pory-stawianie przed faktem dokonanym.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 09:49:37] • [IP: 94.254.235.**]

Mam skromne pytanie, kto będzie głównym beneficjentem zysków z działalności tej części portu i kto zapłaci za budowę bo głównym przegranym będą mieszkańcy warszowa i środowisko !. A jeszcze jedno, czy ten port da dobrze płatne stanowiska pracy dla wszystkich i ile wogole etatów jest przewidziane.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 09:43:16] • [IP: 178.238.249.***]

Radni SLD przebierają nóżkami aby tylko trwać przy korycie.NAJWYŻSZY CZAS ODEJŚĆ W NIEBYT.

Facet • Wtorek [13.02.2018, 09:27:16] • [IP: 78.133.254.***]

Wiele szumu o nic ! Port kontenerowy w Świnoujściu musi być ! Doprowadziliście Państwo z SLD do zniknięcia stoczni, do zniknięcia ODRY, teraz usilnie pracujecie nad zniknięciem portu w Świnoujściu. Port KONTENEROWY to jedyna szansa miasta aby coś znaczyć!

Gość • Wtorek [13.02.2018, 09:22:38] • [IP: 80.245.189.***]

Jesli lansuje sie z teteryczem...przegrane.

Gość • Wtorek [13.02.2018, 09:15:49] • [IP: 37.47.133.***]

natura 2000 a wydmy wycięli, jak będzie trzeba to koło domu będziesz mieć ten port

Gość • Wtorek [13.02.2018, 09:15:11] • [IP: 188.147.230.***]

I tak zrobią co zechcą, tak jak z placem w Warszawie

Gość • Wtorek [13.02.2018, 09:05:01] • [IP: 213.251.182.***]

Ryszard wyluzuj, bo robisz sobie wstyd.

Oglądasz 1-25 z 51
■ W piątek 22 czerwca przeprowadzona zostanie kolejna edycja Biegu Świętojańskiego. Zapisy od 19.00, start o 20.00 na Górze Słowiańskiej. Trasa wiedzie do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G. Słowiańską (12km). Klub Biegacza Jogging zaprasza do wspólnego przywitania lata na sportowo. Do zdobycia liczne trofea (puchary, medale i nagrody rzeczowe) ufundowane przez Agnieszkę Stój ■
■ Uwaga na silne wiatry W związku z zapowiadanym, w najbliższych dniach, silnym wiatrem administratorzy miejskich parków i cmentarzy komunalnych apelują do mieszkańców i gości, aby w tym czasie nie wchodzić do parków, na teren cmentarzy i innych zadrzewionych terenów, gdzie wichura może łamać gałęzie, a nawet przewracać drzewa ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■