POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [20.05.2018, 13:52:41] • Świnoujście

Rok 2017 miał być przełomowy jeśli chodzi o remonty ulic. Co pozostało z planów?

Rok 2017 miał być przełomowy jeśli chodzi o remonty ulic. Co pozostało z planów?

fot. Andrzej Ryfczyński

Ubiegłoroczny budżet miasta nazywany przez niektóre media „budżetem stulecia” miał raz na zawsze zmienić wygląd ulic, które od dłuższego czasu potrzebują generalnej przebudowy. Władze reagując na potrzeby mieszkańców ogłosiły długą listę ulic, które według pierworodnych planów miały zostać wyremontowane lub zmodernizowane już w ubiegłym roku.

Zapytaliśmy rzecznika prezydenta miasta, które w niżej wymienionych ulic zostały kompleksowo wyremontowane, są w trakcie remontu lub ewentualnie będzie rozpisany przetarg. Lewobrzeże: Gdańska, Wojska Polskiego, Małopolska, Wielkopolska, Markiewicza, Trentowskiego, Kościuszki, Toruńska, Roosevelta Prawobrzeże: Szmaragdowa, Sąsiedzka, Zalewowa, Jana Pawła II, Polna.

Jak informuje Robert Karelus - Przetargi w toku na ulice: Sąsiedzką, Wielkopolską, Gdańską, Zalewową. Na przebudowę ulicy Wojska Polskiego jest już ogłoszony przetarg. Przetargi planowane w tym roku: Toruńska, Szmaragdowa, Roosvelta, Małopolska, Trentowskiego, Polna, Jana Pawła II. Trwają przebudowy ulic Kościuszki i Markiewicza.

Na zapytania wielu radnych, które dotyczyły konkretnych ulic Prezydent Barbara Michalska odpowiadała, że wina leży głównie po stronie firm, które nie chcą stawać do przetargu lub ich oferty są bardziej kosztowne niż miasto początkowo zakładało.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość sylwester • Wtorek [30.10.2018, 20:12:10] • [IP: 178.238.252.***]

Stan drzewostanu miedzy jachtowa a uzdrowiskowa jest fatalny niema czego zalowac czas jak najbardziej wymienic a przy okazji wymiany i poprowadzenia ulicy wymienic nowe nasadzenia , strach tam przechodzic galezie spadaja na glowy...

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 23:15:52] • [IP: 188.146.96.**]

Stan ulic w mieście przypomina stan alejek działkowych na działkach R.O.D." NAD ZALEWEM"Prezes bierze przykład z Prezydenta miasta, opłaty działkowe wzrosły a dalej nic się nie robi, boczne alejki przypominają poligon w Drawsku, to tak jest jak za rządzeniem działkami biorą się byłe trepy i firma koleś. W pierwszej kolejności naprawa bocznych alejek a następnie za własne pieniądze naprawiajcie główną drogę do własnych działek i kolesi. klucze do bramy mają kolesie prezesa a starzy działkowcy chodzą pieszo obładowani tobołkami, niosąc na plecach zakupy ze sklepu ogrodniczego bo nie są kolesiami prezesa.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 19:46:10] • [IP: 37.47.171.***]

tak bogate miasto a tak zdewastowane papier wszystko przyjmie

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 19:08:31] • [IP: 92.42.119.***]

Proszę portal iświnoujście o przedstawienie na stronie dokumentu Urzędu Miasta pokazującego trasę planowanej ulicy łączącej ulicę Jachtową z ulicą Uzdrowiskową. Proszę także o zachęcenie internautów o dyskusję na ten temat. Szczególnie o wpływ takiej decyzji na stary drzewostan tej części parku. Pzdr

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 13:08:44] • [IP: 89.229.233.**]

Obecny prezydent dba by świnoujścianie wciąż czuli się jak w PRLu. Dziurawe ulice, niebezpieczne chodniki, zaniedbane trawniki (po co tworzy się trawniki wzdłuż jezdni jeśli brak jest miejsc parkingowych?), obietnice o basenie, hali sportowej, zabiegach bez kolejki dla mieszkańców tegoż uzdrowiska. Inwestycie tak, ale w dzielnicy niemieckiej dawniej nadmorskiej. My nie chcemy już PRLu!

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 11:50:26] • [IP: 94.254.229.**]

Co z ulicą Grunwaldzka? Odcinek od karsiborskiej w kierunku Garz nadaje się do kapitalnego remontu i to od ponad kilku lat..

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 09:27:49] • [IP: 80.245.190.***]

UL MAZOWIECKA TEŻ WYMAGA REMONTU

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 07:04:42] • [IP: 79.186.52.***]

czyli 1go maja juz nie bedzie robiona... super... !!

Gość • Niedziela [20.05.2018, 23:32:00] • [IP: 80.245.179.***]

A Jachtowa ? też miała być już remontowana a nie ruszono - chodnika brak ! ścieżki rowerowej brak !! Chrobrego - to samo - dramat, chodniki jak za króla Ćwieczka, ścieżki rowerowej brak !! Grudziądzka - gorsza jak na wsiach !! Do roboty urzędasy !!

Gość • Niedziela [20.05.2018, 23:16:05] • [IP: 92.42.119.***]

Jak" Ratusz" który nie potrafi poradzić sobie z ulicami w mieście poradzi sobie z realizacją" ulicy Tunelowej" łączącej pod wodą Świnoujście!! Jak oceniać rzetelnośc partnera potencjalnego kontraktu który publicznie oświadcza. .." wina leży głównie po stronie firm, które nie chcą stawać do przetargu lub ich oferty są bardziej kosztowne niż miasto początkowo zakładało".

Gość • Niedziela [20.05.2018, 22:18:35] • [IP: 89.229.233.**]

Za realizację planu oraz za stan nawierzchni naszych ulic władzy należy się PAŁA. Ulice to główne zadanie rządzących. Jeśli nie potrafią temu sprostać mając zapewnioną kasę to won z ratusza. Stawiajmy na ludzi młodych, temu dziadkowi już podziękujmy.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 22:06:08] • [IP: 92.42.118.**]

Kompletny brak realizmu, a nadmiar populizmu i amatorszczyzny. Ale idą wybory, czas najwyższy z tym skończyć.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 21:18:37] • [IP: 80.245.188.***]

Dawno już powinno powstać w Świnoujściu przedsiębiorstwo budowy i remontów dróg. Pracy dla takiej firmy jest w samym mieście na co najmniej 20 -30 lat, bo stan większości ulic jest skandaliczny. Niestety, rządzący zupełnie nie czują, jakie są pierwszoplanowe potrzeby mieszkańców; na pewno nie jest to promenada zdrowia, czy chory pomysł przebudowy ruchu w dzielnicy nadmorskiej tak, żeby uprzykrzyć życie kierowcom.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 20:45:08] • [IP: 5.172.239.**]

Proszę nie narzekać, drogi i ulice przy nowych apartamentach, hotelach w dzielnicy nadmorskiej są bardzo ładnie wykonane, pozostałe wysypać szutrem i po sprawie. Bedą oszczedności, jeszcze starczy na drogi od starego szpitala do granicy i po sprawie.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 20:26:31] • [IP: 178.238.251.***]

Te remonty naszych ulic, to trzeci świat. Na ul. Kościuszki pracuje jedna maszyna na całej długości ulicy to jest paranoja !Co to za firmy wygrywają przetargi -spółdzielnie inwalidów brak postępu ?

GOŚCIU • Niedziela [20.05.2018, 20:17:49] • [IP: 176.221.113.**]

JA NUŻ !! GRUNWALDZKA !!

Gość • Niedziela [20.05.2018, 20:13:53] • [IP: 94.254.233.**]

Tak. Jednokierunkowe z kontrapasami by nie parkowano aut na chodnikach.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 19:40:45] • [IP: 31.0.66.***]

No i k...a był przełomowy. Na dziurze na Staszica przełamałem wachacz.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 19:37:22] • [IP: 80.245.189.***]

Za przysłowiowe 5 złotych, niech Magistrat SAM remontuje...

Gość • Niedziela [20.05.2018, 19:35:13] • [IP: 178.238.251.***]

Dzielnice nędzy wyglądają smutno. dzielnice luksusu pławią się w blichtrze niedostępne dla przeciętnego Polaka. Drogi w dzielnicach nędzy jak widać z lotu ptaka nic dodać nic ująć

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:48:50] • [IP: 176.221.123.**]

Obiecanki cacanki a głupiemu radość.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:39:56] • [IP: 83.23.191.**]

Potrzebny jeszcze jeden Tunel i problem zniknie !!

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:28:38] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Niedziela [20.05.2018, 16:54:06] • [IP: 176.221.122.**] CZY TO PRAWDA, ŻE UL.MARKIEWICZA MA BYC JEDNOKIERUNKOWA ? ...od Wielkopolskiej do Szkolnej ruch jednokierunkowy.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:17:13] • [IP: 37.47.170.***]

Grunwaldzka główna ulica wjazdowa do miasta z Niemiec wygląda jak ser Szwajcarski w Szczecinie mam lepszą drogę dojazdową na działkę.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:16:13] • [IP: 31.0.39.***]

Ta ekipa myśli już tylko jak tu się utrzymać u władzy a nie o remontach dróg

Oglądasz 1-25 z 36
■ Wzdłuż województw północnych w piątek od samego rana spodziewane są oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■