POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [20.05.2018, 13:52:41] • Świnoujście

Rok 2017 miał być przełomowy jeśli chodzi o remonty ulic. Co pozostało z planów?

Rok 2017 miał być przełomowy jeśli chodzi o remonty ulic. Co pozostało z planów?

fot. Andrzej Ryfczyński

Ubiegłoroczny budżet miasta nazywany przez niektóre media „budżetem stulecia” miał raz na zawsze zmienić wygląd ulic, które od dłuższego czasu potrzebują generalnej przebudowy. Władze reagując na potrzeby mieszkańców ogłosiły długą listę ulic, które według pierworodnych planów miały zostać wyremontowane lub zmodernizowane już w ubiegłym roku.

Zapytaliśmy rzecznika prezydenta miasta, które w niżej wymienionych ulic zostały kompleksowo wyremontowane, są w trakcie remontu lub ewentualnie będzie rozpisany przetarg. Lewobrzeże: Gdańska, Wojska Polskiego, Małopolska, Wielkopolska, Markiewicza, Trentowskiego, Kościuszki, Toruńska, Roosevelta Prawobrzeże: Szmaragdowa, Sąsiedzka, Zalewowa, Jana Pawła II, Polna.

Jak informuje Robert Karelus - Przetargi w toku na ulice: Sąsiedzką, Wielkopolską, Gdańską, Zalewową. Na przebudowę ulicy Wojska Polskiego jest już ogłoszony przetarg. Przetargi planowane w tym roku: Toruńska, Szmaragdowa, Roosvelta, Małopolska, Trentowskiego, Polna, Jana Pawła II. Trwają przebudowy ulic Kościuszki i Markiewicza.

Na zapytania wielu radnych, które dotyczyły konkretnych ulic Prezydent Barbara Michalska odpowiadała, że wina leży głównie po stronie firm, które nie chcą stawać do przetargu lub ich oferty są bardziej kosztowne niż miasto początkowo zakładało.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 35, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 35

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 23:15:52] • [IP: 188.146.96.**]

Stan ulic w mieście przypomina stan alejek działkowych na działkach R.O.D." NAD ZALEWEM"Prezes bierze przykład z Prezydenta miasta, opłaty działkowe wzrosły a dalej nic się nie robi, boczne alejki przypominają poligon w Drawsku, to tak jest jak za rządzeniem działkami biorą się byłe trepy i firma koleś. W pierwszej kolejności naprawa bocznych alejek a następnie za własne pieniądze naprawiajcie główną drogę do własnych działek i kolesi. klucze do bramy mają kolesie prezesa a starzy działkowcy chodzą pieszo obładowani tobołkami, niosąc na plecach zakupy ze sklepu ogrodniczego bo nie są kolesiami prezesa.

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 19:46:10] • [IP: 37.47.171.***]

tak bogate miasto a tak zdewastowane papier wszystko przyjmie

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 19:08:31] • [IP: 92.42.119.***]

Proszę portal iświnoujście o przedstawienie na stronie dokumentu Urzędu Miasta pokazującego trasę planowanej ulicy łączącej ulicę Jachtową z ulicą Uzdrowiskową. Proszę także o zachęcenie internautów o dyskusję na ten temat. Szczególnie o wpływ takiej decyzji na stary drzewostan tej części parku. Pzdr

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 13:08:44] • [IP: 89.229.233.**]

Obecny prezydent dba by świnoujścianie wciąż czuli się jak w PRLu. Dziurawe ulice, niebezpieczne chodniki, zaniedbane trawniki (po co tworzy się trawniki wzdłuż jezdni jeśli brak jest miejsc parkingowych?), obietnice o basenie, hali sportowej, zabiegach bez kolejki dla mieszkańców tegoż uzdrowiska. Inwestycie tak, ale w dzielnicy niemieckiej dawniej nadmorskiej. My nie chcemy już PRLu!

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 11:50:26] • [IP: 94.254.229.**]

Co z ulicą Grunwaldzka? Odcinek od karsiborskiej w kierunku Garz nadaje się do kapitalnego remontu i to od ponad kilku lat..

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 09:27:49] • [IP: 80.245.190.***]

UL MAZOWIECKA TEŻ WYMAGA REMONTU

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 07:04:42] • [IP: 79.186.52.***]

czyli 1go maja juz nie bedzie robiona... super... !!

Gość • Niedziela [20.05.2018, 23:32:00] • [IP: 80.245.179.***]

A Jachtowa ? też miała być już remontowana a nie ruszono - chodnika brak ! ścieżki rowerowej brak !! Chrobrego - to samo - dramat, chodniki jak za króla Ćwieczka, ścieżki rowerowej brak !! Grudziądzka - gorsza jak na wsiach !! Do roboty urzędasy !!

Gość • Niedziela [20.05.2018, 23:16:05] • [IP: 92.42.119.***]

Jak" Ratusz" który nie potrafi poradzić sobie z ulicami w mieście poradzi sobie z realizacją" ulicy Tunelowej" łączącej pod wodą Świnoujście!! Jak oceniać rzetelnośc partnera potencjalnego kontraktu który publicznie oświadcza. .." wina leży głównie po stronie firm, które nie chcą stawać do przetargu lub ich oferty są bardziej kosztowne niż miasto początkowo zakładało".

Gość • Niedziela [20.05.2018, 22:18:35] • [IP: 89.229.233.**]

Za realizację planu oraz za stan nawierzchni naszych ulic władzy należy się PAŁA. Ulice to główne zadanie rządzących. Jeśli nie potrafią temu sprostać mając zapewnioną kasę to won z ratusza. Stawiajmy na ludzi młodych, temu dziadkowi już podziękujmy.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 22:06:08] • [IP: 92.42.118.**]

Kompletny brak realizmu, a nadmiar populizmu i amatorszczyzny. Ale idą wybory, czas najwyższy z tym skończyć.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 21:18:37] • [IP: 80.245.188.***]

Dawno już powinno powstać w Świnoujściu przedsiębiorstwo budowy i remontów dróg. Pracy dla takiej firmy jest w samym mieście na co najmniej 20 -30 lat, bo stan większości ulic jest skandaliczny. Niestety, rządzący zupełnie nie czują, jakie są pierwszoplanowe potrzeby mieszkańców; na pewno nie jest to promenada zdrowia, czy chory pomysł przebudowy ruchu w dzielnicy nadmorskiej tak, żeby uprzykrzyć życie kierowcom.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 20:45:08] • [IP: 5.172.239.**]

Proszę nie narzekać, drogi i ulice przy nowych apartamentach, hotelach w dzielnicy nadmorskiej są bardzo ładnie wykonane, pozostałe wysypać szutrem i po sprawie. Bedą oszczedności, jeszcze starczy na drogi od starego szpitala do granicy i po sprawie.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 20:26:31] • [IP: 178.238.251.***]

Te remonty naszych ulic, to trzeci świat. Na ul. Kościuszki pracuje jedna maszyna na całej długości ulicy to jest paranoja !Co to za firmy wygrywają przetargi -spółdzielnie inwalidów brak postępu ?

GOŚCIU • Niedziela [20.05.2018, 20:17:49] • [IP: 176.221.113.**]

JA NUŻ !! GRUNWALDZKA !!

Gość • Niedziela [20.05.2018, 20:13:53] • [IP: 94.254.233.**]

Tak. Jednokierunkowe z kontrapasami by nie parkowano aut na chodnikach.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 19:40:45] • [IP: 31.0.66.***]

No i k...a był przełomowy. Na dziurze na Staszica przełamałem wachacz.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 19:37:22] • [IP: 80.245.189.***]

Za przysłowiowe 5 złotych, niech Magistrat SAM remontuje...

Gość • Niedziela [20.05.2018, 19:35:13] • [IP: 178.238.251.***]

Dzielnice nędzy wyglądają smutno. dzielnice luksusu pławią się w blichtrze niedostępne dla przeciętnego Polaka. Drogi w dzielnicach nędzy jak widać z lotu ptaka nic dodać nic ująć

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:48:50] • [IP: 176.221.123.**]

Obiecanki cacanki a głupiemu radość.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:39:56] • [IP: 83.23.191.**]

Potrzebny jeszcze jeden Tunel i problem zniknie !!

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:28:38] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Niedziela [20.05.2018, 16:54:06] • [IP: 176.221.122.**] CZY TO PRAWDA, ŻE UL.MARKIEWICZA MA BYC JEDNOKIERUNKOWA ? ...od Wielkopolskiej do Szkolnej ruch jednokierunkowy.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:17:13] • [IP: 37.47.170.***]

Grunwaldzka główna ulica wjazdowa do miasta z Niemiec wygląda jak ser Szwajcarski w Szczecinie mam lepszą drogę dojazdową na działkę.

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:16:13] • [IP: 31.0.39.***]

Ta ekipa myśli już tylko jak tu się utrzymać u władzy a nie o remontach dróg

Gość • Niedziela [20.05.2018, 18:05:22] • [IP: 178.238.246.**]

Chyba władze miasta nie nadają się do rządzenia miastem skoro przebudowa ulic to dla nich tak wielki, nie do przeskoczenia problem.

Oglądasz 1-25 z 35
■ Już w najbliższą sobotę tj. 21 lipca 2018 r. o godzinie 18:00, na głównej płycie stadionu przy ul. Matejki 22, drużyna Floty rozegra sparingowy mecz z Orłem Łożnica, na który oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej przebywających na terenie Świnoujścia lub okolicy. Ale najważniejsza wiadomość tego tekstu jest ta, że pierwszy zespół Floty wszystkie ligowe mecze rundy jesiennej w roli gospodarza rozgrywać będzie o tej samej porze, tj. w soboty o 18:00. Oczywiście w tej sytuacji większość z nich będzie rozgrywana przy świetle elektrycznym. To będzie nowość, albowiem do tej pory na głównej płycie przy świetle rozegrana była tylko druga połowa meczu z Błękitnymi II Stargard ■
■ 12-letni rowerzysta z wkręconą w szprychy ręką - pomogli mu strażacy. Wyglądało groźnie, na szczęście skończyło się na kilku otarciach. Na miejscu upadku małego rowerzysty pierwsi zjawili się strażacy. 17 lipca na ulicę Mostową zajechała jednostka straży pożarnej, choć nigdzie nie było widać pożaru. Okazało się, że tym razem strażacy mają inną rolę. Zostali wezwani do wypadku - 12-letni chłopiec jadący na rowerze, przewrócił się i miał wkręconą w szprychy rękę. Strażacy wyjęli rękę i stwierdzili, że nie jest złamana, ma tylko otarcia. Następnie przyjechało pogotowie i zajęło się chłopcem ■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■