POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [02.02.2018, 10:44:13] • zachodniopomorskie

Wsparcie dla mniejszości narodowych i etnicznych

Ukraińcy, Niemcy, Żydzi, Romowie czy Łemkowie to przykłady mniejszości narodowych i etnicznych, które mieszkają na Pomorzu Zachodnim. Właśnie z myślą o nich ruszył marszałkowski konkurs służący integracji, edukacji i promocji tej społeczności. Wnioski można składać do 28 lutego br.

- Wsparcie, które kierujemy do mniejszości narodowych i etnicznych wpisuje się w szerszą politykę regionalną. Służy integracji, edukacji oraz promocji społeczności reprezentującej i kultywującej różne języki narodowe i etniczne. Pamiętajmy, że oni budują również u nas siłę gospodarczą swoich restauracji, hoteli, a także są lekarzami. – mówi wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Łączna pula środków w konkursie to 140 tys. zł. O przyznanie dofinansowania mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, które realizują zadania z zakresu wsparcia mniejszości oraz języka regionalnego na terenie Województwa Zachodniopomorskiego.

Konkursowe środki pomogą beneficjentom w organizacji wydarzeń, przedsięwzięć, a także działań związanych z promowaniem, rozwojem tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego. Działania te m. in. dzięki edukacji dzieci i młodzieży powinny wzmacniać integracje społeczności lokalnej, promować równe traktowanie osób bez względu na pochodzenie oraz umacniać dialog międzykulturowy.

Wnioski można składać w Wydziale Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego (ul. Starzyńskiego 3 .pok. nr 329) do 28 lutego 2018 r.

Dodatkowe informacje oraz formularze dostępne są na stronie: http://bip.wzp.pl/artykul/dotacje


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ ODKRYJ LOGOS Zapraszamy Na spotkanie rekrutacyjne do Klas Szkoły Podstawowej oraz Liceum 29.05.2018 (środa) godz.17.00, ul. Grunwaldzka 47 ■ Do świnoujskiego portu wszedł jeden z trzech największych żaglowców świata Kruzensztern. W Świnoujściu będzie do poniedziałku włącznie. Jednostka zacumowana będzie przy nabrzeżu Władysława IV (koło Kapitanatu Portu). Godziny bezpłatnego zwiedzania: 25. V (piątek) 14.00 - 20.00 26. V (sobota) 10.00 - 19.00 27. V (niedziela) 10.00 - 19.00 28. V (poniedziałek) 10.00 - 12.00 ■
■ 25.05 przy wejściu na plaże (pierwsze wejście na wschód od głównego) lub na plaży zgubiono iPhone czarnego w okładce. Proszę znalazce o kontakt pod tel 0048 783736099 lub 0049 17624948800 dziękuje ■ XI Festyn Rodzinny w Forcie Anioła już w niedzielę Zapraszamy Dzieci, Rodziców i Opiekunów, już w najbliższą niedzielę (27 maja 2018) o godz. 12.00 – 15.00 na XI Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w FORCIE ANIOŁA ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ Rada Miasta zatwierdziła sprawozdanie prezydenta Świnoujścia i udzieliła mu absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta w roku 2017.■ Skarbnik Miasta Iwona Górecka-Sęczek: "Rok budżetowy kończy się w Świnoujściu nadwyżką wysokości 103 milionów złotych.Odkąd pracuję w urzędzie z taka wysoką nadwyżką nie mieliśmy jeszcze do czynienia" ■ Poszukiwania kobiety zakończyły się pomyślnie; została ona przewieziona do szpitala - informuje asp. szt. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnpoujściu ■