POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [02.02.2018, 10:44:13] • zachodniopomorskie

Wsparcie dla mniejszości narodowych i etnicznych

Ukraińcy, Niemcy, Żydzi, Romowie czy Łemkowie to przykłady mniejszości narodowych i etnicznych, które mieszkają na Pomorzu Zachodnim. Właśnie z myślą o nich ruszył marszałkowski konkurs służący integracji, edukacji i promocji tej społeczności. Wnioski można składać do 28 lutego br.

- Wsparcie, które kierujemy do mniejszości narodowych i etnicznych wpisuje się w szerszą politykę regionalną. Służy integracji, edukacji oraz promocji społeczności reprezentującej i kultywującej różne języki narodowe i etniczne. Pamiętajmy, że oni budują również u nas siłę gospodarczą swoich restauracji, hoteli, a także są lekarzami. – mówi wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Łączna pula środków w konkursie to 140 tys. zł. O przyznanie dofinansowania mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, które realizują zadania z zakresu wsparcia mniejszości oraz języka regionalnego na terenie Województwa Zachodniopomorskiego.

Konkursowe środki pomogą beneficjentom w organizacji wydarzeń, przedsięwzięć, a także działań związanych z promowaniem, rozwojem tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego. Działania te m. in. dzięki edukacji dzieci i młodzieży powinny wzmacniać integracje społeczności lokalnej, promować równe traktowanie osób bez względu na pochodzenie oraz umacniać dialog międzykulturowy.

Wnioski można składać w Wydziale Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego (ul. Starzyńskiego 3 .pok. nr 329) do 28 lutego 2018 r.

Dodatkowe informacje oraz formularze dostępne są na stronie: http://bip.wzp.pl/artykul/dotacje


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 16 listopada (piątek) o godz.17:00 na „Spotkanie Jubileuszowe Michała Juszczakiewicza”, aktora, reżysera, producenta filmowego, a nade wszystko – Przyjaciela naszej Biblioteki oraz wiernego sympatyka Świnoujścia. Spotkanie, na które złożą się artystyczne upominki od przyjaciół i wielbicieli Michała, poprowadzi red. Mariola Żółtowska. Nie zabraknie również słodkich niespodzianek! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■