POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [13.01.2018, 08:55:00] • Świnoujście

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

fot. Agnieszka Puszcz

Po raz kolejny na Placu Wolności zebrały się kobiety, które protestują przeciwko poczynaniom rządzących. Część mieszkanek Świnoujścia jest wyraźnie zawiedzionych, że Sejm odrzucił projekt obywatelski "Ratujmy kobiety", który zakładał między innymi edukację seksualną, dostęp do środków antykoncepcyjnych, in- vitro, czy tabletek dzień po. - Kobiety muszą same decydować o sobie i swoim ciele - tak brzmiała część wypowiedzi w trakcie czwartkowego protestu.

W trakcie protestu, na transparentach widniały takie hasła jak: Polski walczące, są nas tysiące, moje życie, mój wybór, boję się własnego państwa, czy brońmy życia kobiet.

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

fot. Agnieszka Puszcz

Protestujące poruszały także inne ważne tematy:

- Nie dla faszyzmu, nie dla rasizmu - krzyczały kobiety.

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

fot. Agnieszka Puszcz

Protestujące kobiety, pytały czy Polska wraca do Średniowiecza?

Protest w obronie praw kobiet na Placu Wolności: Zgotowaliście kobietom piekło, jakiego nikt do tej pory nie zrobił

fot. Agnieszka Puszcz

W sumie, w manifestacji wzięło udział kilka osób.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 179, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 179

Gość • Wtorek [16.01.2018, 15:34:47] • [IP: 176.221.122.***]

NIEPRZEMYŚLANYCH - piszemy razem, panie feministki, wstyd pisać takie hasła z bykami.

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 14:23:44] • [IP: 62.69.203.***]

A gdzie te trzy" sowy"

Gość • Niedziela [14.01.2018, 13:53:31] • [IP: 79.186.211.**]

A kto tu nienawidzi starszych ludzi? Nie próbujcie wmawiać. że stary nie czyni źle i nie popełnia błędów. A innych do ohydnych rzeczy zachęca. Bo młodość potrafi być chmurna i durna, ale od seniorów należało by wymagać mądrości, roztropności i dobrej rady...nie głupoty, nie głupoty!!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 13:49:39] • [IP: 184.168.46.**]

Stare, a głupie.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 12:36:13] • [IP: 93.94.191.**]

Kiedyś była Polska Walcząca dziś jest Polska Protestująca. Aż mi się Wietnam przypomniał.

AGENDA 21 • Niedziela [14.01.2018, 11:59:23] • [IP: 80.245.178.***]

OJ NIE DAŁA BOZIA ROZUMKU, NIE DAŁA, TYLKO NIEŹLE poPAPRAŁA.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:29:48] • [IP: 92.42.119.***]

Co za obłuda, pseudo manifa, marzą o powrocie państwa teoretycznego, państwa PO, platformy oligarchów z prawem do legalnego zabijania dzieci, a potem może do legalnego zabijania ludzi starych, samotnych niedołężnych tak jak np;w Holandii. Powinny się upomnieć o legalizację HASZYSZU jak chciał Palikot. A GDZIE JEST SUMIENIE I ODPOWIEDZIALNOŚĆ.WSTYD>WSTYD >WSTYD

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:27:35] • [IP: 80.245.186.**]

do Babci z • Niedziela [14.01.2018, 09:45:58] • [IP: 80.49.131.*] no ale ciągle nie wiemy o co wam chodzi, bronicie pozostałości starego układu gdzie" towarzyszom" się dobrze żyło kosztem reszty? My to rozumiemy.

Gość • Niedziela [14.01.2018, 11:15:58] • [IP: 178.238.246.***]

Takie stare to pewnie same pamiętają średniowiecze

Gość • Niedziela [14.01.2018, 10:08:19] • [IP: 46.169.223.***]

ha, ha, ha!!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 09:45:58] • [IP: 80.49.131.*]

Babcie i dziadka pochowali sąsiedzi, rodziców oddali do przytułku oby tylko ktoś nie powiązał ich że znają jakąś starszą osobę, teraz zasiedli przed komputerem i pofolgowali sobie kpiąc i wyśmiewając starszych ludzi. Jest takie mądre powiedzenie oni nie przyjdą na wasze miejsce wy na ich na pewno!! Przyjdzie taki dzień w którym każde niepowodzenie każda niezaradność, niedołężności każdy ból w końcówce życia będzie Was prześladował za wpisy wyśmiewające tych ludzi. A zapewniam Was że pamięć w tym wieku powraca i jest ostra jak brzytwa a nie będzie już tych co mogli by Wam wybaczyć!!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 09:32:16] • [IP: 80.49.131.*]

DLA TYCH CO NIENAWIDZĄ STARSZYCH OSÓB!! "Gdy kiedyś do Ciebie Zapuka sumienie Pomyśl co mu powiesz Na usprawiedliwieni. Że źle uczyniłeś Sprawiłeś mu przykrość Z uśmieszkiem na twarzy Kwitując to wszystko A słowo przepraszam Takie wyświechtane Nie przeszło przez gardło Bo nie jest lubiane Sumienie jak kolec Kłuje cię od środka Rodzi się z wyrzutów Że Ciebie zło spotka Wybierz sobie karę By nie być dręczony Przez swoje sumienie W końcu poruszony!!"

Gość • Niedziela [14.01.2018, 08:40:38] • [IP: 5.172.233.**]

Jakoś nie widzę tych tysięcy...zaledwie cztery...jaki to procent mieszkanek naszego miasta...?...widać jakie jest poparcie w tej kwestii w naszym mieście. Morderczynie przyszłych wnucząt.., wstyd i wielka hańba :(

Gość • Niedziela [14.01.2018, 07:51:51] • [IP: 188.146.33.***]

Przykro czytać komentarze wyśmiewające kobiety któresięnie boją protestować

Gość • Niedziela [14.01.2018, 07:45:37] • [IP: 80.245.189.**]

Porażka, brak słów. Co to w ogóle jest ??

Gość • Niedziela [14.01.2018, 07:20:27] • [IP: 37.47.155.***]

To wygląda nie jak" manifestacja" proaborcyjna tylko jak zbiegowisko przeciwników Zjednoczonej Prawicy. Niby kogo te osoby widza u władzy? Skompromitawana Platformę czy nieogarnieta, beznadziejna Nowoczesną?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 06:12:24] • [IP: 80.245.186.**]

już wiem one walczą o resztki starego układu walczą za owsiaka żeby biedaczysko mógł dalej skubać z naszych kieszeni

Gość • Niedziela [14.01.2018, 06:10:15] • [IP: 80.245.186.**]

Czyli co one walczą o to żeby młode, bo przecież nie one miały prawo do aborcji dzieciaka ? Czy o co tu chodzi ? Czy o tą żałosną czerwoną konstytucje? Czy czerwone sądy ? Żeby było tak jak było? Z SBeckimi emeryturami? Czy za marksitów z brukseli? Czy może eugenike?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 06:07:39] • [IP: 37.47.167.***]

Jest i elka etatowa demonstrantka hahaha ciekawe czy wie po co tam jest

Gość • Niedziela [14.01.2018, 02:37:33] • [IP: 92.42.119.***]

Poziom wypowiedzi w iswinoujscie wciąż obniża się co potwierdzają te seksistowskie i dotyczące wieku, a także" rozrodczych" mozliwosci uczestniczek protestu wypowiedzi. Nic tak nie podgrzewa dyskusji jak chamskie wypowiedzi i są one pewnie" po myśli" redakcji. Z drugiej jednak strony potwierdzają one opinie o rzeczywistym" schamieniu" Polaków. Przyjmując załozenie, że protestować i wypowiadać się mogliby tylko ci i te, których by to mogło dotyczyć, to kto dał prawo tym wszystkim dziadkom w Sejmie i facetom. którzy nigdy nie będą mogli być w ciąży -wypowiadać się na temat przerywania ciąży czy np. skazywania kobiety z obumarłą ciążą na konieczność donoszenia jej. Ilu z Was też byloby naprawdę chętnych do wychowywania dziecka z gwałtu. A jak byście się czuli wy wielcy obrońcy życia poczętego, gdyby zaczęto was rozliczać z każdej" zmarnowanej" kropli spermy – tej, którą spuszczacie w kiblu czy wyrzucacie wraz z kondomem. Plemniki w nich jeszcze zyją i mogą zapładniać. Toż to zbrodnia! Tak nie wolno!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 00:48:05] • [IP: 164.127.32.***]

A ta Ela, z której tu się śmieją, której współczują, to ta trzymająca megafon?

Gość • Sobota [13.01.2018, 23:00:38] • [IP: 178.238.251.**]

weź pare babci spod monolopu na wino niema

Gość • Sobota [13.01.2018, 22:11:21] • [IP: 77.88.191.**]

Czy te hasła głoszone przez te baby są choć jedno M Ą D R E

Gość • Sobota [13.01.2018, 22:10:27] • [IP: 95.40.126.***]

A ta druga od lewej to chyba nigdy się nie schańbiła pracą a ma syna wiecznie pijanego i tacy właśnie protestują za kasę, jestem jej sąsiadem więc wiem co mówię

Gość • Sobota [13.01.2018, 22:04:45] • [IP: 77.88.191.**]

(17.37) To tej trzeba pomnik postawić co trzyma tubę, zgadzam się, wytrzymała jest, żadnego protestu nie opuściła. Lubi być na scenie -celebrytka. Wstyd.

Oglądasz 1-25 z 179
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■