POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [07.12.2017, 13:23:16] • Świnoujście

Mieszkańcy się zbuntowali i wstrzymali wycinkę 2 zdrowych kasztanowców! Czy uda im się ocalić drzewa?

Mieszkańcy się zbuntowali i wstrzymali wycinkę 2 zdrowych kasztanowców! Czy uda im się ocalić drzewa?

fot. Sławomir Ryfczyński

Mieszkańcy ulicy Wyspiańskiego 6 zdecydowanie sprzeciwiają się planowanej przez miasto wycince dwóch zdrowych kasztanowców. Nie chcą pozwolić na to, by drzewa poszły pod piłę. Zapewniają że zrobią wszystko co w ich mocy, żeby do wycinki nie doszło. Jak na razie im się udało, bo wycinka została wstrzymana do poniedziałku. Czy mieszkańcom uda się ostatecznie ocalić drzewa?

- Wycinka wstrzymana do poniedziałku, ale ludzie pójdą do pracy i znowu się zacznie. Zarzucają nam, że się nie odwoływaliśmy od decyzji o tej wycince, ale kto z nas mógł wiedzieć o tym. Mówili nam, że się nie odwoływaliśmy, ale skąd my mogliśmy wiedzieć, że coś takiego jest planowane? Pierwszy raz wycinka była podobno planowana wiosną, ale wtedy były tam ptasie gniazda - mówi Czytelniczka.

Mieszkańcy nie zgadzają się na wycinkę drzew.

- Garaże zostały wybudowane jak już te drzewa tu były. Wtedy ludzie zgodzili się na to, że takie garaże powstały w pobliżu tych drzew- dodają mieszkańcy.

Udało nam się także porozmawiać z firmą, która zajmuje się wycinką drzew.

- Miasto nam zleciło wycinkę, a my to wykonujemy - mówił pracownik firmy zajmującej się wycinką.

Co na to świnoujski magistrat?

- Drzewa zostały usunięte, za zgodą urzędu marszałkowskiego, ponieważ blokowały dojazd do garaży - mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 51

Gość • Piątek [15.12.2017, 11:36:06] • [IP: 94.254.225.***]

Wojna o drzewa to wojna o kasę zamiast darmowych ozdób miasta wolimy płacić za donice i kapuste

Gość • Sobota [09.12.2017, 15:37:15] • [IP: 88.156.234.**]

DO Właścicieli garażów mieszkańcy nie mają żadnych pretensji natomiast do urzędu tak

Gość • Piątek [08.12.2017, 19:23:25] • [IP: 92.42.119.**]

JAKI OGRODNIK ZIELENI---TAKA ROSLINNOSC I DRZEWA. SA ROZNE ODMIANY DRZEW I IGLAKOW---ALE OGRODNIK NASZ ZNA TYLKO TE KTORE SADZI I NIC POZA TYM . NIECH OBEJRZY STARE FOTOGRAFIE MIASTA, JAK WYGLADALO MIASTO I JEGO ZIELEN KIEDYS, JAK NIEMCY DBALI O KAZDY DETAL, OGRODKI PRZYDOMOWE, PARK, JAKIE BYLY OGRODZENIA. JAK PREZENTOWALA SIE ZIELEN NA PROMENADZIE---PO CO TO ZMIENIAC, WYSTARCZY ODNOWIC, ODRESTAUROWAC. W KONCU MIASTO MOIZE BYC ORGINALNE.

Gość • Piątek [08.12.2017, 13:55:44] • [IP: 80.245.186.***]

wyciąć skrócić i wyrzucić a potem posadzić nowe zdrowe takie co to nie przewróca się przy orkanie albo zefirku (też tak bywało w tym mieście)

Gość • Piątek [08.12.2017, 13:49:30] • [IP: 80.245.177.***]

zapytajcie drzew o ich decyzje, serce da odpowiedz, może drzewu znudzilo się bycie drzewem i chce wyzwolić swa dusze z jego pnia

Gość • Piątek [08.12.2017, 11:31:45] • [IP: 217.153.7.***]

Do IP : 31.0.37.*** Ty głupku!! Zdrowe drzewa same z siebie nie runą a one są niewątpliwie zdrowe. Do mieszkańców: idźmy razem bronić tych pięknych drzew, których jest coraz mniej w Świnoujściu. Stare ogromne drzewa zastępowane są nędznymi patykami, które może będą drzewami za minimum 50 lat. Taka bezmyślna polityka rządzących.

Gość • Piątek [08.12.2017, 11:23:13] • [IP: 88.156.234.**]

Usunąć garaże i sprawdzić czy są prawnie postawione wiem że Lokatorzy budynku nie wyrażali zgody na budowę.

Gość • Piątek [08.12.2017, 10:24:20] • [IP: 31.0.37.***]

Ciekawe czy ci mieszkańcy co się zbuntowali będą tak samo mądrzy jak te drzewa runą i narobią szkód

Gość • Piątek [08.12.2017, 09:36:03] • [IP: 178.238.253.**]

Brawo mieszkańcy, czy oni są tacy niekumaci i mają w nosie to co daje nam życie, jedno drzewo daje tlen dla pięciu rodzin w ciągu roku, a poza tym drzewa mają swoje znaczenie np.lipa i, orzechowce, kasztanowce to drzewa pszczół, dęby to Mieszkowy symbol, i potęga którą nas łączy z tymi co odeszli, wycięte te drzewa sprowadzają na miejsce nieurodzaj, ktoś powie a tam to pewnie Babcia powiedziała myślę że czasami warto posłuchać Babci bo nie wszystko złoto co się świeci!

Gość • Piątek [08.12.2017, 09:01:28] • [IP: 92.42.113.***]

Moze niech te osoby ktore komentuja ze trzeba je wyciac rusza cztery litery sprzed kompa i zobacza ze te piekne kasztanowce nikomu nic nie utrudniaja. A wrecz przeciwnie... Ludzie z okien maja drzewa piekne zaslaniajace troche te koszmarne garaże.

Gość • Piątek [08.12.2017, 08:13:25] • [IP: 94.254.225.*]

To nic nie da drzewo twój wróg?

Gość • Piątek [08.12.2017, 07:54:22] • [IP: 93.94.187.***]

Piękne drzewa sie wycina a na promenadzie obok Parkowej straszy goły kikut

Gość • Czwartek [07.12.2017, 23:55:22] • [IP: 62.69.229.**]

A przed Mieszkiem jest pęknięte drzewo i jakoś nie zagraża bezpieczeństwu.

Gość • Czwartek [07.12.2017, 22:02:45] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Czwartek [07.12.2017, 19:50:33] • [IP: 93.94.191.***] skad ty sloiku jestes??jak michalska ze wschodu??niemcy po to sadzili drzewa aby zachowac jego urok kurortu a dla was beton jest wyznacznikiem luksusu.

Gość • Czwartek [07.12.2017, 20:17:34] • [IP: 184.168.46.**]

Na czyje zlecenie ta wycinka? -Panie rzeczniku, ten urzędas ma imię i nazwisko. Jakoś wcześniej jak się budowali z garażami, to nie blokowały wjazdu, tylko teraz nagle. Niech się z garażami przesuną, bo firma od wycinki będzie miała 🔥 ten szmelc i popłyną na gruby szmalec z pazerności.

Gość • Czwartek [07.12.2017, 20:15:08] • [IP: 92.42.119.***]

Wyciąć zalać betonem to tzw bajka Jasia betonu z PZPR

Gość • Czwartek [07.12.2017, 20:10:08] • [IP: 92.42.119.**]

WIEKSZOSC ZIELENI W TYM MIESCIE POSADZILI NIEMCY.MOZNA BYLO BY ZGFODZIC SIE ABY PRZY OKAZJI ZMIANY NAWIERZCHNI PO LATACH, ZMIENIC ROSLINNOSC LUB ZASTAPIC DRZEWA NOWYMI.1---TRZEBA POINFORMOWAC O TYM SPOLECZENSWO 2---DRZEWKA NOWE REGULARNIE PODLEWAC I O NIE DBAC 3----ZNAC SIE NA SWOJEJ PRACY.CZY OSOBY KTORE PODCINAJA DRZEWA NP--WIEDZA PO ICH RZNIECIU, CO ROBIA, CZY TYLKO KTOS IM POKAZAL ZE MAJA TYLKO WYCIAC CALA KORONE DRZEWA.NA WIOSNE MOZE JAK DRZEWO PRZEZYJE-JAKOS TO WYGLADA, NP JAK JEST NISKIE.A TAK JEST POSTRACHEM, STRASZYDLEM MIEJSKIEJ ENKLAWY.TAK JAK UMIEJETNIE PODCIETO DO SAMEGO PNIA---DRZEWO PRZY WEJSCIU DO PARKU ZDROJOWEGO.KTO TAK ROBI? SA DRZEWA KTORE FORMULUJE SIE NA PLASKO NA RAMACH--ALE JE TRZEBA REGULARNIE PODCINAC.I TRZEBA NA TYM SIE ZNAC, KOCHAC ROSLINY I ROBIC TO Z ZAMILOWANIA. W CALYM MIESCIE A NIE TYLKO W CENTRUM. TAKIEGO OGRODNIKA NAM POTRZEBA ZE SZTABEM LUDZI PO TAKIEJ SZKOLE---Z ZAPALEM I Z SERCEM DLA ESTETYKI MIASTA.

Gość • Czwartek [07.12.2017, 19:50:33] • [IP: 93.94.191.***]

Drodzy mieszkańcy Świnoujścia łezka się kręci i to nie z powodu drzew a waszej głupoty bo gdy sto lat temu myśanoo waszymi kategoriami to nie powstało by żadne miasto łącznie z tą waszą niemiecką wyspą do tej pory klepiska w domu byście mieli. Ludzie coś kosztem czegoś

Gość • Czwartek [07.12.2017, 19:47:58] • [IP: 78.88.28.**]

Te drzewa nie stoją przy ulicy tylko w głębi podwórka, koło wjazdów do garaży. Te drzewa rosną tu pewnie od 100 lat, więc po co ktoś budował garaże z wjazdami dokładnie przy drzewach? Wiadomo było, że się rozrosną.

Gośćpg • Czwartek [07.12.2017, 19:43:53] • [IP: 93.94.190.**]

Propozycja! Dla obrońców drzew. Jak tak walczycie to weźcie w adopcie te drzewa i ponoście wszystkie odpowiedzialności cywilno prawne włącznie z opłatami za utrzymanie i pielęgnacię.

Gość • Czwartek [07.12.2017, 19:24:11] • [IP: 78.88.29.***]

A CO MAJA MIESZKANCY DO WLASCICIELI GARAZY ? TO ICH GLOS JEST PRAWNY !

Gość • Czwartek [07.12.2017, 19:12:40] • [IP: 164.127.146.***]

Brawo, mieszkańcy - dla urzędników to jeszcze jedna pozycja, a serce zaklejają rytmiczne i pewne jak w banku pensje za odkreślanie pozycji w wydrukach, nie ma miejsca dla wrażliwości, emocji - a dla was te drzewa to samo życie, bo życie składa sie też z rzeczy pięknych - widzicie je codziennie, zza okien, gdy wyjdziecie z domu. Taki opór pokazuje, że życie ma sens i smak, że nie dajemy się zamienic w trybiki, w pesele, we wsad do galerii handlowych i supermarkety. Że na szczęście jesteśmy" duchami w świecie materii", jak śpiewał Sting. ---Świnoujście jst piękne i bogate starymi drzewami - to jest znak szczególny miasta oprócz plaży, wód, portu. I coś mnie zastnawia: czydrzewa się poruszają, że weszły przed garaże? A może to jednak ludzie zbudowali garaże prowokując do wycięcia pięknych drzew-rzeźb? To trzeba ludzi skorygować, garaże przebudowac, a nie ruszac drzew.

Gość • Czwartek [07.12.2017, 19:10:08] • [IP: 78.88.30.**]

Nowy York wam sie podoba?? a tam drzew nie ma w miescie tylko w parku ! I tak powinno byc ciac ciac i ciac Pare osob bedzie zylo a i samochody ocaleja tez Do 14 06 46 a tutaj bylo kiedys morze a pozniej drzewa i tylko dlatego tu mieszkasz bo je wycieto aby budowac miasto

Gość • Czwartek [07.12.2017, 18:43:05] • [IP: 80.245.179.***]

Czy ci zawadiaccy mieszkańcy wezmą na siebie pisemną odpowiedzialność za zdrowie lub życie jeśli spadnie na kogokolwiek któreś z tych drzew lub jego część ??!! Czy zdają sobie sprawę z tak poważnej odpowiedzialności ??!! Bo ja bym się głęboko zastanowił i wolał niech urzędnicy decydują !!

Rozsądek • Czwartek [07.12.2017, 18:38:00] • [IP: 92.42.112.***]

To są piękne, majestatyczne i zdrowe Kasztanowce. Poza" urzędasami" nikomu nie przeszkadzają. Dojazd do garaży nie jest przez nie w żaden sposób utrudniony. Od wiatru zasłania je budynek, a od drugiej strony Park Chopina. Kto wpadł na tak nikczemny pomysł, by je wyciąć?!

Oglądasz 1-25 z 51
■ 22 lutego 2018 r. w Hotelu Radisson Blu w Szczecinie odbyło się spotkanie przedstawicieli zachodniopomorskich kół partii Wolni i Solidarni, podczas którego sympatyków i członków partii zaszczycił swoją obecnością zasłużony dla Polski założyciel i działacza Solidarności Walczącej, marszałek senior Kornel Morawiecki. Relację ze spotkania przesłał nam Zbigniew Pomieczyński ■ ABW milczy w sprawie tunelu. Zespół prasowy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie chce komentować sprawy objęcia świnoujskiego tunelu tarczą antykorupcyjną. Na pytania dziennikarzy portalu iswinoujscie.pl, czy taki wniosek w ogóle wpłynął do ABW otrzymaliśmy jedynie odpowiedź o następującej treści: - Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie komentuje sprawy. Dlaczego sprawa owego wniosku owiana jest taką tajemnicą? Mieszkańcy Świnoujścia powinni być przecież poinformowani, co dzieje się z najważniejszą dla miasta inwestycją. W końcu budowa tunelu ma charakter publiczny i wymaga udzielenia jednoznacznych informacji ■ Do nieprzytomnej kobiety pogotowie jechało 20 minut! Niewystarczająca ilość karetek wciąż jest problemem w naszym mieście. Na szczęście dzisiejsza interwencja zakończyła się dobrze dla kobiety, która w wyniku ataku padaczki straciła przytomność. Jednak zanim przyjechało pogotowie, kobieta leżała na chodniku około 20 minut! ■ Rura z zaworem na zbiorniku przywiązana na „sznurkach”!!! 9 października 2017 r. orkan uszkodził kopułę wschodniego zbiornika na gaz i fragment rurociągu. Spadająca suwnica spowodowała widoczne usterki, które zostały wprawdzie zabezpieczone, jednak do tej pory nie wykonano fachowej naprawy. Doskonale widać to na zdjęciu - powyginana rura z zaworem trzyma się za pomocą pomarańczowych taśm ■ Oszroniona górna ściana zbiorników na gaz świadczy, że tam może się źle dziać i potrzebna jest natychmiastowa reakcja! - opisuje Czytelnik. Świnoujski gazoport wciąż dostarcza wiele emocji, budzi wątpliwości, czy wszystko przebiega tam zgodnie z przyjętymi normami ■ Promenada Zdrowia będzie biegła równolegle do tzw. Starej Promenady, od ulicy Powstańców Śląskich do Małachowskiego ■ Prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz uspokaja mieszkańców i zapewnia, że na dzień dzisiejszy nie ma żadnego zagrożenia i problemu w kwestii realizacji tunelu.- To co teraz ma miejsce wynika z procedur i prawa, które w tym zakresie obowiązuje. Firmy startujące w przetargu maja prawo się odwoływać i się odwołały, KIO ma prawo wydać wyrok i wydało. Ten wyrok nie jest dla nas dzisiaj korzystny opóźnia on podpisanie umowy ale tą decyzję trzeba uszanować. Od tej decyzji odwołała się do sądu jedna z firm – mówił w trakcie środowej konferencji prasowej, prezydent Żmurkiewicz ■ Radni SLD chcą, aby to CBA zajęło się budową tunelu w Świnoujściu. Sprawa jest poważna, bo działacze Sojuszu przygotowali już w tej sprawie wniosek, o czym na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformowała radna Joanna Agatowska - Radni SLD przygotowali wniosek do prezydenta miasta o wystąpienie przez prezydenta miasta o objęcie tarczą antykorupcyjną postępowania przygotowawczego dotyczącego usprawnienia połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu ■ Joanna Agatowska oficjalnie kandydatką SLD na prezydenta Świnoujścia! ■ Przyczyny zaistniałej w Terminalu w Świnoujściu w 2017 r. sytuacji są nadal badane przez specjalnie do tego powołaną komisję wewnętrzną spółki współpracującą na bieżąco z niezależnymi ekspertami z Transportowego Dozoru Technicznego. Ze względu na konieczność rzetelnego wyjaśnienia sprawy na chwilę obecną nie będą udzielane dodatkowe informacje ■ Czytelnik: Bardzo zły stan powietrza w naszym mieście. Czy nikt nad tym nie może zapanować? Dziś wieczorem tzn. 08.02.2018r Mimo największych chęci nie dało się pospacerować po naszym pięknym mieście. Przyczyną jak się domyślacie był koszmarny smog. Z ciekawości odwiedziłem stronę internetową, na której umieszczone są aktualne pomiary jakości powietrza. W załączniku przesyłam print screen z godziny 23. Jakość tej "substancji" bo już nie powietrza po prostu powala. Więc mam pytanie do Was redakcjo i mam nadzieję, że zadacie je naszym włodarzom. Czy jeszcze jesteśmy uzdrowiskiem czy już Wałbrzychem lub innym podobnym miastem.?"- napisał do redakcji mieszkaniec naszego miasta ■ Casting Miss Polski Ziemi Zachodniopomorskiej w Hotelu Radisson Blu Resort ■ Dawny hotel Bryza stał na...bombie. Ile jeszcze takich znalezisk kryje się w ziemi naszego miasta, aż strach myśleć. Budowa rozpoczęta na terenie dawnego hotelu Bryza, rozpoczęta niedawno, stała się miejscem położonym dosłownie na bombie. Takiego odkrycia dokonano w sobotnie południe ■ Coroczna uroczystość wręczenia Trytonów odbyła się w hotelu Radisson Blu Resort. Statuetki przyznano w kilku kategoriach. Gala zakończyła się balem dla 400 osób ■ Do niebezpiecznego upadku doszło w czwartek rano na oblodzonym zejściu na plażę. Rowerzystka przewróciła się na kładce. Wezwana pomoc medyczna miała bardzo duże trudności z dojazdem na miejsce - ostatecznie ratownicy musieli przenieść poszkodowaną na noszach ■ Lodołamacze dla Szczecina i Świnoujścia zostały zamówione. Zimą 2020 powinny wejść do służby! ■ Brutalnie zaatakowała śpiącego mężczyznę. Kobieta butelką uderzyła w twarz śpiącego mężczyznę, a następnie ugodziła go nożem w plecy. Zakrwawiony 38-latek uciekł z domu. Na miejsce został wezwany patrol policji i pogotowie. Wszystko wydarzyło się w sobotę po godzinie 19.00 przy ulicy Grottgera ■ Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie. Popełnienia przestępstwa i wykroczenia dopuścił się 28-latek zatrzymany przez policjantów ze świnoujskiej drogówki. Kierując renault gorzowianin złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Oprócz mandatu czekają go surowe konsekwencje karne. ■ Radni pożegnali Waldemara Buczyńskiego. Czwartkowa Sesja Rady Miasta rozpoczęła się nietypowo. Świnoujscy radni minutą ciszy uczcili pamięć wieloletniego Radnego Rady Miasta Świnoujście – Waldemara Buczyńskiego. Radni z białymi różami wspominali radnego SLD. Później kwiaty trafiły na miejsce, które w czasie obrad Rady Miasta Świnoujście zajmował Waldemar Buczyński. Obok bukietu białych róż znalazło się tam także zdjęcie radnego ■ Obrady 53 sesji Rady Miasta, dziś o godzinie 9.00 radni Świnoujścia rozpoczęli nietypowo-na stojąco. z białymi różami w dłoniach wspomnieli zmarłego kilka dni temu członka Rady Miasta Waldemara Buczyńskiego ■ Po zatwierdzonej dziś jednogłośnie przez radnych korekcie budżetu, Świnoujście może przystąpić do inwestycji budowy nowego żłobka. Miasto ma zapewnić nowe miejsca dla maluchów na lewobrzeżu oraz Warszowie. Budową żłobka jest także zainteresowany prywatny inwestor ■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■