POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [07.01.2018, 09:22:28] • Świnoujście

Czytelnik: Policja chwali się, że tak dba o bezpieczeństwo na drodze. Tymczasem w godzinach porannych rowerzyści jeżdżą bez żadnego oświetlenia, a jadące radiowozy nie reagują

Mieszkaniec krytycznie postrzega działania policji w kwestii bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Czytelnik nawiązując do ostatniego artykułu policji na ten właśnie temat twierdzi, że prawdziwą plagą są poranne rajdy rowerzystów, którzy jeżdżą po mieście bez żadnego oświetlenia. - W godzinach rannych jak ich tak dużo na ulicy bez żadnego oświetlenia, a co ciekawe jadące radiowozy w ogóle nie reagują. To, że jeszcze nie było żadnego potrącenia rowerzysty to jest tylko zasługa kierowców, a nie policji – ostro komentuje Czytelnik.

Zdaniem Czytelnika policja wcale nie dba o bezpieczeństwo na drodze.

- Potrafią tylko robić dużo szumu wokół siebie i że to ich zasługa – opisuje Czytelnik.

Co na to świnoujska policja? Czekamy na odpowiedź rzecznika prasowego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Poniedziałek [15.01.2018, 11:17:02] • [IP: 91.199.250.**]

" Przemiłe i bardzo mądre" wpisy, aż wstyd mi za tych wszystkich wypisujących obelgi, obelgi, obelgi, z których NIC Mądrego nie wynika. Gdyby Każdy myślał i przestrzegał podstawowych zasad bezpieczeństwa ta " fantastyczna gazeta" nie miałaby racji bytu. Wstyd mi za tę " gazetę " !!

Gość • Czwartek [11.01.2018, 14:05:34] • [IP: 184.168.27.***]

08:01:43 - Ja, to nie Ty. Nigdy nie stracę dziewictwa w buzi, tak jak Ty.

Gość • Czwartek [11.01.2018, 10:56:17] • [IP: 184.168.46.**]

08:01:43 - Dej spokój, Halyna. Nie rób trzody…

Gość • Czwartek [11.01.2018, 08:01:43] • [IP: 80.245.178.***]

Gość • Środa [10.01.2018, 09:32:30] • [IP: 184.168.46.**] Nie martw sie, kiedys stracisz dziewictwo i moze nawet trafisz na psychiatre ktory ci pomoze z problemami. Glowa do gory.

Gość • Środa [10.01.2018, 09:32:30] • [IP: 184.168.46.**]

19:32:29 - A w Lasku Jagiellońskim Ty już była? -Ja tylko rozumiem tekst drapany pazurami po stalowej tabliczce... Jak chcesz do mnie dotrzeć, to musisz się bardziej postarać Księżniczko Pipullo.

j444 • Wtorek [09.01.2018, 19:32:29] • [IP: 176.221.123.**]

Do" Gość • Wtorek [09.01.2018, 18:44:13] • [IP: 184.168.46.**]" Posłuchaj jeszcze raz bo widzę, że masz problem z rozumieniem tekstu pisanego, a to może być oznaką choroby. Dzięki" pipie" jak to szyderczo nazywasz ty dzisiaj możesz uczestniczyć w niezbyt udanych przekomarzaniach.

Gość • Wtorek [09.01.2018, 18:44:13] • [IP: 184.168.46.**]

17:30:42 - Ja nikogo nie obraziłem tylko stwierdziłem fakt z który nazywam po imieniu. Nie zamierzam nikogo przepraszać, bo nie mam za co, więc Twoje niedoczekanie... -Jeżeli ktoś jest pipą, to musi się z tym pogodzić, że jest pipą. Taka marna egzystencja - nie moja wina.

Gość • Wtorek [09.01.2018, 18:38:12] • [IP: 176.221.123.***]

Policja Drogowa odpowiada za Drogi a nie Policja Patrolowa

j444 • Wtorek [09.01.2018, 17:30:42] • [IP: 176.221.123.**]

Do" Gość • Wtorek [09.01.2018, 13:36:22] • [IP: 184.168.46.**", dlaczego wyzywasz kogoś od" damskich pip", stanowczo protestuję, aby tak cudowny narząd używać do niecnych celów. Wstyd. Mam nadzieję, że Mnie i innych Fanów tego, czym Ty tak beztrosko szastasz, przeprosisz.

Gość • Wtorek [09.01.2018, 13:36:22] • [IP: 184.168.46.**]

19:09:36 - Ale, to Ty jesteś palant i jest to naukowo udowodnione i do tego ciota. Na temat Twojej" Palantowatościści" powstały największe na świecie bestselery i poematy. Chętnie bym wsiadł do swojego grata, ale jest to nie możliwe, chyba że mi użyczysz swój złom. Ja, to nie Ty, nie mam w zwyczaju rozjeżdżać ludzi, nawet tych nieoświetlonych. Za to Ty jesteś tuman, który rozjeżdża w biały dzień ludzi na przystanku czekających na autobus. Jesteś zwyczajną damską pipą uwięzioną w skórze gównozjada.

Gość • Wtorek [09.01.2018, 13:26:26] • [IP: 184.168.46.**]

18:38:27 - Nie mów Januszowi jak ma żyć ośla łąko.

Gość • Wtorek [09.01.2018, 10:08:57] • [IP: 195.205.242.***]

POZDRAWIAM *, KTÓRY JEŹDZI PRZEZ WARSZÓW Z RĘKOMA W KIESZENI I BEZ ŚWIATEŁ. POZDRAWIAM TEZ POLICJĘ, KTÓRA KAŻDEGO DNIA RANO CZEKA NA PROM I WIDZI ZJEŻDŻAJĄCYCH PRZYGŁUPÓW BEZ ŚWIATEŁEK.

Gość • Poniedziałek [08.01.2018, 22:39:40] • [IP: 95.160.159.***]

CUDEM NIE ROZMAZAŁEM SAMOBÓJCĘ JEDYNIE CO MIAŁ TO ODBLASKI W GEJACH.

Gość • Poniedziałek [08.01.2018, 22:24:22] • [IP: 78.88.30.**]

Moim zdaniem prawdziwą plagą są czytelnicy w tym mieście i coraz więcej samozwańczych redaktorów

Gość • Poniedziałek [08.01.2018, 21:52:11] • [IP: 79.152.67.***]

"a Niemcy dowalają mandaty za bzdety polskim kierowcom u siebie" - wieczne płacze i jęki, jakbyście tu byli gorszą rasą i musieli jak Murzyni w USA, płakać na każdy temat. Trochę dumy!

Gość • Poniedziałek [08.01.2018, 10:44:58] • [IP: 80.245.189.***]

a światła niemieckich kierowców, też nie widzą, a Niemcy dowalają mandaty za bzdety polskim kierowcom u siebie, nasi policjanci boją się Niemców

sitting bull • Poniedziałek [08.01.2018, 07:26:56] • [IP: 93.94.184.**]

P*ły idą na łatwiznę, łatwiej dowalić kierowcy w nie zapiętym pasie niż zawracać sobie głowę bicyklistami którzy stwarzają sto razy większe zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.

Gość • Niedziela [07.01.2018, 19:09:36] • [IP: 93.227.26.***]

Do Gość • Niedziela [07.01.2018, 17:03:53] • [IP: 184.168.27.***] Palantem to ty jesteś. Wsiądź w swego grata i pier@#$ij jadącego przed tobą o 5 rano nieoświetlonego rowerzystę - życzę ci tego, może wtedy do tej zakutej pały trochę rozumu spłynie.

Gość • Niedziela [07.01.2018, 18:38:27] • [IP: 80.245.178.***]

Gość • Niedziela [07.01.2018, 12:37:00] • [IP: 184.168.27.***] jak rower odklada pieniadze to niech ten biedny janusz ktorego nie stac na samochod i paliwo kupi sobie swiatelko za 10zl bo jak go auto rozjedzie to pierwszy bedzie domagal sie odszkodowania

Gość • Niedziela [07.01.2018, 17:03:53] • [IP: 184.168.27.***]

13:35:44 - Ale, to Ty tłuku jesteś palant nie ja. Nie moja wina, że jesteś niedojebkiem, oraz synem wiatru i pyłu. Debil jesteś, bo nawet nie wiesz, że światła są dla frajerów. -A teraz idź ciołku TW Bolkowi wyszoruj kabana.

Gość • Niedziela [07.01.2018, 16:36:12] • [IP: 188.146.130.**]

Uwaga! Nowe niebezpieczeństwo dla rowerzystów i pieszych! Strzeżmy się wszyscy obywatele!

Gość • Niedziela [07.01.2018, 16:33:42] • [IP: 95.160.157.***]

To przestańcie dzwonić na policję z pierdołami, to będa mieli czas na kontrole rowerów...

Gość • Niedziela [07.01.2018, 13:35:44] • [IP: 176.221.122.**]

sluchaj no ty palancie z 12;37 brak swiatla w rowerze to nie jest sprawa tylko rowerzysty jak bedzie jezdzil po polach lakach to ok ale na drodze to jest obowiazek ale jestes tuman

Gość • Niedziela [07.01.2018, 12:50:41] • [IP: 95.160.159.**]

Panowie POLICJANCI do roboty.

Gość • Niedziela [07.01.2018, 12:37:00] • [IP: 184.168.27.***]

Tyle si pi*rdoli o zanieczyszczeniach powietrza, więc rower jako zdrowy środek lokomocji powinien być faworyzowany. Czytelnik, to pewnie jakiś Janusz Cebula, którego nie stać na rower. (Samochód odkłada tłuszcz zużywa pieniądze - Rower zużywa tłuszcz, odkłada pieniądze). Jak ktoś nie ma światła w rowerze, to jego sprawa. Czytelnik, to pewnie baran, który nawet rozjechałby swoim oświetlonych ludzi na chodniku, gdyby nie krawężniki.

Oglądasz 1-25 z 26
■ Rada Miasta zaakceptowała propozycje przyznania dotacji celowych na dofinansowanie prac rewaloryzacyjnych w dwóch zabytkowych kościołach na terenie świnoujścia. Z budżetu miasta wsparcie otrzymają parafie Chrystusa króla w Świnoujściu oraz Niepokalanego Poczęcia NMP w Świnoujściu-Karsiborze ■ Nie doszło do głosowonia w sprawie radnego Kmila Janta-Lipińskiego, któremu zarzucono naruszenie ustawy o samorządzie gminnym. Na wniosek radnego Sławomira Nowickiego, po przedstawieniu stanowisko stron sprawa została zdjęta z porządku obrad dzisiejszej sesji ■ Kamil Janta-Lipiński: Nigdy nie prowadziłem działalności gospodarczej ■ Radny Kamil Janta - Lipiński; Jako radny nie sprzeniewierzyłem zapisom ustawy o samorządzie gminnym. Sprawa jest uderzeniem we mnie i mojego ojca ■ Radna Agatowska pyta o harmonogram prac remontowych na ulicy Wojska Polskiego."Wydaje mi się, że najwyższy czas aby mieszkańcy poznali terminy i jaka tymczasowa organizacja ruchu ich czeka"-mówi radna ■ Alicja Bohdziewicz uważa, że miasto powinno pomyśleć o nowej lokalizacji campingu ■ W czwartek 19 kwietnia zgubiono kluczyki (dwa sprzężone piloty) do samochodu Volkswagen w dzielnicy nadmorskiej. Dla znalazcy nagroda - 200 zł. Telefon kontaktowy 605768734 ■ Na festiwal Food Trucków przypłynął sam Neptun! Niestety, Władca mórz wrócił do domu głodny ■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■