POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [14.11.2017, 17:30:30] • Świnoujście

Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób!

Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób!

fot. Sławomir Ryfczyński

Choć do świąt pozostało jeszcze trochę czasu, to miasto zakupiło już świąteczne ozdoby. W tym roku, ma się pojawić sporo nowości. Jak na razie jednak miasto nie zdradza szczegółów na temat wszystkich nowych ozdób. Ma to być niespodzianka. Na tę chwilę wiemy na pewno, że świąteczne nowości pojawią się na Placu Wolności.

Na świąteczny nastrój trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać, bo wszystkie świąteczne iluminacje mają zostać zamontowane na Mikołajki, czyli do 6 grudnia.

Jakie ozdoby świąteczne świnoujścianie będą mogli podziwiać w tym roku?

- Podobnie, jak w ubiegłym roku, tegoroczne ozdoby świąteczne będą podzielone na dwie grupy. Pierwsze to tzw. nieiluminacyjne. Drugiego to świetlne. Pierwsze dotyczą ozdób  w donicach, na rondach, świeżych choinek itp. Drugie to choinki z oświetleniem, kurtyny świetlne na drzewach, ozdoby na lampach ulicznych itp. Koszt ozdób nieiluminacyjnych wynosi około 60 tys. złotych, natomiast drugich 106 tys. złotych. W obu przypadkach kwoty uwzględniają także ich montaż i demontaż – mówi portalowi iswinoujscie.pl Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu.

Na nowe świąteczne ozdoby mogą liczyć nie tylko mieszkańcy lewobrzeża, ale także prawobrzeża. Świąteczne iluminacje pojawią się w Przytorze, Karsiborze i na Warszowie.

- Jak co roku świąteczne ozdoby pojawią w różnych częściach miasta. Na placu Wolności nowością będą morskie elementy. Zmieniona będzie kolorystyka ozdób w donicach, pojawią się też nowe elementy na masztach znajdujących się na placu Wolności. Nowe ozdoby pojawią się również w Przytorze-Łunowie, Karsiborze i na Warszowie. Aby świąteczny wystrój miasta był niespodzianką, do czasu montażu nie podajemy szczegółów dotyczących wszystkich nowości.  Do 6 grudnia 2017 r. świąteczna iluminacja i inne ozdoby będą już zamontowane  całym mieście - dodaje Hanna Lachowska.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Czwartek [16.11.2017, 01:59:37] • [IP: 46.134.185.***]

A nie szkoda kasy na nowe ozdoby, a gdzie są ozdoby zeszłoroczne??, wystarczyło by dokupić trochę nowości, wyszło by taniej. Pewnie zabrali te ozdoby pracownicy MAGISTRATU i w tym roku upiększą swoje podwórka i altanki na działkach, a za nowe zapłacą podatnicy, za zaoszczędzone pieniądze MAGISTRAT powinien zorganizować ŚWIĄTECZNE PACZKI dla EMERYTÓW to dopiero byłaby Magia Świąt.--W P.E.C związkowcy planują na prezent Świąteczny kupić dla kierownictwa dywan aby mogli sprawę w węglową za mieść pod nowy dywan, będzie ładnie pasował do biura i na pewno spodoba się nowej PREZESOWEJ pozdrawiamy koleżankę, --swój to swój człowiek..

Gość • Środa [15.11.2017, 18:08:25] • [IP: 92.42.119.**]

MAMY 21 WIEK I PREZYDENT O CALE MIASTO POWINIEN ZADBAC.. A PROPOS-IDA FERIE -JAKI PLAN MA PREZYDIUM DLA WIEKSZOSCI DZIECI W MIESCIE KTORE NIE MAJA BABC I DZIADKOW ABY JE PILNOWALY-MOWA O MALUCHACH, A NIGDZIE NIE WYJEZDZAJA.JAKIE ATRAKCJE-ZAPEWNIAJA.CZASY SIE ZMIENILY, LUDZIE PRACUJA, NIE STARCZY URLOPU ABY ZAJAC SIE DZIECKIEM W CALE FERIE, A O WAKACJACH NIE WSPOMNE.

Gość • Środa [15.11.2017, 14:21:31] • [IP: 46.169.125.**]

Już Ja widzę jak w Łunowie dojdzie ozdób. .. żenada, jak co roku drapak choinka z lampkami przy krzyżu i stare z resztek aniołki powieszą co 10 lampę. Jak sami sobie posesji nie przyozdobimy to klimaciku nie będzie, NIE UWIERZĘ JAK NIE ZOBACZĘ

Gość • Środa [15.11.2017, 12:53:18] • [IP: 37.47.128.***]

W imieniu Prezydenta Świnoujścia MOPR odmawia ludziom elementarnej pomocy w dramatycznych sytuacjach życiowych, łamiąc w ten sposób ustawę o pomocy społecznej. Ludzie traktowani są gorzej niż psy w schronisku, pozostawiani na pastwę losu i doprowadzani do bezdomności. W zamian za to, dostana" nastrój świąteczny" jeśli nie umrą z zimna i głodu. HAŃBA I WSTYD.

Gość • Środa [15.11.2017, 12:35:04] • [IP: 109.243.247.**]

No i gdzie nasi towarzysze teraz zrobią swój czarny marsz albo wiec parasolek, bo to jakoś niezręcznie pod choinką postulowac" prawo do wyboru" kobiet, a więc i Maryi, czyli wiec postulujący prawo bez ograniczeń do" usuwania" dzieci poczętych? Pani Joanno, może pani załatwi miejsce na wiec proaborcyjny gdzie indziej? Ale w pewnej odległości od kościoła, do którego Pani chodzi (ach, ileż warunków do spełnienia!).

Gość • Środa [15.11.2017, 11:00:04] • [IP: 77.88.191.**]

Typowe dla Polaków podczas świąt. Postaw się, a zastaw się. Mnóstwo pieniędzy. Nie można zrobić nastroju pomysłem? Żadna filozofia wywalić kupę kasy :/

Gość • Środa [15.11.2017, 10:17:02] • [IP: 37.47.168.***]

Nie magia świąt tylko magia wyborcza. Gospodarność powala.Lepiej te środki przeznaczyć na plac zabaw w przedszkolu 3.Wstyd.Przed wyborami to wszystko dla mieszkańców zrobią.Obłuda.Niech się sami powymienianą aby oczyści klimat.

Gość • Środa [15.11.2017, 09:47:21] • [IP: 193.22.252.***]

mogli by tę główną choinkę wymienić na nowa :)

Gość • Środa [15.11.2017, 09:28:56] • [IP: 184.168.46.**]

➖Na ❝𝘽 𝙚 𝙩 𝙤 𝙣 _ 𝙋 𝙡 𝙖 𝙘 𝙪❞ przydała by się betoniarka i pompa do betonu zamiast armatki śnieżnej...✍

Gość • Środa [15.11.2017, 09:18:19] • [IP: 92.42.116.***]

Zamiast bzdur, może byście choć jedną dziurę w ulicy wyrównali? Jedną, tę przed Urzędem Miasta. Nie da się? Na rodzinnej wsi drogi wcale ni było, konie tonęły i nikt nie narzekał?

Gość • Środa [15.11.2017, 07:34:56] • [IP: 93.94.191.***]

NA OZDOBY TO PIENIĄDZE MAJĄ, ALE NA SZKOLNE SZAFKI TO TRZEBA PROJEKT OBYWATELSKI PISAĆ, A DLA PRZEDSZKOLI NA STATUTOWE POTRZEBY PIENIĘDZY NIE MA A RODZICE MUSZĄ CIASTA W PSEUDO KIERMASZACH CIASTA PIEC ABY ZASILIĆ BUDŻET. MOJEGO GŁOSU NIE DOSTANIE.

Gość • Środa [15.11.2017, 07:05:59] • [IP: 79.186.10.**]

Przepiękny obrazek.

Handlarz • Środa [15.11.2017, 05:01:24] • [IP: 83.20.42.**]

Uważam, że reklamy świąteczne, różne szopki powinny być od 15 grudnia, nie zaś od września. Święta są skomercjalizowane, brak miejsca na spokój czy relaks, tylko żryć i pić.

Gość • Środa [15.11.2017, 01:01:58] • [IP: 78.88.28.***]

Będzie bogato, nowe ozdoby itd... bo zbliżają się wybory i trzeba się mieszkańcom przypodobać

Gość • Wtorek [14.11.2017, 23:00:19] • [IP: 95.129.226.***]

Szopka, może być, nawet paru niezadowolonych osłów i baranów by się znalazło.

Gość • Wtorek [14.11.2017, 22:12:36] • [IP: 92.42.112.***]

Magia to jest w czasie helołyn. Teraz ateiści chcą magią zgnoić kościelne święta. Niech oni lepiej do świąt kościelnych się już nie mieszają. Ateiści mają swoje" święta" ziemniaka, śledzia, kota, chleba, parady równości i czarne marsze. A od kościelnych świąt wara! Bo one są tylko dla wierzących i wiernych Bogu.

Gość • Wtorek [14.11.2017, 22:11:43] • [IP: 37.47.191.***]

Przydałby się armatka śnieżna żeby chociaż na betonplatzu było świątecznie i biało 😉

Gość • Wtorek [14.11.2017, 21:18:36] • [IP: 93.94.184.**]

Mogli by zrobić jakąś fajną dużą szopkę

Gość • Wtorek [14.11.2017, 21:13:52] • [IP: 109.243.247.**]

17:52 -" Żeby tylko śnieg był na święta"-----Zapewniam, śnieg nie ma najmniejszego znaczenia dla wielkiego chrześcijańskiego święta Bożego Narodzenia. Najmniejszego! Może być i 20 stopni plus w te dni.

Gość • Wtorek [14.11.2017, 21:10:35] • [IP: 109.243.247.**]

Z jednej strony B. Narodzenie nie polega na choince, światełkach, prezentach, bo ma głeboki sens religijny, przekraczający sztafaż kulturowy, ale z drugiej strony jeśli wyobrażę sobie pustkę, nazwę" Święta Zimowe" wmuszaną np. na Wyspach Brytyjskich, zakaz publikowania w zakładach pracy tamże życzen BOŻEGO NARODZENIA, to zaczynam doceniac i choinkę w kształcie ostrosłupa i samotnego anioła z trąbą na Placu Słowiańskim ("narysowanego" świecącymi diodami). Zapytam jednak: a gdzie na Placu Wolności w grudniu rzeźba małego Jezusa? Gdzie stajenka? Czy władze chcą zapalić Bogu świeczkę, a diabłu ogarek, czyli żeby znany rodzimy wróg krzyża i bywalcy czarnego marszu nie poczuli sie" urażeni" treścią tego święta? Jeśli sa urażeni (a Maryja za ich sprawą miałaby prawo" usunąć" Jezuska), to może niech nie biora wolnego 25-26 XII?

Gość • Wtorek [14.11.2017, 20:18:54] • [IP: 92.42.118.**]

Jeśli tak będzie, to fajnie:) Święta to jest cudownie klimatyczny czas i super byłoby, gdyby miasto, poprzez te ozdoby oddawało" magię" Świąt Bożego Narodzenia;) A już o jakiejś szopce, żywej czy sztucznej, to kiedyś nasi włodarze pomyślą?;) Czy elementy religijne, ością w gardle stoją? Lepiej bałwan, renifer czy konik morski?:)

Gość • Wtorek [14.11.2017, 19:59:09] • [IP: 188.146.168.**]

Świnoujście zaczyna sie od ronda Łunowa i wszystkich przejezdzajacych przez ronda powinna witać piękna choinka

Gość • Wtorek [14.11.2017, 19:51:21] • [IP: 37.47.191.***]

Przydałby się przy tych ozdobach kamery

Gość • Wtorek [14.11.2017, 19:00:25] • [IP: 87.78.106.***]

Swinoujscie naprawde pieknieje a ci co tego nie widza, do psychiatry.Brawa i wielkie dzieki dla Prezydenta Swinoujscia.

Gość • Wtorek [14.11.2017, 18:46:01] • [IP: 184.168.46.**]

Ledwo nakłaniam Brajanka by chodził do szkoły, a Pan mu każe nosić krawat?! (P.S. Ładne zdjęcie.)

Oglądasz 1-25 z 33
■ II część L sesji Rady Miasta Świnoujście odbędzie się w dniu 28 listopada 2017 r. (wtorek) o godz. 12.00 w sali nr 1 Urzędu Miasta ■ Niezidentyfikowana jak dotąd wada konstrukcyjna przyczyną awarii w gazoporcie. Służby operatora terminalu zareagowały bez zarzutu-zapewnili radnych przybyli na dzisiejszą sesję Rady Miasta przedstawiciele spółki Gaz System. W gotowości do odpowiedzi na pytania radnych pojawili się także strażacy Miejskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej na czele z komendantem świnoujskiej PSP. Swoją wiedzą na temat procedur bezpieczeństwa przyszedł podzielić się także naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Jerzy Krawczyk. Powodem tej mobilizacji była niedawna awaria w w gazoporcie i groźne uszkodzenie instalacji ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■