POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [14.11.2017, 15:22:50] • Świnoujście

Kolejni cudzoziemcy muszą opuścić Polskę

Kolejni cudzoziemcy muszą opuścić Polskę

fot. Straż Graniczna

20 cudzoziemców z Ukrainy, Mołdawii, Bośni i Hercegowiny oraz Turcji, którzy naruszyli obowiązujący w Polsce porządek prawny, otrzymało w tygodniu decyzje o zobowiązaniu do powrotu. Są one następstwem przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontroli legalności pobytu i zatrudnienia.

Kontrole wykazały, że 8 cudzoziemców nielegalnie wykonywało pracę, 5 przeterminowało dopuszczalny okres pobytu w Polsce, 6 nie miało ważnych wiz lub innych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu, a cel i warunki wjazdu oraz pobyt ostatniej osoby był niezgodny z deklarowanym.

Wobec pozostałych zostały orzeczone zakazy wjazdu od 6 do 12 miesięcy.

Postępowania administracyjne przeprowadzili funkcjonariusze Straży Granicznej z Gdańska, Świnoujścia, Szczecina i Władysławowa.

Straż Graniczna


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Środa [15.11.2017, 19:35:24] • [IP: 95.129.224.**]

A ilu Polaków pracuje jeszcze" na czarno" na Zachodzie?

Gość • Środa [15.11.2017, 11:03:46] • [IP: 83.23.243.***]

Smutne, czasami wręcz zatrważające te komentarze...

Gość • Środa [15.11.2017, 10:32:43] • [IP: 178.238.253.**]

150.w spłSłwianin mają skłoności do takich interesów UBER TEŻ ZAMIESZANY W MIEDZYNARODOWĄ AFERĘ PODATKOWĄ, ale ustawa o spółdzielniach już jest w sejmie czeka na rozpatrzenie!

Gość • Środa [15.11.2017, 10:29:36] • [IP: 178.238.253.**]

TRZY DOROSŁE OSOBY I DWÓJKA DZIECI, SPRYTNIE UKRADŁY PARĘ PRODUKTÓW W JEDNYM Z MARKETÓW, PROSTE JAK KONSTRUKCJA CEPA , DZIECIAKI BUSZOWAŁY I CO RUSZ PODCHODZIŁ DO BARIERKI, ODDAWAŁY UKRADZIONE TOWARY, POTEM CHYBA OCHRONA SIĘ ZKAPOWAŁA BO WSZYSCY ZNIKLI, MÓWILI W JAKIMŚ JĘZYKU Z BAŁKANOW!BRAWO SŁUŻBY GONIC ICH ŻEBY NIE BYŁ JAK W BRUKSELCE!

Gość • Środa [15.11.2017, 05:59:28] • [IP: 173.243.103.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [14.11.2017, 23:45:14] • [IP: 82.83.97.***]

a ilu z tych 20 osob wyjechalo z Polski ? ZERO, NULL !! Takie decyzje to oni maja w d...

Gość • Wtorek [14.11.2017, 22:34:12] • [IP: 193.200.150.**]

W spółdzielni" słowianin" remonty korytarzy robiła miejscowa firma a w niej było pełno ukraińców. W czasie kontroli prace były przerywane i nikt wtedy w budynku nie przebywał.

Gość • Wtorek [14.11.2017, 22:06:50] • [IP: 62.69.253.***]

jak tam? Polska dla Polaków, Anglia dla Anglików i będzie Szczęście...

Gość • Wtorek [14.11.2017, 21:59:26] • [IP: 62.69.253.***]

1...2...3... zaczynamy

Gość • Wtorek [14.11.2017, 21:54:55] • [IP: 37.8.215.***]

Mam mieszane uczucia, ale zostawili u mnie 70zł. Podobno u nich pensja to 400zł. Smiać się czy płakać?

Gość • Wtorek [14.11.2017, 20:29:14] • [IP: 83.168.89.*]

Przecież gdy się ich nie wsadzi do samolotu pod przymusem to sami nie wyjadą. Pitu, pitu decyzja o zobowiązaniu do powrotu,. Przecież oni takie decyzje administracyjne mają w głębokim poważaniu.Podejrzewam że ci ludzie nie są obywatelami tych państw które zostały wymienione w informacji.Powoli, powoli i zacznie się w Polsce to co w Europie zachodniej.

Gość • Wtorek [14.11.2017, 20:25:04] • [IP: 92.42.118.**]

A nagrody, medale, awanse, dla tych od góry cudzoziemskiej się sypią i sypią;) Najmniej się przy tym narobił, a najwięcej dostał;) To jest parodia systemu;) A ty murzynie rób i oraj, dopóki ci sił starczy, aby oni mieli dobrze!

Gość • Wtorek [14.11.2017, 19:36:34] • [IP: 80.245.189.***]

NA STOCZNIĘ KIEDYŚ POPRZYJEŻDŻALI SPAWACZE RZADKIEJ MAŚCI STAWKI WIĘKSZE JAK POLACY ZERO WIEDZY I PRZYSZŁO DO PRODUKCJI A TU LIPA ZAPIERDALAĆ TRZEBA A TU NIEMA KOMU DOBRZE ŻE IM KOPA DALI DARMOZJADOM ZE DWUDZIESTU BYŁO NIEMA ANI JEDNEGO NAJLEPSI BYLI W PODPIERDALANIU BANDEROWCE

Gość • Wtorek [14.11.2017, 19:29:17] • [IP: 80.245.189.***]

ŻEGNAMY OZIĘBLE

Gośćew • Wtorek [14.11.2017, 19:22:23] • [IP: 178.238.246.**]

Pewnie trafili na jakichś biedaków którzy chcieli pracować

Gość • Wtorek [14.11.2017, 19:09:37] • [IP: 87.78.106.***]

Ukraincy? Niech sie durni politycy dalej domagaja coby Tureckie ciapate bylo w Europie, to dopiero bedzie syf, taki sam jak w Niemczech i calej zachodniej Europie, Zamykaja koscioly a meczety dla arabow zezwalaja budowac.

Gość • Wtorek [14.11.2017, 17:58:07] • [IP: 93.94.187.***]

To fakt wszędzie plaga z Ukrainy

Gość • Wtorek [14.11.2017, 17:28:12] • [IP: 46.231.58.***]

Panowie ze Strazy Granicznej.moze warto by do corso zajrzec?

Jony • Wtorek [14.11.2017, 17:17:25] • [IP: 94.254.224.***]

A Denis kiedy wroci??

Oglądasz 1-19 z 19
■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■