POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.10.2017, 12:30:10] • Świnoujście

Barkowa zmieni swoje oblicze. Ulica zostanie utwardzona płytami betonowymi

Barkowa zmieni swoje oblicze. Ulica zostanie utwardzona płytami betonowymi

fot. iswinoujscie.pl

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Karsiborza. Już wkrótce jedna ze znajdujących się tam ulic zmieni się nie do poznania. Wszystko za sprawą prac, które niedawno się tam rozpoczęły. Świnoujska firma PRD utwardzi ulicę płytami betonowymi. Układanie płyt powinno się zakończyć w przyszłym tygodniu.

- W ramach środków przeznaczonych na bieżące utrzymanie dróg i chodników firma PRD Świnoujście utwardzi ulicę płytami betonowymi. Prace powinny zakończyć się do końca przyszłego tygodnia – informuje rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

fororak 👹 • Piątek [13.10.2017, 18:52:34] • [IP: 46.101.220.***]

DO :Gość • Czwartek [12.10.2017, 13:02:52] • [IP: 109.241.63.***] Ulicę Wierzbową należy w nocy przemianować na Brzozową, i posadzić kilka brzóz smoleńskich, a wtedy z polecenia samego Prezesa PIS-u Jarosława, ulica zostanie wyremontowana w trybie pilnym, oraz zostanie postawiona tablica pamiątkowa...Spróbujcie a przekonacie się sami...✈

Gość • Czwartek [12.10.2017, 20:20:19] • [IP: 93.94.190.**]

A ja myślę, że ta droga robiona jest dla leśników, żeby mogli bez problemu wywozić wycinane drzewa z lasu. Trzeba dziękować ministrowi Szyszko za pomysł remontu tej drogi. Brawo.

Gość • Czwartek [12.10.2017, 19:06:04] • [IP: 83.8.119.***]

Tyle lat po potopie Szwedzkim, tyle lat po wojnie i niemożna jednej normalnej drogi zrobić dla mieszkańców wyspy Karsibór.Tylko tymczasowe?

Gość • Czwartek [12.10.2017, 19:04:10] • [IP: 89.229.238.***]

Budżet obywatelski 2015 - Łęgowa; położenie płyt betonowych, wyrównanie nawierzchni, wykonanie pętli autobusowej na końcu ulicy Łęgowej (425 ważnych głosów) - mimo zapewnień Prezydenta do dzisiaj inwestycji nie udało się zrealizować i co tu dalej komentować

Gość • Czwartek [12.10.2017, 18:46:04] • [IP: 31.0.120.**]

Najpilniejsze to budowa ulicy KANAŁOWEJ w pełmym wymiarze jako droga dla samochodów ciężarowych - OBWODNICA z pełnym wymiarem, chodnikami-ścieszką rowerową, pełnymi mediami / w planach od 1976 r./ Panier prezydencie, proszę się udać do KAMINKE i zobaczyć jak się robi pożyteczne rzeczy dla mieszkańców. Tam jest gaz, ścieki-kanalizacja bez zapisu na 1 km., wyremontowano stare budynki, drogę brukowaną, są ścieszki, a w KARSIBORZE diabeł mówi dobronoc, a Karelus ciągnie go za ogon, jaki PREZYDENT NAKAZAŁ. Te inwestycje należało wykonać jak istaniało sołestwo 10 - 15 % wkładu, reszta z dotacji, należało tylko dołożyć max. 20 % na inwestycje, a tak mamy to co mamy. Najważniejusze to HOTELE, my jesteśmy na samym końcu, nielubiani przez władze a zapomniani prze boga.

Gość • Czwartek [12.10.2017, 16:38:44] • [IP: 80.245.179.***]

robiona jest ulica Barkowa - to dobrze, ale na ulicę Wąską nie można ani wjechać, ani po niej jeździć. Znajdują się na doły, wgłębienia, dziury i tylko obiecują, że będzie robiona a termin prac tylko się przesuwa. Tak samo jak droga od Promu Karsibór do Ognicy.Łata na łacie i dziur pełno i nic też się nie dzieje. Do czasu aż się ktoś zabije to może to podziała na włodarzy naszego miasta.

Gość • Czwartek [12.10.2017, 16:24:52] • [IP: 93.94.190.**]

No tak płyty położą i cieszą się że przed wyborami zrobili coś dla mieszkańców a główna ulica 1maja to o zgrozo tym się głównie trzeba zająć bo jest bardzo niebezpiecznie i nikt nawet nie wspomni że mieszkańcy boją się po niej chodzić

Gość • Czwartek [12.10.2017, 15:43:33] • [IP: 31.0.122.***]

A co z kanalizacją ?? I co z innymi ulicami??

Gość • Czwartek [12.10.2017, 15:25:45] • [IP: 185.210.39.**]

Jednak są fragmenty miasta drugiej, trzeciej a nawet dziesiątej kategorii. Liczą się tylko prace pod przyjezdnych, a ty mieszkańcu zdychaj!

Gość • Czwartek [12.10.2017, 14:56:25] • [IP: 77.115.62.***]

A nie fajniej (i taniej) aby tą ulice wylać asfaltem ?

RT • Czwartek [12.10.2017, 14:44:06] • [IP: 46.162.98.***]

Będzie autostrada na 100 lat

Gość • Czwartek [12.10.2017, 14:40:36] • [IP: 188.146.161.**]

Dla mieszkańców Karsiboru!

Gość • Czwartek [12.10.2017, 14:38:23] • [IP: 5.172.235.**]

Wielkie osiągnięcie w 21 wieku. A co z rozgrzebanymi ulicami od ubiegłego roku?

Gość • Czwartek [12.10.2017, 14:31:21] • [IP: 93.94.186.**]

Karsiborzanie dziękują panie prezydencie! Jest Pan naszym najlepszym gospodarzem i zawsze otrzymujemy od Pana należyte wsparcie.

Gość • Czwartek [12.10.2017, 13:28:15] • [IP: 198.7.62.***]

Ciąg dalszy Polskiego bylejactwa.

Gość • Czwartek [12.10.2017, 13:16:10] • [IP: 188.146.66.***]

120 brzydkich plyt betonowych w ciągu xxx lat brawo panie prezydencie!! I co dalej z zapomniana dzielnica...?

Gość • Czwartek [12.10.2017, 13:11:47] • [IP: 31.0.65.***]

Ul.Kłusowników ma remont, nie może być.

Gość • Czwartek [12.10.2017, 13:02:52] • [IP: 109.241.63.***]

Co z ulicą Wierzbową !! Tam sa potrzebna plyty !!

Gość • Czwartek [12.10.2017, 12:58:55] • [IP: 46.112.30.**]

Panie Karelus, utwardza się odcinek ulicy Kanałowej.Ulica Barkowa nadal pokryta ŻUŻLEM(obszar Natura 2000).Proszę nie kłamać, a odpowiedzieć na pytanie:KIEDY zostanie usunięty ŻUŻEL z ul.Barkowej i położona nawierzchnia zgodna z prawem?

Gość • Czwartek [12.10.2017, 12:43:56] • [IP: 86.0.43.**]

Moze ``zahacza`` o Okolna ;)

Gość • Czwartek [12.10.2017, 12:33:21] • [IP: 91.199.250.**]

Pozdrowienia dla p.Leszka z Barkowej od Krzysztofa

Oglądasz 1-21 z 21
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■