POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [03.10.2017, 12:11:09] • zachodniopomorskie

Czyste plaże dzięki WWF Polska!

Czyste plaże dzięki WWF Polska!

fot. Organizator

W ubiegły weekend, wolontariusze Błękitnego Patrolu WWF już po raz czwarty zorganizowali akcję „Czysta Plaża”. Podczas sprzątania wybrzeża od Mrzeżyna do Dźwirzyna i od Kołobrzegu do Dźwirzyna zebrano w sumie przeszło 3600 litrów śmieci. Celem projektu było zwrócenie uwagi na rosnący problem zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego, a także przyległych do niego terenów plaż i wydm. Zgodnie z tradycją cała akcja zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem oraz ogniskiem.

Czwarta edycja akcji „Czysta Plaża”, organizowana przez Wolontariuszy Błękitnego Patrolu WWF Polska odbyła się 1 października br., w niedzielę, na odcinku Świnoujście – Kołobrzeg. W tym czasie wolontariusze wraz ze wszystkimi chętnymi, którzy zgłosili się do pomocy, sprzątali plaże od Mrzeżyna do Dźwirzyna i od Kołobrzegu do Dźwirzyna. Każdy kto wziął udział w akcji mógł również wesprzeć schronisko Reks w Kołobrzegu, ofiarowując karmę dla zwierząt.

„Co roku, w akcji Czysta Plaża, wolontariuszy Błękitnego Patrolu WWF wspiera duża grupa okolicznych mieszkańców, ale również osób, które przyjeżdżają z całej Polski, aby tego dnia poprzeć nasze działania.

W tym roku również nie zabrakło chętnych, którzy przez cały dzień pomagali nam czyścić plaże z wakacyjnych śmieci. Niestety ilość wyrzucanych odpadów nie maleje, dlatego chcemy głośno mówić
o problemie zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego i przyległych do niego plaż i wydm, aby zwiększać świadomość turystów i mieszkańców” - mówi Konrad Wrzecionkowski, lider Błękitnego Patrolu WWF Polska.

Problem istnieje naprawdę - odpady, które dostają się do morza stanowią poważne zagrożenie dla środowiska, w tym m.in. ryb, ptaków i ssaków morskich, a także zwierząt żyjących na wydmach i w lasach przy plażach. Również, sami ludzie stają się ofiarą własnych, nieprzemyślanych działań. Plastikowe odpady rozcierane w morzu na pył oraz pochodzące m.in. z kosmetyków cząsteczki mikroplastiku są zjadane przez ryby, które następnie konsumujemy na talerzu.

Wolontariusze Błękitnego Patrolu WWF wdrażają liczne projekty ratowania przyrody nad polskim morzem.

W krótkim filmie z udziałem oddanego sprawom ochrony przyrody aktora, ambasadora WWF – Marcina Dorocińskiego, opowiedzieli o tym jak pomagają żyjącym w Bałtyku zwierzętom – fokom, morświnom i ptakom morskim oraz jak chronią środowisko morskie – m.in. poprzez akcje sprzątania śmieci.

Film o działaniach Błękitnego Patrolu WWF: https://www.youtube.com/watch?v=3qrL2rkJHoE&feature=youtu.be


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Środa [04.10.2017, 06:37:48] • [IP: 92.42.116.***]

Jeśli zebrali tylko tyle worków, ile jest na zdjęciach, to trzeba przyznać, że jest dobrze: śmiecimy mało.

Oglądasz 1-1 z 1
■ W niedzielę 22 pażdziernika przeprowadzona zostanie kolejna edycja „15”Złotej Jesieni , biegu zaliczanego do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging . Zapisy od 11.00 , start o 12.00 spod szałasu nad Jeziorem Wolgastsee. Trasa wiedzie wokół jeziora ( 4 pętle po 3.750m każda ) . Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Białoruskiej w Świnoujściu. W dniach od 17 października 2017 do 2 grudnia 2017 roku, w związku z prowadzonymi pracami drogowymi, wyłączona z ruchu zostaje ul. Białoruska, na odcinku od ulicy Sosnowej do ul. Norweskiej. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. ■ We wtorek 17. października 2017 r. o godzinie 18.00 nastąpi próba nowej iluminacji budynku Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Zapraszamy mieszkańców i gości, abyśmy wspólnie ocenili i zdecydowali, czy tak właśnie może wyglądać oświetlenie elewacji tego obiektu ■ Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską? ■ Na razie nie ma chętnych do budowy parkingu wielopoziomowego w centrum ■ Flota Świnoujście pokonała Białych Sądów 4-1 (2-1) ■ Znaleziono kartę bankomatową banku bgz bnp paribas. Na karcie jest nazwisko pani Sylwi. Właścicielka może się zgłosić po kartę pod numer 884077722 ■ Potrącenie na ulicy Grunwaldzkiej, 69- letni mężczyzna wpadł pod koła samochodu dostawczego ■ Mężczyzna pobił pracownicę MOPR-u! Kobieta trafiła do szpitala! ■ Dostojnie i z gracją, jak przystało na morskiego szlachcica, tuż przed północą z piątku na sobotę żaglowiec „Kapitan Borchardt” pojawił się na wodach świnoujskiego portu. Cumy podjął pracownik Mariny Północnej. „Borchardta" przyprowadził do Świnoujścia jeden z legendarnych kapitanów, który do dziś pełni czynną służbę w polskiej flocie – kpt ż.w. Ziemowit Barański. Zanim wyruszy w dalszą drogę, żaglowiec pozostanie przy kei Mariny Północnej przez najbliższe trzy, może cztery dni ■ W środę, około godziny 17:30 w okolicy skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej z Karsiborską zgubiono telefon samsung galaxy j-3. Znalazca proszony jest o kontakt z numerem telefonu 661 -656-404 ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła Strategię Realizacji Problemów Społecznych dla miasta Świnoujścia. Strategia obowiązywać będzie w latach 2017 -20126 ■ Prezydent Żmurkiewicz: Między starą promenadą na promenadą na wydmie zamierzamy wybudować jeszcze jeden ciąg spacerowy, tzw. "promenadę słońca". Handlujący dotychczas w tym ciągu beda mogli tam handlować najprawdopodobniej do końca przyszłego sezonu. ■