POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [01.10.2017, 09:29:04] • Szczecin

Zofia Rydet. Fotografia: finisaż

Zofia Rydet. Fotografia: finisaż

fot. Organizator

Końca dobiega wystawa Zofia Rydet. Fotografie prezentowana w Muzeum Narodowym w Szczecinie, w gmachu przy Wałach Chrobrego, a przygotowana we współpracy ze świnoujską Galerią Sztuki Współczesnej ms 44.

Zanim wystawa zostanie zamknięta, zapraszamy na dwa wydarzenia w ramach finisażu:

W piątek, 6 października 2017 roku, o godzinie 18.00, zapraszamy na spotkanie zatytułowane ms44 / Pogranicznik, podczas którego Andrzej Pawełczyk zaprezentuje działalność Galerii ms44. 

W sobotę, 7 października 2017 roku, o godzinie 18.00, zapraszamy na spotkanie zatytułowane

Coś, co zostanie. O Zofii Rydet i jej archiwum fotograficznym opowiedzą Maria Sokół-Augustyńska i Zofia Augustyńska-Martyniak – przedstawicielki Fundacji jej imienia. Będzie to opowieść poprzez pryzmat rodzinnych powiązań i zobowiązań wobec Pierwszej Damy Polskiej Fotografii. Panie opowiedzą o samej artystce oraz o archiwum, którym opiekują się od 1997 roku – daty śmierci Artystki.
Na oba wydarzenia – wstęp wolny!

Spotkania odbędą się w Sali Konferencyjnej, na I piętrze skrzydła północnego gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie przy Wałach Chrobrego.

Muzeum Narodowe w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ W niedzielę 22 pażdziernika przeprowadzona zostanie kolejna edycja „15”Złotej Jesieni , biegu zaliczanego do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging . Zapisy od 11.00 , start o 12.00 spod szałasu nad Jeziorem Wolgastsee. Trasa wiedzie wokół jeziora ( 4 pętle po 3.750m każda ) . Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Białoruskiej w Świnoujściu. W dniach od 17 października 2017 do 2 grudnia 2017 roku, w związku z prowadzonymi pracami drogowymi, wyłączona z ruchu zostaje ul. Białoruska, na odcinku od ulicy Sosnowej do ul. Norweskiej. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. ■ We wtorek 17. października 2017 r. o godzinie 18.00 nastąpi próba nowej iluminacji budynku Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Zapraszamy mieszkańców i gości, abyśmy wspólnie ocenili i zdecydowali, czy tak właśnie może wyglądać oświetlenie elewacji tego obiektu ■ Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską? ■ Na razie nie ma chętnych do budowy parkingu wielopoziomowego w centrum ■ Flota Świnoujście pokonała Białych Sądów 4-1 (2-1) ■ Znaleziono kartę bankomatową banku bgz bnp paribas. Na karcie jest nazwisko pani Sylwi. Właścicielka może się zgłosić po kartę pod numer 884077722 ■ Potrącenie na ulicy Grunwaldzkiej, 69- letni mężczyzna wpadł pod koła samochodu dostawczego ■ Mężczyzna pobił pracownicę MOPR-u! Kobieta trafiła do szpitala! ■ Dostojnie i z gracją, jak przystało na morskiego szlachcica, tuż przed północą z piątku na sobotę żaglowiec „Kapitan Borchardt” pojawił się na wodach świnoujskiego portu. Cumy podjął pracownik Mariny Północnej. „Borchardta" przyprowadził do Świnoujścia jeden z legendarnych kapitanów, który do dziś pełni czynną służbę w polskiej flocie – kpt ż.w. Ziemowit Barański. Zanim wyruszy w dalszą drogę, żaglowiec pozostanie przy kei Mariny Północnej przez najbliższe trzy, może cztery dni ■ W środę, około godziny 17:30 w okolicy skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej z Karsiborską zgubiono telefon samsung galaxy j-3. Znalazca proszony jest o kontakt z numerem telefonu 661 -656-404 ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła Strategię Realizacji Problemów Społecznych dla miasta Świnoujścia. Strategia obowiązywać będzie w latach 2017 -20126 ■ Prezydent Żmurkiewicz: Między starą promenadą na promenadą na wydmie zamierzamy wybudować jeszcze jeden ciąg spacerowy, tzw. "promenadę słońca". Handlujący dotychczas w tym ciągu beda mogli tam handlować najprawdopodobniej do końca przyszłego sezonu. ■