POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [17.09.2017, 20:29:51] • Świnoujście

Czytelnik o powtarzającym się procederze - autokary po raz kolejny

Czytelnik o powtarzającym się procederze - autokary po raz kolejny

fot. Czytelnik

Spory wokół pojazdów użytkujących nasze drogi, przystanki i parkingi, są wciąż aktualne. Problematyczne niemieckie tablice rejestracyjne wzbudzają wyjątkową czujność i iście obywatelską postawę wśród mieszkańców naszego miasta. Znacznie częściej dostrzegamy bowiem złamanie czy naruszenie przepisów przez kierowców niemieckich, niż innych. Tym razem problem dotyczy dowolnego czasu parkowania przez autokarów, co jak zauważył nasz Czytelnik, na długo blokuje drogi; pozostając bezkarnym...

- W załączonym zdjęciu przedstawiam powtarzający się proceder, czyli autobusy niemieckie zatrzymujące się gdzie chcą i na ile chcą - pisze Czytelnik - Potrafią stać nawet 10 lub 15 minut i blokować po kolei w różnych miejscach ruch, kierowcy tych autobusów mają w głębokim poważaniu stojący sznur aut za nimi i trąbiący, co na to nasze służby porządkowe? Można stawać na środku ulicy i blokować ruch przez tak długi czas, bo ma się niemieckie tablice?


komentarzy: 10, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-10 z 10

Gość • Piątek [22.09.2017, 23:07:22] • [IP: 5.60.141.**]

"Niemiec zawsze przepuści a Polak? zapomnij. " - widać nigdy w życiu nie byłeś w Świnoujściu. Zapraszamy tutaj - piesi chodzą jak święte krowy, wchodzą bezpośrednio pod samochody, bo im nakłamano, że mają pierwszeństwo. Tacy ważni.

Gość • Wtorek [19.09.2017, 19:33:49] • [IP: 81.204.98.**]

Dziwne ze nie mozna zrobic z tym porzadku...jak tlumacza to wladze miasta...odpowiedzialne za ten stan rzeczy...

Gość • Wtorek [19.09.2017, 13:12:10] • [IP: 92.42.114.***]

ciekawe jest to ze tępe babska nigdy na pasach sie nie zatrzymają by kogos przepuscic, czas na nagrywanie, na kazdym przejsciu z pasami i dla rowerów powinny stac kamery

Gość • Wtorek [19.09.2017, 00:10:14] • [IP: 80.245.184.**]

Przepuszczają pieszych na pasach ? Koomedia ! Zapraszam na 11 Listopada !

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 22:46:37] • [IP: 95.129.229.***]

Autokary (także polskie), busiki, dorożki, ciuchcie, taksówki, ciężarówki, traktory, śmieciarki, rowery, elektro pojazdy itp. bardzo utrudniają poruszanie się po nadmorskiej strefie uzdrowiskowej. Całą winą obarczamy tych wcześniej wymienionych a ja bym wskazał na Prezydenta Miasta. To On i jego załoga pozbawiona jest charyzmy i odwagi w podejmowaniu zdecydowanych działań, które by tę część miasta zamknęły dla zdecydowanej części tych pojazdów. Wysadzanie i odbieranie klientów hoteli ograniczyć do tzw. patelni na zachodzie miasta i podobnej na ul. Uzdrowiskowej (trzeba dokończyć ul. Zdrojową w kierunku Jachtowej) a dowożenie do hoteli pozostawić drobnym przewoźnikom.

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 21:40:18] • [IP: 178.238.247.**]

Tu nic nie ma uprzejmosc niemieckich kierowcow-------w niemczech jest takie prawo ze kazdy kierowca ma zwolnic przed pasami!!bo jak cos sie przydazy to ma przechlapane!!

Banda ignorantów • Poniedziałek [18.09.2017, 14:14:39] • [IP: 93.94.186.**]

Kierowcy niemieccy są najbardziej uprzejmi ze wszystkich. Stoi pieszy, to Niemiec zawsze przepuści a Polak? zapomnij. Polacy nie są tak kulturalni jak Niemcy. Ciekawe czy są też takimi super kierowcami jak wyjadą w Europę, gdzie są nieco inne znaki i wszystko jest nieco inne. Oczywiście, żadnych błędów nie popełniają. Skoro jest tak super to czemu Ci" głupi" Niemcy mają tak bardzo rozwinięte państwo a wy macie bałagan? Czemu skoro jest tak dobrze z wami to tak źle żyje się w tym kraju?:)

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 09:36:52] • [IP: 178.238.252.***]

Na obecny czas zrobienie z czesci ulicy Slowackiego deptaka i prawie wylaczenia go z ruchu samochodowego to byl zly pomysl.Sam wielokrotnie stalem na wysokosci Rybniczanki i czekalem az stojacy autokar zrobi wolny przejazd. Kierowcy ktorzy wczesniej sie spostrzega, jada przez deptak narazajac sie na mandat.

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 09:24:06] • [IP: 95.129.228.***]

w Uni Europejskiej tam gdzie jest EURO to sa Mandaty Policja cały czas zarabia EURO

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 09:04:53] • [IP: 62.69.253.***]

a co to za różnica jakie tablice ma autokar? - te z polskimi tablicami stojąc na środku jezdni przecież tak samo blokują przejazd jak te z niemieckimi.. czytelnik ma chyba jakiś problem mentalny

Oglądasz 1-10 z 10
■ Od godziny 12.00 trwa gorąca dyskusja na projektem uchwały. która zawierać ma stanowisko Rady Miasta w Świnoujściu w sprawie krytycznej sytuacji pracowników w Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia" S.A. W dyskusji oprócz radnych udział biorą zaproszeni goście, w tym związkowcy oraz przedstawiciele dyrekcji i właściciela stoczni ■ Przed nadzwyczajną sesja rady Miasta poświęconą sytuacji w MSR "Gryfia" setki związkowców ze Świnoujścia manifestują pod budynkiem Urzędu Miasta swoje poparcie dla protestu stoczniowców sprzeciwjących się planom przeniesienia zakładu stoczniowego ze Świnoujścia do Szczecina ■ DSpotkanie wigilijne mieszkancow Karsiborza wraz z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem odbędzie się 16.12.2017r. Rozpoczecie spotkania o godz. 18:00. Dla gości słodki poczęstunek przy kolędach zespołu " Malwa" w sali Mdk Karsibór ■ Dziś, w poniedziałek 11 grudnia od godz. 12.00 rozpocznie się nadzwyczajne sesja rady Miasta poświęcona sytuacji Morskiej Stoczni Remontowej. Pracownicy stoczni zapowiadają, że obrady radnych poprzedzi protest pracowników pod urzędem. Do udziału w manifestacji poparcia zapraszają organizacje związkowe i pracowników innych świnoujskich zakładów pracy ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Przegrał walkę o życie - nie udało się uratować jednego z pasażerów rozbitego mercedesa. Mimo długiej reanimacji 21-latek zmarł ■ Wypadek na Karsiborskiej - dwie osoby są w bardzo ciężkim stanie, samochód został doszczętnie zniszczony ■ Samochód wypadł z drogi - kierowca i pasażer mają drobne stłuczenia, dwie pozostałe osoby walczą o życie ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje o planowanym zamknięciu wody w dniu 8 grudnia 2017r., w godzinach 8:00 - 12:00, na ulicach: Kościuszki (odcinek od Konstytucji 3 Maja do Batalionów Chłopskich), Batalionów Chłopskich, Staszica. Powodem zamknięcia wody jest wyłączenie z użytkowania odcinka starej sieci wodociągowej w ulicy Kościuszki (prace modernizacyjne) ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Zapraszamy Mieszkańców i Gości Miasta, w dniu jutrzejszym, w Mikołajki, na godzinę 16.00, na wspólne „odpalenie” iluminacji świątecznej na Placu Wolności. Nie zabraknie oczywiście Mikołaja ■ Najwyższa latarnia morska w Europie obchodzi 160 urodziny! ■ Epidemia wszawicy w szkołach? Mieszkaniec: W ciągu jednego miesiąca moje dziecko miało trzykrotnie wszy! ■ W Parku Zdrojowym powstanie wybieg dla psów! ■ Pijana pracownica poczty przy ulicy Piłsudskiego musiała mieć naprawdę wielką wolę pracy, skoro nie zaprzestała wykonywania swoich czynności. Najprawdopodobniej nie opuściła stanowiska pracy, dopiero po interwencji policji, gdy okazało się, że w jej organizmie ma 3,5 promila alkoholu. 35-latka została ukarana ■